Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bedasta imena za otroke – katero vam zmaga?

Bedasta imena za otroke – katero vam zmaga?

Odgovor na objavo uporabnika
Edino, 24.01.2023 ob 21:15

Odgovor na objavo uporabnika
Yvd, 24.01.2023 ob 21:06

Odgovor na objavo uporabnika
Edino, 24.01.2023 ob 20:45

Taj maj kaj naj jan ian mark teja taja aja inja minja mia tea adis denise dženifer mustafa mohamed mik nik pak žak žan luc ana marie maria ana anna hanna banana in podobne spakedranščine od imen!
še psi imajo normalnejša imena!

No, nekatera od teh imen so pa res povsem običajna. Jan, Žan, Mia, Ana.. To so čisto vsakdanja imena, ki so zelo zelo pogosta.

Če so pogosta še ne pomeni da so normalna!

PA kaj je s tabo?! Ana pa je ja krajša Anica. Ana je bila 50 let nazaj moja starejsa soseda. Problem bo, ko bodo prevladovali Amine, Adonisi, Adnani, Anele, Armini..ker se mnozijo z nadzemeljsko hitrostjo v SLO!

Ime Lev. Pride nekam: “Dober dan, ime mi je Lev.” Pri celi zbirki imen prav to… Tista zgoraj od Janeza je pa scenska. Sem se prav nasmejala.

Odgovor na objavo uporabnika
Kakor za koga, 26.01.2023 ob 07:11

Odgovor na objavo uporabnika
mah no ja, 26.01.2023 ob 06:44

od prašnikarjeve hči je Inti.

Inti je zelo lepo ime.

Inti? Kaj je sploh to? In ti?

nova
Uredništvo priporoča

Hahha, pred kratkim slišala, bosansko ime Jamezdin. Naglas na e!

Potem pa mi je pripovedovalec povedal, da so vsi Jamezdini stari že čez 60. Takrat so menda starši dali ime James Dean – Jamezdin po bosansko, hahaha.

Odgovor na objavo uporabnika
jamezdin, 26.01.2023 ob 14:07

Hahha, pred kratkim slišala, bosansko ime Jamezdin. Naglas na e!

Potem pa mi je pripovedovalec povedal, da so vsi Jamezdini stari že čez 60. Takrat so menda starši dali ime James Dean – Jamezdin po bosansko, hahaha.

hahahahaaaa sem se narežala zdaj…

drugače pa sem se še sama spomnila enega imena, ki mogoče ni tako čudno, je pa meni grozno grdo Tobija…

Pri Skandinavcih mi je lepo Tobias…  Tobija neka grda poslovenjena verzija tega ali kaj to ime sploh je mi je pa  ekstremno grdo ime

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno755, 26.01.2023 ob 14:14

hahahahaaaa sem se narežala zdaj…

drugače pa sem se še sama spomnila enega imena, ki mogoče ni tako čudno, je pa meni grozno grdo Tobija…

Pri Skandinavcih mi je lepo Tobias…  Tobija neka grda poslovenjena verzija tega ali kaj to ime sploh je mi je pa  ekstremno grdo ime

Tobija je svetopisemski prerok in eden izmen mnogih, ki se končajo na a, so pa v Sloveniji taka imena redkost. Elija, Jeremija, Jona, Izaija, pa recimo bolj domače (ni prerok) Matija.

Ažbe.

Odgovor na objavo uporabnika
metla pometa, 26.01.2023 ob 14:18

Tobija je svetopisemski prerok in eden izmen mnogih, ki se končajo na a, so pa v Sloveniji taka imena redkost. Elija, Jeremija, Jona, Izaija, pa recimo bolj domače (ni prerok) Matija.

Matija je apostol.

Drugače pa poznam družino, seveda globoko verno, imajo /zaenkrat/ dva sinova- Tobija in Noa;

sem verna, ampak nisem v cerkvi, cerkve kot institucije na podpiram, občasno sem tam na kakšni maši in ja iz tistih beril so mi znana ta imena ja – se opravičujem ampak so mi glih tako grda kot Tobija…

sej tud Juno je neka boginja ne vem katera iz rimskih al katerih časov že… pa je kljub temu to meni grozno grdo ime za punčko.

Sem prebral zgoraj, Jamezdin zagotovo zmaga.:))))

Inti kečuansko pomeni sonce. Lepo ime.

 

Kataj

Kinaj

Odgovor na objavo uporabnika
pomen imena, 26.01.2023 ob 14:46

Inti kečuansko pomeni sonce. Lepo ime.

 

in kaj imamo slovenci z inkovskim bogom sonca?

Če že, potem Svarun, Svarog, Veles, Nya, Lyada…

Odgovor na objavo uporabnika
Janez951, 26.01.2023 ob 02:19

Odgovor na objavo uporabnika
meni je, 26.01.2023 ob 01:22

Meni je najbolj smešno ime za otroka Janez. To je bilo za otroke 100 let nazaj, ne pa danes. In res smešno izpade. Verjetno ko ga kličejo kje, vsi mislio, da se bo en star desc primajal, potem pa mulc skoči ven.

Meni je ime Janez všeč. Moj ded je bil Janez.

Meni tudi. Poznam mladega Jožeta in mladega Franca. In ce bi morala izbirati med omenjenimi imeni in imeni tipa Naj, Laj, Saj, …, bi izbrala iz prvega nabora.

New Report

Close