Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bedno jokanje starejših generacij o tem, kako je bilo včasih

bedno jokanje starejših generacij o tem, kako je bilo včasih

Ja, komunisti so vas tudi pokvarili. Namesto da bi vam pustili njive in vas v bosih nogah in štrbunk sekretih, so vas terali v firme, v šole, v pisarne, v stanovanja s kopalnicami, televizorji in gospodinjskimi aparati, v avtomobile so vas silili, da ste se vozili po nakupuh čez mejo po kofe, banane, kavbojke, čokolado …
[/quote]

No, na teh najboljših njivah so postavljeni vrci, šole, domovi za stare in bloki, ki smo jih že tudi mi gradili z obveznimi samoprispevki.
Tja do 2006!
Kar do tedaj niso zgradili in doprinesli naši starši, smo morali to storiti mi, čeprav so pokradli naše imovine.
Ti bloki so bili najprej za vsa vojna JLA lica iz Srbije, ki niso več želeli nazaj na Balkan.
Zatem za carinike in policaje, pardon, miličnike.
Za njimi so prišli vsa radna sila z Balkana.
Kasneje tiste, ki so oblastnikom in koritarjem rade dale, tudi one id dole, da so si dale napravit enega skritega nezakonskega, ki ga je bilo treba pred javnostjo skrit.
Tako se jim je zavezalo gofljo. Poznano?
Ostali, ki niso bili na minimalcih, so jih lahko pokupili. 3ss l.83 120kil mark. Ok.
Isto kot danes, kajne!
Ta banda nas je tako pokvarila, da nismo šenkavali le njim, potem, ko so nas že oropali, temveč smo celo delali še za vso rajo iz cele juge.
Milka? Ja, ta klavka nedolžnih ljudi, prve vrste v svetovnem merilu, je prišla na oblast takoj, ko je enonogi trinog škripnil.

Ja, komunisti so vas tudi pokvarili. Namesto da bi vam pustili njive in vas v bosih nogah in štrbunk sekretih, so vas terali v firme, v šole, v pisarne, v stanovanja s kopalnicami, televizorji in gospodinjskimi aparati, v avtomobile so vas silili, da ste se vozili po nakupuh čez mejo po kofe, banane, kavbojke, čokolado …
[/quote]

Ogromno ljudi je zaradi nacionalizacije storilo samomor.
Partijci tedanji in današnji, se imajo s čem ponašati.
Brez, da štejemo pomorjene domoljubne ljudi pred tem.
In danes delajo isto. Na prefinjen način, tako levi, kot podtaknjeni desni.

To niso argumenti, to je ena posplošena statistika, ki ji jaz prav NIČ ne verjamem.
Mladina je prav tako v redu, kot smo bili mi nekdaj.
Ni boljši, nič slabši!

Počakaj 50 let in zgodba jamranja se bo ponovila, zamenjali se bodo samo akterji. V nobenem obdobju ni bilo idealno in v nobenem obdobju ni bilo tako slabo, da nekaterim ne bi bilo lepo.

Ti kot kaže tudi nisi prizemljen, glede na to, da filozofiraš, kako niso včasih živeli v “hotelu mama”, kajti večina starejših generacij si je družino ustvarila pri njenih ali njegovih starših. Pustimo Jazbinškov stanovanjski zakon, ki je lenuhom omogočil stanovanja. Ta trend je prišel iz tujine, da ženske sovražijo starše od izbranca in imajo nerealna pričakovanja.

Zainteresiranost za politiko? Stari ste se zakoreninili in mladim sploh ne pustite do sprememb. Svet bi lahko stal na mladih, če ga stari ne bi dokončno uničili, vse kar ste naredili je predvsem ropanje države. Samo poglejmo podjetja, ki so stagnirala in propadla. Pravzaprav niste ohranili sloves praktično niti enega podjetja skozi zgodovino, napram tujcem.

