Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi res vzeli begunca na dom???

Bi res vzeli begunca na dom???

Praviloma tujih ljudi, ki jih ne poznam in o njih nimam nekih kredibilnih informacij, v svoj dom ne spuščam.
Dejansko se pa vedno opiram na svojo lastno presojo. Če se v družbi nekoga ne počutim prijetno ali slutim nek potencialni problem, potem tega človeka ne pripeljem domov. Ne glede na narodnost, situacijo, itd. Tudi če je kolegov kolega. Lahko pa nekoga srečam prvič, vidim, da res nujno rabi kopalnico npr., imam dober občutek in mi ga ni problem spustiti v stanovanje. Je različno od primera do primera, ključno je pa, kako ocenim človeka.

Ampak lahko rečem, da je načeloma odgovor: ne.

Dodatek: ljudi, ki nimajo urejenih dokumentov, bivanjskega statusa v naši državi, oz. nimajo teh stvari svoji situavciji primerno urejenih pri pristojnih službah (popolni ilegalci) ali pa so bili izpostavljeni določenim zdravstvenim rizikom, pregledani in cepljeni pa ne, itd. pa itak ne bi spuščala k sebi domov. Taki morajo najprej skozi sito pristojnih služb, oziroma mora biti nek organiziran in urejen protokol zanje.


obsojajoča do drugih…
praviš,d a bi pomagala, hkrati pa po drugače misliečih z nekim obsojanjem tolčeš…
in ne ne gre samo za pomagati – gre tudi za lastno varnost…
če imaš takšno mišljenje – zakaj potlej čakaš na begunce, zunaj na cesti jih je polno ljudi, ki nimajo nič in kam… sprejmi ga pod svojo streho … zakaj tega ne narediš????

zdaj lahko zase govorim – ni težava v pomoči – pomagam jaz vsakemu, ob pogoju tudi, da se jaz počutim varno in da ne ogrožam sebe in svojih bližnjih…
in to je tukaj problem…
pred koliko davno leti so druge države sprejemale te ljudi v svoje države, njihova lastna okolja, potem pa se ti ljudje, kar naenkrat obrnejo proti tebi, tvojemu narodu in začno pobijati naokoli… kaj se je zgodilo v ikei na švedskem – dva prosilca za azil ubila mamo s sinom – pelji si ju v dom no in jima pomagaj – revčka uboga, ker nimata nič… prideta v tujo državo, proita za pomoč, za hvala lepa pa pobijaza ljudi…
in samo vprašamo koliko je še takih – sploh, ker se ve, da jim ni to problem, da si želijo živeti v miru, ker če nbi bilo ro bi se ustavili v prvi mirni državi… ne, oni imajo svoje vidike in točne načrte – se lahko samo vprašamo s kakšnim namenom, pa danarja so tud polni očitno.[/quote]

Kje so ti ljudje, ki nimajo nič in so na cesti?

Ob ljudeh, ki se vedno počutijo ogrožene in vidijo samo črne scenarije, se vedno vprašam, kakšni ljudje so to: so sami tako pokvarjeni in delajo drugim s*anja ali pa bi vse to delali, samo da si trenutno ne upajo?

Niso vsi begunci zločinci in kriminalci in đihadisti ali karkoli že. Jih je precej navadnih ljudi, ki iščejo svoj kruh in mir.

Si predstavljaš, da bi se Slovenci morali pognati za trebuhom za kruhom? Pa bi na zahodu o nas govorili, češ kakšni kriminalci smo, da se že itak pobijamo med sabo, ali mož fenta ženo ali pa se na cestah pobijamo?
Ni vse črno-belo, veš…[/quote]

Slovenci ne bi zavračali paketov rdečega križa, tako kot jih tile mujoti. Če bi bili res takšni reveži, bi sprejeli pakete ne glede na to, kaj je na njih narisano. Ampak ne, njihova vera, ego so preveliki.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi v Bosni je kar nekaj mladih fantov zbežalo, z vseh treh strani, ker se enostavno niso hoteli bojevati za neke idiote. Danes so v tujini uspešni zreli ljudje.

