Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek beseda ki mi gre na bruhanje

beseda ki mi gre na bruhanje

– iz kje si?
– definitivno

…pa nočka…grrr[/quote]

…se pridružujem pri zgražanju pri obeh izrazih. Najbolj zoprno pri obeh pa je to, da jih otroci zelo hitro posvojijo in jih je težko iz besednjaka in s tem iz hiše spravit 🙂

mene pa niti ne nobena beseda. me pa v medijih moti, ko novinarji ne uporabljajo previlno ženske dvojine!!!!!! in raba polvikanja.

drugače me pa bolj kot besede motijo določene geste, a to je že za drugo temo. npr. cmokanje, ko imaš nekaj za zobmi in cuzaš, da bi vn dubu, srebanje pri pitju kave ali soka in pol še izdih, čohanje po glavi ufffffff to me pa res nervira.

Meni je čisto vseeno kako se kdo izraža v privat življenju, na čvekih, na ulici, tudi če kdo nekaj od naštetega uporablja javno na TV, po radiju, v službi v službenih dokumentih, si sicer mislim svoje, ampak da bi imela želodčne težave 365 dni v tednu zaradi tega kako se izražajo DRUGI?

Čemu si grenite življenje s tem, kdo kako govori?

In ali se kdaj sprašujete, kaj drugim gre na ‘bruhanje’ pri vas?

Meni pa: Gregata in Jakata

1. sem šla “tam”
2. “iz” kje si
3. res hude slovnične napake npr. gdo ipd.

Jaz pa ne prenesem GUŽVE – a je res težko reči gneča?!?

meni pa gredo kar kocine pokonci ko čujem kakšnega tipa, ki v telefon on koncu pogovora reče VAŽI namesto da bi uporabu ok ali vredu….tak mi ta beseda važi pri tipih deluje pedersko…:O

To je tipično za štajersko govorečo populacijo. Štajerci žal ne znajo pravilno uporabljati srednjega spola, vse preveč usmerjajo pri govorjeno pogovorno tudi na končnico “o” in imajo zato velike težave pri pravilni izgovorjavi in uporabi slovnice.

Še najhuje je, ko rečejo: toto moško WC, (pravilno se sklanja tisti moški WC – je moškega spola) in seveda potem avtomatično toto žensko WC ( pravilno je tisti ženski WC oziroma tisto žensko stranišče!))

avtomatično vržejo v srednji spol, ker se jim vse zrima in uskladi na “o”…. V slovnici pa je za srednji spol tisto: oni pa s toto označujejo praktično vse, tudi tisto kar ni sprednjega spola!

Nasplošno današnje generacije ne znajo več uporabljati dvojine, ki jo ima le slovenščina, pa prav namerno vse pomanjšujejo, celo po dvojno: majhna žemljica, mala kavica, malaluknjica, ipd. in se spakujejo ko mali otroci s temi pomanjševalnici po lokalih, v službah, pri prehrani – res smešno, nezrelo in neokusno. Opažam pa, da to pogosto počnejo tisti, ki imajo doma male otroke, nekje do 5. leta starosti.

Zoprne novodobne besede in fraze so tudi: carsko, kulsko, top, svetsko, ja itak ali samo iiitak, svasta, ipd.

sma…, mamika…, toti…toti…, mamka…, jak vse mi gre to in še kaka beseda mi gre na živce.!

New Report

Close