Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi dovolili da ima najemnik mačka v stanovanju

Bi dovolili da ima najemnik mačka v stanovanju

Tisti ki oddajate, kaj mislite o tem, najemnica bi imela mačko v stanovanju?

mjav

Jaz bi dovolila, bi se pa dogovorila, da imam možnost preveriti (vsaj na začetku), kakšno je stanje stanovanja. Večina mačjih lastnikov je skrbnih in ker so mačke čiste živali, ne bi smelo biti problema, če le čistijo wc in dlake. Vmes so pa tudi norci, seveda, zato dogovor oz. člen v pogodbi.

sedežna je zagotovo adijo, zavese so problem, če maček nima praskalnika, si bo kremplje brusil kjerkoli, maček lahko tudi markira, se pravi kot bi lulal, ponavadi ne v pesek, ampak na tla, to smrdi kot hudič,. pa ven iz parketa ne tega ne spraviš..

Meni to ne bi bil noben problem – saj je najemnik odgovoren za vse poškodbe v stanovanju.
Se mi pa ne bi zdelo čudno, če bi bila zaradi tega višja varščina in kakšen nadzor stanja stanovanja več.

Jaz je ne bi dovolila. Mačke si brusijo kremplje povsod, tudi če imajo praskalnik (govorim iz izkušenj). Poleg tega je tu še markiranje in dlake.

Če že dovolite, potem obvezno fotografirajte stanovanje prej in slike deponirajte za dokazovanje morebitnih poškodb (predvsem zadnji del sedežne, podboji vrat). Pa dvojno varščino naj plača.

Meni je bilo dovoljeno, je pa seveda sla kavcija za unicen kavc in zaluzije, pa kljuke od oken je pogrizel, vrata spraskal… na to sem bila pripravljena in sem vnaprej povedala, da bom vsako skodo placala, kar tudi sem.

Ni mu manjkalo igrac, imel je po tri praskalnike (na teh res nisem sparala), ampak sem bila veliko odsotna in zival je pac zival, pa ce se se tako lepo vede, ko si zraven. Doloci tako kavcijo, da lahko mackom povabljiv inventar s tem pokrijes, ali pa poberi ven doloceno pohistvo in naj najemnica sama opremi. Skoda vsekakor bo.

Jaz ne dovolim živali notri. Ne doma, ne v stanovanju ki ga oddajam. En kup škode pa tudi nagravžne so mi tiste dlake v vseh dekah in izločki. Ne vem, meni pač živali niso za notri. Ne govorim za druge, zase.

Ne dovolim, mačje dlake so povsod, kaj šele vse ostalo, od praskanja do izločkov. Pa najemnika zagotovo 8-10 ur na dan ni doma, kaj mislite, da maček takrat dela.Pa sem drugače velik ljubitelj živali, ampak žival mora biti zunaj oziroma možnost vsaj terase, vrta. Stanovanje to zagotovo ne ponuja.

Imam mačka. Veliko pohištva je uničil, predvsem kavč in stole. Dlake so povsod. Bruha dlake. Najemniku ne bi nikoli dovolila!

Odgovor na objavo uporabnika
nikoli, 18.05.2021 ob 09:42

Imam mačka. Veliko pohištva je uničil, predvsem kavč in stole. Dlake so povsod. Bruha dlake. Najemniku ne bi nikoli dovolila!

Zakaj pa ne? Saj na ta način vendar dobiš vse novo, kar je uničil?

SIcer pa mi je precej čudno to mačje uničevanje o katerem pišete – razen če je to tipično za mačke, ki nikdar ne gredo ven; namreč imeli smo mačko in nikoli ni bilo noter nič narobe, razen par lulanj zraven njenega WCja, ko ni bil sčiščen.
Pri bližnjih imajo tudi mačka ki hodi ven in noter, a noer ni bilo še nikdar nič narobe. Ima pa svoj praskalnik, ki se ga kar drži.

Jao sam mačke, psa ne… Dovoli jim kakšno žival, ki je za v kletko,če že hočejo imeti žival… Če pa še vedno vztrajajo pri mački, vseeno ne popuščat, saj si ti navsezadnje lastnik stanovanja… Lp

    smo bili v najemu in bomo oddajali. zivali vseh vrst dobrodosle

Ljudje božji…a vi sploh vidite absurd tega vprašanja????

Saj zato pa je nas najemniski trg v peeesdi!

