Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bivšega pozabit z novim ljubimcem?

Bivšega pozabit z novim ljubimcem?

Dosti žensk poznam, ko gredo narazen z enim moškim, imajo v par dneh, tednih že novega ljubimca, moškega.

Mene je skenslal že pred enim letom pa me drugi moški sploh ne zanimajo več? Skupaj sva bila samo pol leta.

Kako ste pa ostale? Če ste šle narazen, ste si komot našle drugega ali pa vas drugi moški sploh niso zanimali?

Jaz sploh nimam zanimanja za moške. Sploh ne opazim ali je kdo simpatičen ali ne. Nobene želje po njih.

Še huje pa je, da bivšega pa še nisem prebolela. Kar ne gre iz glave.

Te, ki si najdejo novega po enem tednu, verjemi, da niso normalne v “glavi”. Normalno je, da po razhodu z nekom nimaš nobene želje po novem, pusti, da naredi čas svoje. Tiste, ki imajo novega po enem tednu, sigurno bivšega niso ljubile, najbrž tudi rade ga niso imele.

Vseeno pa prebolevaj predolgo, če si bila samo pol leta z nekom, je eno leto prebolevanja kar veliko.

Ja, saj to me muči, da ga še nisem prebolela. Njemu dol visi zame, jaz ga pa še nisem prebolela. Saj ne rečem, če si z nekom 10 let pa ga tako dolgo prebolevaš. Jaz pa samo pol leta pa ga že eno leto prebolevam :(.

 

Odgovor na objavo uporabnika
ena bivša, 29.11.2021 ob 11:31

Ja, saj to me muči, da ga še nisem prebolela. Njemu dol visi zame, jaz ga pa še nisem prebolela. Saj ne rečem, če si z nekom 10 let pa ga tako dolgo prebolevaš. Jaz pa samo pol leta pa ga že eno leto prebolevam :(.

 

 

No, če veš, da je njemo vseeno zate.. potem pa je pomojem res čas da ga pozabiš. Ne zasluži si te. Ne zaslužiš si ti tega trpljenja, če je njemu vseeno. Mogoče si pa začni samo dopisovat s kom novim, pa ni treba da kaj imata. Mogoče ti bo pomagalo.

 

Saj si dopovedujem, da njemu dol visi zame, samo mi vseeno ne gre iz glave.

Nimam kakega nagledanega, da bi čvekala ali pa si pisala z njim :(.

 

Posveti se sebi. Imaš kakšne želje, cilje, kakšen seznam dejavnosti, ki jih nisi še poskusila? Bucketlist. Meni je pomagalo in to zelo. Razvajaj se in si privošči kar si sicer ne bi. Pojdi na masažo, v savno, bazen, sprehod nekam kjer nisi bila, včlani se v društvo, organiziraj kakšen manjši dogodek recimo pozno spomladi – do takrat boš imela dela, da se ne boš videla ven. Lahko je kakšna dobrodelna prireditev, vključiš lahko osebe iz domov ostarelih, varstvenih centrov, naj izdelajo kaj za licitacijo. Recimo v tem času voščilnice, okraske za na jelko ipd. Materijal dobiš pri lokalnih sponzorjih, spiši prošnjo in v akcijo. Lahko zbirate plišaste ali druge igrače in jih nesete v bolnico ali materinski dom. Osrečiti nekoga drugega bo osrečilo tudi tebe. Boš videla, kmalu se boš počutila bolje in boš pripravljena za naslednji korak pri okrevanju. Včasih gre hitro, včasih pa prav nikamor in se ti zdi, da si naredila korak nazaj. A ne obupaj, le višji cilj si zastavi naslednjič, zaradi katerega boš skočila zjutraj s postelje. Par takih podvigov, veliko druženja z ljudmi, veliko hobijev in novih izkušenj, lokacij, pa boš kot nova. In ni rečeno, da tako ne spoznaš drugega, ki te bo v trenutku očaral. Od tu dalje pa… 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
ena bivša, 29.11.2021 ob 11:42

Saj si dopovedujem, da njemu dol visi zame, samo mi vseeno ne gre iz glave.

Nimam kakega nagledanega, da bi čvekala ali pa si pisala z njim :(.

 

