Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi darovali svoje organe?

Bi darovali svoje organe?

To ve samo moj mož da bi darovala organe, če bi prišlo do česa. Dokler ni na tem da grem bye bye, se na noben seznam ne bom vpisovala z osebnimi podatki.

Še dobro, da tvojih prekajenih delov, kot mojih ne bodo nikjer uporabili, kdo vraga si pa zasluži tako kazen, da bi od ene Barce moral nosit rezervni del. 🙂

Verjetno potem tudi ne bi sprejela tujega organa, če bi ga rabila ti, tvoj otrok?

Točno tako. Če nisi pripravljen dati, pač tudi prejeti ne moreš/ne bi smel.

In ja, sem v registru. In poleg tega 2-3x letno darujem kri.

Kmalu bo kdo od pametnih spet privlekel ven knjigo Rdeča zanka. Pripoved anksiozne, shizofrene mame, ki ni sprejela smrti svojega sina. In s svojimi blodnjami dela antipropagando darovanju. Ljudje pa nasedajo njenim blodnjam.

Še dobro, da tvojih prekajenih delov, kot mojih ne bodo nikjer uporabili, kdo vraga si pa zasluži tako kazen, da bi od ene Barce moral nosit rezervni del. 🙂
[/quote]

Barca bi zraven dala še certifikat.

Še dobro, da tvojih prekajenih delov, kot mojih ne bodo nikjer uporabili, kdo vraga si pa zasluži tako kazen, da bi od ene Barce moral nosit rezervni del. 🙂
[/quote]
Pa saj ne odvzamejo samo pljuc, srca in ledvic … nekdo, ki spet vidi, ker mu presadijo rozenico, se verjetno ne bo vprasal, ali sem bila kadilka ali ne 🙂
Vsaj preveri prej, kaj vse se lahko odvzame, preden pises …

Še dobro, da tvojih prekajenih delov, kot mojih ne bodo nikjer uporabili, kdo vraga si pa zasluži tako kazen, da bi od ene Barce moral nosit rezervni del. 🙂
[/quote]
Pa saj ne odvzamejo samo pljuc, srca in ledvic … nekdo, ki spet vidi, ker mu presadijo rozenico, se verjetno ne bo vprasal, ali sem bila kadilka ali ne 🙂
Vsaj preveri prej, kaj vse se lahko odvzame, preden pises …
[/quote]

Sem v registru darovalcev in če bi bilo to možno, svojih organov kretenom kot so polarni sij in podobni, gotovo ne bi darovala.


Pa saj ne odvzamejo samo pljuc, srca in ledvic … nekdo, ki spet vidi, ker mu presadijo rozenico, se verjetno ne bo vprasal, ali sem bila kadilka ali ne 🙂
Vsaj preveri prej, kaj vse se lahko odvzame, preden pises …
[/quote]

Sem v registru darovalcev in če bi bilo to možno, svojih organov kretenom kot so polarni sij in podobni, gotovo ne bi darovala.
[/quote]

Eh, jaz sem se vedno prepricana, da je takih zanemarljivo malo, tako da skoraj ni verjetno, da bi se moj organ ujemal ravno z njegovo potrebo.

Jaz sem za za ureditev, ki so jo pred kratkim uvedli v Franciji, da postaneš darovalec z rojstvom, potem te pa lahko izpišejo, če so proti. Pa tudi tvoja ideja ni slaba, da če si darovalec, si v prioritetni vrsti, da si tudi prejemnik. Ampak takšnega zakona sigurno ne bodo sprejeli.
Egoizem, da ne želimo biti darovalec, ko se nekemu človeku lahko bistveno izboljša življenje zaradi organa (npr. da ni treba hoditi na dializo) ali da nekomu ni potrebno umreti (srce, jetra …) … Če pogledamo samo sladkorne bolnike, kakšni stroški so z njihovim zdravljenjem … Pa če jih presadijo trebušno slinavko in npr. ledvice, če je potrebno, lahko živi normalno življenje, pa še drugi organi in celotno telo se mu ne uničuje zaradi te težke bolezni.
Ne vem zakaj bi nekdo še po smrti koristili organi … Če se nekdo da zažgat v pepel ali v krsto, da ga jedo črvi, ne razumem, zakaj ne bi hotel darovati organe, da na nek način živi dalje.
Po drugi strani pa slišim, da ni daleč, ko bomo ljudje lahko dobili bionične organe …
http://vizita.si/clanek/novice/prihaja-bionicni-clovek.html

Verjetno potem tudi ne bi sprejela tujega organa, če bi ga rabila ti, tvoj otrok?
[/quote]

Običajno so takšni ljudje najbolj nestrprni, če je potrebno nekaj dobiti …


Pa saj ne odvzamejo samo pljuc, srca in ledvic … nekdo, ki spet vidi, ker mu presadijo rozenico, se verjetno ne bo vprasal, ali sem bila kadilka ali ne 🙂
Vsaj preveri prej, kaj vse se lahko odvzame, preden pises …
[/quote]

Sem v registru darovalcev in če bi bilo to možno, svojih organov kretenom kot so polarni sij in podobni, gotovo ne bi darovala.
[/quote]
Večina kretenov jih niti ne bi vzela.

