Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi kolegici s cca 100 kg, ki ne more zanositi, rekli, da naj shujša?

Bi kolegici s cca 100 kg, ki ne more zanositi, rekli, da naj shujša?

Ja, sem ji, imela sem sicer predolg jezik, punca je bila porejena za vsaj 30 kg preveč, jasno je bilo, da je imela posledično rodila v malori….
Je najprej zamerila, ampak ko ji je enako povedala ginekologinja, je začela hujšati in nato zanosila po slabem letu, ko je oklestila kilograme.

Ona je samo tvoja kolegica (ne prijateljica) in pred tabo razpravlja o svoji neplodnosti? Včasih se nekaterim ljudem zdi samoumevno vtikovati se v tuje “probleme” in kar sami dajejo nasvete, za katere jih nihče ni prosil. Ali te je prosila za nasvet oziroma mnenje o svoji neplodnosti in za pomoč? Ni? Potem ji ne dajaj nasvetov.

Ja, sem ji, imela sem sicer predolg jezik, punca je bila porejena za vsaj 30 kg preveč, jasno je bilo, da je imela posledično rodila v malori….
Je najprej zamerila, ampak ko ji je enako povedala ginekologinja, je začela hujšati in nato zanosila po slabem letu, ko je oklestila kilograme.
[/quote]

No, vidiš, po nasvetu ginekologinje je začela hujšati, ne po tvojem, zato bi bilo bolje, če se ti ne bi vtikala.

Pa kaj se babšeta vtaknete v vse in v vsakogar? A nimate same sabo in s svojimi zadevami dovolj dela? Bo že shujšala, če bo hotela naraščaj, se bo pač vzela v roke. To je njej jasno bolj kot tebi.


Najbolje, da ji pove zdravnik (če ima ta namen), drugače pa ji še vedno lahko posreduješ kake članke z neta.

Bivša sošolka ravno tako ni nikakor mogla zanositi in so ji vsi govorili, da mora skujšat in bo pol kao takoj ratalo. Še ginekolog ji je rekel, da mora shujšat vsaj 20 kg, če hoče zanositi. No pa ji je komaj komaj uspelo in je res shujšala 20 kg. Misliš, da je potem kar zanosila? Ne, ne in ne. Jo je ginekolog potem končno poslal na en pregled, kjer so ugotovili, da nebo kar tako zanosila pa tudi, če shujša 50 kg. So ji dali ene tablete, ki jih je potem jemala ene par let. Potem pa čez noč čudež. Ni nujno, da bo kar tako zanosila, če shujša. Lahko je problem čisto drugje.

Pa je bila na kakšnih pregledih? Včasih ni debelost vse.

Kar dolgo sva se trudila zanosit. Pri meni uradno vse bp, pri partnerju isto. Pa imam normalno postavo 169/53. Bila tik pred umetno oploditvijo, ko se je potem končno prijelo in imamo zdravega 4 letnika. Od takrat ne uporabljam nobene zaščite ampak zanosila še nisem. Če bo bo, bomo veseli, drugače pa tudi. Na umetne itd ne grem.

Kolegica ima 3 otroke z nekje 2 leti razlike. Zadnjega rodila pri reci piši skoraj 140 kg. Vsi zdravi in veseli. Vsi otroci tudi načrtovani in z nobeno zanositvijo se ni “trudila” dlje kot mesec, dva.

Niso kile vse. So pa priročen izgovor za postavljati diagnoze, ko ne veš kaj je razlog. Tako laiki kot zdravniki. Dobro da imamo kile in cigarete, da lahko vedno najdemo razlog. Pa tudi če za zanohtnico na palcu 🙂

cca 2 desetletji nazaj na gk v Ljubljani, ko sem hodila na preglede zaradi neplodnosti, je neka punca jokala kot dež. Povedala je, da ji je dr nič kaj sočutno rekel, da je zaradi viška kg neplodna, da hormoni ne delajo ok… Pa je imela morda 10 kg preveč…

lp

Vaši izgovori, kako poznate eno, ki je s 140 kg zanosila, so brezzveze. Dejstvo je, da imajo debeluhinje preveč estrogena in ta lahko povzroči neplodnost. Ne seveda pri vseh ženskah, ker smo si ljudje med seboj pač različni, ampak za žensko, ki ne more zanositi in je hkrati predebela, je vsekakor priporočljivo shujšati. Mar se vam res ne zdi smiselno, da se odstrani vse možne vzroke, ki bi neplodnost lahko povzročili?

Recimo, da normalno zanosiš in rodiš s 150 kg. Kaj pa potem? Kaj ima otrok od take mamice, ki se komaj premika?

Kaj ima pa otrok od mamice, ki se ne briga zanj, ki kofetka, ki ga pusti zaprtega v avtu sredi poletja, ki kadi, ki mu vsiljuje veganstvo…

New Report

Close