Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bedna služba in delo z ljudmi

Bedna služba in delo z ljudmi

Kaj pa če namesto, da se delaš lažno prijazno, si poiščeš delo, ki ga boš rada opravljala in bo posledično tudi prijaznost pristna? Saj stvar je samo v tem, da človek rad opravlja svoje delo vse ostalo je posledica tega, edino na kar ne more vplivat je izbira sodelavcev, ki jih delodajalec izbere, razen če ni sam tudi delodajalec.

Avtorica, kaj pa (vsaj zacasno) Hofer? Tedenski delovnik je 27,5ur, vsi dodatki (ne najnizji). Placilo kljub temu ni minimalec. Po dveh letih, ce ostanes pri njih, pa se ta skrajsani del. cas nagradi tako, da se ga pretvori v polnega (st. ur se ne spremeni).  Mimogrede, tu bi prek strank morda res spoznala koga, ki bi ti lahko ponudil delo za tvojo izobrazbo… SRECNO!

Odgovor na objavo uporabnika
hofer, 03.06.2021 ob 12:29

Avtorica, kaj pa (vsaj zacasno) Hofer? Tedenski delovnik je 27,5ur, vsi dodatki (ne najnizji). Placilo kljub temu ni minimalec. Po dveh letih, ce ostanes pri njih, pa se ta skrajsani del. cas nagradi tako, da se ga pretvori v polnega (st. ur se ne spremeni).  Mimogrede, tu bi prek strank morda res spoznala koga, ki bi ti lahko ponudil delo za tvojo izobrazbo… SRECNO!

 

Imam vseeno boljše delo kot je biti prodajlka :). Res, da se prodajalkam ni potrebno toliko ukvarjat s strankami kot se moram jaz, ampak vseeno je boljše. Pa močno dvomim, da kdo kaki prodajalki kdaj kako boljšo službo ponudi :).

 

nova
Uredništvo priporoča

Temo sem odprla z upanjem, da se ogalsi kdo, ki je v podobnem položaju pa se večinoma oglašate taki, ki imate ok službe. In seveda pametnjakoviči, ki pametujete, da naj najdem drugo službo. Kot, da ne bi že 10x napisala, da jo iščem že celo večnost pa ne najdem. Samo pametnjakoviči pač ne morete iz svoje kože.

Je mogoče kdo tu, ki dela recimo kot natakar, učitelj, vodič, … v glavnem, da mora biti ves čas na voljo ljudem in biti prijazen do njih, ampak dela pač to, ker ne dobi druge službe.

Sploh me zanima kako se v takih poklicih znajdete tisti, ki ste nedružabni, ki ne marate delati z ljudmi, ki se ne počutite fajn, ko je polno ljudi okrog vas. Pa ste pristali na takem delovnem mestu.

 

 

Ne pametujemo, ampak ker stalno omenjas visoko izobrazbo in se zmrdujes nad zaposlitvami za minimalca, ocitno isces bolje placano sluzbo. S tem ni nic narobe, ampak potem nam ne prodajaj buck, da ne dobis druge zaposlitve. Mi ti poskusamo dopovedat, da ni konec sveta, ce eno sluzbo za minimalca zamenjas za drugo, ker se bos drugje verjetno bolje pocutila in ti tudi ne bo tako tezko delati. Z boljsim pristopom se pa zacnejo ponujati tudi boljse opcije.

Pogosto vidim, da ljudje raje trpijo v sluzbi, ki jim je muka, kakor da bi jo zamenjali, cetudi se jim ponudi lepa priloznost. Ker je lazje bentit nad svetom, kakor sprejeti riziko in zaceti drugje znova. Vecina ima pa visoka pricakovanja, za manj kot – ne vem, recimo 1500, 2000 osnove – ne bojo menjali, drugam pa tudi ne bi sli za minimalca.

Pa saj je se kaj vmes, tudi z minimalca se marsikje lahko napreduje.

