Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Bi jim plačali pico?

Bi jim plačali pico?

Točno to. Po hvalisanju se vidi, da je to on, saj se spomnim kake je imel.

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 15.07.2021 ob 08:53

mičkeno bolj bodite no domiselni s to pašteto in kruhom. Pašteta tudi košta, bolje bi bilo, da rečete, da bodo jedli domačo marmelado in kruh. pri nas tudi tako naročimo, pa ne zato, ker ne bi imeli, ampak ker so pice ponavadi velike in je ravno prav.

Mijav mijav

Pašteta je 30 centov. A domača marmelada pa ne košta? Cuker, kozarci, pokrovčki, plin/elektrika da jo skuhaš……? Če še svojih marelic nimaš, moraš še te kupiti.

Ti si pa razen cepiva se daj metek v čelu! Cepljenje vsiljujejo! Dedek star 75 let je po 2 dozi Pfizera umrl! Jebite se že s tem

se ne vtikaš v zadeve drugih ljudi predvsem ne v restavraciji. Eno bi bilo, da ne bi plačali, ko bi prišel natakar, drugo pa je, da sta starša vzgajala svoje otroke. Mislim, ke neumneži ste nekateri a nič ne štekate? Naša družina, ko gremo ven na pico, kar je redko, skoraj nikoli ne naročimo vsak zase celo pico, ker je preveč – preveč mastna, preveč nastina preveč kalorična, preveč olja, preveč sladkorja in preveč soli. Je dobra, ampak da bi pojedla celo ali bi mulcu pustila jest celo? ne, če vem, da se ne bo premikal dosti.

Kako se lahko vi torej vtikate v to? ker starši otrokom niso dovolili cele pice? a ljudi poznate? ste res prepričani, da niso imeli denarja? in tudi če bi bilo to res, a je rekel, da ne morejo plačat? ljudje naredijo kar lahko in tej starši, ne glede na to ali so imeli denar ali ne, so bili tok ok do otrok, da so vsaj to jim omogočili v primeru, da niso imeli denarja!!!!!

Sram vas bodi!!!!!

Veš kaj? Jaz pa ti pošiljam en velik objem! Hvala ker si. Hvala, ker po svetu hodiš odprtih oči in vidiš pred sabo tudi kaj drugega, kot pa le sebe in svojo rit. Krasna si! Vzpodbujam te, da naslednjič vseeno narediš nekaj, kar je izven tvoje cone udobja. Res nam je včasih lahko neprijetno, ker ne vemo kako bo drugi reagiral, ampak jaz rečem, da danes gradim verigo lepih dejanj. Samo s temi besedami bi postregla natakarju, in on naj prenese naprej… Pač, ker se danes počutiš, da bi nekomu polepšala dan. Dobro se z dobrim vrača!

Sej jo vzameš domov in jo poješ drugi dan vsaj jaz tako naredim. Tudi ponudijo sami natakarji. Nevem v čem je problem če že pelješ družino ven jest.jaz tega nisem doživela če smo šli ven jest

….ste vi živeli?Moja starša sta bila oba zaposlena ,pa ni bilo daril pod smrekico,za Miklavža sva dobila oblačila, igrače od staršev samo za rojstni dan,novoletna darila sem poznala samo iz vrtca in šole.Morje…prvic v šoli v naravi.Pa ne jamram,imeli smo se lepo,lačni nismo bili.Me pa zanima,kje ste vi živeli,da vam je bilo tako rožnato?

Ne razumem, od kdaj je zdaj revščina, če ljudje sedijo v restavraciji in ne morejo pojest toliko pic, kot želijo. Tile so v kampu, kjer imajo hrano in očitno so na dopustu, totej avto, doma verjetno stanovanje. Zakaj jim je treba plačevat pico? Ljudje, ki so revni nimajo za morje in ne za restavracijo. Ostali pa niso revni temveč pač nekak furajo v lajfu. Sem že bila v situaciji, ko si eno leto nismo mogli plačat dopusta in nismo mogli kar po želji jest v restavraciji, smo pa imeli normalno za vse ostalo,  ampak da bi mi kdo kar denar začel podarjat za luksus, bi mi bilo precej čudno.

