Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Babi ima raka, stric, vegan, že posega v njeno zdravljenje

Babi ima raka, stric, vegan, že posega v njeno zdravljenje

Tu ga pa pihnes..se pravi meso termicno obdelamo na visoki temperaturi in vse kar je slabega izgine? Puf ni vec? In mleko segreto na uht tudi ni vec mleko je zgolj se belo obarvana tekocina ki nima z mlekom vec veze….ce ze se uziva pasterizirano mleko ,uht mleko je mrtvo
[/quote]

Posluš, če hormonska beljakovina razpade to NI več hormon. Tak isto kot da bi ti doma drvo zakuril in bi rekel, da je pepel še vedno drvo.

Glede mleka… ja, UHT je mrtvo in s tem ni nič narobe. Mora biti ali se pa zagiftaj.
Nutritienti ostanejo.

Meso povzroča raka. Vedno več je študij, ki to potrjujejo. Izdano je tudi nekaj knjig na to temo. Vsakemu bi moralo biti logično, da če žival pitaš z raznimi umetnimi dodatki in hormoni, da bo čim prej dobra za prodajo, ne more vsebovati nič dobrega.
Če hoče babica jesti meso, naj ga kupi pri kmetu, ki ima vzgojo živali na pašniku in brez dodatkov. Pri raku je dobro jesti čim več vitamina C, torej sadje in zelenjavo. Stric ima pri tem zelo prav.
Glede zdravnikov in njihovih mnenj, pa: Ga ni pogumnega zdravnika, ki bi si upal reči, da kakšna hrana ni dobra, saj bi ga kakšna korporacija še tožila.

Če se kdo hoče ustrezno izobrazit, da bo svetoval o zdravljenju in terapijah mora opravit na MF ali BF študij. Plus kakšno specializacijo.

Ne se igrat. Če mislite da se boste v enem popoldnevi iz 3h forumov in 2h blogov izobrazili o vsem ste hudičevo ootimistični. Ne moreš se ti primerjat z ljudmi ki so s tem delali in študirali leta.

Mejte malo realne samokritike.

nova
Uredništvo priporoča

Tehnično gledano vse LAHKO povzroča raka. Neki bolj, neki manj.

Posluš, če hormonska beljakovina razpade to NI več hormon. Tak isto kot da bi ti doma drvo zakuril in bi rekel, da je pepel še vedno drvo.

Glede mleka… ja, UHT je mrtvo in s tem ni nič narobe. Mora biti ali se pa zagiftaj.
Nutritienti ostanejo.
[/quote]
Tu si pa pavliha..hormoni ki z dodajanjemv krmo zivali prehajajo v tkiva klavnih zival si se kako nevarni in z prehranjevalno verigo prehajajo v ljudi in nazaj v okolje in nobena termicna obdelava ne iznici nevarnih snovi….potem pises da je uht mrtvi mleko ki kljub temu pa je polno hranilnih snovi? Kalcij iz uht mleka telo izredno tezko absorbira ….in potem se blesarijw z drvmi,ja po kurjenju ostane pepel med pricesom se izlocajo nevarne snovi kar je odvisno od temperature izgorevanja od vrste lesa do vlage itd….ja na koncu ostane ppepel..ki se spwt razlikuje je oepel in je pepel….zajaj so potem zganjali paniko glede dioksinskih jajc …samo zadost dolgo bi jih morali kuhati in problem resen a ne bucman

Kar se mesa tiče, je brezvezno vsako besedičenje.
Babici med kemoterapijo itak meso ne bo pasalo.
Ženska je prebolela raka z močjo pozitivnih misli? Ali se hecaš? Treba je pač na operacijo, na kemoterapijo in na obsevanje.Tako, kot sem vse to dala čez jaz. Jedla bo pa tisto, kar ji bo pasalo. Pa kakšen Ensure napitek iz lekarne.
Kar se pa njenega sina tiče – tvojega strica – avtorica – se pa popolnoma strinjam s tabo! Zelo nesramno in grdo od njega , da jo straši.Namesto da bo jo bodril in potolažil, da bo še vse dobro.
Avtorica, povej babi, da bo šla po končanem zdravljenju za 14 dni v toplice na rehabilitacijo.Tam bo plavala, se razgibavala zjutraj v bazenu pri jutranji telovadbi, imela vaje za roko in masaže.Jedla bo v zdravilišču in to same dobre stvari. Da pa ne bo sama v sobi ali s kakšno motečo sostanovalko, gre lahko kdo z njo.Eden izmed prijaznih pozitivcev.To pa njen sin očitno ni.
Ogromno žensk hodi po svetu s prebolelim rakom.Za marsikatero se niti ne ve. Včasih je bolje tako.Imaš vsaj mir, da te vse sorodstvo ne kliče vsak dan, kako si.

Če se kdo hoče ustrezno izobrazit, da bo svetoval o zdravljenju in terapijah mora opravit na MF ali BF študij. Plus kakšno specializacijo.

