Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Babice, povejte iskreno, po koliko urah čuvanja vnukov imate dovolj?

Babice, povejte iskreno, po koliko urah čuvanja vnukov imate dovolj?

Odgovor na objavo uporabnika
hehe196, 27.07.2024 ob 11:13

Dokler zmorem, se name lahko zanesejo. In niti ne pricakujem kaj v zameno. Penzijo imava z mozem oba dobro, financno vse reseno. Tudi za dom bo, ne pricakujeva, da bo kdorkoli skrbel za naju. 

Seveda, seveda, jasno kot beli dan. Kot rečeno klasična balkanska miselnost, starši se morajo za svoje otroke in vnuke razdati do konca, seveda ena Cankarjanska mati ne bo pričakovala, da bi potem ubogi preobremenjeni otroci bognedaj skrbeli zanje na stara leta, še za dom jim ne bo treba plačevati, jasno. Itak pa potiho pričakuje, da je ne bodo zapustili, da bodo z veseljem hodili na obiske, tudi ko je ne bodo več potrebovali (drugače ne bi zgoraj zapisala, da se bo dobro z dobrim povrnilo, ne?). Tega itak ne bo nikoli glasno povedala, ampak sama v sebi si bo tega želela. In otroci bodo to čutili in vedeli. Temu se reče občutek krivde zaradi Cankarjanske matere. Globoko v sebi boš vedno imela ta občutek, da si pa ti nisi izbrala francoščine in kofetkanja, ampak si se razdajala vnukom tako kot prej otrokom. Veš, morda pa bi ravno s francoščino in kofetkanjem na stara leta razbremenila svoje otroke občutka, da ti nekaj dolgujejo in občutka krivde, da so te ruknili v dom. In stalnega moralnega mačka, da te ne obiskujejo dovolj pogosto. Ampak mogoče pa je ravno to tisto, kar želiš.

Pa ti sploh ves, kaj je druzina?

Nismo ti drugi krivi, da si odrascal v disfunkcionalni druzini. Potem tukaj nakladas o krivdah, pa dolznostih, pa ne vem se cemu. Cankarjanski si ti in tebi podobni, ne pa babice ki cuvajo vnuke.

Ves, kaj je zival pripravljena narediti, da zasciti svoje potomce? Ves, kaj naredijo volkovi, da zascitijo svoj trop? Ce lahko pomagam, bom. Svoji druzini. Tebi bistveno manj, ce si slab clovek skorajda nic. Razumes razliko? Zakaj mislis, da je prezivljanje casa z vnuki delo? Splih ves, kako zabavni znajo biti? Tezki tudi, ampak neskoncno prikupni. Zakaj mislis, da meni ena knjiga ali kofe s starimi babami poneni vec kot popoldne z vnuki?

Mislim, da otrok nimas. Vnukov pa sploh ne. Taki ljudje nimate sploh predstave, kaksna ljubezen se skozi leta razvije. Pa tudi ce jeenostranska. Moje srce bogatijo, meni polepsajo marsikateri dan. Tudi ko je tezko. Vecinoma je pac lepo. Noben dopust, nobeno smucanje, kofe, knjiga, savna, izlet ga ne tako. Pa si tudi to privoscim, ko mi pase.

Daj povej, koliko otrok imas?

Kdaj boste eni razumel, da določeni ljudje vidijo kej druga, kot skakanje okol pamžovja in ahtanja vnukov. Ljudje imamo različne prioritete – če vam paše si nafukajte fusbal ekipo in nato ahtajte dve ekipi vnukov. Nič narobe.

Ves, kaj je zival pripravljena narediti, da zasciti svoje potomce?

Sam  tok, da se ve. Žival ščiti svoje potomce dokler niso sposobni sami se zaščitit. Če je mladež predolgo z njimi, jih sami spodijo stran, ko postanejo živalski najstniki. da pa s svojimi “vnuki” nimajo ničesar več je pa jasna stvar. dajte si ene matrone priznat, da to počnete ker nimate svojga življenja in čutite grozno praznino ko gre mladež iz gnezda. če jim sploh dovolite, da bi šli.