Primernejsega nik-a si res ne bi mogla izbrati: NEZADOVOLJNA. Vsak nasvet, predlog zavrnes tako, da pa ja imas boljso sluzbo kot predlagana. Si ze pozabila svoj uvodni post? Pismo no, se ne mores tam dostojno preobleci, pojesti, povedati nadrejenemu, kako down si – da bi morda se kaj izboljsalo, zasluzis malo, pod psihicnim pritiskom si, ker ti gre toliko energije, da zmores nasmeh…pa se kaj sem izpustila. Zate so VSI, ki ti zelijo pomagati, ugodno zivece brihte, ki ti solijo. Si pomislila, da je bil kdo na istem kot ti in si je pomagal tako, kot napise tebi? Govorim o prehodnem/zacasnem, kot npr. tista zgornja za Hofer. Zelo tocno ti je napisala in tudi zazelela srecno…ti pa namesto hvala, pametnjakovicka je.

Zakaj ne poves, kaj si izobrazena, morda pa te tu kdo povabi. ne zdaj spet skocit: eh, saj ne bo noben. V resnici ne ves!

se na tvoje zadnje vprasanje: Tisti, ki so nedruzabni, ne marajo delati z ljudmi ipd, se v taksne sluzbe ne javijo. Oz. eno sezono, kot npr. ti, vidijo da to sploh ni to in fertig. Ti si pa ponovila in jokas. Oprosti, ce sem groba, a odrasla si in moras odraslo ravnati – pomeni, skrbeti tudi za zdravje svoje duse. Ce mislis, da dela SKORAJ NIKDAR ne bo v tvoji profesiji, naredi prekvalifikacijo. Gotovo te se kaj zanima. Ce ostanes v tem/podobnem, kjer si zdaj, pa delaj na osebnostni rasti. To je potem tvoje notranje orozje in moc!!

ps: Preden bos huda se name :), ti povem, da sem trenutno na zavodu, nadomestilo za april sem dobila 514eur. Sem pa podnajemnica v LJ… Sanja se ti ne, kako tezko mi je trenutno. In ja, iscem!! Bom pa v prihodnjih 2 letih nekaj do-koncala, da ne bom tako tezko zivela. Trenutno tako pogoltnem slino za delo, ki mi je tako ali drugace tezko in ne bremenim drugih, ki nimajo nic s tem (tu te pohvalim, da strankam ne pokazes), saj imam cilj! Naredi si se sama kaksnega motivirajocega in ZMOGLA BOS! Kaj za osebnostni razvoj pa ze daaaneeees v roko, brati, poslusati…

Odgovor na objavo uporabnika
Pow792, 03.06.2021 ob 19:38

Ne pametujemo, ampak ker stalno omenjas visoko izobrazbo in se zmrdujes nad zaposlitvami za minimalca, ocitno isces bolje placano sluzbo. S tem ni nic narobe, ampak potem nam ne prodajaj buck, da ne dobis druge zaposlitve. Mi ti poskusamo dopovedat, da ni konec sveta, ce eno sluzbo za minimalca zamenjas za drugo, ker se bos drugje verjetno bolje pocutila in ti tudi ne bo tako tezko delati. Z boljsim pristopom se pa zacnejo ponujati tudi boljse opcije.

Pogosto vidim, da ljudje raje trpijo v sluzbi, ki jim je muka, kakor da bi jo zamenjali, cetudi se jim ponudi lepa priloznost. Ker je lazje bentit nad svetom, kakor sprejeti riziko in zaceti drugje znova. Vecina ima pa visoka pricakovanja, za manj kot – ne vem, recimo 1500, 2000 osnove – ne bojo menjali, drugam pa tudi ne bi sli za minimalca.

Pa saj je se kaj vmes, tudi z minimalca se marsikje lahko napreduje.

 

A po tvoje naj grem iz slabega na še slabše?

