Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bela masajka – komentar

bela masajka – komentar

Brala sem vse tri knjige: Bela Masajka, Zbogom Afrika in Vrnitev v Barsaloi, film sem gledala 2x.

Moje mnenje: zelo močna ženska, močan karakter. Pač, to je bila ljubezen na prvi pogled, zanjo je bilo TO TO. Zanj ne vem. Ko je ugotovila, da sta si tako zelo različna kulturno, je sprevidela, da bo najbolje, da spoka. Predvsem pa mislim, da je odšla zaradi hčerkice, za katero je vedela, da ji v Afriki ne bo z rožicami postlano in da ga ni čez švicarsko življenje.

Jaz jo občudujem. Če ne bi imela tako zelo rada svojega Lketingo, ne bi toliko pretrpela ob njem (z njim)!

Jaz pa ne vidim v njej čisto nič herojskega. Živela se je s svojo trgovino, ni imela ne moža in ne otrok. Hočem reč, da ni veliko na kocko postavljala. Ni bil roblem dopust niti šef. Živela jo je pa mama.

Če ni prav butasta, oprostite izrazu bi morala vedeti v kaj se spušča. Moj aplavz bi dobila če bi sprejela navade in zakone tistih ljudi, h katerim je šla živet.

Zdaj se pa bunit, ker je bil njen mož tak kot je bil, je tudi kar nekaj. Če je hotela moža masajskega izgleda in švicarskih vrednot in vzgoje, bi morala vedet da to ne gre.

Da sta si tako zelo različna in da v afriki za žensko ni lahko, je videla že takoj na začetku, spokala šele čez leta.

In tisto moževo ljubosumje na katerO se vse izgovarjate, imate že nekje gor napisano: TAM SE Z MOŠKIMI ŠE V OČI NE SMEŠ GLEDAT, KAJ SE JIM ŠELE SMEHLJAT. nA TO JE BILA OPOZORJENA. kDO JE TOREJ PROVOCIRAL?

O ženski (niti ne najstnici), ki jo je fizična privlačnost obnorela do te mere, da je spremenila slog in način življenja, govorite kot o strašno pogumni.

Da smo si na jasnem : odšla je v goščo, ker je bila nora na vojščaka, ker ji je ta visoki Masaj po krvi pognal adrenalin. Pogledala ga je in se je stopila. Tudi ko jo je grobo posilil, je objokana še vedno rekla, da je vse OK.
Ponižala se je do konca, da bi jo le imel rad – samo, da bi se še lahko dotikala njegovih mišic in božala njegov okrašeni obraz.

Post festum, po nekaj letih, praznem bančnem računu, vročih prepirih, parih batinah in enem otroku dojeti, da je med izobraženo Švicarko in Masajem iz gošče ocean kulturnih razlik, je milo rečeno, smešno.

Ženska je doživela svojo avanturo in jo enkratno unovčila.
To je vse.

Nič bolj ni pogumna kot jaz, ki živim preprostejše življenje, v katerem se morda ne zapletam v tako brezizhodne dogodivščine.
Samo drugačna je.
Bolj impulzivna.
Ter predvsem samodestruktivna.
Upam, da tega vzorca ni prenesla na hčerko.

jap, jaz ja, sem to že storila, tvegala ogromno. ogromno izgubila, osnovno varnost in preživetje, a mi ni žal.

pa še vseeno mislim, da je tale švicarka kura:)))

predvidevam, da bi bila popolnoma istega mnenja, če bi šlo za tvojo sestro, hčerko ali kolegico

A prvič jo je pa kar na suho naguzil? FUJ.

Igralka mi je bla pa fulll luštna!
Tudi masai je dobro izgledal – tako idealno sta izgledala (na zuanj).
Se tudi pri nas kdaj to zgodi, a ne? Samo da nekateri živijo pestro in avanturistično življenje, nekateri pa umirajo od dolgčasa…

Ok, tudi če je bila le spolna privlačnost..ko jo je prvič po domače povedano nategnil kot kozo(ker tam so ženske takoj za kozami, kot je bilo tudi povedano), bi ji moralo bit jasno, da ne bo šlo..da oni ne znajo niti se niso sposobni ljubiti kako drugače, “po evropejsko”.
Da ne omenjamo potem še naprej vseh razhajanj, ki so sledila…pa je še kar rinila..

O ženski (niti ne najstnici), ki jo je fizična privlačnost obnorela do te mere, da je spremenila slog in način življenja, govorite kot o strašno pogumni.

Da smo si na jasnem : odšla je v goščo, ker je bila nora na vojščaka, ker ji je ta visoki Masaj po krvi pognal adrenalin. Pogledala ga je in se je stopila. Tudi ko jo je grobo posilil, je objokana še vedno rekla, da je vse OK.
Ponižala se je do konca, da bi jo le imel rad – samo, da bi se še lahko dotikala njegovih mišic in božala njegov okrašeni obraz.

