Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Bi jim plačali pico?

Bi jim plačali pico?

Odgovor na objavo uporabnika
AleksandraLJ, 15.07.2021 ob 17:37

Se eden ki misli,da so bili v Jugi dopusti,pikniki,potovanja,itd brezplacni!  hehehehehehe

Se eden ki misli,da so bili v Jugi dopusti,pikniki,potovanja,itd brezplacni!  hehehehehehe

A nekako tako, kot je bila brezplačna kovid pomoč dohtarjem, gostincem, umetnikom…. ? Pa kot je brezplačna vsa milijardna pomoč Evrope, ki jo dobivamo? Na tak način misliš?

Dragi moj, brez EU bi bili mi samo še ena šiptarija več.

Odgovor na objavo uporabnika
DingoRingo, 15.07.2021 ob 17:31

“torej tebi plača služba ekskurzijo na drugo celino, nato najuame cankarjev dom in odlične kuharje da strežejo tebi in sodelavcem in nato ti plačajo še dopust v luksuznem kempu?”

 

:)))))))))))))))))))))))))))) ZAKAJ? Zakaj naj bi mi drzava to placala,ko si lahko placam sam???

Da si ti tako nesposobna in si na minimalcu,ni kriva drzava in ti drzava NI dolzana vse zgoraj nasteto placat!

P.s. in da; Moj otrok dobi krepko vec in ne samo za Bozic in vse placam SAM!
Ce pa si ti tako nesposobna,da delas za minimalca ni kriva drzava!!!

DingoRingo,

Torej vidiš ti si lahko plačaš sam in ti lahko kupiš svojim otrokom več!!!!!!!!!!

Večina današnjih delacev pa lahko le sanja, o tem da jim bojo službe plačevale vodene oglede po drugih celinah, jim najemale cankarjev dom z odličnimi kuharji, jim daler službeno prikolico in plačale dopust v luksuznih kepmih. In večina otrok lahko le sanja da bojo za božičnonovoletne praznike dobili 15 škatel daril.

Torej fora je v tem, da ne piši, da je bila Jugoslavija za tiste, ki so se zadovoljili z čevapčiči in pivom, če pa je večina ali veliko delavcev in otrok živelo v večjem luksuzu kot danes!!!

Glej…ce de razumes/dojames,da piknik ni en luksuz…….da vsi ti pikniki in potovanja NISO bili brezplacni (tudi zato je financno Juga razpadla)…ni pomoci. Si pac omejena.
ponavljam; prej je vsak nesposobnez/sposobnez  dobil drobtinice in je milsil,kot ti,da je to luksuz.DANES pa si vsak ki je sposoben lahko privosci PRAVI luksuz (kar ti,ocitno,nimans niti najmanjsega pojma kaj to je).! Nesposobni pa zivite na sociali in na minimalcu.

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 15.07.2021 ob 18:00

DingoRingo,

Torej vidiš ti si lahko plačaš sam in ti lahko kupiš svojim otrokom več!!!!!!!!!!

Večina današnjih delacev pa lahko le sanja, o tem da jim bojo službe plačevale vodene oglede po drugih celinah, jim najemale cankarjev dom z odličnimi kuharji, jim daler službeno prikolico in plačale dopust v luksuznih kepmih. In večina otrok lahko le sanja da bojo za božičnonovoletne praznike dobili 15 škatel daril.

Torej fora je v tem, da ne piši, da je bila Jugoslavija za tiste, ki so se zadovoljili z čevapčiči in pivom, če pa je večina ali veliko delavcev in otrok živelo v večjem luksuzu kot danes!!!

Kokoši, smo v kapitalizmu, saj vidiš. Vsak gleda samo na lastno rit, v situacijo ljudi, ki jih je večina in ki komaj sfolgajo, se ne zmore vživeti. Če jim pa taki, ki smo odraščali v socializmu, povemo, da so si takrat ljudje NASPLOŠNO lahko veliko več privoščili kot danes, pa takoj začnejo o čokoladah in prašku. Ali pa o tem, da smo takrat živeli od kreditov drugih držav. Ja, kako pa danes živimo? Zakreditirani smo po vseh izračunih primerjalno veliko bolj, kot smo bili kdajkoli zadolženi v Jugi. Dajte si predstavljat, da nam zdaj odredijo, da moramo vse dolgove vrniti v roku par let. Saj takoj bankrotiramo. Albanija bi bila razvitejša od nas, ko bi EU zaključila z nami. Dragi moji, živimo od tujega keša bolj kot smo kdajkoli v Jugi. Zdaj pa lep pozdrav, ker se mi ne da več, svoje sem povedala, razume, kdor more.