Res ne dojameš: moja služba je bedna, vendar pa vseeno boljše kot delo v proizvodnji, kot trgovka, kot strežnica v domu ostarelih, kot čistilka… to so dela za minimalca. Pa, da ne bo pomote, cenim ljudi, ki to počnejo, ker si sama ne predstavljam, da bi opravljala taka dela. Sploh delo strežnic zelo težka reč.

Odgovor na objavo uporabnika
nik261, 03.06.2021 ob 19:40

Primernejsega nik-a si res ne bi mogla izbrati: NEZADOVOLJNA. Vsak nasvet, predlog zavrnes tako, da pa ja imas boljso sluzbo kot predlagana. Si ze pozabila svoj uvodni post? Pismo no, se ne mores tam dostojno preobleci, pojesti, povedati nadrejenemu, kako down si – da bi morda se kaj izboljsalo, zasluzis malo, pod psihicnim pritiskom si, ker ti gre toliko energije, da zmores nasmeh…pa se kaj sem izpustila. Zate so VSI, ki ti zelijo pomagati, ugodno zivece brihte, ki ti solijo. Si pomislila, da je bil kdo na istem kot ti in si je pomagal tako, kot napise tebi? Govorim o prehodnem/zacasnem, kot npr. tista zgornja za Hofer. Zelo tocno ti je napisala in tudi zazelela srecno…ti pa namesto hvala, pametnjakovicka je.

Zakaj ne poves, kaj si izobrazena, morda pa te tu kdo povabi. ne zdaj spet skocit: eh, saj ne bo noben. V resnici ne ves!

se na tvoje zadnje vprasanje: Tisti, ki so nedruzabni, ne marajo delati z ljudmi ipd, se v taksne sluzbe ne javijo. Oz. eno sezono, kot npr. ti, vidijo da to sploh ni to in fertig. Ti si pa ponovila in jokas. Oprosti, ce sem groba, a odrasla si in moras odraslo ravnati – pomeni, skrbeti tudi za zdravje svoje duse. Ce mislis, da dela SKORAJ NIKDAR ne bo v tvoji profesiji, naredi prekvalifikacijo. Gotovo te se kaj zanima. Ce ostanes v tem/podobnem, kjer si zdaj, pa delaj na osebnostni rasti. To je potem tvoje notranje orozje in moc!!

ps: Preden bos huda se name :), ti povem, da sem trenutno na zavodu, nadomestilo za april sem dobila 514eur. Sem pa podnajemnica v LJ… Sanja se ti ne, kako tezko mi je trenutno. In ja, iscem!! Bom pa v prihodnjih 2 letih nekaj do-koncala, da ne bom tako tezko zivela. Trenutno tako pogoltnem slino za delo, ki mi je tako ali drugace tezko in ne bremenim drugih, ki nimajo nic s tem (tu te pohvalim, da strankam ne pokazes), saj imam cilj! Naredi si se sama kaksnega motivirajocega in ZMOGLA BOS! Kaj za osebnostni razvoj pa ze daaaneeees v roko, brati, poslusati…

Tebi res ni nič jasno, a ne da ne? Daj si za začetek preberi zakaj sem temo odprla. Ne zato, da mi pametujete taki, ki zadev ne poznajo, temveč sem prosila za izkušnje ljudi, ki so v podobni situaciji kot jaz.

Tiste, ki je predlagala Hofer, nisem označila za pametnjakovičko, oznaka je letela na nekatere druge, no ja tudi nate sedaj. Sem ji pa pojasnila zadevo.

Hja, tule bom pisala še vse osebne stvari, bravo no. Res se tule gor kar ponujajo službe. Najbolje, da dam še vse osebne podatke gor. Že tako sem ogromno preveč napisala.

Še enkrat posebej zate, ko ti ni jasno zakaj še enkrat v taki službi: iskala sem drugo službo, na stotine vlog pa je nisem našla. Torej sem spet tule. Daj si to dopovedat no.