Post festum, po nekaj letih, praznem bančnem računu, vročih prepirih, parih batinah in enem otroku dojeti, da je med izobraženo Švicarko in Masajem iz gošče ocean kulturnih razlik, je milo rečeno, smešno.

Ženska je doživela svojo avanturo in jo enkratno unovčila.
To je vse.

Nič bolj ni pogumna kot jaz, ki živim preprostejše življenje, v katerem se morda ne zapletam v tako brezizhodne dogodivščine.
Samo drugačna je.
Bolj impulzivna.
Ter predvsem samodestruktivna.
Upam, da tega vzorca ni prenesla na hčerko.[/quote]

Ja, zelo pogumna! Postaviti na kocko življenje, v katerem ji ni nič manjkalo in ga zamenjati z bedo, je zame velik pogum.
Veliko Slovenk ne zbere toliko poguma, da bi načevljale moža, ki njih (njo) in njihove otroke fizično in psihično maltretira iz dneva v dan, s to razliko, da moža že zdavnaj nimajo več rade, da o ljubezni sploh ne govorimo.
Ona pa se je vanj zaljubila in ni razmišljala o tem, kako se ji bo v masajskem plemenu godilo. Važen ji je bil samo ON. Zanjo je bil bog. In še enkrat rečem: jaz jo razumem.

Če bi ji šlo samo za F..k, kot je bilo rečeno, ne bi z njim živela 4 leta in se po tolikih letih vrnila v vas, ne bi vsa leta financirala cele familije (še pred izdajo knjige!!!) in nenazadnje, ne bi imela otroka z njim!

jap, jaz ja, sem to že storila, tvegala ogromno. ogromno izgubila, osnovno varnost in preživetje, a mi ni žal.

pa še vseeno mislim, da je tale švicarka kura:)))[/quote]

Potem sta si pa z “masajko” precej podobni…

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Madona, zdej me pa že res zanima, kako je zgedal ta famozen seks.

A lahko ena prosim napiše, ker solzavih žajfnic ne bom šla brat samo zaradi te radovednosti 🙂

Jaz pa mislim, da v filmu niso njega prikazali v lepi luči, kakor ga je ona na čase ipak opisala v svoji knjigi.. V knjigi so namreč odlomki, ko se je tudi on trudil, da bi se vživel v njene navade! Poljubljanje(česar ni poznal), pa ko ji je ob reki umival lase..česar nobemn Masaj ne počne s svojo žensko..in še par takih.. Celo preoblekel seje v “Evropejca”, zavrgel svojo opravo (sicer to je v filmu bilo pokazano da je storil iz besa..), hotel se je it trgovino z njo, ampak od kje naj on, neuk in neizobražen ve, kako se trguje? ? Njena pričakovanja so bila povsem nerealna, preobrazit “divjaka” v “civiliziranca”.. Saj on bi bil čisto srečen s tem, da bi v Masajski opravi poziral turistom in s tem zaslužil kakšen cekin.. In dajte no, ne samo v Afriki, tudi pri nas moški težko požre, da je žena ta glavna, vodi trgovino, vozi avto..kaj šele tam?!
Tko da ne vem, kaj naj rečem ob vseh teh komentarjih, strinjam se s tistimi, ki pravite da je naivka in s tistimi, ki zagovarjate, da je pač bila to njena velika ljubezen..
Nekaj posebnega je vsekakor bilo..če ne drugega, je zgodbo odlično vnovčila in živi od tega. LAhko bi ostala skrita za vedno in nikoli nihče ne bi izvedel zanjo. Verjetno je takih še “cel kup”, morda še bolj neobičajnih..

Janis, sex je izgledal takole od odzadaj direkt na suho, mogoče clo v rito, to ne bi vedela 🙂 Kot kozo! Tko kot so pač tam navajeni

meni se je film zdel super, sem ga gledala že drugič.

PA NE VEM ČE JE TRAJALO POL MINUTE VSE SKUP.

Ja, dedci brez posteljne domišljije so res kriza. Če tri leta slabo seksaš, si si čisto sam kriv.

za kaj takega ti ni treba masaja oženit ali iti v afriko,to se vsak dan dogaja v naši lepi sloveniji,takih naivnih je celo morje,nevem zakaj se potem čudite švicarki.No ja morda je njen črn,morda pri njih veljajo drugi zakoni,ampak dejmo bit realni v marsikaterem zakonu veljajo le zakoni ,ki jih postavi mož in jih žena zvesto izvaja,dokler ji ne poči film,če ji sploh kdaj.
Tako da ..