Odgovor na objavo uporabnika
DingoRingo, 15.07.2021 ob 18:07

Glej…ce de razumes/dojames,da piknik ni en luksuz…….da vsi ti pikniki in potovanja NISO bili brezplacni (tudi zato je financno Juga razpadla)…ni pomoci. Si pac omejena.
ponavljam; prej je vsak nesposobnez/sposobnez  dobil drobtinice in je milsil,kot ti,da je to luksuz.DANES pa si vsak ki je sposoben lahko privosci PRAVI luksuz (kar ti,ocitno,nimans niti najmanjsega pojma kaj to je).! Nesposobni pa zivite na sociali in na minimalcu.

Glej…ce de razumes/dojames,da piknik ni en luksuz…….da vsi ti pikniki in potovanja NISO bili brezplacni (tudi zato je financno Juga razpadla)…ni pomoci. Si pac omejena.
ponavljam; prej je vsak nesposobnez/sposobnez  dobil drobtinice in je milsil,kot ti,da je to luksuz.DANES pa si vsak ki je sposoben lahko privosci PRAVI luksuz (kar ti,ocitno,nimans niti najmanjsega pojma kaj to je).! Nesposobni pa zivite na sociali in na minimalcu.

Juga bi brez notranjih bojev brez skrbi še dolgo zdržala, ker so jo masovno podpirale zunanje države. Sem bral študije o tem, ne govorim iz izkušenj. Če bi bilo tako, kot praviš, bi morala Slovenija še prej razpasti, saj imamo- koliko že dolga, saj niti ne štejem več. Kot je nekdo že rekel, dolgove Juge smo poplačali sredi devetdesetih, potem so se začele domače kraje in potem je začel dotekat keš od EU. Brez tega smo pečeni. Te drobtinice, ki jih je dobil nekoč vsak, bi zdaj rade volje dobilo več kot pol prebivalcev, pa ne more. Pravi luksuz si pač privošči obrobna manjšina, in ti še vedno opletaš s tem… Ja, tisti, ki so pokradli keš, tisti, ki služijo enormne zneske iz razno raznih mahinacij… tisti so seveda veseli, da smo v kapitalizmu. Hočemo ti pokazat samo to, da je to peščica ljudi glede na celotno ljudstvo. Pa govorim o delovnih ljudeh, ne tistih, ki ležijo doma brezposelni. O ljudeh, ki v svojem fohu delajo dobro. Vsaka država, kjer dva navadna delavca ne moreta preživeti brez zunanje pomoči, je revna država. Ne glede na to, da obstajajo tudi izredno bogati. Znano je, da v najhujših banana republikah, kjer narod tolče lakoto, peščica najbogatejših nagrabi vse bogastvo. In kaj zdaj? Bodo zdaj take države vzor dobre države? Ker najsposobnejši (beri najbolj brez morale) zmorejo nagrabit ogromno za svoj luksuz? Čestitke, res.

Zelo zanimiv clanek; https://www.domovina.je/27-let-kasneje-slovenci-zivimo-mnogo-bolje-kot-v-sfrj-a-blaginja-nasih-gospodinjstev-na-repu-evropskega-povprecja/

