Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek banka Intesa Sanpaolo gre v franže

banka Intesa Sanpaolo gre v franže

Pajade angleščina ni nikomur problem. S spodobnim znanjem angleščine se morda lahko pohvali nekaj odstotkov prebivalstva. Še mnogi “visoko izobraženi” je ne obvladajo.

Ti tega ne razumeš. Gre za to, da je bila to včasih Splošna banka Koper, ki je imela po celotni Primorski na stotine poslovalnic. Potem so to kupili Italijani in je postalo Banka Koper Intesa Sanpaolo in poslovalnice so ostale iste. To je v praksi pomenilo, da je bilo po celotni Primorski največ teh bank, ostale so počasi capljale pozneje. To je v praksi pomenilo tudi to, da so bili lokalci zaposleni na teh bankah in so ti lahko marsikaj zrihtali. To je v praksi pomenilo to, da je bilo na sedežu banke v Kopru zaposlene pol obale. Razumeš zakaj lokal patrioti tako gledajo na to banko?
Potem, ko je to dokončno postala Intesa Sanpaolo se je upravljanje preselilo iz Kopra in se zdaj dokončno seli na Hrvaško in posledice so tukaj. Edino prav je, da ljudje tej banki končno pokažejo hrbet. Ampak ji ne bodo kar tako, ker se bodo bali, da bodo njihovi sorodniki izgubili službe itd. Na Primorskem ima skoraj vsaka vas poslovalnico te banke.

Jaz imam na Banki Koper oziroma Intesa Sanpaolo odprt poslovni račun in osebni račun. Tudi mene so obvestili, da ukinjajo limit na osebnem računu, z istim “razlogom”, zmanjšani prilivi ali nekaj takega. Na poslovnem računu nimam limita, denar redno prenakazujem na osebni račun.
Ne gre mi za tisti piškavi limit, ki ga niti prosil nisem, ampak sem ga avtomatično dobil z računom. Gre mi za odnos. Če banka ne more seštet 1 plus 1 in ugotovit, da ima nek njihov komitent na dveh računih več prilivov kot en penzijonist, niso vredni moje pozornosti.
Zapiram oba računa.

Res so ukinili limite, ampak vsem, ne samo espejevcem. Nekaterim, ki imajo več na računu, so pa limit ektremno povečali, brez da bi ti za to prosili. Poleg tega so komitentom pozaprli varčevalne račune, češ da tega produkta ne bodo več imeli, potem pa so jim ponudili popolnoma ista varčevanja, seveda s precej nižjo obrestno mero. No, jaz sem tudi lokal patriot in vztrajam pri tej banki, me je pa nekaj teh ukrepov kar razjezilo, da bi šel drugam. Ker pa vseeno, kljub spletnemu bančništvu, včasih človek le potrebuje obisk banke, vztrajam tu, ker je na tem območju pač veliko poslovalnic. Vseeno pa razmišljam o zamenjavi. Ima kdo kak predlog? A ja, še to: smešni so. Po vsem, kar so nam zakuhali, sedaj pošiljajo neke e-maile, naj povabimo svoje prijatelje v to banko, da dobimo potem neke nagrade, … hahahha, da se zamerim vsem prijateljem, ja seveda 🙂
[/quote]

Aja, tiste njihove fore, da dobiš 20 evrov, če povabiš prijatelja ali nekaj v tem smislu. LOL
Bom raje vsem prijateljem svetoval, naj se jih na daleč izognejo.

Mene moti samo utemeljitev ukinjanja limita, ker ni točna, niti resnična. govorijo o zmanjšanih prilivih, večina komitentov, ki so jim ukinili limite, je pa imela iste prilive ali celo večje. Res pa da po vsej verjetnosti niso imeli par tisoč evrov plusa, temveč so šli pogosto v minus, sploh espejevci, ki delujejo na dveh računih.
Mislim, da je zadeva zrela za prijavo na zvezo za varstvo potrošnikov. Banka ima pravico do takšnih in drugačnih ukrepov, mora pa v utemeljitvah pisat resnico.