Se strinjam.[/quote]

Jaz tudi.

Knjige nisem brala, gledala sem samo film, pa še to ne čisto celega. In bom prebrala še knjigo, da vidim celotno zgodbo.

Zgoraj ena pravi, da je v filmu predstavljena samo fizična plat ljubezni. Ja zaboga milega, saj samo za to je šlo! Kot je rekel njen fant/mož, “samo za fuk ti gre”. Ne mi govorit, da lahko nesmrtno in globoko ljubiš nekoga, s katerim nimaš nič, ampak POPOLNOMA NIČ skupnega, niti toliko, kolikor je črnega za nohtom.

Tipa je videla 2x ali 3x, potem pa kar na horuk za njim v tisto vas bogu za hrbtom … res ne vem, kaj naj si mislim. Totalna kura. Pa če mene vprašate, je dolgo rabila, da je spoznala, da ni za tja. Koliko časa je živela tam, ene 3, 4 leta? Vsaka normalna ženska bi spokala že davno davno prej. Saj to, da je šla domov je bila pravzaprav tudi edina pametna stvar, ki jo je naredila.[/quote]

Se strinjam. In vse to blebetanje o ljubezni in ne vem, kaj še vsem je totaln bullshit.

Res pa, da sedaj na račun svoje kuravosti dobro služi.[/quote]

ja kaj smo pa slovenke drugačne,tudi kure smo velike klase in tudi služimo na račun ustrežem mu vse,da mi plačo domov prinese in vsaj 1 x tedensko nabriše,dejte bit pokrovitelske no,smešne ste..

bela masajka je pač še ena izmed zanimivih zgodb,doživetje neke ženske..iz tega potegnite nauk,dva različna svetova ne bosta nikoli blizu stala..in pojdite naprej.

Oprosti, ampak ne morem bit tiho. Knjiga je super?! Duša božja… Kaj tako površno napisanega že dolgo nisem brala, pa priznam, da se zadnja leta ne poglabljam prav hudo v književnost in preberem tudi kakšno Vicotrio Holt al pa Kristijevo Agato. Sicer pa, če je hotela prodat knjigo, jo je morala napisat v lahkotnem slogu…[/quote]

prosim lepo, kristijeva agata je super pisateljica in njene knjige so poseben žanr, v svojem žantru je mojstrica! njena zbirka ima posebno mesto na moji polici!:)))))) zraven dostojevskega:))

nič čez agato za pripominjat, pšt, pšt!:))))[/quote]

Vzamem nazaj 😉 In se grem hitro skrit v eno luknjo 😉

Tiste, ki niste doživele ljubezni na prvi pogled, ne morete razumeti…

jap, jaz ja, sem to že storila, tvegala ogromno. ogromno izgubila, osnovno varnost in preživetje, a mi ni žal.

pa še vseeno mislim, da je tale švicarka kura:)))[/quote]

Potem sta si pa z “masajko” precej podobni…[/quote]

hm…morda, samo moji razlogi za odhod so bili popolnoma drugačni, niti pod razno ni šlo za nekega moškega, ali pa nek trenuten vzgib, ampak za mojo osnovno pot v življenju, hrepenenje, ki je, vsaj v teh razmerah, precej samosvoje. je pa nekaj, kar je trajalo leta in leta in sem to končno uresničila in postavila na kocko vse. in še enkrat bi to storila.

pa marsikdo se z mano ni strinjal in se še zdaj ne in drago sem plačala svojo odločitev. samo mi ni žal. moje osnovno preživetje je na robu, a če se iz tega zvlečem, grem na to pot ponovno.

ker je to res moja pot in nič drugega ni važno.

ja in big deal a je za zaprtimi tidovi ali pa je naglas,dogaja se in verjotno boli enako,tako tisto,ki je za zidovi kot tisto ki je vse naglas..mater ste hecni,se pravi če od snega ne vidiš zemlje po zimi,je ni..babe dejte bit resne no 🙂

Vsaka je že doživela ljubezen na prvi pogled. Ampak ta pametne zraven uporabljamo tudi GLAVO, in ne sledimo samo hormonom. A si predstavljaš, kako bi zgledal moj lajf, če bi se vsakič, ko bi se na prvi pogled zaljubila, ločila, imela z njim otroka?….. Jap, bila bi mama največ otrokom na svetu.

So ljubezni na prvi pogled, ki so trajne.

No, lahko bi rekla, da živim na nek način podobno zgodbo, kot bela Masajka – le da moja je srečna. Zato jo razumem.

Butasto. Če imaš partnerja druge narodnosti, še ne pomeni da je tvoja zgodba podobna. Edin če se nam ne oglašaš iz Kenije, kjer so v kolibe že napeljali internet in je mož trenutnu na lovu.

New Report

Close