Odgovor na objavo uporabnika
šteffkka, 15.07.2021 ob 18:13

Kokoši, smo v kapitalizmu, saj vidiš. Vsak gleda samo na lastno rit, v situacijo ljudi, ki jih je večina in ki komaj sfolgajo, se ne zmore vživeti. Če jim pa taki, ki smo odraščali v socializmu, povemo, da so si takrat ljudje NASPLOŠNO lahko veliko več privoščili kot danes, pa takoj začnejo o čokoladah in prašku. Ali pa o tem, da smo takrat živeli od kreditov drugih držav. Ja, kako pa danes živimo? Zakreditirani smo po vseh izračunih primerjalno veliko bolj, kot smo bili kdajkoli zadolženi v Jugi. Dajte si predstavljat, da nam zdaj odredijo, da moramo vse dolgove vrniti v roku par let. Saj takoj bankrotiramo. Albanija bi bila razvitejša od nas, ko bi EU zaključila z nami. Dragi moji, živimo od tujega keša bolj kot smo kdajkoli v Jugi. Zdaj pa lep pozdrav, ker se mi ne da več, svoje sem povedala, razume, kdor more.

Šteffkka,

no glede, ljudi, ki gledajo samo na lastno rit sem ti v sporočilu na prejšni strani opisal primer sorodnice, upam da nisi spregledala. Tako da taki egoisti so bili tudi delno krivi, da je z Jugoslavijo šlo navzdol. Ona, ki je imela najbolj polno rit in ji je bilo najbolj udobno se je najbolj pritoževala in bila najmanj hvaležna. Vedno so taki bili, ene je Jugoslavija še preveč razvadila.

In hvala ti za tvoj prispevek, da si se potrudila in vse to napisala, mogoče bo gdo mlad, ki to bere se malo zamislil in ponovno premislil o svojem pogledu na Jugoslavijo. Še zlasti če se mu jo je predstavailo negativno.

Odgovor na to vprašanje bi vedela, če bi se to v živo zgodilo. Bi začutila njihovo energijo.

Ker tile lahko le fejkajo in se delajo boge ter jedo na račun drugih. Ni šand da nasedem

Lahko da res nimajo ampak ne želijo, da bi jim neznanci kupovali pice in je ponosen da lahko vsaj dve pici kupi. Ne bi kupila. Dostojanstvo je pač dostojanstvo in čez to mejo se ne gre.

Lahko pa bi zadovoljno jedli svoji pici in bi komentarji bili le del tega.. potem bi anonimno poslala kelnarja z picami in sokom tja. ;). Ne bi vedeli da sem bila jaz.

 

Itak,da je bilj v SFRJ delavec zašćiten bolj kot Sibirski tiger. Itak,da je imel skoraj vse plačcano.itd.A tak sistem je NEVZDRŽEN in rezultat se je pokazal leta 1991.
“Nekdo” je moral za vse tiste ugodnosti plačat. Nič ni zastonj.
1000 krat raje živim v kapitalizmu in si sam ustvarim po mojih sposobnostih,kot pa da živim v tistem socializmz/kapitalizmu ko je manjkalo vseh materijalnih dobrin (razen mleka in mesa 🙂 ) a će sem si upal samo malo zinit kakšno moje mnenje,sem se žnašel na GOLEM OTOKU! Vi uporabnik Kokoši na plat svobode,itd…”pozabljate”.

Odgovor na objavo uporabnika
Marsovec, 15.07.2021 ob 18:39

Itak,da je bilj v SFRJ delavec zašćiten bolj kot Sibirski tiger. Itak,da je imel skoraj vse plačcano.itd.A tak sistem je NEVZDRŽEN in rezultat se je pokazal leta 1991.
“Nekdo” je moral za vse tiste ugodnosti plačat. Nič ni zastonj.
1000 krat raje živim v kapitalizmu in si sam ustvarim po mojih sposobnostih,kot pa da živim v tistem socializmz/kapitalizmu ko je manjkalo vseh materijalnih dobrin (razen mleka in mesa 🙂 ) a će sem si upal samo malo zinit kakšno moje mnenje,sem se žnašel na GOLEM OTOKU! Vi uporabnik Kokoši na plat svobode,itd…”pozabljate”.