Če bi imel kak vikend kje bolj proč bi jih morda sprejel nekaj.V svojo hišo pa jih ne bi vzel. Nekako bi me bilo preveč strah bivati z njimi pod isto streho. Morda ko bom starejši in me ne bo strah za življenje bom morda sprejel kakega brezdomca tudi k sebi domov.Če bi jih srečal zunaj pa bi jim dal kaj hrane, obleke, denar seveda v okviru svojih zmožnosti. Prav pa bi bilo, da bi se tudi naši vrli politiki pokazali malo solidarni in bi se odpovedali eni svoji plači pa bi prispevali za te uboge ljudi. Se spomnete bivšega urugvajskega predsednika Mujica, ki se vozi naokrog s trideset let starim VW in biva na neki kmetiji, večino svoje plače pa podari revnim? No mislim da je to priložnost za našega Pahorja da se malce izkaže in sprejme nekaj beguncev v svojo predsedniško palačo, mislim da bi dobil še en mandat na volitvah. Ob tem se pa spomnim na papeža Frančiška, ki tudi slovi po svoji skromnosti in je nekoč izjavil da bi morali v samostane in vatikanske sobane nastaniti brezdomce in da ga boli srce ko vidi nune in duhovnike ki imajo najnovejši model pametnega telefona in se vozijo v dragih avtomobilih .”Non si puo ” je vzkliknil t.j. “Ne gre tako” On sam se pa vozi s katrco, ki so mu jo podarili.
Na svetu bi moralo biti več takih ljudi kot so papež Frančišek, predsednik Mujica, Pedro Opeka…potem bi bil naš svet veliko lepši.

Pahor komaj sam preživi s svojo plačo, kako bo potem drugim dajal. Mogoče pa bi lahko kakšni begunki umil lase, tega je že vešč.

Tudi v Bosni je kar nekaj mladih fantov zbežalo, z vseh treh strani, ker se enostavno niso hoteli bojevati za neke idiote. Danes so v tujini uspešni zreli ljudje.[/quote]
Nisem pisala o Bosni. Moji hrvaški bratranci so se borili za svoje njive, jih dobili nazaj v solidno kratkem času in jih spet obdelujejo. Nočejo biti uspešni poslovneži v Nemčiji.
Mimogrede – so mi šli na živce tudi tipi, ki so se med vojno v Sloveniji potuhnili, ko s jih poklicali v TO.


Ja, samo domov v Bosno ne smejo več, a ne? Tko to gre! In uspešni so toliko, kolikor bi bili tudi, če bi branili svoje domove pa na kateri koli strani!

Izven teme, pa vendar: a poznate tudi koga, ki bi za lažje fizično delo zaposlil invalida, štiriunika, na območju Štajerske? Sicer ni begunec, ampak Slovenec, pa saj to verjetno ni ovira.[/quote]

Ne, ne poznam nikogar, ki bi zaposlil invalida. Žal.[/quote]

Vseeno hvala!

Vsem pametnjakovičem predlagam, da najprej uresničijo svoje humane besede z dejanji ter se javijo čez par mesecev s svojimi izkušnjami.

Tudi v Bosni je kar nekaj mladih fantov zbežalo, z vseh treh strani, ker se enostavno niso hoteli bojevati za neke idiote. Danes so v tujini uspešni zreli ljudje.[/quote]
Nisem pisala o Bosni. Moji hrvaški bratranci so se borili za svoje njive, jih dobili nazaj v solidno kratkem času in jih spet obdelujejo. Nočejo biti uspešni poslovneži v Nemčiji.
Mimogrede – so mi šli na živce tudi tipi, ki so se med vojno v Sloveniji potuhnili, ko s jih poklicali v TO.[/quote]

Kdo pa obdeluje njive tistih, ki so umrli v vojni?

