Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Avto za 3 otroke???!!!

Avto za 3 otroke???!!!

mi smo pri treh otrocih imeli fokusa karavana
četrtega in petega otroka smo vozili v turanu dokler se je dalo ….sedaj smo zamenjali za kombi…
naš turan se je prodal za 13 tisoč euro in je bil star tri leta ,redno servisiran
drugače se strinjam z elen ,ker ma prav o veličini avtomobilov.

o davku pa tole….za dobre 24 tisoč evro vreden avto smo dobili vrnjenih 1ooo euro…

tudi renault scenic (grand) ima 7 sedežev (dva sta v prtljažniku spravljena)!

Tukaj se strinjam z elaine, karavani in manjši enoprostorci so za 5 člansko družino, ki mora uporabljati istočasno tri otroške sedeže, občutno premajhni.
Velikokrat peljem iz vrtca 3 otroke, obvezno v sedežih, ker imam do doma 10 km. Imamo Audi A6 in grejo noter sicer dva jahača z naslonjalom in en jahač brez, ampak kako otroke pripasati v takem primeru je umetnost in potrebna je dobra organizacija, da ti podvig sploh uspe. Za včasih že gre, ampak za vsakodnevno ubijanje s tesnim prostorom pa…ne hvala.
Vsekakor se odločite za večje enoprostorce kot so Espace, S Max…dobro je tudi, da ima vrata, ki se zapeljejo in ne klasična na odpiranje.

Pri nas imamo Sharana. Zadaj so trije enakovredni sedeži, ki se lahko premikajo. Res pa je da na sredinskem sedežu ni takega varnostenaga pasu, ki se potegne iz stene. Rešitev sredinjski stol daš v prtljažni prodstor (avto je z sedmimi sedeži) in zadaj dve lupinici oz sedežka. Prtljažnik dosti velik pa še v trugo na strehi se da veliiiiko spraviti. Kupujte avto ki ima na strehi sani saj se veliko enostavneje namonitrajo razni prtljažniki gor kot pa da sani ni (picasso in s max jih že nimata)…

Nekaj avtohiš ponuja tudi plačilo na obroke oz kredit.. Ni hudič da nekaj ne najdete…

Glih zadnc je bla pr men prijateljica,ki ima prve dva dvojcka in pol se eno puncko…imajo mazdo 5 ….zelo primeren avto za 3 otroke bi rekla, pa se pohvalili so 🙂

Tisti ki mi svetujete večje enoprostorce … vse v redu in prav. Jaz bi tudi z veseljem imela kakega Sharana ali Espace ali Peugeot 807 ali Mazdo ali Toyoto (Avensis) … … sam to so vsi avti višje klase in za več dinarčkov. Sej ni blema … saj se lahko zapufam … sam problem je, ker bom dnarčke rabla tudi za drugo. :(((( Zato pa iščem čimbolj ugodno varjanto. Trenutno se še najbolj nagibam k Berlingotu … čeprav nisem nek Citroen fan … :/ Sam … sej veste kako gre tista … “V sili vrag muhe žre” … Pa jst bom rajš še naprej krug pa meso jedla, pa se v Citroenu vozila. ;))) :))))))))))))

Mi imamo Sharana, nov je bil 6.600.000; vrnjen davek pa 450.000 sit (pred dvema letoma in pol. vozička sicer sedaj več ne vozimo s seboj, pa zato ponavadi cel kup športne opreme (kolesa, smuči, rolerje… nahrbtnike, gojzarje, šotor… psičko…

Ker še dograjujemo hišo, vedno še kaj v prikolici oz. prtljažniku…

imamo še enga starega golfa in sem morala včerja sinu trikrat povedat, da je sharan vreden za petdeset ??? golfov…mu ni bilo nič jasno, jaz pa še dva dni gruntam, če je res…(no, golf je res star že 12 let, pa si potem predtavljam parkiranih 50 …) cene novi avtomobilov so res nore, ampak upam, d nam bo tudi vsaj sharan toliko odslužil, kot nam je golf…..

