Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Avto za hcero

Avto za hcero


Večji problem je lahka glava, kot pa lahek avto.
[/quote]

Seveda,kristalno jasno – kar pa ni jasno premnogim staršem, ki svojim potomčkom kupujejo mašine z motorji z več kot. 1,2 l delovne prostornine :). Neizkušena mularija- ker so v glavi preneumni in preizkušajo dostikrat meje svojih sposobnosti tudi z nogo po gasu. Ker jih tastari ne gledajo, ne vidijo.

Neumnost. Tisti, ki hoce divjat in brezglavo vozit bo to lahko pocel s tvojim 1.2 ali pa 2.0 mlinckom.

Drugace pa, kaj vse tule ne preberes no… Isce se avto za 19-letnico, folk pa lima neke karavane in limuzine dizle in podobno, da ne ves, ce je troll ali je resno in za se zjokat.
Za 19-letnico je kaksen seksi avtek kot je kaksna mazda 2 ali kaj takega, ne pa neke ladje no… :))) Se dobro, da ni kdo predlagal golfa 4 sdi srebrne barve, ali pa kar golfa dvico.
[/quote]

neumnost tvoja, ja. Jaz ne vozim 1,2. – mi ni treba, ker nisem mladi voznik….

za 19 letnico svobodnih in ozaveščenih nazorov je: električen avto. Pika. Pa še majhen mora bit, da ga po mestu sploh v prestolnici v vsako luknjo lahko stlači. Ne pa nek kalos, velika ladja, ki je niti pravilno ne bo znala sparkirat:)

Kaj pa če bi hči vprašala kakšen avto je njej všeč? Ker ga bo ona vozila in ne vidva? Bivši sošolki sta starša kupila avto, ko je naredila izpit. Brez, da bi jo karkoli vprašala sta ji kupila eno malo škatlo, ki ni šla nikamor. Ves čas se je pritoževala čez avto. Po 2 letih ga je pa prodala ter si kupila 100x boljšega za isto ceno. Vprašajta jo kaj bi sploh rada. Vsaj približno.

Novega polota ji kupita.

Kakšna Seat Ibiza

Opel Corsa

Bo vsaj spodoben avto za dalj časa.. tistega citroena ne glejte ker je škoda denarja. Klejte razred kompaktnih kombilimuzin. Bolje rabljen golf kot tist Citroen.

neumnost tvoja, ja. Jaz ne vozim 1,2. – mi ni treba, ker nisem mladi voznik….

za 19 letnico svobodnih in ozaveščenih nazorov je: električen avto. Pika. Pa še majhen mora bit, da ga po mestu sploh v prestolnici v vsako luknjo lahko stlači. Ne pa nek kalos, velika ladja, ki je niti pravilno ne bo znala sparkirat:)
[/quote]

Ma kaksen elektricen avto, lepo te prosim. Bo hotela poleti s prijateljicami na kavo in malo poflirtat v Portoroz pa bo treba pol dneva cakat, da se to strasno tehnolosko cudo napolni. Neprakticno.


Z možem sva se odločila da hčeri za 19 rojstni dan kupiva avto

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12333337&display=Citroen{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20C-Elysee{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}201.2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20PT{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2082{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20-{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20FEEL

Gledava nove avte do 10.000e tale je meni še najbolj všeč.
Zanima me samo katerega bi znotraj te vsote izbrali vi.

Dobra izbira, avto je za ta denar odličen, v firmi imamo štiri takšne bencinarje in moram povdarit ni nobenih težav z njimi. Dovolj kvaliteten, prostoren in tudi oprema je zadovoljiva za ta rang avtomobila.

Dobra izbira, avto je za ta denar odličen, v firmi imamo štiri takšne bencinarje in moram povdarit ni nobenih težav z njimi. Dovolj kvaliteten, prostoren in tudi oprema je zadovoljiva za ta rang avtomobila.

Ma kaksen elektricen avto, lepo te prosim. Bo hotela poleti s prijateljicami na kavo in malo poflirtat v Portoroz pa bo treba pol dneva cakat, da se to strasno tehnolosko cudo napolni. Neprakticno.
[/quote]

… je napisal nekdo, ki tudi drugače očitno ni strpen v življenju.

Kako boš ti živelo po letu 2030, ko bodo v Evropi vsa vozila samo še na električni pogon ? Ko boš moralo kupit tehnološko čudo, če se boš hotelo samostojno vozit tudi po slo cestah?

Se ne vemo kaj bo 2019, pa bomo vedeli kaj bo 2030, daj no mir. :)))

Pa ne skrbi za mojo strpnost. Je zelo nadpovprecna. 😉

VW UP! 1.0

Tisti megane je deloval dobra izbira.
Za relacije kranj lj je vsekakor fajn, da je dizel, na koncu se pozna pri stroških. Majhni avti so za take dnevne fure več al man neprimerni oz. Bistveno manj udobni, glasnejši itd, kot večji.
Megane, prav tako prvi citroen sta dobra potovalnika, udobna, tiha…neutrujajoča.
Vseeno med obema bi izbral megana….ima malo km, zgleda ok. Še dolgo bo dovro slyžil.