Odgovor na objavo uporabnika
babica421, 26.07.2024 ob 15:58

Ko sem dobila pred 40imi leti otroke, jih je prevzela moja ostarela tašča, jaz pa kot mlada punca v službo in po službi na njivo in v štalo. Otroci me komaj poznajo. Hči je stara 40 in otroka nima, sin je 35, njegova žena 30 – zelo sem se razveselila prvega in drugega vnuka pa je moja shana mnenja, da ne znam z otroci in da se pozna, da je moje vzgajala tašča. Snaha si je priskrbela 4 urni delavnik – pravi, da ima otroke za sebe in ne za to, da jih bo tiščala v varstvo. Tako jih žal dobim zelo redko v varstvo.

Žal mi je zate!

Predvsem, ker je tvoje otroke prevzela tašča. A žal 40 let nazaj ni bilo zavedanja, kako pomemben je ta čas. Žal tudi tašče niso bile v pomoč, celo škodile so in to zelo.

Nimaš kaj! Življenje gre svojo pot, v danem trenutku naredimo najboljše, kar takrat zmoremo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
da se ve, 27.07.2024 ob 13:13

Ves, kaj je zival pripravljena narediti, da zasciti svoje potomce?

Sam  tok, da se ve. Žival ščiti svoje potomce dokler niso sposobni sami se zaščitit. Če je mladež predolgo z njimi, jih sami spodijo stran, ko postanejo živalski najstniki. da pa s svojimi “vnuki” nimajo ničesar več je pa jasna stvar. dajte si ene matrone priznat, da to počnete ker nimate svojga življenja in čutite grozno praznino ko gre mladež iz gnezda. če jim sploh dovolite, da bi šli.

 

Stvar je popolnoma naravna in preprosta, kolikor vložiš, toliko dobiš, ali kar seješ to žanješ!

Odgovor na objavo uporabnika
HALOŽANKA, 27.07.2024 ob 14:03

 

 

Stvar je popolnoma naravna in preprosta, kolikor vložiš, toliko dobiš, ali kar seješ to žanješ!

V bistvu niti ne! Dve gospe v DSO, obe sta se zgarali ko sta pazili vnuke jih imeli skoraj do odhoda v osnovno šolo, kuhali zanje, jih vozili na aktivnosti ma ni da ni. Vsaka dva tedna jih pride kdo povohat, ostane pol ure in gre. to, koliko si sejal nima veze pri žetvi v tem oziru. videla ogromno primerov, ki so bili ravno nasprotni od tega kar ti praviš. Pa drugi primeri , kar nekaj jih je, gospa sitna, čemerna vedno negativa, tudi hčer je gnjavila, pa hčerka vsak dan pri njej na obisku, jo hranila, rihtala,  vse.

nobenega zagotovila nimaš da boš žela kar si sejala. Verjemi.

Odgovor na objavo uporabnika
hehe196, 27.07.2024 ob 11:24

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7219, 27.07.2024 ob 11:11

Stara sem 50 let. Cela moja ulica in celo naselje otrok je gor zrastlo z babicami. Starši so delali, ampak večina jih je delala od 6 do 14. Prav nič čudnega ni bilo, da je mamo doma čakalo kosilo ob 14.15 in da je šla ob 15.00 počivat. Vse to je porihtala babica. In nas otroke tudi. In tako večina otrok iz naselja, ki so imeli babico vi bližini. Poleti so starši spakirali nas otroke in smo šli od junija do šole k babicam na podeželje, v Prlekijo, na Dolenjsko ,v Bosno, v Vojvodino, v Dalmacijo….kjer je bila ena babica, tam je šel vnuk in to za dva meseca. Starši pa niso ves čas delali, ne. So kakšni šli tudi lepo sami na dopust, ko so otroci bili pri babici.

