Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Barva otrokovih oči sinje modra, barva očetovih in maminih pa rjava – je sploh možno da je njun otrok?

Barva otrokovih oči sinje modra, barva očetovih in maminih pa rjava – je sploh možno da je njun otrok?

še enkrat ponavljam.
tudi dva modrooka starša lahko imata rjavookega otroka, ker je genov za barvo oči več kot samo dva.

znanost se razvija in včasih to, kar so nas učili v sedmem razredu osnovne šole, ni več točno. tudi recimo tisto o devetih planetih osončja ne drži več.

mene je to vedno zanimalo, ker sta imela dedek in babica, oba modrooka, rjavookega sina. pa je stric dedku zelo podoben…
in sem raziskovala…

Pri nas imata tudi starša modre in sive oči jaz pa čokoladno rjave. 🙂

Dedovanje barve oči je zelo zapleteno, danes vemo, da barvo oči določa vsaj 8 genov, med njima sta dva prevladujoča…Zato ima otrok lahko katerokoli barvo oči.

Midva sva tudi rjavooka.

Prva hči ima čokoladno rjave oči. Druga sinje modre. Tretja pa zelene.

to, da rjava prevlada pa ne verjamem. Moj otrok ima tudi zelene oči po meni in ne temno rjavih po očetu…sistem genetike je bolj zapleten!!

Oba z mozem imava zelene, hci ima modre sin pa rjave…


seveda rjava prevlada. samo človek ima več genov za barvo oči, ne samo enega in tvoj sin od očeta ni podedoval gena za rjavo barvo, ampak gen za drugačno barvo, mogoče celo ravno tako zeleno barvo.
saj ne podeduješ vseh genov po enem staršu ampak samo polovico….

Jaz rjave, mož medene.
Prvo otrok t. rjave , drugi svetlo modre, tretji temno modre….

New Report

Close