Razumeš ali ti moram še 100x napisat, da boš razumela, da moje delo je vseeno boljše kot delo čistilke, delo v proizvodnji, delo strežnice… ti je jasno ali ti še vedno ni? So še slabša delovna mesta kot je tole. Ne vem od kje vam enim logika, da če nekdo ni zadovoljen v službi, mora pa kar za tekoči trak ali pa kaj takega.

Vidiš, jaz sem bila tudi brezposelna, dobivala nadomestilo, ogromno iskala, vzela pa tole, kjer je plača malce več kot nadomestilo. Naj bi raje na zavodu visela?

Glede na to, da si brezposelna, zakaj pri sebi ne upoštevaš vseh teh nasvetov? Hofer, proizvodnja pa to? Aja, tebi to ne diši.Komot je drugim soliti pamet, a svoje riti pa ne bi dala na tako delovno mesto.

Odgovor na objavo uporabnika
nezadoovoljna, 03.06.2021 ob 19:46

 

A po tvoje naj grem iz slabega na še slabše?

Res ne dojameš: moja služba je bedna, vendar pa vseeno boljše kot delo v proizvodnji, kot trgovka, kot strežnica v domu ostarelih, kot čistilka… to so dela za minimalca. Pa, da ne bo pomote, cenim ljudi, ki to počnejo, ker si sama ne predstavljam, da bi opravljala taka dela. Sploh delo strežnic zelo težka reč.

Ti si ze vnaprej odlocena, da so vse ostale zaposlitve se slabse, ker si ocitno v nekaksni coni udobja. Ocitno nimas nic za izgubit, tudi med slabse placanimi poklici se najdejo prav lustne zaposlitve.

Nikjer ne pise, da bo boljsa placa prinesla urejeno delovno okolje, super kolektiv, enostavno delo in da bos v sluzbo hodila z nasmeskom. Prej nasprotno, ker bojo za boljse placilo tudi visja pricakovanja, pa sodelavci znajo iti preko trupel za napredovanja.

Pa ne pisem ti tega z direktorskega stolcka, ker sem bila na tvojem mestu in sem raje vsakic z nule zacela kakor togotna hodila v sluzbo. In ja, veckrat sla z dezja pod kap, sem pa nabirala izkusnje in z vztrajnostjo sem si izboljsala delovne pogoje in placo, ceprav sektor slovi po minimalcih.

Aja, preden zacnes spet opletat z visjo izobrazbo – tudi jaz jo imam. In sem jo unovcila za opravljanje kvalifikacij, za katere je zahtevana visja stopnja.

Think outside the box, ti vidis samo cistilke, delavce za tekocim trakom, strezno osebje… pa ves, da mora te ljudi nekdo vodit, da imajo nadrejene?

Odgovor na objavo uporabnika
Pow441, 03.06.2021 ob 20:04

Ti si ze vnaprej odlocena, da so vse ostale zaposlitve se slabse, ker si ocitno v nekaksni coni udobja. Ocitno nimas nic za izgubit, tudi med slabse placanimi poklici se najdejo prav lustne zaposlitve.

Nikjer ne pise, da bo boljsa placa prinesla urejeno delovno okolje, super kolektiv, enostavno delo in da bos v sluzbo hodila z nasmeskom. Prej nasprotno, ker bojo za boljse placilo tudi visja pricakovanja, pa sodelavci znajo iti preko trupel za napredovanja.

Pa ne pisem ti tega z direktorskega stolcka, ker sem bila na tvojem mestu in sem raje vsakic z nule zacela kakor togotna hodila v sluzbo. In ja, veckrat sla z dezja pod kap, sem pa nabirala izkusnje in z vztrajnostjo sem si izboljsala delovne pogoje in placo, ceprav sektor slovi po minimalcih.