Vi ne razumete, da je to posel. Najemnik vzame v posest stanovanje in zato plača najemnino. Ko stanovanje zapusti, mora biti v stanju kot ga je prevzel ( upostevaje normalno obrabo). In to je to. Pika.

Vi pa tle brez pomislekov govorite o tem, ce boste dovolili mačko????

Sama oddajam, da neute zdaj v luft skočili, da ne vem kako je v najemodajalcevi koži.

Sram vas bodi!

Odgovor na objavo uporabnika
hehe2020, 18.05.2021 ob 08:11

Jaz bi dovolila, bi se pa dogovorila, da imam možnost preveriti (vsaj na začetku), kakšno je stanje stanovanja. Večina mačjih lastnikov je skrbnih in ker so mačke čiste živali, ne bi smelo biti problema, če le čistijo wc in dlake. Vmes so pa tudi norci, seveda, zato dogovor oz. člen v pogodbi.

Lastnik stanovanja ima po zakonu vsaj 2x na leto (po predhodni najavi) pravico do vstopa v stanovanje.
Pa tudi sicer velja, da je najemnik odgovoren za vso škodo, ki v stanovanju nastane (in ni posledica normalne rabe), pa naj je to naredil odrasli, otrok, ali hišni ljubljenček, tako da v resnici ne razumem vaših dilem in strahov.
Je pa res, da sem bila sama vedno odgovorna in skrbna podnajemnica, in razen v enem primeru so vsi najemodajalci to cenili…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Odgovor na objavo uporabnika
Senza, 18.05.2021 ob 11:45

Lastnik stanovanja ima po zakonu vsaj 2x na leto (po predhodni najavi) pravico do vstopa v stanovanje.
Pa tudi sicer velja, da je najemnik odgovoren za vso škodo, ki v stanovanju nastane (in ni posledica normalne rabe), pa naj je to naredil odrasli, otrok, ali hišni ljubljenček, tako da v resnici ne razumem vaših dilem in strahov.
Je pa res, da sem bila sama vedno odgovorna in skrbna podnajemnica, in razen v enem primeru so vsi najemodajalci to cenili…

Problem je, če to kar je napisano ne deluje v praksi. Kaj je že bilo nekaj let nazaj, tudi v medijih, ko je ena najemnica enmu lastniku stanovanje čist razturila? Če za dejansko povračilo škode rabiš na miljone živcev, neprespanih noči in dooolgo sodno pot, da realiziraš zapisano pravico, je to potem bolj tako tako.

Sicer pa odgovor na osnovno vprašanje: odvisno od mačke in lastnika. Sem že bila v stanovanju, kjer je res vse tipi topi. Lastnika zelo odgovorna, higiena na vrhuncu…maček pa bolj len, zgleda 😉

Moj najemnik je imel majhnega psa. Stanovanje je bilo lepo in novo opremljeno, nato je vse smrdelo po psu.  Tudi, ko se je odselil, se smradu nismo znebili.

 

    smo bili v najemu in bomo oddajali. zivali vseh vrst dobrodosle
    ***
    Zlasti klopi in bolhe.

Imam dve mački vedno v stanovanju. Uničujejo pohištvo ne ker ne dovolim. Imata praskalnik/drevo in par stvari za praskat. Sedežne mi niti približno ne praskata, kaj šele kaj drugega. Občasno bruhajo ja. Pač pomiješ. Lulajo po stanovanju? Halo. Ne. Maček mora bit steriliziran. Če lula po stanovanju je ali bolan ali pa ima svinjski wc oz. pesek ki ga ne mara. Dlake pa…so sesalce izumili. Jaz sesam 2xdnevno. Sedežne ipd z unim valjčkom rešiš če ne gre s sesalcem (z dobrim gre). Mačke se tudi češe z furminatorjem in potem ni tako hudo. Niso moje prve mačke, živim v sožitju z njimi že 25 let. Kakšno bo stanovanje je odvisno od lastnikov. Nekateri so očitno gravžni. Te nočem razočarat, ampak tudi ljudje brez živali so nekateri gravžni. Tako kot lahko človek zasvinja stanovanje 100 mačk ne more 🙂

Če te skrbi, pač govori z njo. Boš videl reakcijo. Pa poslikaj vse prej.

Ne. Kar je za lastnike živali sprejemljivo ali pa “saj to ni nič takega” je lahko za druge popolnoma nesprejemljivo. Kar se tiče vonja, npr. pri psih, skoraj pri vseh frendih, ki so imeli pse v stanovanju se je zaznaval vonj. Glede mačk načeloma ni vonja, ampak…če pride do markiranja ali nekih drugih situacij se to zelo spremeni. Smrada se ne znebiš zlahka.