Glej, ne rečem, da nas napade Nemčija (npr. 2. svetovna vojna) ali kaj podobnega, ampak da se gremo vojno zaradi treh budal, sem jaz prva, ki spakira kufre in svoje tri fante, pa spokamo iz Slovenije!
Da si dovolim, da dopustim svojim otrokom, da se pobijejo s svojimi sosedi, kolegi, znanci, prijatelji, ki so slučajno iz nekega razloga na drugi strani, to bi bil zame osebno velik starševski poraz pri vzgoji! In za koji Q? Za Tudjmana in Miloševića? Življenje mojih otrok je veliko več vredno kot ena usrana njiva! Njive imaš na vseh koncih sveta, življenje pa samo eno!


Ja, samo domov v Bosno ne smejo več, a ne? Tko to gre! In uspešni so toliko, kolikor bi bili tudi, če bi branili svoje domove pa na kateri koli strani![/quote]

Kolkor vidim, se lepo vračajo v Bosno, vsako leto na dopust.
Jih poznam kar nekaj iz mednarodnih organizacij v tujini, fini izobraženi ljudje, ki so spokali tik na začetku vojne, lepo elegantno so spakirali in si kupili karto za vlak, se v tujini v begunskem taborišču takoj vpisali na tečaj jezika in dokončali kako šolanje ali pa se vključili v prostovoljna dela in se uspeli prebiti v normalno življenje. Dom? Dom je tam, kjer so ljudje, ki jih imaš najraje. In kaj ti bo dom, če te pobere vojna in te ni?


Ja, samo domov v Bosno ne smejo več, a ne? Tko to gre! In uspešni so toliko, kolikor bi bili tudi, če bi branili svoje domove pa na kateri koli strani![/quote]

Branili domove pred kom? Pred sosedom? Sošolcem? Prijateljem? Bratrancem celo?!
Ma hebeš dom, če moraš za njega ubit prijatelja!


Nisem pisala o Bosni. Moji hrvaški bratranci so se borili za svoje njive, jih dobili nazaj v solidno kratkem času in jih spet obdelujejo. Nočejo biti uspešni poslovneži v Nemčiji.
Mimogrede – so mi šli na živce tudi tipi, ki so se med vojno v Sloveniji potuhnili, ko s jih poklicali v TO.[/quote]

Kdo pa obdeluje njive tistih, ki so umrli v vojni?

Glej, ne rečem, da nas napade Nemčija (npr. 2. svetovna vojna) ali kaj podobnega, ampak da se gremo vojno zaradi treh budal, sem jaz prva, ki spakira kufre in svoje tri fante, pa spokamo iz Slovenije!
Da si dovolim, da dopustim svojim otrokom, da se pobijejo s svojimi sosedi, kolegi, znanci, prijatelji, ki so slučajno iz nekega razloga na drugi strani, to bi bil zame osebno velik starševski poraz pri vzgoji! In za koji Q? Za Tudjmana in Miloševića? Življenje mojih otrok je veliko več vredno kot ena usrana njiva! Njive imaš na vseh koncih sveta, življenje pa samo eno![/quote]
Ti pa nisi ravno kmetica, verjetno:-)? Pravi kmet svoje zemlje ne zapusti.
Kakorkoli, v našem konkretnem primeru je bila situacija (ker se je šlo za obmejne kraje) takšna, kot če bi na primer Avstrijci obstreljevali Maribor iz ozemlja svoje države. Mariborčani bi pa branili mejo.
Brala sem nekaj knjig o Afganistanu, Siriji itd. Nimam predsodkov pred muslimani, med begunci so morda tudi ateisti ali celo kristjani (v Siriji živijo tudi ti). Ampak če Isis za vedno zavzame te (tudi lepe) kraje, kjer živijo tudi
izobraženi, dobri ljudje, bo tam za vedno zavladal nasilni primitivizem. In če vsi zbežijo, če se nihče ne upre?
Ne vem – kaj pa praviš na zgodbo arheologa, ki so ga obglavili, ker ni hotel izdati, kje so skrite zgodovinsko pomembne dragotine? Je po tvoje bedak? Jaz mislim, da je kljub vsemu heroj.

Azilnemu domu Katarina Štrukelj sem dal za begunce na razpolago svoj lepo urejen vikend. Z veseljem so to sprejeli in se mi zahvalili. Sedaj se dobro počutim.

New Report

Close