Danes starši delajo do 18. S težavo pokrijejo poletne počitnice. Težko uredijo kak opravek zaradi urnikov, ne grejo skoraj nikamor brez otrok in potem folk komentira otroke po trgovinah, bankah, upravnih enotah, skratka skozi eno obsojanje. Če ga vlacis s sabo ali če ti ga počuva babica.

 

Ah, daj ne bluzi. Ja, so bile babice in dedki, ampak ni bilo animacije z njihove strani. Tudi jaz sem hodil na počitnice kak teden k babici in dedku na podeželje. A misliš, da je babica sedela z menoj in sestavljala kocke ali mi knjige brala? Imela je svoje delo, saj so imeli kmetijo. Meni in bratrancu so dali grablje v roke in dedek je pokazal, kako se grabi, pa sva pograbila pokošeno travo. Drugače pa sva se zunaj cele dneve hojsala po gmajni, dokler nas na kosilo niso poklicali pa potem na večerjo.

Lahko bi bil tudi sam doma, saj sem bil že s 7 leti, ni bilo to kot danes, animirano varstvo do 16. leta. Če sva z bratrancem kako ušpičila, sva jih tudi dobila od dedka, pa nama ni več na pamet padlo, da bi neumnosti delala.

Hočem reči, ni isto tole vahtanje mulcev danes in pa pred 50 leti ali tudi pred 30. Mi smo bili cele dneve pred blokom, ko smo še v bloku živeli, potem v naselju hiš, vedno je bila mularija zunaj. Vozili smo kolesa, brcali žogo itd. Enoletnike in dvoletnike so stare mame imele v stajicah, ko so morale zadeve porihtat. Če se otrok drl, se pač je, najbrž ne dolgo. Igrače v stajo in basta. Pa je bil tam naslednjo uro ali dve. Me prav zanima, kako bi današnje mamice odreagirale, če bi kakšna tašča to počela. Ne, danes jih morajo animirat ves čas, ko so vnuki pri babicah in dedkih.

Dajte nehat primerjat neprimerljivo.

Oprosti, je zdaj kaj drugače? Je kak zakon, da mora babica vnuka zdaj, ne vem, učit igrat violončelo? Ga izurit v šahovskega mojstra pri 6 letih? Ga trenirat tek na smučeh? Slikat na svilo? Pet opero? Čuvat danes je isto kot nekoč – pazit, da se glih ne vrže skozi okno, mu dat jest, mu dat luščit grah za zabavo, poskrbeti da si umije roke po kakanju in to ni nobena umetnost. Razen, če ti pričakuješ, da tvoja mama tvoje otroke animira. Problem je v tebi.

Živimo na vasi. Moje tri vnuke popazim za uro ali dve, če gresta starša po opravkih. Sicer živimo skupaj, tako da mimogrede “vržem oko” nanje, če so zunaj, starši pa noter. Mimogrede se kaj igramo, rišemo, ustvarjamo, ker pač živimo v istem gospodinjstvu. Ampak ko se skregajo, ko kateri pade, za zajtrk, kosilo, večerjo, takrat so pa starši na vrsti. Skupaj smo v bazenu, skupaj pri sladoledu, ko je konec, pa sta spet na vrsti mami in ati.

 

Odgovor na objavo uporabnika
medicinka475, 27.07.2024 ob 14:27

V bistvu niti ne! Dve gospe v DSO, obe sta se zgarali ko sta pazili vnuke jih imeli skoraj do odhoda v osnovno šolo, kuhali zanje, jih vozili na aktivnosti ma ni da ni. Vsaka dva tedna jih pride kdo povohat, ostane pol ure in gre. to, koliko si sejal nima veze pri žetvi v tem oziru. videla ogromno primerov, ki so bili ravno nasprotni od tega kar ti praviš. Pa drugi primeri , kar nekaj jih je, gospa sitna, čemerna vedno negativa, tudi hčer je gnjavila, pa hčerka vsak dan pri njej na obisku, jo hranila, rihtala,  vse.

nobenega zagotovila nimaš da boš žela kar si sejala. Verjemi.