Že spet eden, ki nima pojma. Kakšen Goli otok, a misliš, da je bilo kot pod Stalinom? Če si preveč opletal jezik, morda nisi prišel do vrha na delovnem mestu, to je bilo pa tudi vse. Saj tudi danes ne prideš daleč na vrh, če nisi “njihov” oz. te hitro zaustavijo, saj je ista stvar kot takrat. Nevzdržen je bil sistem, ker smo se znotraj države začeli kregat. Hoteli smo svoj vrh v Ljubljani, ne pa da pošiljamo keš v Bg, od koder je šel na najbolj nerazvite predele Juge. In kaj smo dobili? Namesto da bi keš ostal v podjetjih in bi se ta razvijala, so ga veljaki pokradli in je šlo v njihove žepe. Kje je tu napredek? Še enkrat, če ne bi bili v EU, bi končali kot Albanija ali še slabše. Ugodnosti iz podjetja so šla iz keša podjetja, ki so takrat cvetela. Ker denarja niso mogli nagrabit tisti na vrhu lestvice in v politiki, je keš od podjetja šel za ugodnosti delavcev in za razvoj proizvodnje. Plače direktorja so bile malenkost višje od plač navadnih delavcev. Bo šlo? Potem, z osamosvajanjem, so pa plače direktorjev in tistih v upravah podjetij šle v nebo, poleg so pa pograbili še vse dobičke. Si predstavljaš zdaj?

DingoRingo,

lej saj jaz te razumem kaj mi hočeš povedati, ko praviš, da vse to ni bilo brezplačno in da zato Juga ni finančno vzdržala.

Prosim te, samo da ne probaš minimalizirati stvari. Ta piknik jemlješ ven iz konteksta, jaz sem ga umenil le kot eno izmed stvari ki sem jih našteval. To pa da služba najme Gospodarsko raztavišče in najame boljše kuharje in natakarje za novoletno zabavo, ki traja celo noč ni navaden piknik. Saj razumeš to???

Kot tudi si večina ljudi danes ne more predstavljati, da jim bi služba plačala ekskurzijo na drugo celino, ali da bi jim dala službeno prikolico v luksuznem kempu z bazenom, golfom, prireditvenim prostorom in zabavami in jim ta dopust v celoti plačala. Veliko ljudi, danes lahko le sanja o teh stvareh.

Lahko tudi rečem, da sem bil že v nekaj stanovanjih premožnejših, finančno uspešnih ljudi, ki so bila na novo opremljena (minimalistična) in se niso mogla primerjati z stanovanji mojih sorodnikov opremljenih v 70ih letih polnih dizajnerskega pohištva. Lej js se pač spomnem luksuza iz jugoslavije,

Kot ti lahko tudi povem, da da niti v finančno dobro stoječih družinah(in poznam nekaj takšnih družin) otroci ne dobijo 15 darilno zavitih škatel daril za božič, novo leto. Saj sva jasnem glede tega?

Ce si predstavljam? ::)))) NE.

V Jugi sem imel danasnjih 40 Evrov place. Danes jih imam 1.940,neto.
Ce sem karkoli hotel sem moral v tujino in svercat kot ESCOBAR! Danes imam vse pod nosom.
Na pocitnice sem moral pa itak v Jugo kampe in sindikalne domove.
Danes grem lahko po celem sveti.Kamor hocem in v hotele.Si predstavljas zdaj?

Kot je zgoraj napisal; ce si sposoben imas danes vse kar zelis.Ce si nesposoben pa si na sociali in nimas nic.Kot v Jugi. Vsi enaki,vsi imeli nic.

https://books.google.si/books/about/Cene_in_pla%C4%8De_Slovenija_in_ZR_Jugoslavi.html?id=-M7FmgEACAAJ&redir_esc=y

Ni primerjave; danes vecina zivi veliko boljse kot v Jugoslaviji.

Odgovor na objavo uporabnika
Renault969, 15.07.2021 ob 19:08

https://books.google.si/books/about/Cene_in_pla%C4%8De_Slovenija_in_ZR_Jugoslavi.html?id=-M7FmgEACAAJ&redir_esc=y

Ni primerjave; danes vecina zivi veliko boljse kot v Jugoslaviji.

Torej kupuiš 15 škatel zavitih v darilni papir polnih daril za svoje otroke? Za božič?

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 15.07.2021 ob 19:17

Torej kupuiš 15 škatel zavitih v darilni papir polnih daril za svoje otroke? Za božič?