Noben ne omeni ljubljanskih pakirišč!
Ko ga že najdeš večinoma niso zelo široki kaj šele če je s katere strani avto že parkiran na črto, kaj pa bočno?
ja pa ja štdentki začetnici kupite enorostrca ali vsaj karavana- parkira pa naj kar na brniku na stezi za pristjanje 😀
Pa še nekaj nov avto? Mislim da vsak prvi avto obuška in pospraska moj 1 je bil star in manjši od sošolke je bil nov tudi manjši oba sta bila po dobrem letu 😀 lepoo okrašena 😀 😀 No jst sm avto po dveh letih zamnjala z malo novejšim oni so vsako leto uveljavili kasko in popravlii vse okoli avta.
Toliko o razmisleku velik- majhen, star nov.
jaz bi vrjetno dala mojemu otroku moj avto in ga sama zamenjala razliko med starim in novim pabi dala na neko varčevanje ker denar pride prav vedno. Ker študentka ne rabinnovega velikega avta, stric je napr dal hčeri 3 leta staro fiat pando (ravno je šev v penzijo in sta z ženo ostala na enem avtu).

Vozila se bo sama in parkirala v LJ vi ji pa priporočate karavana. To kar bi šla pa 1x na leto na morje pa gre tako lahko z vsakim.

Sama imam na izbiro veliki in mali avto. V službo se vozim z manjšim, ker imamo itak probleme s parkiranje.

Smo se vozile tri kolegice na faks …ena je imela Fiat Uno- starega kot zemlja, druga staro Fiestico, sama Hyundai Getz – novi. In ne boste verjeli, da smo dnevno prišle od kraja A do kraja B po grdi, ovinkasti državni cesti. Varno brez nesreč. Pa tisto leto je bilo na 25 km poti cirka 4 x delo na cesti in samoforji. Na koncu smo bili vsi avti skupaj v mestu na križišču ker tudi z mašino 3.0 nisi profiliral ene minute napram moji 1.1.

Glede parkinga je pa seveda odvisno od fakultete. Na EF recimo ga vedno dobis brez tezav:)

Udobje tudi nekaj šteje pa iz lastnih izkušenj povem da z 1.1 avtom je vožnja po AC borba za preživetje. Se kar strinjam z Mehanik1. Ker pa ni ravno vešča ročnega prestavljanja ji bo pa samodejni menjalnik zelo koristil.

Za tako ceno ji kupi rabljen avto z ročnim menjalnikom, pa naj se ga nauči uporabljati. Če ni še nic vozila razen v avto šoli je tudi velika verjetnost da ga bo razbila ali vsaj podrajsala, zato se novega niti ne splača kupit, še posebej pa ne za tako majhen denar.

Najboljše je biti pameten za druge. Se boljše je pa ko se voziš po celovški in moraš v 10 min 30x dat v prvo. Ti imaš neko kmetavzarsko teorijo in jo raje obdrži zase. Američani so z razlogom avtomatika pogruntal.
Ne menjam za ročnega nikoli več.

Najboljše je biti pameten za druge. Se boljše je pa ko se voziš po celovški in moraš v 10 min 30x dat v prvo. Ti imaš neko kmetavzarsko teorijo in jo raje obdrži zase. Američani so z razlogom avtomatika pogruntal.
Ne menjam za ročnega nikoli več.
[/quote]

Glej če ne znaš ročnega uporabljat ni moj problem. Avtomatik je zlo dolgočasno vozit. Ja američani so pa res z razlogom avtomatika pogruntal, zato ker je za nesposobneže lažji za vozit.

Glej če ne znaš ročnega uporabljat ni moj problem. Avtomatik je zlo dolgočasno vozit. Ja američani so pa res z razlogom avtomatika pogruntal, zato ker je za nesposobneže lažji za vozit.
[/quote]

In ti bi nastnici ki je komaj neredila izpit dal ročnega za vozit da ji bo na vsakem križišču crknil. Meni avtomatik ni dolgočasen ker se vsaj lahko normalno sprostim med vožnjo.

In ti bi nastnici ki je komaj neredila izpit dal ročnega za vozit da ji bo na vsakem križišču crknil. Meni avtomatik ni dolgočasen ker se vsaj lahko normalno sprostim med vožnjo.
[/quote]

Ja enkrat se pa more naučit tudi ročnega vozit. Zdaj še malo ve iz avtošole kako se ga uporablja, če bo pa zdej zamenjala za avtomatika bo pa to čisto pozabila in sploh ne bo več znala uporabljat ročnega. Bo dobila recimo služben avto z ročnim menjalnikom, pol bo pa veselo ker ga ne bo znala vozit.