Glej, če trdim, da mi je to delo, ki ga imam boljše kot delo strežnice, ne rabim delati kot strežnica, da to vem. Pa zelo, ampak res zelo cenim delo oseb v domih za ostarele pa mi je izjemno jasno, da jaz tega ne bi mogla početi.

Z delom v proizvodnji, z delom v trgovini pa še marsikaj podobnega, imam pa že izkušnje. Kot čistilka jih še nimam, a mi ni težko vedet, da imajo bistveno slabše delo kot jaz. Meni je grozno že tiste pol urce na dan, ko moram počistiti posrane in poscane sekrete. Zdaj še toliko bolj cenim delo čistilk, ko vidim kako svinjarijo pustijo ljude za sabo.

Veš, eno je, če imaš bedno delo pa bedo plačo, drugo je pa, če imaš bedno delo pa spodobno plačo. V drugem primeru to bistveno lažje prenašaš.

Ti bom takole rekla: 100% sem, da imam bistveno več delovnih izkušenj kot ti. Deljuješ mi namreč dokaj mlada, ko tako začetniško razmišljaš.

KAKO ZELO NESRAMNA SI!

DA IMAM DELOVNO MESTO ZA TVOJ PROFIL, TEBE NE ZAPOSLIM NIKOLI!

Sem se potrudila, da sem vse to napisala. In ce bi prebrala dostojanstveno, mi ne bi tega napisala. Si p.s. preskocila? Iscem za 4 mesece, septembra bom spet na fakulteti. Sicer izberem ta Hofer, pismo da res. 🙂

Na zavodu sem ta mesec. No, jaz pa bom napisala tocno: Delala sem kot osebna asistentka vec kot zadnje leto nepokretni osebi. 5% odstotka ljudi bi zdrzalo morda en dan. Ja, streznice spostujem tudi jaz. Pa bom se 4mesece to delala, ce bom dobila primerno, saj zelo tezke osebe ne zmorem. Custvene inteligence premorem veliko. Se kaj?

Pre-polna sama sebe si, zakaj sploh sprasujes, ce apriori ne zelis pomoci, izkusenj? Dobesedno noris (poglej vsa svoja locila). Zato ti pravim osebnostno rasti. Mimogrede, tudi jaz sem ti prijazno motivirajoce napisala, da bos zmogla. Umiri se. To je prvo.

Odgovor na objavo uporabnika
Pow226, 03.06.2021 ob 20:17

Aja, preden zacnes spet opletat z visjo izobrazbo – tudi jaz jo imam. In sem jo unovcila za opravljanje kvalifikacij, za katere je zahtevana visja stopnja.

Think outside the box, ti vidis samo cistilke, delavce za tekocim trakom, strezno osebje… pa ves, da mora te ljudi nekdo vodit, da imajo nadrejene?

Si mogoče pomislila, da nisem 25, 35 let stara mladenka? Obnašaš se kot, da sem nevedna mladenka, ki je včeraj začela delati.

Tvoji nasveti bi mogoče bi bili meni zanimivi, če bi bila jaz 30 let mlajša kot sem. Namreč tvoji nasveti so primerni za nekoga 25ih, 30ih.

Odgovor na objavo uporabnika
nik261, 03.06.2021 ob 20:19

KAKO ZELO NESRAMNA SI!

DA IMAM DELOVNO MESTO ZA TVOJ PROFIL, TEBE NE ZAPOSLIM NIKOLI!

Sem se potrudila, da sem vse to napisala. In ce bi prebrala dostojanstveno, mi ne bi tega napisala. Si p.s. preskocila? Iscem za 4 mesece, septembra bom spet na fakulteti. Sicer izberem ta Hofer, pismo da res. 🙂

Na zavodu sem ta mesec. No, jaz pa bom napisala tocno: Delala sem kot osebna asistentka vec kot zadnje leto nepokretni osebi. 5% odstotka ljudi bi zdrzalo morda en dan. Ja, streznice spostujem tudi jaz. Pa bom se 4mesece to delala, ce bom dobila primerno, saj zelo tezke osebe ne zmorem. Custvene inteligence premorem veliko. Se kaj?

