Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi bili prijatelji z bivšim, ki vas je prizadel

Bi bili prijatelji z bivšim, ki vas je prizadel

Po določenem času, ko so čustva že malo ohlajena?

Jaz sem bila zelo prizadeta in sem dolgo rabila, da sem ga lahko čisto zignorirala, ker sem bila zaljubljena do daske. Pa nostalgija, pa pogrešanje, upanje, da bi bilo lahko drugače..

Ampak ko se samo spomnem občutkov, ko sem zvedela za izdajo, me še danes boli. Kako sem se takrat počutila, ne morem pozabit. On bi prijateljeval, bil v stikih, šel na kavo.. Vem, da v resnici ne bi samo to.. Ne bom rekla, da nimam skušnjave, sem krvava pod kožo. Zelo se moram zadrževati. Takrat bi vse dala še za en pogovor, še za tisto eno kavo, da bi dobila odgovore na vse to… ampak mi jih itak ni mogel dati. Danes nimam več potrebe po tem. V samskosti sem našla nek svoj mir. Ni mi do moških, ki se.mi ponujajo. Do bivšega mi sicer je, ampak mi intuicija dela, glava pravi ne.

Ne.

Se vedno vračajo, ampak samo da prečekirajo, če imajo še moč nad vami. Na kratko. Rabijo si nabildat ego in nič drugega.

Tebi ne dela intuicija ampak srce. Intuicija ti govori da se ne zapletaj, ker bo spet bolelo. Ti ga nisi prebolela in te bo spet bolelo. Nima smisla. Prebolela si ga težko , ker te je prizadel in si morala predelati stvari pri sebi. Moj nasvet, nikar ne naredi neumnosti . Bivši je bivši z razlogom.

Sem ravnokar na tvojem mestu. Zelo me je prizadel, jaz pa vidim samo dobre stvari, ki sva jih imela, preveč gledam nazaj, kako sva se imela lepo. On je pa že odšel, ne gleda več tako. Sem mu pa takoj rekla, da midva prijatelja ne bova, on pa še sprašuje, zakaj ne??

Tudi moje mnenje je – pusti ga pri miru, ne komuniciraj z njim, ne dopusti da spet najde pot do tebe.

Nekdo gori je dobro napisal, pridejo samo zato, da si bildajo ego. Jaz sem ga popolnoma odrezala, žal pa morava biti v kontaktu zaradi otrok, in ker morava še urediti birokracijo. Tega me je groza, tudi videti ga ne morem več.

Pomisli:

1. Prizadel te je

2. Koliko časa si potrebovala, da si ga (vsaj približno) prebolela, njega in njegovo izdajo. Ni ti treba še enkrat čez vso to kalvarijo!

 

Drži se.

Pa spusti koga drugega do sebe, če ne drugega, dobiš spet vero v moške, obstajajo tudi dobri moški. 👍

Odgovor na objavo uporabnika
Nisem prepričana, 07.05.2024 ob 15:05

Po določenem času, ko so čustva že malo ohlajena?

Jaz sem bila zelo prizadeta in sem dolgo rabila, da sem ga lahko čisto zignorirala, ker sem bila zaljubljena do daske. Pa nostalgija, pa pogrešanje, upanje, da bi bilo lahko drugače..

Ampak ko se samo spomnem občutkov, ko sem zvedela za izdajo, me še danes boli. Kako sem se takrat počutila, ne morem pozabit. On bi prijateljeval, bil v stikih, šel na kavo.. Vem, da v resnici ne bi samo to.. Ne bom rekla, da nimam skušnjave, sem krvava pod kožo. Zelo se moram zadrževati. Takrat bi vse dala še za en pogovor, še za tisto eno kavo, da bi dobila odgovore na vse to… ampak mi jih itak ni mogel dati. Danes nimam več potrebe po tem. V samskosti sem našla nek svoj mir. Ni mi do moških, ki se.mi ponujajo. Do bivšega mi sicer je, ampak mi intuicija dela, glava pravi ne.

Volk dlako menja, narave nikoli… Je nastal na podlagi stoletnih izkušenj.

