Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek astronomske cene za dopustovanje na hrvaškem

astronomske cene za dopustovanje na hrvaškem

danes se pa enim že res kisa…vročina očitno…[/quote]

A se tebi? Mene samo spravlja ob živce da eni ves čas poskušate druge prepričati da je na Hrvaškem vse najslabše, najdražje, skratka vse naj v slabem pomenu. Astronomske cene? Ha, ha, ha…[/quote]

daj, pejt težit s svojimi bednimi svojmu decu. al se je te že naveličal poslušat in se ne moreš več znest nad njim pa se nad drugimi vsajaš? mah, me niti ne zanima.

Samo eno vprašanje: kakšno pivo vi to kupujete v Konzumu za 10 kun; v Mercatorju v Umagu stane steklenica Ožujskega piva, ki nam je všeč (ker je podoben Unionu), 5,38 kun – smo ga kupili pretekli vikend pa še kakšen vikend prej tudi – pomeni, da je to pivo cenejše kot recimo Union v Ljubljani (s tem, da je menda njegova cena v Konzumu ali pa v Plodinah še malenkost nižja). Če kupujete pivo v pločevinkah, pač plačate ti. okoljsko dajatev, kar je pa tudi prav. V lokalih takšna ista steklenica stane od 12 – 20 kun – pač odvisno od tega kam greš (še vedno sprejemljivo in marsikje ceneje kot v Ljubljani).

Vedno isto.

Tisti ki ste si postavili prikolice na Hrvaško pač to odločitev seveda hvalite. Pač s tem, da poudarjate kako je vse poceni, najlepše in oh in sploh. Nič nimam proti Hrvaški obali, ampak res lepo je pa šele v Dalmaciji. In tudi ceneje (vsaj par let nazaj je bilo).

Tisti, ki dopustujete drugje kot na Hrvaškem pa seveda hvalite svoje odločitve tudi tako da pljuvate po Hrvaški.

Naj vsak zapravlja svoj denar kjer pač želi in hodi tja, kamor želi.

Mi smo dloga leta hodili na Hrvaško, zadnja leta pa ne več. In je lepo povsod kjer smo bili in imeli smo se fajn tako na Hrvaškem, kot v Španiji, Franciji, Grčiji, Italiji… Si pa radi na dopustu tudi kaj ogledamo in nas moti nabutana plaža, zato se zdaj odločamo za tujino.

tudi mi bi radi šli drugam pa ne moremo ker je predrago. To kar pišete kako je Hrvaška dražja je en lari fari oziroma gledate samo za eno osebo.

Smo pet članska družina z otroki starimi od 4 do 11 let. Hotel zelo težko dobimo ( izjema so nekateri italijanski ki imajo več posteljne sobe, ki so posledično dražje ), moramo vzeti dve sobi, s tem pa plačamo tri odrasle osebe in dodatno za vsaj enega otroka: prva soba – dva odrasla + en otrok gratis, druga soba – en otrok plača ceno odraslega, drugi otrok pa ima nekaj popusta ( 30 – 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} )v kolikor dajo sobo 1+1. Če je nimajo dobiš dvoposteljno sobo plačaš pa kakor imajo pač politiko v hotelu. Če gremo v apartma vzamemo večji apartma ki pa ima tudi zasoljeno ceno.

Če ne bi šli na Hrvaško ampak kam z letalom nam vso stvar še podraži saj tudi če ima otrok gratis namestitev v hotelu običajno plača vsaj nek pavšal za letalo, ki nikoli ni prav majhen. Tudi če vzamemo apartma, so to cene po osebi, ker je treba vračunat letalski prevoz.

Smo preračunali obe varijanti. Turčija in Hrvaška. V Turčiji bi lahko šli v hotel in imeli polpenzion. Za 14 dni bi naša družina plačala namestitev, prehrano in prevoz 3700€. Potem je treba imeti še žepnino za sabo.
Na Hrvaškem imamo v najemu app za 7 oseb. Ker smo stalne stranke imamo tudi precej ugodno ceno ( 45€). Za 14 dni plačamo 630€ za najem. Prištejte še bencin in trajekt v obe smeri ( 110€ benz in 300kn trajekt ) pa smo nekje na 1000. Za hrano pa nikoli ne porabimo več kot 300€ pa resnično nič ne šparamo. Torej me pride to skoraj 3x ceneje kot turčija. Zdaj pa naj se mi ta pametni oglasijo pa mi v Turčiji za 14 dni zrihtajo cenovno vsaj podobno varianto.

Pa bi tko radi šli kam v Turčijo ali Grčijo :-((((((((((

A se tebi? Mene samo spravlja ob živce da eni ves čas poskušate druge prepričati da je na Hrvaškem vse najslabše, najdražje, skratka vse naj v slabem pomenu. Astronomske cene? Ha, ha, ha…[/quote]

daj, pejt težit s svojimi bednimi svojmu decu. al se je te že naveličal poslušat in se ne moreš več znest nad njim pa se nad drugimi vsajaš? mah, me niti ne zanima.[/quote]

Sploh se mi ne da komentirat. Besednjak je pa za vsako pohvalo. Lep dan želim!

Jaz sem do letos vedno preživela dopust na Hrvaškem. Zapravili smo relativno veliko, verjetno bi lahko manj, vendar smo se imeli lepo. Letos je pa naš pajac že velik fant, zdi se nama da če gremo malo okrog se bo on mel tud krasno. In se spravi moj mož računat 14 dni (Balaton, Varšava, Mađarska in mogoče še kaj) spali bomo v naši prikolici v kampih, pa ogladi, pa hrana, pa bencin, pa vinjete nas pride samo 200e dražje kot 14 dni Hrvaške.
In ja meni je Hrvaška draga ne rečem, da nikoli več dol, ampak verjamem za taglavni dopust bomo šli kam drugam.

Ne razumem, a bi radi na H. dopustovali zastonj? Meni je 200 Eur kar konkretna cifra.

Mislim, da ne boš dobila; sem tudi jaz že poskušal, pa so mi vsi ponujali aranžmaje z enim zastonj otrokom ali pa junija; polpenzion je itak premalo za nas, potem pa nimaš kje kuhat. Pri velikih družinah je avion taka postavka, da jo težko okoli prineseš.
Če ti ni težko kuhat po lastnih željah, tko kot nam, pol ni kaj pomišljat. Enim pač to ne ustreza, in če imajo denar, pa bog jim požegnaj.
Apartma imaš pa res poceni.

Te razumem in ja tudi meni je 200e lep denar, vendar ko smo si sicer prek neta ogledali kamp v Budimpešti je ful bolj urejen videt kot na Hrvaškem vendar je kampiranje tam ceneje. Ta razlika je pa nastala na račun bencina, ker vinjete, ki jih je potrebno kupit so v primerjavi z avtocesto, ki jo plačamo na Hrvaškem ugodne. In govora o brezplačnem dopustu ni bilo nikjer. Rekla sem samo to, da ni bistvene razlike (vsaj za nas), če gremo tudi kam drugam kot na Hrvaško.

Mi ne hodimo v hotele, zato nas pride potovanje s šotorom kar ugodno.

dopust v tujini je cenejši oz. poceni napram hrvaški, če dopustujejo samo odrasle osebe in si v hotelu…..tu ne moreš rtačunat, če imaš par frocev okol sebe..logično, da je dražje kot na hrvaškem, ker imaš okoli 100 eur na glavo samo letaliških taks…

New Report

Close