Pre-polna sama sebe si, zakaj sploh sprasujes, ce apriori ne zelis pomoci, izkusenj? Dobesedno noris (poglej vsa svoja locila). Zato ti pravim osebnostno rasti. Mimogrede, tudi jaz sem ti prijazno motivirajoce napisala, da bos zmogla. Umiri se. To je prvo.

Lej, še enkrat: kot oseba, ki prejema nadomestila od zavoda, nisi ravno primerna, da pametuješ osebi, ki raje dela bedno delo kot, da visi na zavodu.

Bi te razumela, če bi bila tudi ti na zavodu pa potem sprejela neko bedno delo, da pametuješ. Ko pa si na zavodu pa nočeš vzeti dela v Hoferju ali kaj podobnega, meni pa pametuješ, da naj to vzamem… no ja, prijazna res ne morem biti do tebe.

 

Upam, da te na fakulteti naučijo razumevanja teksta.

Če nekdo nekaj sprašuje, po nekih nasvetih. Ti odgovoriš nekaj čisto tretjega, kar te osebe ne zanima (obenem pa svojih nasvetov pri sebi ne upoštevaš), si vsa užaljena, ker ta oseba ne skačejo od veselja.

p.s.: jaz sem že dala sebi in tudi drugim delo, sem bila tudi neke vrste delodajalka. Sicer res ne za redno zaposlitev, samo pogodbene zadeve, a vendar: si že ti komu nudila delo, si že bila delodajalka? Sprašujem, ker sanjaš kako me ne bi zaposlila :).

Odgovor na objavo uporabnika
nezadoovoljna, 03.06.2021 ob 20:28

Upam, da te na fakulteti naučijo razumevanja teksta.

Če nekdo nekaj sprašuje, po nekih nasvetih. Ti odgovoriš nekaj čisto tretjega, kar te osebe ne zanima (obenem pa svojih nasvetov pri sebi ne upoštevaš), si vsa užaljena, ker ta oseba ne skačejo od veselja.

p.s.: jaz sem že dala sebi in tudi drugim delo, sem bila tudi neke vrste delodajalka. Sicer res ne za redno zaposlitev, samo pogodbene zadeve, a vendar: si že ti komu nudila delo, si že bila delodajalka? Sprašujem, ker sanjaš kako me ne bi zaposlila :).

Ti kot nekdanja delodajalka namesto nje odgovorim, da ne, tudi jaz te ne bi zaposlila.

Lahko bi pa ze v uvodnem postu napisala, da si tik pred penzijo, ker iz tvojih zapisov puhti osabnost 25-letne princeske, ki bi ji krona z glave padla med fizicnim delom.

Odgovor na objavo uporabnika
Pow636, 03.06.2021 ob 20:34

Ti kot nekdanja delodajalka namesto nje odgovorim, da ne, tudi jaz te ne bi zaposlila.

Lahko bi pa ze v uvodnem postu napisala, da si tik pred penzijo, ker iz tvojih zapisov puhti osabnost 25-letne princeske, ki bi ji krona z glave padla med fizicnim delom.

 

Veš za razliko od tebe, sem dala čez bistveno več fizičnega dela kot ti: kopala jarke s krampom, lopata, samokolnica, beton, prenašanje ciglov… potem delo v hlevu, v gozdu, zajla, vitla pa take reči, delo na njivi, sadovnjaku, travniku… si počela kaj od tega?

Ali samo pametuješ drugim, ki dejansko so v svojem življenju že veliko fizično delali? Bi rekla, da si ti tista princeskica, ki se boji, da si bo nohtek zlmila, če bi morala v roke kramp prijet.

