Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Biti debel je izraz lenobe in nič drugega

Biti debel je izraz lenobe in nič drugega

Shujšat je enostavno: ješ malo in neredilno ter športaš.
Ampak enim je težko dvignit rit izpred TV in it na sprehod, kaj šele kaj drugega. Se jim pa da cvret zrezke in pomfri namesto da bi skuhali zelenjavno mineštro, s katero je precej manj dela.
Zanimiv paradoks.
To je dejstvo in ni nobene večje filozofije zadaj.

Poglejte v trgovske centre in razne mekdonaldse: same debele družine, debeli straši, debeli otroci.
Pa poglejte v hribe in druge rekreativne površine: same vitke družine, ki pokajo od zdravja.

Poglejte, kaj kupujejo in s čim se bašejo debel družine: pohanje, pomfri, čips, hamburgerji, mknagci, sladkarije, sladke pijače.

Pa poglejte jedilnik vitkih družin: ajdovi žganci in kislo zelje, zelenjavna mineštra, piščančja obara, bučke, melancani, solate.

Zelo enostavna matematika.

Debeli: nič več jamrat, svoje zdravje in kile vzet v roke in shujšat.

A sem lena, ker sem debela, ali pa debela, ker sem lena?

nova
Uredništvo priporoča

Pa če ste že sebe zašpehali, je treba še otroke? Se vam lastni otroci nič ne smilijo, da jim pustite tako zašpehanost?

https://www.youtube.com/watch?v=YpvEXEdxVF4

Če bi bilo enostavno shujšat, bi bili vsi vitki, z mano vred. Tako pa je stanje precej drugačno.
Pa ti, ki takole obsojaš, kaj narediš za to, da si vitka, ali imaš zgolj srečo (na tem področju)?
Verjetno je hujšanje precej bolj zapleten proces, kot si ti predstavljaš.

Kako veš, da je tako lahko shujšati? Si že kdaj hujšal/a?

In kdor se tako spotika v videz drugih kot se ti, ima dolgočasno življenje in je beden v glavi. In nič drugega.

A je važn? 😉

Se pa z avtorco strinjam. Disciplina je problem. Naredit sklep in se ga držat.

Zdaj pa ze meni to tecno prebirat no pa sem vitka nehite ze utrujat to s kg vsak ima pravico da zivi kakor zeli

Jaz sem danes malicala pohan piscancji zrezek in francosko solato, pa kaj podobnega veckrat jem. Imam 55 kil na 168 cm, sportam bolj malo, topogledno je pac genetika na moji strani. Moja prijateljica mojo malico samo povoha, pa ima ze eno dodatno kilo viska, ce malo karikiram. Nismo vsi enako narejeni, dajte si to ze enkrat dopovedati.

To je že res. Ampak je pa dejstvo, da debeli ljudje ves prosti čas presedijo pred tv ali računalnikom in da jedo zelo kalorično hrano. Če bi se samo navadili it vsak dan za eno uro na sprehod in se odpovedali hrani zvečer, bi šla kakšna kila dol. Potem pa sčasoma vse več hoje, ki naj preide v hojo v hrib in vse manj hrane, oziroma naj bo hrana manj redilna. To pa ni tako težko, kajne?

To je že res. Ampak je pa dejstvo, da debeli ljudje ves prosti čas presedijo pred tv ali računalnikom in da jedo zelo kalorično hrano. Če bi se samo navadili it vsak dan za eno uro na sprehod in se odpovedali hrani zvečer, bi šla kakšna kila dol. Potem pa sčasoma vse več hoje, ki naj preide v hojo v hrib in vse manj hrane, oziroma naj bo hrana manj redilna. To pa ni tako težko, kajne?
[/quote]

No, vsaj za to mojo prijateljico, ki sem jo omenila, to ne velja.

Dobro so ti oprali možgane. Ja, debeli so si sami krivi, revni so si sami krivi, pretepeni so si sami krivi, zlorabljeni in posiljeni so si sami krivi. Dajte kdaj kaj prebrati, ne samo lapati v tri krasne.

Je vedno fajn imet kako kilo na zalogi. Saj veste ko vas bolezen uhvati, takrat tiste kile prav pridejo. :)))))

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

To je že res. Ampak je pa dejstvo, da debeli ljudje ves prosti čas presedijo pred tv ali računalnikom in da jedo zelo kalorično hrano. Če bi se samo navadili it vsak dan za eno uro na sprehod in se odpovedali hrani zvečer, bi šla kakšna kila dol. Potem pa sčasoma vse več hoje, ki naj preide v hojo v hrib in vse manj hrane, oziroma naj bo hrana manj redilna. To pa ni tako težko, kajne?
[/quote]

Sicer to ničesar ne pojasni, pa me vseeno zanima: a ti greš vsak dan za eno uro na sprehod in ne ješ zvečer?
Kakšen larifari je to, da debeli ves prosti čas sedijo pred tv ali računalnikom … sploh škoda komentirat. Tudi glede kaloričnosti hrane, marsikateri vitki je bolj nezdravo hrano, pa se mu nič ne pozna.