Če bodo konkurenčne banke pametne, bodo raje kot da še same sledijo tej neumni poslovni potezi Intese Sanpaolo, izkoristile revolt njihovih komitentov in vse podjetnike, ki imajo tam odprte račune, povabile k sebi. Podatki o računih zasebnikov so itak javni.
Pa lahko jim za dobrodošlico dajo tistih 20 evrov na račun, ki jih Intesa ponuja za prijatelje. hahaha

Ti tega ne razumeš. Gre za to, da je bila to včasih Splošna banka Koper, ki je imela po celotni Primorski na stotine poslovalnic. Potem so to kupili Italijani in je postalo Banka Koper Intesa Sanpaolo in poslovalnice so ostale iste. To je v praksi pomenilo, da je bilo po celotni Primorski največ teh bank, ostale so počasi capljale pozneje. To je v praksi pomenilo tudi to, da so bili lokalci zaposleni na teh bankah in so ti lahko marsikaj zrihtali. To je v praksi pomenilo to, da je bilo na sedežu banke v Kopru zaposlene pol obale. Razumeš zakaj lokal patrioti tako gledajo na to banko?
Potem, ko je to dokončno postala Intesa Sanpaolo se je upravljanje preselilo iz Kopra in se zdaj dokončno seli na Hrvaško in posledice so tukaj. Edino prav je, da ljudje tej banki končno pokažejo hrbet. Ampak ji ne bodo kar tako, ker se bodo bali, da bodo njihovi sorodniki izgubili službe itd. Na Primorskem ima skoraj vsaka vas poslovalnico te banke.
[/quote]

Ah, v to, da komitenti ostajajo zvesti tej banki, ker jih skrbi za službe svojih sorodnikov, me pa ne prepričaš. Nihče ne tvega svojega denarja za žlahto. Tudi tisti sorodniki na banki ga ne bodo zate. Ponavadi je največkrat tako, da se žlahta spre med sabo zaradi dediščine, ne pa da se bodo še finančno podpirali.



Ah, v to, da komitenti ostajajo zvesti tej banki, ker jih skrbi za službe svojih sorodnikov, me pa ne prepričaš. Nihče ne tvega svojega denarja za žlahto. Tudi tisti sorodniki na banki ga ne bodo zate. Ponavadi je največkrat tako, da se žlahta spre med sabo zaradi dediščine, ne pa da se bodo še finančno podpirali.
[/quote]

govorim iz prakse, en na pamet.
Vem kdo vse je zaposlen na nekdanji Banki Koper. Tudi diplomanti filo faksa, ki imajo gor starše, ne samo ekonomske fakultete. VIP pač, jebi ga, tako je to pri nas…

Res so ukinili limite, ampak vsem, ne samo espejevcem. Nekaterim, ki imajo več na računu, so pa limit ektremno povečali, brez da bi ti za to prosili. Poleg tega so komitentom pozaprli varčevalne račune, češ da tega produkta ne bodo več imeli, potem pa so jim ponudili popolnoma ista varčevanja, seveda s precej nižjo obrestno mero. No, jaz sem tudi lokal patriot in vztrajam pri tej banki, me je pa nekaj teh ukrepov kar razjezilo, da bi šel drugam. Ker pa vseeno, kljub spletnemu bančništvu, včasih človek le potrebuje obisk banke, vztrajam tu, ker je na tem območju pač veliko poslovalnic. Vseeno pa razmišljam o zamenjavi. Ima kdo kak predlog? A ja, še to: smešni so. Po vsem, kar so nam zakuhali, sedaj pošiljajo neke e-maile, naj povabimo svoje prijatelje v to banko, da dobimo potem neke nagrade, … hahahha, da se zamerim vsem prijateljem, ja seveda 🙂
[/quote]

Nisem zagovornik življenja v minusu in na previsokih kreditih, vseeno se mi pa to zdi malce čudno, da se kar množično ukinjajo osnovni limiti na računih.
A je bil morda kakšen prispevek o tem v kakšnem mediju?
Res ne bi bilo dobro, da temu vzoru sledijo še druge banke. Upam, da ne gre za medsebojni dogovor bank.

Nisem zagovornik življenja v minusu in na previsokih kreditih, vseeno se mi pa to zdi malce čudno, da se kar množično ukinjajo osnovni limiti na računih.
A je bil morda kakšen prispevek o tem v kakšnem mediju?
Res ne bi bilo dobro, da temu vzoru sledijo še druge banke. Upam, da ne gre za medsebojni dogovor bank.
[/quote]

Sam vem za dva primera ukinitve limita, kjer sta osebi res imeli minimalne prilive. In so jima pač poslali obvestilo, da morata do tega in tega datuma pokriti minus, ter da ne bosta imeli več limita. Šele danes berem tu o ostalih primerih, o espejih, ki so dejansko imeli dokaj redne prilive, pa so jim kljub temu ukinili limit. Mogoče pa niso preverjali, ali ima komitent dva računa, enega na s.p., drugega kot fizična oseba, in so kar po vrsti ukinjali. Čudno, res.

