Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bi se selili iz LJ v KR?

bi se selili iz LJ v KR?

tako kot pišeš, mislim da boste nesrečni v kr
imam kolegico ljubljančanko in ja, ni se navadila v 6 letih in se bo po moje ob prvi možnosti selila v lj
drugač pa, povej kje ste gledali stanovanje, pa ti svetujemo bolj konkretno

Fuj, v Lj tako smrdi, in ta megla. Pa povsod se moraš peljat z avtom, če želiš na kak hrib. In kje sploh lahko tečete ljbljančani? Mi je prav bedno gledat, ko vidim tekače po ulicah, kako čakajo semafor.
Pa gužva, nimaš kje parkirat, vse zasmrajeno, hrup, da še ponoči ne moreš spati.

Jaz nebi živela v LJ.
Interesne dejavnosti imaš organizirane v vsakem kraju. Imaš klube, športna društva, knjižnice, ki organizirajo prireditve za otroke (ure pravljic, ustvarjalne delavnice,…). Da o cenah stanovanj ne govorimo. Tudi cene storitev so nižje. Piza v Lj – je ni pod 7 eur, na “vasi 4 – 5 eur,…

Tudi izven LJ se dobi skoraj vse in še več (boljši zrak, manj hrupa, parkirišče, bolj normalen folk – manj prepotenten – VSE TO IMA MARIBOR :))

Kaj pa Vrhnika? Sicer veliko manjša od Kranja, je pa bliže LJ in prometno ugodnejša. Edino mogoče so cene za spoznanje višje kot v Kranju.
Pa med Vrhniko in LJ je polno vasi in krajev, kjer so cene najbrž tudi nižje kot v LJ.

Aja? V Mariboru pa diši? :)))))))))))))))))) Haha, voziš se mimo gromozanskih dimnikov iz katerih se vali dim, a ne?
No ja, v Mariboru ne bi živela, pa da mi dajo stanovanje zastonj.

“kranjčan” – čestitam! Sem se nasmejala ob tvojem odg. Res.
Mene selitev v Lj oz okolico še čaka in tega me kar malo skrbi. Namreč iščem si slizbo v Lj oz okolici, partner je ljubljančan(strogi center) vendar si bova morala najt stanovanje nekje drugje,ko dobim službo. Drugače pa prihajam iz totalne periferije-haha, sedaj zivim na vasi, v veliki hiši in ne vem kako bo. Večkrat sem v Lj- pa mi je kar nekako všeč, sam ta promet me ubija, pa da se moraš če se hočeš rekreirat vsest v avto pa nekma zapeljat-sploh če zeliš kolesarit, ker po mestu vozit z biciklom-kao kolesarjenje pa se mi zdi mimo. Ne vem kako se bom navadla nimam pojma.

Jaz sem se lani preselila iz LJ v KR. Selila sem se zato, ker je moj mož iz KR in ima tu hišo. Jaz sem se KR čisto navadila, službo imam k sreči tako, da se lahko izognem najhujši gneči na cestah, interesne dejavnosti, ki so meni zanimive, so v KR bolj dosegljive kot v LJ. Edino včasih, ko se zvečer peljeva domov mimo mojega prejšnjega stanovanja, pa sem že utrujena, pomislim, da bi bilo bolj udobno, če bi lahko sparkirala kar tu in ne preživela naslednje pol ure v avtu.

Drugače pa mislim, da je uspešna selitev v glavnem odvisna od človeka in pričakovanj. Imam prijatelje, ki so se iz strogega centra LJ preselili v Škofjo Loko in so super zadovoljni in druge, ki so se iz bližine centra preselili samo nekaj km stran, pa so zdaj čisto nesrečni, ker živijo na drugi strani obvoznice…

25 minut od centra KR do BTC – seveda ne zadnjih nekaj dni, ampak tudi tunel bodo odprli, potem pa bomo spet na starem…

Zelo pogosto se zgodi, da se zbudim v soncu, potem pa pri Šmartnem zapeljem v meglo in tako je še nekaj naslednjih ur. Toliko o megli, res je pri nas veliko lepše ob jutrih.

V KR veliko lažje živiš v centru mesta, kjer imaš na peš tako vrtec, šolo, dejavnosti, kafiče, trgovine, gledališče, kino, kot pa v Ljubljani. Razen seveda, če živiš v strogem centru LJ, tam pa je totalen suffer parkiranje – tega v KR zaenkrat še nimamo 🙂

Da ne govorim, da imamo tudi naravo zelo blizu in to boljšo, lepšo kot je Mostec. Edino, kar nam manjka je ZOO, zato pa se odpeljemo kakšno soboto ali nedeljo v Ljubljano in uživamo v lepotah velikega mesta.

Jaz bi takoj menjala, je pa res, da morata dobro razmisliti, kako bosta pobirala otroke iz šole, pri nas se le-te namreč zapirajo ob pol petih.

Tukaj ne debatiramo o lepoti mesta in okolice. Mislim, da je najbolj pomembno, kakšna je v kraju, kamor bi se selila, tvoja socialna in infrastrukturna mreža in kje misliš šolat otroke. Če imaš otroke v KR in tam nikogar, ki ti jih lahko pobere iz vrtca ali pelje kam na dejavnsoti ali preprosto malo počuva, potem sem zelo proti. Če mislite otroke vozit s sabo v LJ, pa še bolj, na koncu le še spite v KR.

Mi smo se, ne v Kranj, v drugo smer, celo še malo bližje, tudi zaradi cenejšega oz. večjega stanovanja. In ja, je čudno. Niso problem tisti kilometri, nama, ki sva tudi Ljubljančana, je problem že sam občutek, da nisva več v Ljubljani. Če vam Ljubljana pomeni še kaj več kot le stanovanje (praviš, da veliko reči počnete v Ljubljani), se raje ne selit drugam, če le obstaja kakršnakoli možnost, da ostanete tu.
Jaz se ne bi odločila, če bi imela še enkrat možnost. Oziroma, odkra sva odšla, iščeva možnost, kako iti nazaj. Pa je minilo že nekaj let.

New Report

Close