Najdi forum

Splash Forum Koronavirus BELORUSIJA

BELORUSIJA

Belorusija se je že marca odločila da ne bo nobene karantene, da bo do živeli normalno. In kakšen je rezultat? 10 mrtvih na 1 milijon prebivalcev, imajo toliko mrtvih kot mala Slovenija.
kaj nam to pove? Virus se ne širi tako kot trdi takozvana stroka.

Fak pretiravov sem. Post ni šel čez. Upam, da moderatorji ne bojo objavil. Ker je res grozen tekst. Ampak nehi za druge govort, da sem jst, ker nisem. Spamerka


LOL, kako se da narod naplahtati.

Začneš kašljati. Greš k zdravniku. Zdravnik te pogleda in reče “imate virozo”. Pa ga vprašaš “kaj pa COVID???”, pa ti odvrne “a ste kaj potovali?”, pa rečeš “ne”. “No” odvrne zdravnik, “potem ne morete imeti COVIDa, saj ga pri nas ni.”

zdravniki sploh ne vejo še s čim imajo opravka, tale covid19 so jim podtaknili in zdaj se delajo neumne da vejo zakaj se gre. sem zadnjič govorila z enim zdravnikom in sem ga malo pobarala kaj in kako, pa pravi da se sploh ne bo poglabljal v to. Bere tuje medicnske revije, ki niso pod okriljem mafije farmacije, kjer se virulogi in mikrobiologi zelo trdo prijemajo med seboj in niti slučajno ni enotnega mnenja o tem kaj je pravzaprav na mizi.
On je mnenja, da je vse skupaj en velik nateg in da bo resnica kmlau prišla na dan. Seveda pa morajo tudi naši zdravniki delati in upoštevati NIJZ in biti tiho.


LOL, kako se da narod naplahtati.

Začneš kašljati. Greš k zdravniku. Zdravnik te pogleda in reče “imate virozo”. Pa ga vprašaš “kaj pa COVID???”, pa ti odvrne “a ste kaj potovali?”, pa rečeš “ne”. “No” odvrne zdravnik, “potem ne morete imeti COVIDa, saj ga pri nas ni.”
[/quote]
COVIDA nikjer ni, ne samo pri nas (lolček) tako kot je prišel, bo tudi spakiral in šel, ker mu narod ne bo nasedel.

Bral sem o morebitnih sankcijah s katerimi grozijo Belorusiji. Meni se zdi ena stvar čudna, ker države niso več tako složne kot nekoč, da bi predolgo vztrajali s sankcijami, primer bom spodaj navedel.

Lukašenko je predsednik Belorusiji dolga leta, tudi podporo naj bi imel nekje 55%. Kot prvo se mi je zdelo čudno, da niso postavili mednarodne opazovalce in štelce glasov pred zadnjimi volitvami. Ko je volitev konec, pa če so potencialno tudi nepravilnosti, ga ni junaka ki bi jih razveljavil in da bo zmagovalec pristal na ponovne volitve. To se počne in pripravi opazovalce pred volitvami in ne ko je konec volitev. Koliko sem bral naj bi dovolili opazovalce, če bi to mednarodna skupnost hotela ampak po volitvah je to prepozno. Preden so izbruhnili protesti so imeli v Belorusiji eno najmanjših brezposelnosti v Evropi, precej zelo uspešnih podjetij tudi v IT sektorju. S protesti se je to malo sesulo. So bili kar precej stabilnejši kot Ukrajina, čeprav po vaseh se tudi najde precejšnja revščina. Plače niso visoke,  so pa cene bolj ugodne kot v Evropi, bald and bankrupted je naredil nekaj reportaž na yt. Ljudje mnogo bolj prijazni kot tukaj, ne glede na politično strujo. Narava lepa kot tukaj, država ozemeljsko ogromna.

Kot drugo je čudno, da bi kar čez noč nekdo zamenjal oblast, ker če je privržencev trenutnega režima 55% (kljub morebitnim nepravilnostim, ki jim jih očitajo), bi to potencialno pomenilo sesutje države, po pricipu Libije, Iraka in podobno, kjer se še vedno niso dogovorili in je vojna terjala ogromno življenj. Za Evropo bi bilo to slabo.

Kot tretje so malo izsiljevali in pritiskali na EU z ekonomskimi migranti, ki so prihajali s komercialnimi leti iz Turčije in drugih držav in so ti potovali proti Poljski, ampak na  srečo so s pomočjo Nemcev našli diplomatsko rešitev in se je to uredilo, pa še za ljudi ni bilo varno po gozdovih v zimi hoditi, ker Belorusija ni neka turistična točka za ljudi iz Bližnjega vzhoda in se je vedelo čemu so te letalske povezave namenjene.

Kar me pa čudi, so pa morebitne ekonomske sankcije, ker niso države več skladne in bi to potem pomenilo, da bodo dobivali/kupovali stvari namesto iz evropskih (in zahodnih držav) iz vzhodnih držav. Ko so dali Rusom sankcije, so ti povečali proizvodnjo določenih stvari, ki so jih prej v manjšini proizvajali in ti so povečalo do te mere, da so potem celo začeli določene stvari še izvažat, pa še s Kitajsko so povečali mednarodno trgovino, tako da imam občutek, da če bi Belorusiji dali prestroge sankcije, da bi enostavno stvari dobivali iz vzhoda, tako da bi nekako morali evropski politiki morali najti neko srednjo pot, kjer bi bil nek pritisk, po drugi strani pa ne bi bilo ekonomskih izgub. Belorusija in Ukrajina sta trga z izjemnim potencialom kjer bi EU morala biti številka ena v trgovinskem sodelovanju. Pa še ti državi so blizu Nemčije, Poljske, Češke, Slovaške,…kar pomeni nizek ogljični odtis pri transportu.

Se mi pa zdi da Evropa tudi malo pozablja potencial Afrike, ker koliko berem so iz zahoda in vzhoda tam zadnji dve leti bolj uspešni pri vlaganju. Pa še ekonomskih migracij bi bilo manj, če bi bilo več vlaganja tam… vsakemu staršu je cilj, da otroci in vnuki ostanejo v domačem okolju in ne tisoče kilometrov stran kot se to dogaja zadnjih deset let s to množično migracijo.

New Report

Close