Aja, tiste njihove fore, da dobiš 20 evrov, če povabiš prijatelja ali nekaj v tem smislu. LOL
Bom raje vsem prijateljem svetoval, naj se jih na daleč izognejo.

Mene moti samo utemeljitev ukinjanja limita, ker ni točna, niti resnična. govorijo o zmanjšanih prilivih, večina komitentov, ki so jim ukinili limite, je pa imela iste prilive ali celo večje. Res pa da po vsej verjetnosti niso imeli par tisoč evrov plusa, temveč so šli pogosto v minus, sploh espejevci, ki delujejo na dveh računih.
Mislim, da je zadeva zrela za prijavo na zvezo za varstvo potrošnikov. Banka ima pravico do takšnih in drugačnih ukrepov, mora pa v utemeljitvah pisat resnico.
[/quote]

Se strinjam. Prav tako pri ukinitvi varčevalnih računov. Navajali so, da ne bodo ponujali več tega produkta. Kar je bila čista laž, kajti ko so te račune ukinili (ker so bile pogodbe sklenjene za, po njihovo, previsoko obrestno mero), so ponudili popolnoma isto, samo s precej precej nižjo obrestno mero. Kar se mi zdi totalno kršenje pogodbe, nikjer v pogodbah ni pisalo, da se lahko varčevanje kar tako prekine. Z nobene strani. Poleg tega so uslužbenke na okencih kar direktno povedale, da se je to ukinilo zaradi previsoke obrestne mere. Me zanima, kaj bi bilo v obratnem primeru, torej, ko najameš kredit in se ti čez nekaj časa obrestna mera zdi previsoka. Si pač podpisal pogodbo in to je to. Ampak banka si lahko vse privošči.

Ti tega ne razumeš. Gre za to, da je bila to včasih Splošna banka Koper, ki je imela po celotni Primorski na stotine poslovalnic. Potem so to kupili Italijani in je postalo Banka Koper Intesa Sanpaolo in poslovalnice so ostale iste. To je v praksi pomenilo, da je bilo po celotni Primorski največ teh bank, ostale so počasi capljale pozneje. To je v praksi pomenilo tudi to, da so bili lokalci zaposleni na teh bankah in so ti lahko marsikaj zrihtali. To je v praksi pomenilo to, da je bilo na sedežu banke v Kopru zaposlene pol obale. Razumeš zakaj lokal patrioti tako gledajo na to banko?
Potem, ko je to dokončno postala Intesa Sanpaolo se je upravljanje preselilo iz Kopra in se zdaj dokončno seli na Hrvaško in posledice so tukaj. Edino prav je, da ljudje tej banki končno pokažejo hrbet. Ampak ji ne bodo kar tako, ker se bodo bali, da bodo njihovi sorodniki izgubili službe itd. Na Primorskem ima skoraj vsaka vas poslovalnico te banke.
[/quote]

Meni se je težko odločiti za zamenjavo banke, prvič zaradi števila poslovalnic na “mojem” območju, drugič pa zato, ker imam račun pri Banki Koper praktično od rojstva. In mi je to nekaj pomenilo, ostajal sem zvest. Zdaj pa mi je res prekipelo.

Vsaki “makaroni” se razkuhajo s časom!

Ukinitev osnovnega limita komitentom z rednimi prilivi, ki gre do pač vsak mesec malo v minus, vseeno pa ta minus mesečno pokrivajo, je najslabša možna poteza za banko.
Kaj mislijo, kaj bodo ti ljudje naredili, ko bodo imeli na računu pozitivno nulo? They’re free to go! In bodo šli. Če bi jih držali na osnovnem limitu minusa, bi vseeno prej dvakrat razmislili preden bi se odločili za menjavo banke, tako pa… Pa keri papki o tem odločajo, me res zanima!

Ampak če imate nekateri tu tako hude prilive, pa po petštevilčne zneske, zakaj sploh potrebujete limit?