Ne se igrat. Če mislite da se boste v enem popoldnevi iz 3h forumov in 2h blogov izobrazili o vsem ste hudičevo ootimistični. Ne moreš se ti primerjat z ljudmi ki so s tem delali in študirali leta.

Mejte malo realne samokritike.
[/quote]

Popolnoma se strinjam!

Zakaj svetuješ, če ti je vseeno?
[/quote]
Kot rečeno, manjka ti nekaj bralne sposobnosti in sposobnosti logičnega razmišljanja. Koristilo bi ti tudi malo umiriti živc, zadihati, premisliti.
Vseeno mi je kako umreš, to se me ne tiče – zato v tem primeru ni nasveta.
Ni mi vseeno ali je človek, s katerim sem v konverzaciji, le-te tudi sposoben – zato v tem primeru predlog.
Žal pa sem, očitno, precenila tvoje sposobnosti in si že dosegel najvišjo mejo svojih zmožnosti, torej je bil tudi predlog odveč. Vzemi ga kot brezpredmetnega.

Če že priporočaš sadje in zelenjavo, pa še povej, kakšno in kje naj to nabavi. Tisto iz hoferjev, spinov, lidlov, mercatorjev in sparov absolutno odpade, če še ne veš, ker je polno škropiv, pa bolje, da niti ne veš, s čim vse ga filajo za lepši izgled, da je bolj veliko, sočno, da se lepo sveti……. Prav tako je polna porkerije v trgovini kupljena moka, testenine, riž, kruh, piškoti, pač vse. Naj vse nabavi pri kmetu? Pa ti? Kje ti nabavljaš?

Kot ti je nekdo rekel, vse povzroča raka. Tudi sevanje računalnika, zato ga hitro ugasni in odstrani iz stanovanja.

Edit: Nimomur ni potrebno verjeti.
Meni osebno je že čisto vseeno kako neznanci umro, ali od raka ali naravno.
[/quote]

Zakaj se potem sploh spuščaš v pogovor, če ti je vseeno? To se tudi jaz sprašujem!

Upam, da je ne bo zacel s sojo hraniti, ki res dokazano skodi:
https://www.breastcancer.org/research-news/soy-may-turn-on-genes-linked-to-cancer

Tvoj nick – bedak zarukan, kaže na dvoje. Ali je tema provokacija ali pa so vaši odnosi v družini tako na psu, da ni čudno, da imate hude bolezni. Kakšen nasvet pa bi želela?

Tvoj nick – bedak zarukan, kaže na dvoje. Ali je tema provokacija ali pa so vaši odnosi v družini tako na psu, da ni čudno, da imate hude bolezni. Kakšen nasvet pa bi želela?
[/quote]

Je stric res bedak zarukan, ker se v bolezni grdo obnaša do babice.Če je bedak, je bedak.Tu ni pomoči.

Zakaj se potem sploh spuščaš v pogovor, če ti je vseeno? To se tudi jaz sprašujem!
[/quote]
Celo klicaj? To pa marsikaj pove o pišočem. Da nimaš morda ti enakih težav z razumevanjem kot oni živc?
Je mogoče, da se v pogovor spuščam zato, ker je avtorica napisala: “komentirajte, svetujte”? Kaj misliš?
Ali po tvojem lahko komentirajo samo tisti, katerim ni vseeno?


Tu si pa pavliha..hormoni ki z dodajanjemv krmo zivali prehajajo v tkiva klavnih zival si se kako nevarni in z prehranjevalno verigo prehajajo v ljudi in nazaj v okolje in nobena termicna obdelava ne iznici nevarnih snovi….potem pises da je uht mrtvi mleko ki kljub temu pa je polno hranilnih snovi? Kalcij iz uht mleka telo izredno tezko absorbira ….in potem se blesarijw z drvmi,ja po kurjenju ostane pepel med pricesom se izlocajo nevarne snovi kar je odvisno od temperature izgorevanja od vrste lesa do vlage itd….ja na koncu ostane ppepel..ki se spwt razlikuje je oepel in je pepel….zajaj so potem zganjali paniko glede dioksinskih jajc …samo zadost dolgo bi jih morali kuhati in problem resen a ne bucman
[/quote]

Se tebi malo kisa? Izkoristi dan, dokler je še lep. Verjamem da si inteligenten a vendar napačno poučen.