 

Zakaj bi jim moral kupit 15 skatel??? Lahko jim kupim 2 -3 kar je dovolj in kar je  vseeno vec kot kar sem lahko v Jugi.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Renault749, 15.07.2021 ob 19:19

 

Zakaj bi jim moral kupit 15 skatel??? Lahko jim kupim 2 -3 kar je dovolj in kar je  vseeno vec kot kar sem lahko v Jugi.

 

Renault749,

Zato sprašujem ker je bilo prej tako:

 

Tako so v 80ih na veliko zapravljali in razvajali otroke. S tem ko je otrok dobil za miklavža darilo od staršev in še dodatna darila od starih staršev, potem za božič(ker v 80ih je vedno ga komunistična partija voščila kristjanom, pol so ga pa iz fore še drugi praznoval, mogoče zarad božička na tv). Potem je še kaka verna teta, dala otroku darilo poleg staršev. Zdej ma otrok že pet škatl polnih daril. Potem so starši otroka peljal na muzejski vlak, kjer so plačali, da mu je dedk mraz dal darilo. Pol so še v vrtcu plačali, da je dedek mraz dal darilo ko je obiskal vrtec. Pol so otroka peljali v služno od mame kjer je dobil darilo. Pol so otroka peljal še v službo od očeta kjer je bil spet dogodek z obiskom dedka mraza in spet darilo. (In če vmes dodam takrat so bile službene zabave nore in pravi luksuz proti današnjim, in 50 letnice, takrat so za darila še celo pohištvo kupovali drugim ljudem in veliko več zapravljali kot danes) Če se vrnem k otroku pol je dubu pa za novo leto, spet od staršev darilo, pa starih staršev z obeh strani, pa od tet z obeh strani, pa od družinskih prijateljev. In nakonc ima otrok celo sobo polno darilnih škatel in 1000 igrač.

Tipična 80deseta in tipičen socializem in Jugoslavija.

Pol v devedsetih so pa kr nekaj začel težit, sploh proti letu 2000 da ni več denarja za toliko daril, pa vn prhajali z nekimi moralističnimi forami, da je to preveč zapravlanja pa da je zdej treba denar šparat pa da se z vsem tem pretiravanjem izničuje simbolni pomen božiča in podobno sranje. Se pa spomnem, da je bila konec 90ih neka kriza in so vsi šparali in otroci več niso dobivali na tone daril, kot v začetku 90ih in prej v socializmu v Jugoslaviji, ko so starši otrokom podarjali računalnike in videorekorderje. Takrat ko so otroci od miklavža do novega leta naokoli dobili po 15 daril.

Tako da tisto v Jugoslaviji je bilo pravo potrošništvo in luksuz v primerjavi z tistim kar je pol prišlo. Tako da zdj malo pojasni.

 

Zato torej sprašujem, da če se živi bolje a potem lahko kupiš otrokom ne 15, ampak npr 25 škatel daril za novoletne praznike?

Lahko bi jim kupil tudi 200 skatel a jih ne. In ne zaradi financ. Ti je sedaj kaj bolj jasno?

Odgovor na objavo uporabnika
Renault658, 15.07.2021 ob 20:12

Lahko bi jim kupil tudi 200 skatel a jih ne. In ne zaradi financ. Ti je sedaj kaj bolj jasno?

Ha ha ha ha ha, kok nakladaš, živiš pa kje v bloku celo.

In ja premožne dobro finančno stoječe družine, ki jih poznam tudi noben njihov otrok ne dobi po 15 darilnih škatel daril kot je bilo včasih. Tudi tisti ki bi jih lahko. Ja pač zlati časi preseravanja in luksuza iz Jugoslavije so minili.

A ni tema 2 pici za 5 oseb?

Nas je 5 in ja običajno naročimo 3 pice je pa zelo odvisno od situacije če je bolj malica smo zavili tudi v pekarno vsak na en kos pice  smo pa tudi že naročili več ampak je pravilma ostalo (ponvadi moj rad pretirava da ne bo zmnjkalo)….

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 15.07.2021 ob 20:25

Ha ha ha ha ha, kok nakladaš, živiš pa kje v bloku celo.

In ja premožne dobro finančno stoječe družine, ki jih poznam tudi noben njihov otrok ne dobi po 15 darilnih škatel daril kot je bilo včasih. Tudi tisti ki bi jih lahko. Ja pač zlati časi preseravanja in luksuza iz Jugoslavije so minili.