Jaz sploh ne vem, koliko ga imam, me ne zanima, ker nikoli še nisem šla v minus. Pole te kartice imam še Diners, ker rabiš kakšno kreditno za hotele, nisem pa je vzela za obročno odplačevanje, pa predplačniško Viso. Ne rabim nobenih limitov in mi je vseeno zanje.

Saj ni bilo vprašanje v tej temi ali tri potrebuješ limit ali ne, ali kupuješ na obroke itd. Tudi nobenega ne briga s čim se ti prijaviš v hotel. Niti niso tisti, ki so se pritoževali nad ukinitvijo limitov, pisali, da imajo ne vem kakšne dohodke, temveč zgolj,da imajo redne prilive. Določeni ljudje pač rabijo limit, ti pač ne. So what? Tudi direktor Krke ga najbrž ne rabi. Tudi tajkuni, ki so naredili bančno luknjo, jih ne rabijo. Eni pa ga. In? Zato, ker ga ti ne rabiš, najboljše da banke ukinejo to?
Očitno nisi razumela, da gre za širši problem, da se nekaj dogaja s to banko, da vleče tako radikalne poteze in potrebuje v kratkem času velik priliv denarja in znižanje dolga. Kaj se bo potem zgodilo, ne vemo. Lahko da bo šlo res vse v franže. To ni ravno normalno obnašanje določene banke. Koliko limita ti rabiš ali ne rabiš in katere kartice imaš me pa sploh ne briga!

Očitno bo letos za Banko koper vroče poletje. S 1. junijem bodo vsi komitenti banke imeli na svojih bančnih računih pozitivno stanje. Koliko jih bo 1. julija še ostalo na tej banki, je pa drugo vprašanje.

Banka je naredila množično akcijo in osnovne limite serijsko ukinjala. Prav tako varčevalne račune. Nekaj smrdi tukaj.


Ja lastniško prestrukturiranje in večinski delež na Hrvaškem. Je treba prikazat več kapitala kot ga v resnici je. Kakšne bodo posledice…. kdo ve.

biznis je biznis
https://www.jutarnji.hr/biznis/vlada-donijela-odluku-konzorcij-morgan-stanley-intesa-i-pbz-bit-ce-investicijski-savjetnik-za-inu-mol/7228896/

Diners se splača samo za obročno plačevanje. V tej smeri tudi delajo, iz 12 obrokov so razširili ponudbo na 24 in zdaj še na 36.

Če imaš kreditno za hotele, potem verjetno prenočuješ samo po kakšnih slovenskih in hrvaških hotelih.
Če hočeš recimo na bookingu ali prek spletne strani hotela rezervirat hotel, ti diners ne bo kaj dosti pomagal, najpogosteje za rezervacijo sprejemajo Viso in Mastercard, včasih tudi Amex. Podobno je recimo za najem avtomobila v tujini, recimo od mednarodnih agencij, ki delujejo na vseh letališčih. Diners je pa takoooo mimo za to, da glava boli.

in ja, tudi jaz sem “svetski” človek, z več računi, tudi v tujini in veliko potujem. In tudi meni so skinli limit na banki Intesa Sanpaolo. Ga rabim? Najbrž ne. Vsaj življenjsko pomemben mi ni. Bom pa zaradi odnosa banke, ki mi preprosto ni všeč, zaprl pri njih račun. Na srečo je v Sloveniji in po Evropi še dosti boljše ponudbe, kot pa to sranje od Privredne banke Zagreb, kar v resnici danes je Banka Koper.

Saj ni bilo vprašanje v tej temi ali tri potrebuješ limit ali ne, ali kupuješ na obroke itd. Tudi nobenega ne briga s čim se ti prijaviš v hotel. Niti niso tisti, ki so se pritoževali nad ukinitvijo limitov, pisali, da imajo ne vem kakšne dohodke, temveč zgolj,da imajo redne prilive. Določeni ljudje pač rabijo limit, ti pač ne. So what? Tudi direktor Krke ga najbrž ne rabi. Tudi tajkuni, ki so naredili bančno luknjo, jih ne rabijo. Eni pa ga. In? Zato, ker ga ti ne rabiš, najboljše da banke ukinejo to?
Očitno nisi razumela, da gre za širši problem, da se nekaj dogaja s to banko, da vleče tako radikalne poteze in potrebuje v kratkem času velik priliv denarja in znižanje dolga. Kaj se bo potem zgodilo, ne vemo. Lahko da bo šlo res vse v franže. To ni ravno normalno obnašanje določene banke. Koliko limita ti rabiš ali ne rabiš in katere kartice imaš me pa sploh ne briga!
[/quote]

Saj to je ravno čudno: če bi potrebovali velik priliv denarja, ne bi vračali komitentom privarčevanih zneskov ob ukinitvah varčevalnih računov. Tako da obenem dajejo in jemljejo. Skratka, v vsakem primeru bo treba drugam.