Evo mene, idealen dopisovalec, še vezan sem tako, da ti ne bom utrujal. 😉

Odgovor na objavo uporabnika
Bueno, 29.11.2021 ob 13:00

Posveti se sebi. Imaš kakšne želje, cilje, kakšen seznam dejavnosti, ki jih nisi še poskusila? Bucketlist. Meni je pomagalo in to zelo. Razvajaj se in si privošči kar si sicer ne bi. Pojdi na masažo, v savno, bazen, sprehod nekam kjer nisi bila, včlani se v društvo, organiziraj kakšen manjši dogodek recimo pozno spomladi – do takrat boš imela dela, da se ne boš videla ven. Lahko je kakšna dobrodelna prireditev, vključiš lahko osebe iz domov ostarelih, varstvenih centrov, naj izdelajo kaj za licitacijo. Recimo v tem času voščilnice, okraske za na jelko ipd. Materijal dobiš pri lokalnih sponzorjih, spiši prošnjo in v akcijo. Lahko zbirate plišaste ali druge igrače in jih nesete v bolnico ali materinski dom. Osrečiti nekoga drugega bo osrečilo tudi tebe. Boš videla, kmalu se boš počutila bolje in boš pripravljena za naslednji korak pri okrevanju. Včasih gre hitro, včasih pa prav nikamor in se ti zdi, da si naredila korak nazaj. A ne obupaj, le višji cilj si zastavi naslednjič, zaradi katerega boš skočila zjutraj s postelje. Par takih podvigov, veliko druženja z ljudmi, veliko hobijev in novih izkušenj, lokacij, pa boš kot nova. In ni rečeno, da tako ne spoznaš drugega, ki te bo v trenutku očaral. Od tu dalje pa… 🙂

Vse našteto odpade. Sem na dolgotrajni bolniški.

Načeloma pa, ko nisem na bolniški, nimam težav, da bi mi bilo dolgčas. Športam, potujem… imam težave s premalo časa :).

No saj mi tudi sedaj ni nikoli dolgčas, se učim tujih jezikov, berem… če nisem na terapijah.

 

2 leti je blopri meni zlo hudo. ( nisem spala, jokala..)  Danes se nanj sploh ne spomnim vec. Se pa ON. Po 8 letih klice, pise.. grem z njim vsake toliko casa na kavo. Jaz sem v glavi poslihtala , on po toliko letih ocitno se ni, ker zdaj bi pa ON malo hopacupa. Japajade. Bilo proslo.

Pusti casu cas. Nic ni narobe, ce ga pogresas/ prebolevas.. bo minilo. Vrjemi. V tem casu si pa najdi hobi ki te veseli.

Odgovor na objavo uporabnika
ena bivša, 29.11.2021 ob 11:13

Dosti žensk poznam, ko gredo narazen z enim moškim, imajo v par dneh, tednih že novega ljubimca, moškega.

Mene je skenslal že pred enim letom pa me drugi moški sploh ne zanimajo več? Skupaj sva bila samo pol leta.

Kako ste pa ostale? Če ste šle narazen, ste si komot našle drugega ali pa vas drugi moški sploh niso zanimali?

Jaz sploh nimam zanimanja za moške. Sploh ne opazim ali je kdo simpatičen ali ne. Nobene želje po njih.

Še huje pa je, da bivšega pa še nisem prebolela. Kar ne gre iz glave.

To koliko časa ga boš prebolevala ni odvisno od tega koliko časa sta bila skupaj ampak kako razhod procesiraš. Fokusiraj se nase in na svoje življenje,  hobije. Spremeni nekaj rutin v življenju,  to te zna precej zaposliti.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimnostjein, 29.11.2021 ob 18:50

To koliko časa ga boš prebolevala ni odvisno od tega koliko časa sta bila skupaj ampak kako razhod procesiraš. Fokusiraj se nase in na svoje življenje,  hobije. Spremeni nekaj rutin v življenju,  to te zna precej zaposliti.

Hja, če ne moreš niti hoditi, je težko si namisliti neke hobije.

Sicer ni tako hudo kot pri tebi. Ne jokam, spanje bolj kriza, ampak ne zaradi njega, zaradi bolečin (fizičnih).

Ampak vseeno mi ne ok, ker vsak dan mislim nanj, ker vseeno boli.

Od kje pa si, Bivša? Jaz tudi prebolevam konec zveze , če si kje iz primorskega konca (NG) bi se lahko dobile. Srečno

Jaz sem pa s Štajerske in še nekaj časa nemobilna. Dolga bolniška.

Jaz se včasih sprašujem, če moški sploh imajo čustva?

Do sedaj vedno take izkušnje, da jim je tako enostavno kako žensko osvajati, imeti razmerje z njo, potem pa jo tako z lahkoto odvreči.

Pa kar fovš sem ženskam, ki tudi tako z lahkoto najdejo novega tipa, … jaz pa več let itak nobnega ne najdem. Ko ga najdem pa me grdo zavrže, on nič ne čuti, jaz pa trpim.

 

Punce rade se imejte.Delajte na sebi,sport,svež zrak,smeh najdite sebe in prižgite spet tisto iskrico v očeh.Najdite sreco v sebi.

Tipov je ogromno sigurno najdete kaksnega dobrega,v primeru da se nisi čisto čez ti pa verjetno bolj kakšna rebound vezica zna pasat kak mister right now kot kak mister right…Samo bodi previdna ker zvenis ranljiva…

 

Z bivšo sva šla po skoraj 10 letih zveze narazen, in moram priznati da premišljujem dosti o njej ampak mislim da je to normalno po vsakem koncu neke zveze, pri nekaterih je ta proces kratki pri drugih pa je potrebno malce več časa da se predelajo določene stvari, meni najbolj pomagajo odkriti pogovori z prijateljem vsa jeza/čustva ki jih gojim potem nekako izginejo, najdi si nekaj kar ti bo olajšalo bolečino za vsakega je pač nekaj drugega.