Jao, na monu kaj vprašat. Vprašaš eno, naklofajo kup postov pa mislim, da je ena sama odgovorila na temo. Da je ena sama povedala kako ona prakticira v službi, kjer ji je bedno.

Sem ze zacela pisat odgovor, ampak tako ali tako nima smisla. Se naprej se pogovarjaj sama s sabo, drugih tako ali tako ne slisis.

 

Si grem nohtke nalakirat 😄

Odgovor na objavo uporabnika
Pow867, 03.06.2021 ob 20:57

Sem ze zacela pisat odgovor, ampak tako ali tako nima smisla. Se naprej se pogovarjaj sama s sabo, drugih tako ali tako ne slisis.

 

Si grem nohtke nalakirat 😄

 

Jao, ampak seveda si vseeno morala naklofat post.

Pa kaj ga ti serjes

A nisi prebrala da ne najde sluzbe. Kok si cudna.

Čudim se vam, ki imate visoko izobrazbo, da si ne morete najti sebi primernega delovnega mesta. In to celo po več desetletjih. Na raznih zaposlitvenih portalih, kot je na primer mojedelo.com, vidim ogromno izredno zanimivih delovnih mest, kjer je zahtevana univerzitetna izobrazba. Ampak izobrazba ni edini pogoj, princeska. Treba je znati še kaj drugega, kot mahati s papirjem. Preuči še ostale pogoje. Npr. rada bi delala v pisarni. Ali obvladaš 10 prstno slepo tipkanje, vrtilne tabele v Excelu, delo s kakšnim računovodskim programom, vsaj dva svetovna jezika, photoshop, illustrator, izdelovanje spletnih strani….? No, jaz sem med iskanjem zaposlitve naredila veliko tečajev, veliko sem se dodatno učila, izobraževala in svojim vlogam na delovno mesto prilagala dokazila o opravljenih tečajih. Tako je zadnja delodajalka v moji prošnji opazila, da me je škoda za v proizvodnjo in mi ponudila boljše delovno mesto. Prošnjo sem namreč tudi lepo grafično oblikovala. Lahko pa se naučiš osnov programiranja in narediš namesto klasične prošnje za službo, spletno predstavitev same sebe. Ali se posnameš in daš link do video predstavitve, ki jo objaviš na Youtube. Znajdi se no malo, ne samo cvilit tukaj, kako te noben ne razume. Al pa pucaj ta sekret do penzije. Torej, danes po službi se začni nečesa novega učit, nato pa prilepi to dokazilo zraven diplome, ko boš dajala vlogo.

Odgovor na objavo uporabnika
Bivša, 04.06.2021 ob 05:16

Čudim se vam, ki imate visoko izobrazbo, da si ne morete najti sebi primernega delovnega mesta. In to celo po več desetletjih. Na raznih zaposlitvenih portalih, kot je na primer mojedelo.com, vidim ogromno izredno zanimivih delovnih mest, kjer je zahtevana univerzitetna izobrazba. Ampak izobrazba ni edini pogoj, princeska. Treba je znati še kaj drugega, kot mahati s papirjem. Preuči še ostale pogoje. Npr. rada bi delala v pisarni. Ali obvladaš 10 prstno slepo tipkanje, vrtilne tabele v Excelu, delo s kakšnim računovodskim programom, vsaj dva svetovna jezika, photoshop, illustrator, izdelovanje spletnih strani….? No, jaz sem med iskanjem zaposlitve naredila veliko tečajev, veliko sem se dodatno učila, izobraževala in svojim vlogam na delovno mesto prilagala dokazila o opravljenih tečajih. Tako je zadnja delodajalka v moji prošnji opazila, da me je škoda za v proizvodnjo in mi ponudila boljše delovno mesto. Prošnjo sem namreč tudi lepo grafično oblikovala. Lahko pa se naučiš osnov programiranja in narediš namesto klasične prošnje za službo, spletno predstavitev same sebe. Ali se posnameš in daš link do video predstavitve, ki jo objaviš na Youtube. Znajdi se no malo, ne samo cvilit tukaj, kako te noben ne razume. Al pa pucaj ta sekret do penzije. Torej, danes po službi se začni nečesa novega učit, nato pa prilepi to dokazilo zraven diplome, ko boš dajala vlogo.