Glede na populacijo, ki se izobražuje je o tem težko razpravljati in primerjati. Vendar pa ste tudi šolstvo uničili sami. Težko razumem, da se od ljudi pričakuje neko specifično znanje iz fakultet, če niso imeli pripravništva, specializacije itd. ipd. Da ne bomo odprli še tematike o dandanašnjih nesposobnih delodajalcih, ki bi samo igrali vlogo direktorjev in ostale smetane in se izživljali nad ljudmi. Sposoben vodja bo vedel porabiti ljudi, nesposoben bo le jamral…

To niso argumenti, to je ena posplošena statistika, ki ji jaz prav NIČ ne verjamem.
Mladina je prav tako v redu, kot smo bili mi nekdaj.
Ni boljši, nič slabši!
[/quote]

Ne mores trditi, da je bilo toliko mladih razvajenih pred 40 leti kot danes in da jih je bilo toliko na drogah kot danes. Se spomnis studentskih demonstracij leta 1968? Takrat so se mladi se kako zanimali za politiko. Saj danes jih je vecina tudi v redu, ampak procent nezrelih, nesposobnih, od starsev odvisnih in jamrajocih, vecno nezadovoljnih z dvemi levima rokama se pa na zalost veca.

Kiks… En velik kiks je ta tvoj komentar, saj je situacija ravno obratna :’)

Ne mores trditi, da je bilo toliko mladih razvajenih pred 40 leti kot danes in da jih je bilo toliko na drogah kot danes. Se spomnis studentskih demonstracij leta 1968? Takrat so se mladi se kako zanimali za politiko. Saj danes jih je vecina tudi v redu, ampak procent nezrelih, nesposobnih, od starsev odvisnih in jamrajocih, vecno nezadovoljnih z dvemi levima rokama se pa na zalost veca.
[/quote]

In katere raziskave stojijo za te mnenjem? Kakšna je točna razlika v procentih?

Počakaj 50 let in zgodba jamranja se bo ponovila, zamenjali se bodo samo akterji. V nobenem obdobju ni bilo idealno in v nobenem obdobju ni bilo tako slabo, da nekaterim ne bi bilo lepo.

Ti kot kaže tudi nisi prizemljen, glede na to, da filozofiraš, kako niso včasih živeli v “hotelu mama”, kajti večina starejših generacij si je družino ustvarila pri njenih ali njegovih starših. Pustimo Jazbinškov stanovanjski zakon, ki je lenuhom omogočil stanovanja. Ta trend je prišel iz tujine, da ženske sovražijo starše od izbranca in imajo nerealna pričakovanja.

Zainteresiranost za politiko? Stari ste se zakoreninili in mladim sploh ne pustite do sprememb. Svet bi lahko stal na mladih, če ga stari ne bi dokončno uničili, vse kar ste naredili je predvsem ropanje države. Samo poglejmo podjetja, ki so stagnirala in propadla. Pravzaprav niste ohranili sloves praktično niti enega podjetja skozi zgodovino, napram tujcem.

Glede na populacijo, ki se izobražuje je o tem težko razpravljati in primerjati. Vendar pa ste tudi šolstvo uničili sami. Težko razumem, da se od ljudi pričakuje neko specifično znanje iz fakultet, če niso imeli pripravništva, specializacije itd. ipd. Da ne bomo odprli še tematike o dandanašnjih nesposobnih delodajalcih, ki bi samo igrali vlogo direktorjev in ostale smetane in se izživljali nad ljudmi. Sposoben vodja bo vedel porabiti ljudi, nesposoben bo le jamral…
[/quote]

Ti sploh kaj bereš v življenu nasploh?
Si sploh pomislila kdaj, takole mimogrede, da so v politiki in pri koritu sami tujci s slovensko identiteto?
Poskušaj priti v stranko, katerokoli, parlamentarne so itak iz ene in edine prejšnje, pa pridi v sam njen vrh. Ti bo uspelo? Priti not ja, dlje pa ne.
To je rezervirano le za s pravo DNK. Ostalo so le števke.
Prej mladi to sprevidite, bolje bo za vas in vape potomce.
Mi nismo opravili lustracije in izločili iz javne sfere vse kontaminirane. Niti nismo vedeli, da so prav vsi koritarji kontaminirani.
Ti veš? Sedaj veš.