To je že res. Ampak je pa dejstvo, da debeli ljudje ves prosti čas presedijo pred tv ali računalnikom in da jedo zelo kalorično hrano. Če bi se samo navadili it vsak dan za eno uro na sprehod in se odpovedali hrani zvečer, bi šla kakšna kila dol. Potem pa sčasoma vse več hoje, ki naj preide v hojo v hrib in vse manj hrane, oziroma naj bo hrana manj redilna. To pa ni tako težko, kajne?
[/quote]

No, vsaj za to mojo prijateljico, ki sem jo omenila, to ne velja.
[/quote]

Da nisi ta prijateljica ti? Kako pa ti veš, kaj ona je in počne, ko tebe ni zraven?

To je že res. Ampak je pa dejstvo, da debeli ljudje ves prosti čas presedijo pred tv ali računalnikom in da jedo zelo kalorično hrano. Če bi se samo navadili it vsak dan za eno uro na sprehod in se odpovedali hrani zvečer, bi šla kakšna kila dol. Potem pa sčasoma vse več hoje, ki naj preide v hojo v hrib in vse manj hrane, oziroma naj bo hrana manj redilna. To pa ni tako težko, kajne?
[/quote]

Sicer to ničesar ne pojasni, pa me vseeno zanima: a ti greš vsak dan za eno uro na sprehod in ne ješ zvečer?
Kakšen larifari je to, da debeli ves prosti čas sedijo pred tv ali računalnikom … sploh škoda komentirat. Tudi glede kaloričnosti hrane, marsikateri vitki je bolj nezdravo hrano, pa se mu nič ne pozna.
[/quote]

Seveda grem, pa ne samo na sprehod, grem tudi na kak hrib, pa na telovadbo. In ne jem zvečer.
Od česa so potem debeli debeli, od zelenjave in športanja?

Tisti, ki se užaljeno branite, zapomnite si nekaj: kdor ni sposoben prit na hrib kot je Šmarna gora, se mora resno zamislit in dojet, da je zelo nezdrav ter začet spreminjat svoje navade.

Sicer to ničesar ne pojasni, pa me vseeno zanima: a ti greš vsak dan za eno uro na sprehod in ne ješ zvečer?
Kakšen larifari je to, da debeli ves prosti čas sedijo pred tv ali računalnikom … sploh škoda komentirat. Tudi glede kaloričnosti hrane, marsikateri vitki je bolj nezdravo hrano, pa se mu nič ne pozna.
[/quote]

Seveda grem, pa ne samo na sprehod, grem tudi na kak hrib, pa na telovadbo. In ne jem zvečer.
Od česa so potem debeli debeli, od zelenjave in športanja?
[/quote]
Od česa si pa tako našpičena? Pa ne zaradi lakote? Ne vem no, če bi bila zadovoljna sama s sabo, se ne bi tako obremenjevala z drugimi.
Aja, se ti – spečt pohan zrezek je neprimerljivo hitreje in enostavneje kot pa skuhati zelenjavno juho. Zrezek se speče v tistem času, ko niti zelenjave ne olupiš in narežeš. Razen če tudi ti streseš v vodo vrečko zmrznjene zelenjave? Jaz sem s pripravo zelenjavo že precej zverzirana (jo tudi veliko pojemo), samo priprava pač traja.

Imam prav enako višino in kilažo kot ti, pa se mi zdi, da je edina razlika med mano in tistimi, ki so okrogli, da jedo tako malico, kot si jo opisala, neprimerno večkrat kot jaz. Jaz sem tudi včeraj jedla kalamare in pomfri, ampak to se zgodi enkrat na tri mesece, drugače pa jem čisto nekaj drugega. Če bi pa danes užgala McD, pa potem tortico, pa jutri to, kar si jedla ti, pa tako večino dni, bi bila tudi jaz veliko težja.

Vam bom jaz zdaj povedala. Tisti, ki govorite, da je treba na sprehod, da se shujša, se motite.

Sama sem hodila na sprehode, pa sem ostala pri isti teži. Zato ne govorite kar nekaj v tri krasne.

Če želite shujšat, morate samo manj jest. Se odrečt. Ne jest, ko vam paše, ampak pač po ustaljenih obrokih. 1500 kalorij na dan in nič več.

Ni treba telovadit na začetku, da shujšate.

20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je gibanje, 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa hrana.

Pa ne samo čokolado, tudi slastne maslene rogljiče, piškote in jajčne kreme. Zavedam se, da je tega preveč in zato se redim. Sem tam pri stotki.

super. ti kar rada jej. boš verjetno zelo rada čitala tudi izvide o posledicah kmalu. pol bo pa jok in stok

Sem pojedla danes kotlet in solato z vrta. Nič kruha, nič čipsa, nič hamburgerja…ipd kar pišeš In kaj?
Zjutraj ovsene kosmiče in banano.
Za večerjo solato in jajce.
Vmes eno papriko iz vrta.

Pa spet ni čipsa, ne pomfrija, ne sladkarije…

Ne posploševat!

New Report

Close