Ne bi.

drugače pa-odgovore ti NI HOTEL dati ne da ni mogel dati. Kar pomeni da je želel, da trpiš.. egoisti lažnivi kaj te češš..

Zakaj rabijo bivši hodit na kofetke z bivšimi, če imajo doma partnerke? Zakaj je ne povabijo zraven, če je tako nedolžno?

pa kaj tebi ni jasno?! kako prijateljstvo z bivšim neki, ne bluzi. če nimata skupnih otrok – vozi, miško!

Tako je, samo stran. Hvaležna bodi, da ne rabita imeti stikov zaradi otrok

Poslušaj svojo glavo!

NE

Ker ta nove,ko je ob njem še sosedov ne pozdravlja. Ko je sam bi se razgovoril. Ampak ne hvala. Se ne srečava,se ne vidima,sem se odselila drugam z razlogom.

Če si v tako situaciji, kot opisuješ, nikakor ne! Ne in ne! V bistvu bi te izkoristil in še enkrat pohodil. Ne bodi naivna. Za prijatelje imamo dobre ljudi, ne takšne, ki so nam zarili nož v hrbet. Naj te ne zanima kaj bi on, naj te zanima – predvsem kaj je pametno zate.

Pod nobenim pogojem se ne spuscam tako nizko, da bi se z biusim kaj druzila ce ves da te je prizadel pa se glupo do tebe obnasal.

Ne.

 

Kako  lahko sploh razmišljaš o prijateljstvu z nekom, ki je prijateljstvo že izdal?

Nebom bral kaj so ostali pisali ampak ti bom napisal iz srca in tako kot mislim.

Ti si bila ranjena in si se morala pobrati hočeš nočeš.

Kot si iskusila, ljubezen in razhod dveh oseb boli.

Nevem koliko si stara, če 15 je to ena ljubezen, če 23 ali 35 pa drugo.

Rad bi ti svetoval pa nemorem. Če zaključiš za večno z bivšim potem nikoli ne boš izvedela kako bi vama bilo v prihodnosti. Tvoje srce hrepeni za njim. Mogoče bi ti rekel raje se ga ogni ampak tebe vleče k njemu in komaj čakaš, njega. Vem, da se bojiš, da se ti neponovi trpljenje. Predlagam tako in drži se tega:

– bodi previdna in ga imej na distanci,

– nedovoli mu, da se ti preveč približa ampak tudi vrata mu ne zapri,

– naj se potrudi in trudi zate,

– čas bo pokazal svoje

– če se te želi se bo potrudil

– najprej malo več kot prijatelja, roka v roki, kino, klepet, kakšna večerja v gostilni in veliko pogovorov.

– šele potem sledi poljub ampak samo poljub in ne francoski samo usta na usta

– tudi pod razno negovoriva o kakšnem spolnem odnosu. Tudi če te prime ne. Povej, da nisi še pripravljena. Miniti mora najmanj pol leta in če vama to uspe potem se prepusti srcu. Vem težko bo ampak drži se mojega pravila. Zavedaj se da si ranjena duša. Nedovoli, da te ima za predmet ali za številko.

Srečno ti želim.

Odgovor na objavo uporabnika
R2D2, 07.05.2024 ob 19:52

Nebom bral kaj so ostali pisali ampak ti bom napisal iz srca in tako kot mislim.

Ti si bila ranjena in si se morala pobrati hočeš nočeš.

Kot si iskusila, ljubezen in razhod dveh oseb boli.

Nevem koliko si stara, če 15 je to ena ljubezen, če 23 ali 35 pa drugo.

Rad bi ti svetoval pa nemorem. Če zaključiš za večno z bivšim potem nikoli ne boš izvedela kako bi vama bilo v prihodnosti. Tvoje srce hrepeni za njim. Mogoče bi ti rekel raje se ga ogni ampak tebe vleče k njemu in komaj čakaš, njega. Vem, da se bojiš, da se ti neponovi trpljenje. Predlagam tako in drži se tega:

– bodi previdna in ga imej na distanci,

– nedovoli mu, da se ti preveč približa ampak tudi vrata mu ne zapri,

– naj se potrudi in trudi zate,

– čas bo pokazal svoje

– če se te želi se bo potrudil

– najprej malo več kot prijatelja, roka v roki, kino, klepet, kakšna večerja v gostilni in veliko pogovorov.