Ti sploh kaj bereš v življenu nasploh?
Si sploh pomislila kdaj, takole mimogrede, da so v politiki in pri koritu sami tujci s slovensko identiteto?
Poskušaj priti v stranko, katerokoli, parlamentarne so itak iz ene in edine prejšnje, pa pridi v sam njen vrh. Ti bo uspelo? Priti not ja, dlje pa ne.
To je rezervirano le za s pravo DNK. Ostalo so le števke.
Prej mladi to sprevidite, bolje bo za vas in vaše potomce.
Mi nismo opravili lustracije in izločili iz javne sfere vse kontaminirane. Niti nismo vedeli, da so prav vsi koritarji kontaminirani.
Ti veš? Sedaj veš.
[/quote]

Popravek 3.vrstica: sami tujci z LAŽNO slovensko identiteto.
Dopolnim, potomci istih sil iz pretekle zgodovine. Nadaljevalci uničevanja Slovencev in slovenstva. Tudi slovenstva na Balkanu.
V nemško govorečih deželah in na S Evrope se dogaja že itak.

jebi ga…nenazadnje če bi bila situacija taka kot je danes pred tvojimi 50 leti, ki jih omenjaš bi bil na istem kot mladi danes pa vprašanje če bi plozal enako to o zadnjih 50 letih… pozabljaš vzeti v zakup zaprte meje, tehnološki in tehnični napredek, več svobode in svoboščin, večjo možnost izbire itn.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Stanovanja so vedno dobivali samo tisti iz juga. Za nas pa beraška palica.

Saj ni res!
Pri nas v Domžalah je bila cela ulica Veljka Vlahovića samih blokov s socialnimi stanovanji.Zasedalo jih je precej Slovenk in Slovencev.

Saj ni res!
Pri nas v Domžalah je bila cela ulica Veljka Vlahovića samih blokov s socialnimi stanovanji.Zasedalo jih je precej Slovenk in Slovencev.
[/quote]

Hahahaha, precej. V Sloveniji bi moralo biti pretežno, se ti ne zdi?
Še posebno, ker smo jih gradili Slovenci z davkom, z obvezno tlako naših staršev in kasneje z obveznim samoprispevkom, ki so trajali desetletja!
In to zgradili na najbolj rodovitni zemlji kmetov, naših dedkov in babic, ki jim je bila preprosto UKRADENA!
Sami smo pa ta stanovanja morali kupiti. Ne precej, večina!

Jebiga, če bi vi hoteli delati dela, ki so jih sprejeli ta južni, namesto da ste se prek vez rinili v nikomur potrebne javne službe v birokraciji in po raznih drugih pisarnah, ne bi bilo treba njih uvažat iz juga. Pravilno, da so dobili stanovanja, kaj ste pa mislili? Da bodo tukaj za vami drek čistili, vam igrali hlapce, pa še spali v dreku pod mostovi? In kar s svojim delom so jih odplačali, ne z vašim, ki ga v tistih zabušantskih pisarnah sploh zaslužili niste.

Sicer pa ne vem, kaj zdaj jamrate za družbenimi stanovanji? A niste menda vsi sposobni in ste sami ustvarili svoje bajte in vikende iz nič? Vam bi bila taka stanovanja v sramoto, a ne? Tako kot socialna podpora. Enkrat ste vsi sposobni, ustvarjalni in premožni, drugič pa tarnate, da ste na beraški palici kot kakšni lenuhi, ki se jim ne da delat.

Eni ste preveč zagrizli in ste zgrešili point teme. Verjamem da ni bilo lahko, ampak diskreditiranje mlajših zaradi tega ker si starejši itd. je butasto. In precej pogosto vidim. Obnašajo se kot da pa danes je vse rožnato in vsem z rožcami postlano. In ja, slabi časi bodo prišli, deloma tudi zaradi tistih, ki zanikajo podnebne spremembe, ki pa so običajno starejši. Jaz vem, da bomo mlajši še gagali na tem svetu

Bila je kuharica v menzi in po rojstvu sina je ostala 10 let doma, v mestih kopalnice na štrbunk ni takrat imel skoraj nihče, banane in pomaranče si dobil, kadar si hotel, veliko mladih, rojenih v petdesetih, je v sedemdesetih na štop prepotovalo celo Evropo in severno Afriko, z Obale jih je ogromno delalo na naftnih ploščadih, tudi droge je bilo takrat ogromno, očitno je na vasi in v majnih krajih bil čisto drugi svet.