Jaz bom tako kot jaz  vem, ti pa po svoje, kje je problem?

 

Mimogrede, kdaj sploh živite, če se toliko z drugimi ukvarjate in veste o njih celo tako osebne stvari?

Odgovor na objavo uporabnika
HALOŽANKA, 27.07.2024 ob 15:55

Jaz bom tako kot jaz  vem, ti pa po svoje, kje je problem?

 

Mimogrede, kdaj sploh živite, če se toliko z drugimi ukvarjate in veste o njih celo tako osebne stvari?

Delam v DSO?

Med drugim sem tudi osebna svetovalka in tolažnica. Sem mislila, da je jasno razvidno iz nika in mojega zapisa.

Medicinka pusti Halozanko, vedno oh in sploh prtišjena.

A kakovost odnosa prepoznate s tem, ali je nekdo v dso ali ne?

In ker kao so itak vsi v dso, je brezveze negovat dobre odnose s svojo druzino?

 

Kaksni motenci ste tukaj?

Saj ni cudno, da gre vse k vragu. Ce tako gledate na zivljenje in tako otroke ucite- ne, res ni cudno.

Saj je odprta ena tema “kam z najstniki čez počitnice”

Pa kdo misliš je odprl tako primitivno temo?

Ja mamice, ki so jim stari starši vzgajali otroke, po vaše jih ljubezensko pazili petke in svete, sedaj pa ne vejo kam z njimi. Če bi šli k babici bo treba delat, ker kot pravi Haložanka, čas žetve, ampak to jim ne diši in se mamice sprašujejo kaj  z njimi čez počitnice. Ker, da bi jih babica pazila pri teh letih, je pa že tudi starše sram. Nas ni nihče pazil, ko smo bili majhni in delali smo počitniško.

 

Odgovor na objavo uporabnika
2110, 26.07.2024 ob 12:37

Midva želiva babice čim manj obremenjevat v smislu, da so varuške po cel dan. Tudi, če grem k frizerju, grem, ko je mož doma. Če grem v trgovino, vzamem otroka zraven.

Prijateljica da otroka tašči, da ga malo pogleda, ko skoči v trgovino. Da ga tašči, da ga malo pogleda, ko mora sama skuhat. Da ga tašči, da ga malo pogleda, ko mora pospravit. Če ni tašča, je pa mama.

 

Druga prijateljica jih ima zdaj kak dan tudi cel dan pri tašči, ker doma prenavljajo kuhinjo in ne more vmes še otrok gledat.

Pa se tašča pritoži, da je utrujena, pa mi reče, bo že preživela, saj svakove otroke tudi pazi, bo pa še naše.

Soseda ima svoje otroke kar naprej pri svojih starših po cele dneve.

Pač, koliko vam je še prijetno, koliko pa breme? Verjetno različno od mnogih dejavnikov, kamor sodijo tudi leta, drugi opravki, fizično zdravje. Ampak tako iskreno, kdaj vam je dovolj in to poveste?

Nikakor ne želim postati mama, ki bi svojega otroka kar drugim tiščala, da lahko jaz furam svoje opravke. Eno je, da se kdaj počuva, ampak sicer pa za v trgovino res ne rabiš otroka porinit tašči ipd. Sploh pa imajo tudi babice in dedki svoje obveznosti, svoje življenje.

Torej, povejte, kdaj vam je dovolj, pa raje nič ne rečete? Ali pa rečete?

Pri nas tko.

Mamica hospitalizirana in voziš eno uro v eno smer, da  bi pomagal pazit vnuke. Kajti  zet dela online tudi popoldan.