– šele potem sledi poljub ampak samo poljub in ne francoski samo usta na usta

– tudi pod razno negovoriva o kakšnem spolnem odnosu. Tudi če te prime ne. Povej, da nisi še pripravljena. Miniti mora najmanj pol leta in če vama to uspe potem se prepusti srcu. Vem težko bo ampak drži se mojega pravila. Zavedaj se da si ranjena duša. Nedovoli, da te ima za predmet ali za številko.

Srečno ti želim.

Dober nasvet, ampak tako me je strah vsega, da si niti do druženja ne upam, ker takoj cela padem “not”. Ne morem in nisem zmožna tako počasi s preverjanjem in distanco- vsak dan bi trepetala, v družbi bi bila nula, v službi.. vem kako to vpliva name.. po resnici – najbolj me je strah spoznanja, da se nebi trudil.. od tega je že pol leta in vse kar zmore je par smsov. Že za časa veze me ni vozil okoli oz se karkoli trudil… bojim se, da me tudi sedaj nebi. Ene so sposobne takole ja, jaz pa enostanvo preveč nora nanj, da bi se lahko to šla :((

Si mi pa podal tak lep in obsežen komentar, da mi je kar toplo. Ampak za kaj takega sem preveč občutljiva, vse se me takoj dotakne. Raje nič z njim in raje občasno spraševanje, kaj bi bilo če bi bilo.. ko si enkrat dal celega sebe in bil izdan na celi črti, ponovne izdaje ne preneseš.

Zakaj že bi tega butlja spustila do sebe? Ga ni denarja! Kreten ostane vedno kreten, zapomni si to in osel gre samo enkrat na led! Ti bi šla še drugič? Obrni se stran in tvoja pot naj vodi DALEČ stran od njega! To je moj nasvet, če si hočeš v življenju imeti naprej dobro!

Seveda NE!!!

 

Grozno se premalo ceniš in imaš rada. Prizadel te je že enkrat, kolikokrat naj te še, da te izuči?

 

Za Nisem prepričana:

Poglej, poslušaj me. Ne hiti, kaj pa misliš, da je cilj ljubezni ?

Sex ali imeti trajno vezo ?

Če hočeš biti le številka v  zaporedju,  potem izvoli.

Če bi bil jaz on, pristanem na predlog in bi ti izkazal ljubezen in to, da te imam rad in da hočem, da si moja.

Če tvoj bivši tega ni sposoben potem te ni vreden.

 

Vidva imata toksično vezo, sumim na karmično vezo. Ti ne zmoreš reza od tega človeka, ker te vleče nazaj k njemu, čeprav veš da to ni dobro, ampak si ne moreš pomagati. Po svoje te razumem, ni ga hujšega kot ko se neka zgodba konca, čustva pa niso to popredalčkala niti predelala. Če zmoreš , pretrgaj stike. Če ne zmoreš, pa se dobi z njim. Mogoče boš tako dobila neke odgovore, ki te mučijo.

Kaj je pa naredil?

Ni tako črno belo. Odvisno kako te je prizadel. Te je prevaral ali kaj drugega?

Največkrat bivši ne more biti prijatelj. Je lahko dober znanec, s katerim greš ov naključnem srečanju na kavo, ni pa to človek s katerim bi planirala kakšne dejavnosti. Sploh če ga še nisi prebolela, je škoda vsakega trenutka (tvojega in njegovega) za skupno druženje.

Če pa veš da mu lahko odpustiš, mu pa daj jasno vedeti, ampak tudi pri sebi počisti, da bo res tako. Neko bv mlačno druženje je nateg enega ali drugega. Nisi fer.

Dal te je friend zone.

No,tole je pa cist najstnisko. Za tvoj primer je edini pravilen odgovor NE! Skoda casa za nekoga, ki te je izdal. Govori izkusena oslica, ki je sla veckrat na led. Trda, ampak dobra sola

New Report

Close