Dedci sploh imajo čustva?

Seveda da jih imamo samo govorimo ne o njih kaj veliko

Odgovor na objavo uporabnika
nevem no, 30.11.2021 ob 19:31

Seveda da jih imamo samo govorimo ne o njih kaj veliko

No ja, ne rabiš govoriti o čustvih. Ampak, če nekdo laže, vara, če nekdo zavrže osebo brez obrazložitve, obljublja pa tega ne stori… hja, to jaz sklepam, da moški nima čustev.

Če imaš čustva, ne boš namerno prizadeval ljudi.

Pa glede na moje izušnje moški z lahkoto lažejo, da dobijo seks, potem pa izpuhtijo brez obrazložitve.

Odgovor na objavo uporabnika
ena bivša, 30.11.2021 ob 19:44

No ja, ne rabiš govoriti o čustvih. Ampak, če nekdo laže, vara, če nekdo zavrže osebo brez obrazložitve, obljublja pa tega ne stori… hja, to jaz sklepam, da moški nima čustev.

Če imaš čustva, ne boš namerno prizadeval ljudi.

Pa glede na moje izušnje moški z lahkoto lažejo, da dobijo seks, potem pa izpuhtijo brez obrazložitve.

To dam za prav. Ampak si naletela na bedaka, ki te ni cenil, ki te ni vreden in ki je prav, da ga zato čim prej pozabiš. Moški so še kako čustveni, ranljivi, nežni v duši in nekateri znajo ljubiti tako močno, da še sebi škodijo. Ko rečejo “umrl bi za njo” in to dejansko mislijo. A moraš naleteti na pravega. Takrat ti bo jasno, da so vsi ostali bili napačni. Ne znajo vedno ppvedati z besedami, a bodo njihova dejanja zelo glasna. Ko te zjutraj poljubi in pokrije nogo, ki štrli pod kovtrom, te pusti spat dlje, ti pripravi zajtrk, ti obuje nogavice ko vidi da imaš mrzla stopala, ti prinese tvojo najljubšo tortico, ti segreje kopalnico preden greš pod tuš, se spomni pokrit še tvoj avto pred zmrzaljo, itd itd v teh malih gestah je skrita vsa njihova ljubezen in skrb. To da ti je zvest, da ti ne laže, da je spoštljiv in ljubeč je osnova in od tega nikoli ne odstopaj. Si zaslužiš najboljše. Takega, ki te z lahkoto prizadene, ignorira, zavrže… pa le čim prej pozabi. Te ni vreden.

Potem si pa ti že na začetku ne bila pozorna na njegova dejanja in besede ali pa je tako dober manipulator, opažam da je dosti takih ljudi ki lovijo tiste začetne občutke ki jim jih lahko da samo oseba katera pride na novo v njihovo življenje in potem ko ti občutki izginejo iščejo nove osebe ter se vedno vrtijo v tem začaranem krogu, nekatermi je pač vseeno za čustva drugih ljudi in gledajo samo nase.

Glede sexa je pa tak da letijo sladke besede in take ali drugačne obljube, koliko opažam se še vse samo okrog tega vrti potem se pa gre po parih mescih naprej.

 

Terminologija za to je, da je tale ženska “alpha widow”.

Tak moški je manipulator, ki ima čustva zgolj do sebe in prve ženske, ki jo časti in brani neglede na to, da ga je izrabila v njegovih nežnih letih. Ta svoj gnev izživlja nad vsemi ostalimi ženskami, ki se jih loti.

“prebolet” ga z nekom drugim ni smiselno ne efektivno, ker si še več navlake narediš na že osnovno težavo. preboli njegove umazane podle igrice s tabo (ker to te boli, ne da njega ne moreš prebolet) pa bo. V sodobnem času je takih moških veliko.

 

pol leta v razmerju, pa jokanje eno leto za njim. Zdej, al si bila prej totalno na suhem, ali te je pa tako dobro obdelal v teh pol leta, da se ti ej čisto zarolalo, ali pa…., te sploh ni obdelal in si čakala, čakala…. in še zdej čakaš.

Logično je pa zakaj eno leto jokaš za njim, preprosto zato, ker je bil tip kolikor toliko intimen s tabo, preden si, če prav razumem zbolela in si pač zaradi te bolezni omejena pri gibanju, preprosto kot pasulj. Je pa tako klin se s klinom zbija, itak, da je treba it naprej in si najti drugo partijo, bodi pač malo bolj previdna komu verjameš in s kom se kresneš. Človeka s katerim se misliš zares spajdašit na dolgi rok, moreš v nulo prečitat, če lahko računaš v svojem življenju na njega ali ne, ker ga z opazovanjem prec prečitaš v roku dveh mesecev recimo ali stoji za svojimi besedami ali ne.

New Report

Close