Potem pa ugotoviš, da ne dela, ampak srfa po youtube.

Potem si pa misliš halo, a zato se vozim 2 uri, pa moj čas, da lahko nekdo brklja po youtube.

Pa užaljenost taka in drugačna, ker vnukov ne pazimo kar skoz, ker so starši tako utrujeni od njih.

 

Odgovor na objavo uporabnika
TKO999, 27.07.2024 ob 20:55

Pri nas tko.

Mamica hospitalizirana in voziš eno uro v eno smer, da  bi pomagal pazit vnuke. Kajti  zet dela online tudi popoldan.

Potem pa ugotoviš, da ne dela, ampak srfa po youtube.

Potem si pa misliš halo, a zato se vozim 2 uri, pa moj čas, da lahko nekdo brklja po youtube.

Pa užaljenost taka in drugačna, ker vnukov ne pazimo kar skoz, ker so starši tako utrujeni od njih.

 

hi hi hi, ja če je influencer, je to njegovo delo!

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno664, 27.07.2024 ob 12:13

Pa ti sploh ves, kaj je druzina?

Nismo ti drugi krivi, da si odrascal v disfunkcionalni druzini. Potem tukaj nakladas o krivdah, pa dolznostih, pa ne vem se cemu. Cankarjanski si ti in tebi podobni, ne pa babice ki cuvajo vnuke.

Ves, kaj je zival pripravljena narediti, da zasciti svoje potomce? Ves, kaj naredijo volkovi, da zascitijo svoj trop? Ce lahko pomagam, bom. Svoji druzini. Tebi bistveno manj, ce si slab clovek skorajda nic. Razumes razliko? Zakaj mislis, da je prezivljanje casa z vnuki delo? Splih ves, kako zabavni znajo biti? Tezki tudi, ampak neskoncno prikupni. Zakaj mislis, da meni ena knjiga ali kofe s starimi babami poneni vec kot popoldne z vnuki?

Mislim, da otrok nimas. Vnukov pa sploh ne. Taki ljudje nimate sploh predstave, kaksna ljubezen se skozi leta razvije. Pa tudi ce jeenostranska. Moje srce bogatijo, meni polepsajo marsikateri dan. Tudi ko je tezko. Vecinoma je pac lepo. Noben dopust, nobeno smucanje, kofe, knjiga, savna, izlet ga ne tako. Pa si tudi to privoscim, ko mi pase.

Daj povej, koliko otrok imas?

Če v družini odrasli ljudje spoštujemo prosti čas drug drugega in smo mnenja, da ima vaak do njega pravico, nismo disfunkcionalni zaradi tega. Nasprotno. Meni se zdi, da ste bolj disfunkcionalni vi, ki ste prepričani, da ne smete prdnit v drugo smer kakor vsi oatali člani družine, ter si nabijate občutek dolžnosti.

ampak fizično ne zmoreta. Otroka sta zelo živahna, iz varstva prideta polna energije in živčna, ker so par ur gledali risanke, brali in risali, prosita za šport.  Zunaj je vedno premrzlo ali prevroče, prevlažno… in so tam krajši čas zjutraj. Na igrala k drugim otrokom ne smeta, ker ju babica pazi in zahteva, da sta stalno on njej. Preveč sladkarij in zaslonov, minimalno gibanja. Zdravstvenih diet ne upošteva, tako da več kot par ur skupaj občasno ne moreta biti z njo.

Odgovor na objavo uporabnika
Morje311, 27.07.2024 ob 16:45

A kakovost odnosa prepoznate s tem, ali je nekdo v dso ali ne?

In ker kao so itak vsi v dso, je brezveze negovat dobre odnose s svojo druzino?

 

Kaksni motenci ste tukaj?

Saj ni cudno, da gre vse k vragu. Ce tako gledate na zivljenje in tako otroke ucite- ne, res ni cudno.