Glede soje je dobro razčistiti več stvari.
Prvič – gensko spremenjena soja je v Evropi prepovedana za prehrano ljudi. Lahko pa se z njo hrani živali. Zato tisti, ki jedo sojo v zrnju ali pijejo sojino mleko po evropskih standardih, ne zaužijejo GMO soje. Jo pa ogromno pojedo tisti, ki jejo meso in mesnine. Poleg ostalih hormonov je tudi GMO soja v visokih dozah prisotna v prehrani vsejedov ravno iz tega razloga.
Drugič – v ameriki je zadeva obrnjena, saj je GMO soja dovoljena v prehrani. Zato marsikaj iz vaših linkov drži za ameriko, kjer je soja mašilo v praktično povsod in se GMO soje zaužije z vsako predelano, konzervirano, mleto zadevo. Če k temu dodamo še njihove povprečne prehranske navade, je slika jasna.
Tretjič – ženske v aziji, ki je ogromen porabnik soje, nimajo niti pol toliko težav kot sodobna zahodna ženska. Res pa ne jedo ameriške GMO soje.
Četrtič – rak dojke pomeni premalo joda v telesu, njegovo kronično pomanjkanje povzroča bolezni na rodilih in dojkah.

Ko je raka preboleval moj oče, so mu svetovali prehrano brez mesa oz minimalno, kolikor se da. Res pa je to že precej let nazaj.

Posluš, če hormonska beljakovina razpade to NI več hormon. Tak isto kot da bi ti doma drvo zakuril in bi rekel, da je pepel še vedno drvo.

Glede mleka… ja, UHT je mrtvo in s tem ni nič narobe. Mora biti ali se pa zagiftaj.
Nutritienti ostanejo.
[/quote]
Tebi pa so možgani razpadli. Ostali so samo še tvoji predsodki.
Žalostno je, da se potem takšni norci sklicujejo na stroko in širijo svoje bolane ideje.


Kot rečeno, manjka ti nekaj bralne sposobnosti in sposobnosti logičnega razmišljanja. Koristilo bi ti tudi malo umiriti živc, zadihati, premisliti.
Vseeno mi je kako umreš, to se me ne tiče – zato v tem primeru ni nasveta.
Ni mi vseeno ali je človek, s katerim sem v konverzaciji, le-te tudi sposoben – zato v tem primeru predlog.
Žal pa sem, očitno, precenila tvoje sposobnosti in si že dosegel najvišjo mejo svojih zmožnosti, torej je bil tudi predlog odveč. Vzemi ga kot brezpredmetnega.
[/quote]

Ne, samo ti ne razumeš, da gre za provokacijo s katero izsilim, da se potrudiš bolje argumentirati trditev.

Tvoji odgovori so tipično izmotavanje in oddaljevanje od bistva.

Pričakoval sem, da veš o čem govoriš pa razočarano potrjujem hipotezo, da gre za namišljeno “znanko” iz vica “rekla, kazala”.


Tebi pa so možgani razpadli. Ostali so samo še tvoji predsodki.
Žalostno je, da se potem takšni norci sklicujejo na stroko in širijo svoje bolane ideje.
[/quote]

Bože, baci ciglu i budi precizan.

Posluš, če hormonska beljakovina razpade to NI več hormon. Tak isto kot da bi ti doma drvo zakuril in bi rekel, da je pepel še vedno drvo.

Glede mleka… ja, UHT je mrtvo in s tem ni nič narobe. Mora biti ali se pa zagiftaj.
Nutritienti ostanejo.
[/quote]
Zgrozim se ob misli, da obstajajo ljudje, ki to celo res verjamejo. Noro.

Pred GMO vlada neupravičen strah. Spodbujen/lobiran je iz strani malih nekonkurenčnih pridelovalcev hrane, da lahko izsilijo višje cene zato, da vam prodajo enako ali celo manj kvalitetno hrano, ki je pogosto špricana z bakrovimi pripravki… se je za zamislit.


Zgrozim se ob misli, da obstajajo ljudje, ki to celo res verjamejo. Noro.
[/quote]

Jej surovo, če imaš jajca.

Avtorju svetujem, da naj gre v knjižnico in si prebere knjige o raku, ki so jih napisali pacienti. Mislim, da mu bo bolj koristilo, kot pa se tukaj kregati nad dobronamernimi nasveti, od dobrih ljudi.
Svetujem ti dolge sprehode in umiritvene tehnike, ker zgleda, da te je ta bolezen od babice, zelo spravila iz tira.

Pred GMO vlada neupravičen strah. Spodbujen/lobiran je iz strani malih nekonkurenčnih pridelovalcev hrane, da lahko izsilijo višje cene zato, da vam prodajo enako ali celo manj kvalitetno hrano, ki je pogosto špricana z bakrovimi pripravki… se je za zamislit.
[/quote]
A si res tako glupo al se sam delaš?

Vse si pomešala. Problem soje pri pacientkah z rakom na dojki ni GMO, ampak isoflavoni, ki so naravno prisotni v soji in po strukturi zelo podobni estrogenu, ki ga proizvaja človeško telo in je med drugim tudi faktor pri nastanku tega raka. Zato lahko uživanje soje in njenih izdelkov spodbuja rast raka, saj jih (isoflavone) telo prepozna kot dodaten estrogen. Azijske ženske sojo uživajo že tisočletja in je njihova presnov nanjo prilagojena, zato primerjava ne zdrži. GMO, dodani hormoni v mesu ipd. so pa čisto druga zgodba.

New Report

Close