    Se popolnoma strinjam s kokoši.
    Zakaj bi jim plačeval Pizzo. Morda so se tako odločili. Pa ledeni čaj. Jaz našemu tudi ne pustim da pije drugo kot vodo, pa si lahko privoščimo. Meni se zdi glede pizze bolj bolano, ko vidim da 4-članska družina z majhnimi otroci naroči 4-pizze, da ne bodo izgledali revni. Pa izgledajo samo zakompleksani. Pol gre pa vse v smeti. Vsaj 3 polovice, če ne več. Katastrofalen odnos do hrane.
    Pa ideja da greš k njihovi mizi in jim donaročiš je tudi slaba. Mogoče pa niso revni. Samo tako so se odločili.
    Mi smo tudi že naročili 1 pizzo, pa en kozarec vode. Jaz nisem bila lačna, otrok je majhen, poje 1 kos, moj ostalo. Moj pije nikoli nič, ker ima ko je, drugače težave z želodcem, midva z malim vedno pijeva samo vodo. Na drugo ga ne navajam, ni zdravo.
    Hmmm. Kako bi izpadlo, da bi nam sosedna miza naročila dodatno pizzo…

Lahko bi častili še 3 pice. Sej jih je bilo 5?

Lahko bi častili še 3 pice. Sej jih je bilo 5? Vprašaš? Dejte bit malo dobrodelni no.

Odgovor na objavo uporabnika
Bi, 15.07.2021 ob 09:38

Odgovor na objavo uporabnika
EN ZAPIS SPODAJ, 15.07.2021 ob 08:49

Spodaj me je en zapis spomnil na situacijo pred enim mesecem v gostilni na obali. Tam sva jedla z možem, za sosednjo mizo pa petčlanska družina z večjimi tremi otroki, nekje od 12 do 17 let. Naročili so dve pici in vodo. Ta starejši je rekel, da on bi sam eno pico, pa srednji tudi, tamala je vprašala, če lahko ledeni čaj, pa je oče rekel, da ne, da bo to dovolj. No, pojedo, pa pravi srednji, da on je še lačen, pa mu odgovori oče, da bo v kampu jedel pašteto in kruh.

Sva z možem razmišljala, da se ponudiva plačat dve pici, pa potem nekako nisva, se nama je zdelo nespoštljivo. Kaj bi vi naredili?

Prosila bi natakarja za rundo pijače in še 2 pici na moj račun, anonimno ..”časti hiša na vsakih 50 pic” ali karkoli bi bil izgovor. Najstniki lahko pojejo toliko, da se samo čudiš kam zbašejo vse.

Uff, kako lepo, empatično in domiselno od Vas. Vsa čast.

———————————————————————-

Pa še odgovor za avtorico, sama bi ravnala in razmišljala kot Vi v dani situaciji, na žalost, bi si pa želela, da bi kot avtorica, ki sem jo citirala.  Glede ostalih komentarjev, da je bila to samo vaša percepcija pa, gospodje in gospe, pozabljajo na žensko intuicijo in mislim, da ste Vi oglašeni z njo.

V realnosti boš težko našel takšne starše kot v teh izmišljenih temah.

Če ne bi imeli denarja, bi jim po moje mati doma spekla pico, kar pride precej ceneje.

Uh, tudi jaz sem taka kot ti. Jaz sem imela dilemo pred leti ko je v špar na maskare prišel dedek z vnukom v taki zelo bogi maski bili so v trgovini in v vozičku imeli 1 mleko in pol hlebca kruha. In nisem vedela ali dam mali maskarici denar kao za pusta hrusta Ali ne. Pa nisem. Dam pa večkrat kakšni čistilki v wcjih trgovskih centrov kakšni 5 eur za kavico. Vse pa lepo pozdravim in ogovorim. Več takih kot ti avtorica.

Bodi ti zdaj pametna, 12-17 letni otroci, ki se razvojajo in potrebujejo hrano za rast, kaj je dovolj3 pizze za 5 oseb, vsakemu svojo ali pa naj foter v kampu jé kruh in pasteto. Gospa je cisto pravilno bila ogorcena, ti pa si sarkasticna in hudobna.

New Report

Close