Veš, princeske ne delajo z lopato, krampom, ne delajo v štali, na njivi, v gozdu, na travniku… meni to ni problem.

 

V razmislek: večina ljudi gre študirat, ker ne želi 40 ur na teden preživeti za računalnikom.

Moja želja vsekakor ni delati 40 ur na teden v pisarni, ampak vseeno:

ja, obvladamo 10 prstno slepo tipkanje, vrtilne table.

Računovodskih programov pa ne.

Je angleščina, nemščina tekoče ok, italijanščina in ruščina pa začetno?

Osnvove postavljanja spletni strani znam ja, Photo Shop, Corel pa še par drugih grafičnih programov tudi.

Seveda, na youtubu bodo delodajalci iskali nove kandidate. Na razpis pa se jim prijavi nekaj sto kandidatov. Oni bodo pa na YT iskali?

 

Tako mimogrede: 20 let sem delala v pisarni, dan za dnem. In si nakopala zdravstvene težave.

Res je, da imam bedno službo sedaj, ampak vsaj fizično zdravje ne trpi. Težave z očmi so se zmanjšale, težave s hrbtenico so izginile in tako naprej.

Je pa beda, ker je bila prej plača 250€ višja. In ta denar mi sedaj manjka. Stroški pa so se mi zvišali, ker sedaj živim sama.

 

Tako mimogrede, v prejšnji službi smo bili samo univerzitetno izobraženi, razen tajnica je imela samo visokoizobrazbo in od programov, ki jih omenjaš:  edina sem, ki je obvladala Excel, PhotoShop je obvladala ena mlada arhitektka, ki pa ji niso podaljšali pogodbe (pa še par grafičnih zadev je obvladala), pa dva sta obvladala AutoCad. Ostalo pa osnove WOrda. Kazalo pa so delali na roke (ne na sklic). Pa včasih je bil na praksi kak mlad, ki je obvladal več računaliških zadev, nikomur niso podaljašali. Še po strani se ga je gledalo, če je imel kake ideje s temi programi.

Kar se pa tujih jezikov tiče: v prejšnji službi mi nikoli niso prav prišli. Niti enkrat.

Sedaj pa seveda ja, nemščina, angleščina ves čas. V predprešnji službi, tudi turizem, bi pa mi prav prišla tudi ruščina.

Odgovor na objavo uporabnika
sem obrnila ploščo, 03.06.2021 ob 00:43

Sem bila zelo dolgo časa kot ti. Živci na koncu.

Končno mi je preklopilo v glavi. Nič več se ne trudim biti prijazna, vesela, zadovoljna – ker to nisem.  Če me kdo vpraša, povem po resnici: služba je za en drek, plača sramotna. Ničesar več ne skrivam, zakaj pa bi? Za minimalca? Nope. Delam toliko, kolikor sem plačana. In nisem dovolj plačana, da bi lagala, imela lažne nasmeške in se udinjala brezobraznim strankam.

Odkar se ne obremenjujem več z nekimi ‘stranka ni nič kriva’ bedarijami, je služba postala čisto znosna. Če pa bo delodajalec želel, da se grem lizanje riti, bo pač to moral plačati, do takrat me pa res boli k… Neverjetno kako dober občutek je, ko ti enkrat postane vseeno.

Kupec oz. stranka je CAR. To si zapomni. Tako so nas učili. Ti si tam zaradi strank, ne stranka zaradi tebe.

Profesionalni trgovec bo skoz prijazen, potrpežljiv. Ker zadovoljne stranke se vračajo

New Report

Close