Se pravi po tvoje če ne varuješ vnukov petke in svetke, potem ne vzdržuješ dobrih odnosov z družino?

Se ti ravnaš po tem pravilu? Če ti mama ali tašča ne varujeta otrok kar naprej, ne vzdržujeta dobrih odnosov z družino, ali kako? Veliko ljudi je tukaj povedalo da imajo vnuke občasno, ko nujno rabijo varstvo, ob vikendih se videvajo in na kak dopust gredo skupaj. A to ni dobro vzdrževanje odnosov? A je treba biti na razpolago ves čas? Greš v penzijo, pa imaš nov šiht? Namesto da končno poležiš do osme, greš pozno spat, da imaš zjutraj cajt malo potegnit, moraš na nov šiht. Vsaj osemurni, če ne celodnevni.

dajte si dotupit, da dobri odnosi niso tisti, ko so stari starši sužnji mladih, pa so lahko prostovoljni ali pa ne. Dobri odnosi so, ko spoštujemo drug drugega, ko mladi vedo, da so se starši dovolj namatrali do zdaj, da imajo lahko mir vsaj v pokoju. Ne pa ko obremenijo stare starše na polno in se ne ozirajo na to, da niso več najmlajši. Pustimo ob strani tiste stare starše ki ne zmorejo pretrgati popkovine in vnuke privezujejo nase ker se grozno bojijo, da jih ne bodo več potrebovali ker potem nimajo več kaj  s svojim življenjem.

Odgovor na objavo uporabnika
čudno ne, 28.07.2024 ob 07:45

Se pravi po tvoje če ne varuješ vnukov petke in svetke, potem ne vzdržuješ dobrih odnosov z družino?

Se ti ravnaš po tem pravilu? Če ti mama ali tašča ne varujeta otrok kar naprej, ne vzdržujeta dobrih odnosov z družino, ali kako? Veliko ljudi je tukaj povedalo da imajo vnuke občasno, ko nujno rabijo varstvo, ob vikendih se videvajo in na kak dopust gredo skupaj. A to ni dobro vzdrževanje odnosov? A je treba biti na razpolago ves čas? Greš v penzijo, pa imaš nov šiht? Namesto da končno poležiš do osme, greš pozno spat, da imaš zjutraj cajt malo potegnit, moraš na nov šiht. Vsaj osemurni, če ne celodnevni.

dajte si dotupit, da dobri odnosi niso tisti, ko so stari starši sužnji mladih, pa so lahko prostovoljni ali pa ne. Dobri odnosi so, ko spoštujemo drug drugega, ko mladi vedo, da so se starši dovolj namatrali do zdaj, da imajo lahko mir vsaj v pokoju. Ne pa ko obremenijo stare starše na polno in se ne ozirajo na to, da niso več najmlajši. Pustimo ob strani tiste stare starše ki ne zmorejo pretrgati popkovine in vnuke privezujejo nase ker se grozno bojijo, da jih ne bodo več potrebovali ker potem nimajo več kaj  s svojim življenjem.

Ja o cem pa ti blebeces?

 

Kje pisem karkoli o tem, o cemur se ti usajas?

Trla baba lan, samo da prođe dan.

Funkcionalna pismenost, ljudje. Zdej pa globoko vdihni, se enkrat pocasi preberi o cem pisem jaz in na kaj repliciram.

Ciste ste zbezljani – se mi zdi, da vecinoma ostarele “tetke in strici”.

Brez otrok, vnukov, ampak idej pa polna glava in usta.

 

So primeri, ko si pomagajo, poznam pa tudi primere, ko sta jim starša vse k riti znesla, sedaj ko sta oslabela, jim je težko na obisk priti, če pa že pridejo pa še adijo ne znajo rečt.

Kje pa ti vidiš, da je kdo napisal, da je brez veze negovati dobre odnose z družino, ker so itak vsi v DSO?