 

:)))) Kaj si ti milsis kdo sem ali kje zivim,briga samo tebe. ehehhe

Ne razumes,da ni stvar v financah ampak v vzoji….. Ma revezem razlagat.

Razlika med bogatim in med tabo? Ce das bogatemu 1000 Evrov se bo vrnil jutri s 2000.Ce se da tebi 1000 evrov se bo vrnil drugi dan s novo televizijo 🙂

P.s. Tebi se zdi vse cudno in luksuz zato,ker si reven. To je OCITNO.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Renault723, 15.07.2021 ob 20:34

 

:)))) Kaj si ti milsis kdo sem ali kje zivim,briga samo tebe. ehehhe

Ne razumes,da ni stvar v financah ampak v vzoji….. Ma revezem razlagat.

Razlika med bogatim in med tabo? Ce das bogatemu 1000 Evrov se bo vrnil jutri s 2000.Ce se da tebi 1000 evrov se bo vrnil drugi dan s novo televizijo 🙂

P.s. Tebi se zdi vse cudno in luksuz zato,ker si reven. To je OCITNO.

 

Pa sej vem, da imaš ti vzgojo v mislih! 🙂

Sej zato sem pa napisu, če citeram:

“Pol v devedsetih so pa kr nekaj začel težit, sploh proti letu 2000 da ni več denarja za toliko daril, pa vn prhajali z nekimi moralističnimi forami, da je to preveč zapravlanja pa da je zdej treba denar šparat pa da se z vsem tem pretiravanjem izničuje simbolni pomen božiča in podobno sranje.”

 

Pa kako problem je če se preveč razvaja otroke.

Sej zato pa sem napisu:

“Ja pač zlati časi preseravanja in luksuza iz Jugoslavije so minili.”

 

Takrat je lepo in zabavno bilo biti otrok, danes je dolgčas in zateženo.

Pol v devedsetih so pa kr nekaj začel težit, sploh proti letu 2000 da ni več denarja za toliko daril,”

 

🙂

Saj ti pravim; to da si ti tak in v tej situaciji,ne pomeni da smo vsi. Ravno obratno.
P.s. pa zamenjaj druzbo,prijatelje,itd…ker ce pravis da vsi tako zivijo,so ocitno vsi revni.

Ne niso, sam 15 škatel daril pa tudi ne podarijo svojim otrokom na božičnonovoletne praznike. Pol pa njihovim otrokom razlagam kako neverjetno in boljše je bilo šele včasih v državi, ki se ji je reklo Jugoslavija.

Odgovor na objavo uporabnika
Renault533, 15.07.2021 ob 20:43

Pol v devedsetih so pa kr nekaj začel težit, sploh proti letu 2000 da ni več denarja za toliko daril,”

 

🙂

Saj ti pravim; to da si ti tak in v tej situaciji,ne pomeni da smo vsi. Ravno obratno.
P.s. pa zamenjaj druzbo,prijatelje,itd…ker ce pravis da vsi tako zivijo,so ocitno vsi revni.

Saj ti pravim; to da si ti tak in v tej situaciji,ne pomeni da smo vsi. Ravno obratno.

kaj če bi tole tudi ti na sebi uporabil? To, da si ti tak bogataš in si lahko privoščiš vse, ne pomeni, da smo vsi. Ravno obratno. Aja, ti si sposoben, mi pa ne buahahahahahaha… in ko ti tupijo, da je takih sposobnih kot si ti, zelo malo, še vedno ne dojameš? V jugi je bilo za večino boljše kot je zdaj, v tem je keč (samo da večina tu beročih tega ne ve, ker niso takrat živeli, pa misli, da je bilo takrat slabo). Za manjšino kot si ti, je pa zdaj boljše.

Ja BTDT tega ne razume, ker se samo hvalisa cel čas, v resnici pa živi v bloku.

 

In prav imaš DEJ KRELE, ko praviš, da je mlad folk butast in ne ve koliko boljše je bilo, zato pa sem malo opisal situacijo, da bojo lahko prebrali o temu.

New Report

Close