Ja enkrat se pa more naučit tudi ročnega vozit. Zdaj še malo ve iz avtošole kako se ga uporablja, če bo pa zdej zamenjala za avtomatika bo pa to čisto pozabila in sploh ne bo več znala uporabljat ročnega. Bo dobila recimo služben avto z ročnim menjalnikom, pol bo pa veselo ker ga ne bo znala vozit.
[/quote]

To s službenim avtom je pa še bolj blesav argument, kot tisti, da je vožnja dolgočasna. Šansa za to je res minimalna. Do takrat, ko bo ta punca vozila službene avtomobile, bodo že vsi električni. 😉

Nazadnje sem ročni menjalnik uporabljala na izpitni vožnji. Niti najmanj ga ne pogrešam. Ko vidim v avtih ljudi z desno roko prilimano na ročko, mi je prav hecno. Koliko enega nepotrebnega rutinskega dela. Moji roki počivata na volanu, vse kar rabim v avtu pritiskati, (če odštejemo žmigavce) sta gas in bremza. Prestave pa šibajo same od sebe, preden deda za mano prišalta do četrte, sem jaz že 300m pred njim.

To s službenim avtom je pa še bolj blesav argument, kot tisti, da je vožnja dolgočasna. Šansa za to je res minimalna. Do takrat, ko bo ta punca vozila službene avtomobile, bodo že vsi električni. 😉

Nazadnje sem ročni menjalnik uporabljala na izpitni vožnji. Niti najmanj ga ne pogrešam. Ko vidim v avtih ljudi z desno roko prilimano na ročko, mi je prav hecno. Koliko enega nepotrebnega rutinskega dela. Moji roki počivata na volanu, vse kar rabim v avtu pritiskati, (če odštejemo žmigavce) sta gas in bremza. Prestave pa šibajo same od sebe, preden deda za mano prišalta do četrte, sem jaz že 300m pred njim.
[/quote]

A ni hecno da imajo vsi športni avti možnost tudi ročnega pretikanja. To ti lahko pove, da z ročnim hitreje pospešuješ, tako da trditev da si z avtomatikom hitrejši ne drži preveč. Sploh pa ročni je za zabavo, avtomatik pa pač za tiste ki jim je avto samo nujno prevozno sredstvo in niso sposobni gledat na cesto in še menjavati prestave.

Jao jao jao…ta citroen je pa tako grd avto,da bolj grdega avta niso mogli narediti,isto za peugeot na isti platformi. Samo 83km za težek avto boste naredili več škode kot koristi. Mašine so vedno bile najboljše od 1.6 naprej brez turbin(bencinski motor),to kar danes ponujajo kavne mlinčke s turbinami je brca v temo…poznam dosti primerov,ko se ljudje pritožujejo nad takšnimi motorji zaradi okvar,kupili pa so samo da plačujejo nižjo letno cestnino…Ford focus je že bolj vredu avto in mašina je preverjena,saj 1.8tdci niso bile kaj prida…I
Sicer pa zanjo predlagam avto,če že hočete avto z nižjimi kubiki,da je avto manjši razred(Corsa,Yaris,Micra,Note…itd…)
Če ne,je Ford boljša varianta…s citroenom jo noben fant na cesti ne bo hotel pogledat…:)

Udobje tudi nekaj šteje pa iz lastnih izkušenj povem da z 1.1 avtom je vožnja po AC borba za preživetje. Se kar strinjam z Mehanik1. Ker pa ni ravno vešča ročnega prestavljanja ji bo pa samodejni menjalnik zelo koristil.
[/quote]

Iz lastnih izkušenj verjetno veš tudi, da je velika razlika današnjih turbo 1.1 mlinčkov v primerjavi s tistimi, izpred dveh desetletij ali več. Danes so avti vsaj enkrat bolj zmogljivi in v večini vsaj tretjino težji. Borba za preživetje je bila recimo s kakimi fički, r5 in podobnimi, novi avti s temi nimajo nobene veze več. Vzemite si en mesec za testne vožnje, pa bo hčerka povedala sama, kaj ji najbolj odgovarja.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Iz lastnih izkušenj verjetno veš tudi, da je velika razlika današnjih turbo 1.1 mlinčkov v primerjavi s tistimi, izpred dveh desetletij ali več. Danes so avti vsaj enkrat bolj zmogljivi in v večini vsaj tretjino težji. Borba za preživetje je bila recimo s kakimi fički, r5 in podobnimi, novi avti s temi nimajo nobene veze več. Vzemite si en mesec za testne vožnje, pa bo hčerka povedala sama, kaj ji najbolj odgovarja.
[/quote]
Na račun dražjih servisev.

New Report

Close