[/quote]

… po tujini, predvsem USA, da ne bo pomote…..

… po tujini, predvsem USA, da ne bo pomote…..
[/quote]

Po mojih izkušnjah s tujino, tudi ZDA, je Diners kartica brezvezna. Ni to ravno neka major kreditna kartica. Še na paypalu je ne moreš registrirat kot Diners, temveč kot Discovery. Skratka, brez veze.
Edina korist od nje je pri vstopu v letališke salone.

Vseeno pa, kar se tiče konkretne teme o limitih, mi je takšen odnos nekaterih piscev tukaj kot je tvoj, zelo vzvišen. Ljudje smo različni in eni tudi rabijo limit na računih. In ni ravno vsakdane, da se neka banka odloči to kar serijsko ukinit. Nekomu, ki je tako razgledan kot ti, bi bilo lahko jasno, da je tema zanimiva. tudi če ti ne greš nikoli v minus, ker si tako blazno uspešna in sposobna. Ali če imaš dobrega sponzorja. V USA, kakopak. 🙂

Po mojih izkušnjah s tujino, tudi ZDA, je Diners kartica brezvezna. Ni to ravno neka major kreditna kartica. Še na paypalu je ne moreš registrirat kot Diners, temveč kot Discovery. Skratka, brez veze.
Edina korist od nje je pri vstopu v letališke salone.

Vseeno pa, kar se tiče konkretne teme o limitih, mi je takšen odnos nekaterih piscev tukaj kot je tvoj, zelo vzvišen. Ljudje smo različni in eni tudi rabijo limit na računih. In ni ravno vsakdane, da se neka banka odloči to kar serijsko ukinit. Nekomu, ki je tako razgledan kot ti, bi bilo lahko jasno, da je tema zanimiva. tudi če ti ne greš nikoli v minus, ker si tako blazno uspešna in sposobna. Ali če imaš dobrega sponzorja. V USA, kakopak. :)
[/quote]

No, no, no – ni treba bit tipično slovenceljsko zajedljiva – glede na odebeljeno. Me ne poznaš, ne , zato nimaš pravice tukaj nekaj posploševat in lepit etikete “sponzoriranca” samo zato, ker si moje prebrala na MONu in se ti zdi nemogoče. Face it – je mogoče…..

Hja, ne vem, kje ti potuješ po ZDA. Sem v zadnjih 10ih letih prevlekla DIners kartico v dosedaj 42-ih državah, pa nobenih problemov…..

V letališke salone z njo ne hodim, ne potrebujem; No, morda občasno, grem v Marco Polo v Benetkah , so ga ravno lani prenovili, je fajn in spodobno…… Potujem pa toliko in tako, da imam tak status, da imam prost vstop v letališke salone že po defaultu, ne glee na klaso letalske karte ( Miles & more program).

BTW – glede bankeI SP je pa moj odgovor v tej temi že pod drugim vzdevkom, da te ne bo “zažulilo” še kaj morda.

ne razumem te lokalpatriotske finte, da podpirate mafiozno banko, res ne. če vas niso zvezali glih z nekim hudim kreditom, greš, ko ti prekipi in najdeš boljšo varianto. danes banke fizično ne rabiš. denar dvigneš na bankomatu, posluješ prek spletne banke, fizično greš na banko mogoče enkrat na dve leti.
glih danes sem zaprla račun na eni banki, kjer sem hranila viške denarja, ker so se oni tudi spomnili, da bi šli na paket in bi mi radi namesto 4 eure mesečno pobrali deset.
ni problema, bom pa zaprla. vzelo mi je pet minut, ravno sem bila tam v bližini in so izgubili stranko. pa 15 let sem bila komitent

New Report

Close