Vsi si želimo vedno novega in nepoškodovanega stanovanja. Ampak  že pri normalni obrabi prihaja do poškodb, seveda, če se stanovanje uporablja in se v njem živi, ne samo spi. Tako, da niso vedno živali krive za praskice in odrgnine v stanovanjih. Včasih že v novih stanovanjih so napakice, ki jih je težko prepisati neki osebi, dobiš že taka stanovanja, ampak zakaj bi ljudje bili tako malenkostni. Stanovanja so zato, da se v njih živi udobno, lepo in prijetno, brez skrbi in stresa. Kdo si želi vračati v stanovanje, kjer te vedno skrbi, da ni kje kakšne nove praskice? To je zelo stresno in neprijetno, zato bo marsikateri najemnik dvakrat razmislil ali se bo odločil za tako stanovanje.

Dokler v Ljubljani lahko izbiras med ogromnim stevilom interesentov za najem, bos najbrz izbral takega , ki ti najbolj odgovarja.         Najveckrat je to oseba brez otrok  in brez hisnih ljubljenckov.

sedaj pa res ne vem, kako imate vi doma, da vam mački vse uničijo. Imam 4 mačke, res so sterilizirani/kastrirani, ampak nobenega markiranja ni. Kremplje si brusijo na praskalniku ali na drevesu, ne pa na sedežni. Sedežna je 20 let stara in praktično brez prask. Isto stoli. Ne naredijo nobene škode, le rož nimamo, ker so v večini strupene za mačke. Lahko pa strižete tudi kremplje, potem nima potrebe po brusenju – pazite da ne poškodujete živca, le špičko se odstriže. Če je žival vzgojena, ni problem. Problem je, če so ljudje nemarni in ne znajo niti mačka vzgojiti., kaj šele sebe, živijo v umazaniji.  Dlak ni dosti od mačka. Ob primopredaji mora itak biti čisto stanovanje. Sama tudi oddajam zelo lepo stanovanje, pa tudi dovolim živali, pa še nobena žival ni nič uničila. Drugače je pa kavcija, 2 najemnini. pri primopredaji poslikajte inventar, napišite vse poškodbe od prej, naj se podpišeta obe strani, tako se bo vedelo, kaj je bilo in kaj ne. Škodo se sanira. Za kavč obstajajo prevleke iz tekstila, da ne praska. Isto za stole. So zelo poceni te prevleke. Jaz dovolim živali, če bom kdaj imela slabo izkušnjo, potem pa bom spremenila mnenje. Vem kako je težko najti stanovanje, če imaš živali in verjamem da so ljudje v večini vseeno normalni in niso svinjakarji. In cenijo da dovoliš in se zavedajo škode.

jaz dovolim. samo pravilo je če imajo mačka da si prinesejo svoj kavč ali pa če se strinjajo da odkupijo tega ki je v stanovanju. do zdaj nikoli ni bilo problemov z stanovanjem po tem ko so šli ven.

Imamo mačka, in smo v najemu. Prva dva mačka nista nikoli praskala nič, razem praskalnika.
Tale tretji… pa ga včasih zamika. V 1. stanovanju je spraskal vrata za teraso. Pač ko je hotel ven se je dvignil in uprl proti kljuki in čez čas se je poznalo.
Ko smo šli smo pustili varščino.
Na novi lokaciji so leseni podboji od vrat… včasih ga zamika da popraska. Ve da ne sme ampak.. kaj češ. Do sedaj je 1dl barve še vse prekrilo, se niti ne vidi.
WC ve kje je, še ni šel nikoli drugam. Dlake pa, čeprav ko ga pobožaš vse leti naokoli, jih po stanovanju ni prav na spregled. Malo se posesa, pa je.

Pohištvo je večina tako naša, se ne sekiramo preveč zanj.

Drgače pa naredi naša 2 letnica veliko več škode. 5 minut je ne gledaš, pa so lahko vse stene počičkane z svinčnikom, ključem (ja lepe sledi pušča) ali flumastrom, ki ga najde v torbi starejše sestre.
Ko bomo odšli od tu se bomo pač zmenili z gospodarjom, a mi prebarvamo ali odšteje od varščine.

če bi sam oddajal, bi dovolil živali. Odvisno kakšne, bi edino mogoče hotel več varščine. Večje pomisleke bi imel z kadilci.

New Report

Close