Mazda ni primerna, ker ne grejo trije otroški sedeži v eno vrsto, razen, če enega voziš na dodatnem, v prtljažniku, kar jaz ne bi.
Na sploh je tisti sredinski sedež ozek in neudoben za sedet.
Je pa krasen avto za štiričlansko družino, posebej so mi všeč drsna vrata.

Kolikor sem gledala imajo vsi karavani in limuzine tako te sedeže, da je tisti za sredinski manjši in da se ne da nabolje montirat avtosedež. Edini primerni za to so enoprostorci.

Ford S max je zakon za petclansko familijo.

Pri treh otroških sedežih nikoli ne bi kupoval karavanov, oz. avtomobilov z ožjim sredinskim sedežem.
V situaciji, ki so navajaš, bi kupil rabljeno Toyoto Avensis Verso.
Sharana smo imeli pred leti: sicer prostoren, a ogromno kvara, slabša lega na cesti.
Xara Picasso ima prijetno razporeditev sedežev, a majhen prtljažnik, senik pa še manjšega. Kot pravi elaine – oboje premajhno.

Kangoo je zakon!

Eeeee … … ta Toyota mi je tut meni šaldo všeč … … sam kaj ko stane eno očko z glave … tudi rabljena. :/ Drgač je pa res super avto.

Picasso ima zadaj tri enakovredne enako siroke sedeze s 3 tockovnim pasom za pripenjanje.

Saj Picasso se šteje kot enoprostorec.

Žogica Nogica, kako da je Volvo premajhen. Mi imamo Volvo V70, pa še jahačev ne potrebuješ, ker sta stranska sedeža narejena tako, da se dvigneta v jahača, na sredini pa čiso komot priptrdimo še stolček. Pa prtljago imamo kam dati – npr. celotno kamp opremo smo spravili v prtljažnik, brez strešnega kovčka. Sosedi imajo Mazdo 5, pa so šli v apartma s prtljažnikom na strehi!

verjetno je odvisno koliko so stari otroci, če sta že dva v jahačih. Midva sva imela prej audija in pri lupinici in enem avtosedežu na sredi nisi mogel kamot sedeti, zdaj v scenicu to ni problem, samo verjetno se pa težko zapenja dve lupinici in avtosedež. Jaz bi vzela sharana, pa malce starejšega.

Sodelavka ima Renault Scenika in je full zadovoljna. Veliko odkritih in skritih predalčkov, večji voziček brez problema va prtljažnik… Res pa je, da ga ima z vso opremo.

Ja, to ze, ampak nimajo vsi enoprostorci treh enako sirokih sedezev zadaj.

To je tudi res. :)))))))))))))))))))))))))

Mi imamo Volvo V40. In dejansko sem dva jahača in en navaden avtosedež komaj zbasala notri. Enega otroka na jahaču smo dobesedno vodoravno dali (čez vrata ven, če si predstavljaš), da smo ga lahko zapeli. 🙁 Sva pa midva v prihodnjem letu nameravala tega menjati za V70, pa sva si zdaj kar premislila, ker resnično ni dovolj prostora. Ja, OK, stlačih jih že notri, ampak to je pa tudi vse – natlačeno. 🙁 In če računam, da bomo od začetka vozili jahača, navaden avtosedež in lupinico, potem pa jahača in dva navadna avtosedeža, je žal kar malo malo prostora. Pa če mi je avto še tako všeč. 🙁

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Ojla!

Tudi mi se soocamo s podobnim problemom. Samo minus ena 🙂 .
Terenec bo sel najbrz od hise, za nadomestek pa iscemo avto, ki malo rabi, ki je prostoren, ki ma drsna vrata, velik kofano, poceni vzdrzevanje, poceni registracija in stane malo, oziroma nic.

Ideal, ki ne obstaja.