Raje preveri svojo funkcionalno pismenost.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7219, 27.07.2024 ob 15:15

Oprosti, je zdaj kaj drugače? Je kak zakon, da mora babica vnuka zdaj, ne vem, učit igrat violončelo? Ga izurit v šahovskega mojstra pri 6 letih? Ga trenirat tek na smučeh? Slikat na svilo? Pet opero? Čuvat danes je isto kot nekoč – pazit, da se glih ne vrže skozi okno, mu dat jest, mu dat luščit grah za zabavo, poskrbeti da si umije roke po kakanju in to ni nobena umetnost. Razen, če ti pričakuješ, da tvoja mama tvoje otroke animira. Problem je v tebi.

Ja ja, bla bla bla. Tebi bi bilo torej ravno, če tvoja mama ali tašča več ur sploh ne bi vedeli, kje se potika tvoj otrok (pač nekje po naselju ali okolici), ali da bi tvojega enoletnika vtaknili v stajico, kjer bi se ure in ure drl? Iskreno povej.

Odgovor na objavo uporabnika
čudno ne, 28.07.2024 ob 11:11

Kje pa ti vidiš, da je kdo napisal, da je brez veze negovati dobre odnose z družino, ker so itak vsi v DSO?

Raje preveri svojo funkcionalno pismenost.

Da na komentar, ki je bil odgovor medicinki, ki baje dela v dso in ona ze ve, kako so babice cuvale vnuke do 27 leta, pol so jih pa kar strpali v hiralnice,

da je dejstvo, ali bo starostnik v domu ali ne, ni direkten pokazatelj druzinskih odnosov ampak raje marsicesa drugega,

odgovoris s svojimi litanijami o preobremenjenih babicah, suznjelastniskih druzinskih razmerjih na starost ter bla bla bla….

Ja, zal, konkretna funkcionalna nepismenost. Najbrz te ovira tudi v vsakodnevnem zivljenju.

Odvadi se tega.

V DSO delam že več kot 10 let. Doživela sem take in drugačne zgodbe, vse pa imajo skupni imenovalec in to je, da se v kritičnih situacijah pokaže prava družinska dinamika.

Pri nas so stari, ki jih kljub številnim svojcem, nihče ne povoha, ne vem ali so čuvali vnuke ali ne, ampak so v slabih odnosih z vsemi, ki jih obdajajo. Vidijo le sebe in svoje potrebe, zahtevajo pozornost in so jezljivi in verbalno nesramni. Če tudi so čuvali vnuke, jime verjetno niso izkazovali ljubeče potrpežljivosti, ker enostavno niso taki in to se potem vidi najbolj v taki situaciji.

Imamo pa uporabnike, kjer se vedno gnete ljudi okoli njih, kjer recimo vnuk po daljši odsotnosti prileti iz letališča direktno k babici, da jo pozdravi, so tudi do osebja spoštljivi in razumevajoči in nekako usklajujejo potrebe in želje z zmožnostmi in se znajo prilagoditi in biti potrpežljivi.

Slednjim je vsepovsod lepo, tistim ta prvim, bi bilo pa tudi v palači z vsem možnim osebjem težko.

Saj razumete, kaj hočem povedati mar ne, zlasti tistim, ki svoje potrebe in želje vedno postavijo na prvo mesto in ki jim je lastno zadovoljstvo pomembnejše od odnosov, ki jih imajo s svojci.  Če vas lastni otroci izkoriščajo za varstvo, verjamem, da ste jim z vzgledom in vzgojo to sami privzgojili.

 

Po 2 vnuka grem v vrtec takoj po kosilu, tako da sem malo z njima. Gremo ven, pa v knjižnico, na igrišče, živaljski vrt, na Rožnik, na vrt… ob 16 ju pripeljem k staršema domov. Ko zbolita ju tudi pazim. Meni je to super, lahko bi več. Stara sem 72 leti.

New Report

Close