Sem v registru darovalcev in če bi bilo to možno, svojih organov kretenom kot so polarni sij in podobni, gotovo ne bi darovala.
[/quote]
Večina kretenov jih niti ne bi vzela.
[/quote]

Dejansko se mi poraja vprašanje: Če dobiš srce slabega ali neumnega človeka, postaneš tudi ti slab in neumen?

Še dobro, da tvojih prekajenih delov, kot mojih ne bodo nikjer uporabili, kdo vraga si pa zasluži tako kazen, da bi od ene Barce moral nosit rezervni del. 🙂
[/quote]

Barca bi zraven dala še certifikat.
[/quote]
Klinca pa certifikat, če bi tisto čista kontra tolklo in delovalo, kot da imaš na sebi en del vesoljca. 🙂


Večina kretenov jih niti ne bi vzela.
[/quote]

Dejansko se mi poraja vprašanje: Če dobiš srce slabega ali neumnega človeka, postaneš tudi ti slab in neumen?
[/quote]

Mišica nima nič skupnega z slabimi mislimi in neumnostjo………


Večina kretenov jih niti ne bi vzela.
[/quote]

Dejansko se mi poraja vprašanje: Če dobiš srce slabega ali neumnega človeka, postaneš tudi ti slab in neumen?
[/quote]
Ne vem… jaz sem že original tak;-))

Dejansko se mi poraja vprašanje: Če dobiš srce slabega ali neumnega človeka, postaneš tudi ti slab in neumen?
[/quote]

Mišica nima nič skupnega z slabimi mislimi in neumnostjo………
[/quote]Ne verjamem, sem prepričan, da če dobiš od ene Barce magari le roženico, boš do konca življenja le še linke lepil in živel točno po napisanem na papirju, niti milimetra stran od tega, lastno razmišljanje bo v hipu zakrnelo, ker prevlada ta agresivni del potem celo telo.:-)

Jaz bi daroval svoj penis. Lahko kadarkoli po 60 letu, vendar pričakujem, da bo novi lastnik ravnal enako.

Ja kako pa si ti mislila, da je. Skoraj vsi organi se režejo še na živem človeku.
[/quote]

Jasno, ampak v anesteziji.
Kako bi potem ljudje preziveli operacije, ce bi jih rezali brez narkoze?
[/quote]

Aha. Anestezija, praviš. In kako veš, da jo možgansko mrtvemu res dajo oz. jo dajo dovolj? Sama sem preživela operacijo popolnoma paralizirana, pa sem kljub temu čutila bolečino. In nisem edina.
In glede na to izkušnjo ti lahko povem, da je to nekaj najhujšega, kar se (živemu) človeku lahko zgodi.

Mišica nima nič skupnega z slabimi mislimi in neumnostjo………
[/quote]Ne verjamem, sem prepričan, da če dobiš od ene Barce magari le roženico, boš do konca življenja le še linke lepil in živel točno po napisanem na papirju, niti milimetra stran od tega, lastno razmišljanje bo v hipu zakrnelo, ker prevlada ta agresivni del potem celo telo.:-)
[/quote]

Upam, da delas print screene tudi svojih pisanj, ne samo mojih…
O agresiji pa bi se res dalo debatirati, pri kom je, ja :((

Letos bom stara 60 let, glede na to, da tudi nisem super zdrava, si z mojimi organi ne bodo mogli kaj dosti pomagati.

Jasno, ampak v anesteziji.
Kako bi potem ljudje preziveli operacije, ce bi jih rezali brez narkoze?
[/quote]

Aha. Anestezija, praviš. In kako veš, da jo možgansko mrtvemu res dajo oz. jo dajo dovolj? Sama sem preživela operacijo popolnoma paralizirana, pa sem kljub temu čutila bolečino. In nisem edina.
In glede na to izkušnjo ti lahko povem, da je to nekaj najhujšega, kar se (živemu) človeku lahko zgodi.
[/quote]

Pri odvzemu organa običajno ne uporabijo anestezije, ker vpliva na kakovost organa, čeprav zagotavljajo, da se bo anestezija uporabila. To je samo za pomiritev.

Prosim za pojasnilo brez nesramnih komentarjev. Kar berem da z organi mrtvega cloveka nimajo koristi pomeni da ce se zgodi prometna nesreca ali pa cloveka zadane kap potem njegovi organi niso uporabni ce umre? Ne predstavljam si da nekdo lezi v bolniski postelji in namesto da se borijo za njegovo zivljenje mu se zivemu odvzemajo organe. Kako je to mozno? Kaj ni res da ce nekomu neha biti srce lahko se vedno vzamejo ledvico?

Aha. Anestezija, praviš. In kako veš, da jo možgansko mrtvemu res dajo oz. jo dajo dovolj? Sama sem preživela operacijo popolnoma paralizirana, pa sem kljub temu čutila bolečino. In nisem edina.
In glede na to izkušnjo ti lahko povem, da je to nekaj najhujšega, kar se (živemu) človeku lahko zgodi.
[/quote]

Pri odvzemu organa običajno ne uporabijo anestezije, ker vpliva na kakovost organa, čeprav zagotavljajo, da se bo anestezija uporabila. To je samo za pomiritev.
[/quote]

Torej je odvzem že iz tega vidika sporen.


Odlično povedano!

New Report

Close