Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bedna služba in delo z ljudmi

Bedna služba in delo z ljudmi

Odgovor na objavo uporabnika
kupec je car, 04.06.2021 ob 08:37

Odgovor na objavo uporabnika
sem obrnila ploščo, 03.06.2021 ob 00:43

Sem bila zelo dolgo časa kot ti. Živci na koncu.

Končno mi je preklopilo v glavi. Nič več se ne trudim biti prijazna, vesela, zadovoljna – ker to nisem.  Če me kdo vpraša, povem po resnici: služba je za en drek, plača sramotna. Ničesar več ne skrivam, zakaj pa bi? Za minimalca? Nope. Delam toliko, kolikor sem plačana. In nisem dovolj plačana, da bi lagala, imela lažne nasmeške in se udinjala brezobraznim strankam.

Odkar se ne obremenjujem več z nekimi ‘stranka ni nič kriva’ bedarijami, je služba postala čisto znosna. Če pa bo delodajalec želel, da se grem lizanje riti, bo pač to moral plačati, do takrat me pa res boli k… Neverjetno kako dober občutek je, ko ti enkrat postane vseeno.

Kupec oz. stranka je CAR. To si zapomni. Tako so nas učili. Ti si tam zaradi strank, ne stranka zaradi tebe.

Profesionalni trgovec bo skoz prijazen, potrpežljiv. Ker zadovoljne stranke se vračajo

 

Hm, a nisem neštetokrat napisala, da se trudim biti vedno nasmejena, prijazna do strank?

Ja, se trudim, ker niso stranke krive za moje težave. Pa tudi če, roko na srce, mi je lažje, če pride manj ljudi. Plača je namreč ista, dela pa manj. Pa, ko je manj ljudi, so bolj zadovoljni, ker dobijo boljšo storitev.

 

Odgovor na objavo uporabnika
nezadoovoljna, 04.06.2021 ob 08:49

 

Hm, a nisem neštetokrat napisala, da se trudim biti vedno nasmejena, prijazna do strank?

Ja, se trudim, ker niso stranke krive za moje težave. Pa tudi če, roko na srce, mi je lažje, če pride manj ljudi. Plača je namreč ista, dela pa manj. Pa, ko je manj ljudi, so bolj zadovoljni, ker dobijo boljšo storitev.

 

 

Da ne pozabim omenit: prijazna sem tudi do strank, ki pustijo posran in poscan WC, ki zasvinjajo okolico in ne odnesejo smeti, čikov, ovitkov od hrane v smetnjak. Ja, tudi do njih se trudim biti prijazna.

išči drugo delo, ne vem kje je tukaj sploh dilema 🙂

ob delu s strankami imaš pa vedno opravka z neumnostjo, tako pač je.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
Lele, 02.06.2021 ob 12:17

Mogoče tako, da je vsaka stranka potencialno tvoj novi delodajalec? Moja kolegica je tako dobila ponudbo za boljšo službo. Delala je v trgovini, odnosi, plača itd. sicer poden, a ona je po naravi blazno simpatična in prijazna. In ji je ena stranka ponudila, da pride delat k njej, zdaj je zelo zadovoljna.

G

Če te sprašujejo bi pa jaz rekla v stilu služba kot služba, ni slabo, si pa želim delati za polni DČ. Mogoče komu klikne.

Meni se je zgodilo podobno. Plača ok, delo ne preveč. S strankami pa sem se kljub temu trudila.

In glej ga zlomka, se prijavim na razpis nekam drugam in tisti, ki je odločal, je bil moja stranka.

50 konkurentov s približno istimi pogoji. Vzeli so mene

Odgovor na objavo uporabnika
Bivša, 03.06.2021 ob 05:04

oprosti, a v proizvodnji je lahko veliko bolje, kot imaš ti tole. redna, čeprav minialna plača, regres, dodatki, definiran čas za malico, ko lahko delaš kar hočeš, možnost napredovanja, plačan dopust… Ne bodi trmasta in probaj. Jaz sem šla na razgovor za pomočnico strojnika v proizvodnji, iz pisarne sem pa odšla s podpisano pogodbo za enoizmensko delo v pisarni za zahtevano visoko izobrazbo. V naši firmi sposobni delavci tudi napredujejo. Pa tudi tisti, ki ne, radi delajo in imajo dobre prijateljske odnose med seboj.

Ali lahko zaupate za katero podjetje gre?

Odgovor na objavo uporabnika
Simfony, 04.06.2022 ob 15:35

Ali lahko zaupate za katero podjetje gre?

Stara tema!

New Report

Close