Oni so imeli skoraj nič, pa so potegnili iz tega veliko. Vi imate polno rit vsega, pa ste depresivni in siti samih sebe. Za vprašati se je, kdo je tu beden. Moje mnenje je, da oni, o katerih tako z viška pišeš, niso imeli niti časa biti depresivni 😉

Tudi meni ni jasno, kako so lahko kmetavzi v socializmu lahko pogrešali milke in banane, če tega sploh nikoli videli niso?


Evo, kot bi brala o mojem otroštvu.

Saj ni res!
Pri nas v Domžalah je bila cela ulica Veljka Vlahovića samih blokov s socialnimi stanovanji.Zasedalo jih je precej Slovenk in Slovencev.
[/quote]

jaz ti verjamem.
spomnim se leta 1973, ko sem dobil nekaj kredita za gradnjo hiše. med petnajstimi, ki smo bili uvrščeni na prioritetno listo, je bil, poleg mene, uvrščen še en Slovenec.

Zakaj ne? Tudi jaz pogresam milijon na racunu, pa ga tam nikoli ni bilo 😏

Hahahaha, precej. V Sloveniji bi moralo biti pretežno, se ti ne zdi?
Še posebno, ker smo jih gradili Slovenci z davkom, z obvezno tlako naših staršev in kasneje z obveznim samoprispevkom, ki so trajali desetletja!
In to zgradili na najbolj rodovitni zemlji kmetov, naših dedkov in babic, ki jim je bila preprosto UKRADENA!
Sami smo pa ta stanovanja morali kupiti. Ne precej, večina!
[/quote]
Bemti, pa kje ste se kretenčki vzeli. Ali mislite, da tisti z juga niso prispevali? Res? Ker so dobivali plače tako kot kleni slovenčki ala ti, so bili obvezani plačevati enake dajatve kot vsi kao kleni slovenceljni. Enako so morali prispevati za samoprispevke, oddelati vse tiste samoprispevne sobote, itd. Torej so bili enako upravičeni do tega, kar so ustvarili kot ti in tvoji. Gnoj si in ostaneš!

Veš, dragec, takrat ni bilo blokov, v katere bi se vselili. Mogoče v večjih mestih, drugje pa ne. Če so imeli srečo, so prišli do svoje sobe, kjer so spali cela družina. V hiši so bile po tri, celo štiri generacije. Morali so graditi, če so hoteli na svoje.


No, tvoja zadnja beseda pove vse. Učitelj. Ti so bili privilegirani. Pa ne v slabem smislu. Takrat smo jih spoštovali in se kljub izobrazbi niso afnali. A veš, kje sem prvič videla barvno TV? Pri našem učitelju matematike, ki je imel stanovanje v šoli. Moj sošolec, njegov sin, nas je povabil, da smo gledali smučanje.

Točno tako je bilo nekoč kot opisuješ v nekaterih primerih celo slabše, v nekaterih malce bolje… Ti “mladiček” pač tega ne veš in ne verjameš… počakaj malo, ko boš ti 40 +, kakšne reakcije bodo takratne mladine tvojih let in kako se bodo zgražali glede generacije pred njimi.

Vse generacije smo pomembne, učiti se moramo drug od drugega, starejši spoštovati moč in ideje mlajših, mladi bi morali spoštovati izkušnje in sadove dela starejših. Žal pa spoštovanja ni, še posebej s strani mladine ne. Verjetno je srednja generacija precej falila pri vzgoji.
Ko smo bili mi otroci (sem 40 +) je bilo normalno, da je mlajši dal prednost starejšemu (v vrsti, pri sedežu na avtobusu, itd…) sedaj niti približno ni tako.
Določene vrednote so vedno aktualne… dobrine pa se seveda spreminjajo. In danes je svet preveč zmaterializiran in premalo kulturen in vljuden.

New Report

Close