Glede na to, da mi avtomobilizem ni tuj, se mi (nama) je izbira zozila na:

Nov avto:
1 Citroen Berlingo hdi (Peugeot Partner)
2 Fiat Doblo jtd

Z Berlingotom sva sla na testno voznjo in sva bila oba zadovoljna v vseh pogledih. Cena tocno 14ooo eur za komplet vso mozno opremo. Zadovoljen z navorom, zadovoljni z drsnimi vrati in prtljaznim prostorom. Cenejsa varijanta s par dodatki manj pride 1100 eur manj. (vir citro-kromberk)

Doblo bom dobil v kratkem za en dan na test. Sicer ni tako vizuelno lep kot Berlingo, je pa prostornejsi. Kako se obnese, ti lahko sporocim, ko opravim test. Naj bi imel eno ergonomsko pomanjkljivost, vendar ce naju ne bo motila tudi vaju ne bo, ker sta po konstituciji precej blizu nama.

Rabljen avto:

Tukaj pa boli glava. Ponavadi je najvecji problem, ker imajo dizli v povrecju prevozenih med 30 in 50 tisoc km/leto, tako imajo tri leta stari avti celo po 150 000 km. Trg se pregledujeva, gledava po kolko grejo Passati karavani tam nekje letnik 2002 ali pa Citroen C5 karavan.

So pa priplavali na povrsje se:

Fiat Ulysse
Lancia Zeta
Citoen Evasion
Chraysler Voyager

Seat Alhambra ali VW Sharan (ni drsnih vrat).

Problem rabljenega so res visoki prevozeni km in vprasljivo vzdrzevanje v preteklosti. Kaj ti pomaga tri leta star avto, ce imajo vsi deli 150 tkm za sabo…

Verjamem da je enim (euro dobro stojecim) enostavno. Tudi midva sva gledala, ampak samo gledala Toyoto Verso. Ja, eno ocke z glave.
Kljub temu da bomo napram vam minus ena :))), bova sigurno iskala avto z drsnimi vrati.

Uporabnost in cena pred lepoto in prestizem. Kaj cemo. Mi bo pa za uzitek ostal dirkalnik, tako kot vama motor ;)))

lp R.

Mi sicer treh otrok (še) nimamo, ampak kej je tretji v planu, mi pa ravno v fazi menjavanja avtomobila, smo naročili Forda S-maxa. Cena je visoka (disel, oprema Titanium in še 2 dodatna paketa “luxuza” = 30.000€), prostora je pa notri uhuhu :-))) Zadaj trije pilotski sedeži (to so sedeži kot spredaj, res je pomembno, da ni zadaj le deljiva klop!), ki niso stlačeni tik za prednje sedeže. Naša ta velika (9 let), ki sedi na jahaču skoraj čisto stegne noge, da doseže prednji sedež z njimi.
Prtljažnik ogrooooomen, res! Avto je velik, ampak ko sva odprla zadnja vrata sem bila totalno presenečena, ker tako velikega prtljažnika res nisem pričakovala!
Nam je pomembno udobje in prostor! Nočeva bit obremenjena in omejena, ko kam gremo, s prostorom v avtu.
Z nami je še psička, sicer manjše rasti, ampak svoj prostor v avtu ravno tako rabi.
MIdva sva gledala še Toyoto Corollo Verso pa Mazdo5 in Citroen C4 Pacasso.
Problem je, ker so vsi bolj novi modeli in rabljenih na prodaj še skoraj ni oz. imajo visoko ceno.
Ne vem kaj naj ti svetujem, v bistvu si kar nekaj dobrih nasvetov že dobila od tistih izkušnjami (beri: 3 otroci :-)))), verjamem, da je problem v €, ampak po moje še vedno bolje ubrati srednjo poti, kot zaradi tega izbrati najcenejšo možno varianto in kasneje ugotoviti, da ste se napačno odločili!

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p554391.png[/img][/url] [url=http://lilypie.com][img]http://by.lilypie.com/50Izp2/.png[/img][/url]

Raje šus v glavo kot 30.000€ za avto.

glede V40 … super avto a na žalost res zeloooo malo prostora v kabini.

BGV … je res bolje da ne gledate na zunanji videz avtomobila … ampak na funkcionalnost/porabo/prostornost … in se strinjam da je 30K € za avto hudo preveč …

New Report

Close