Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bivši, tožba, precedens

Bivši, tožba, precedens

Ti si bolana. Pokoplji in zakoplji zadevo za zmeraj in pozabi nanj. Tole razmišljanje te bo spravilo na kant. Tako psihično, kot tudi finančno (če se odločiš da ga boš tožila bodo zaslužili samo odvetniki, če boš sploh dobila kakšnega, ki je dovolj neumen da te bo v tej zadevi sploh zastopal).

Sama si si kriva. Očitno si imela finančne ugodnosti od njega, pa si potrpela. Sicer se dolgoletne zveze po navadi tako končajo, poznam tudi primere 17 let, samo sta oba mencala z družino. Predvidevam, da si enako tudi ti, zdaj si pa jezna, ker se ti je čas iztekel in so te drugi zafrknili. Še bolj te boli, da je šel on dalje, ti pa ostajaš tam, kjer te je pustil. Namesto maščevanja raje u lov za drugim, saj ti časa zmanjkuje. Poznam eno, ki je izgubila 12 let, zaprta v stanovanje z enim tipom in prespala življenje, potem se je obesila na porocenega tipa s kešom in z njim rodila, locil se seveda ni. In oba sta ji seveda unicila zivljenje. Kakor vzameš.

Zanimiva ideja. Očitno se sedaj soočaš z realnostjo in sama sebi ne moreš verjet kako si lahko “čakala” toliko časa. Ampak dejstvo je, da nisi čakala. Fajn si se imela. Z njim si bila iz razlogov, ki so se ti takrat zdeli smiselni, zato čimprej nehaj gledati nazaj. Če razmišljaš o maščevanju, te to vedno znova vrača nazaj in hrani. Poglej naprej. Ne vbijaj si v glavo, da ne moreš več imeti otrok, ker tega ne veš. Še če bi ti to rekel zdravnik, ni nujno 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Poglej naprej, razčisti misli. Pojdi ven, najdi si hobi, kjer so tudi moški ali kaj podobnega… Novo poznanstvo te lahko (če boš sama to sposobna dopustiti) pripelje v novo in čudovito obdobje. Vendar se nauči nekaj iz starih napak in mu povej, da si želiš v življenju družino. V kolikor nimata enakih ciljev, ne sili več tja, saj z leti cilji postanejo tudi pri moških precej razločnejši. Z malo sreče boš srečna in imela dojenčka v naročju, že v malo več kot enem letu… Splača se ti potruditi in mentalno stopiti ven iz svoje kože. To uresničuje sanje. Medtem, ko te bo maščevanje s tožbami uničilo do konca. Trenutno moraš poskrbeti za svoje rane, ne pa se brigati za ostale ženske na svetu. Stopi naprej, uresniči si sanje, ker ženske to zmoremo in znamo. Pogumno in osredotočeno naprej!

Pozdravljeni,
upam, da vam je korona karantena zbistrila misli. Čimprej si poiščite dobrega terapevta in predelajte vse, kar se vam je nabralo, ne samo v teh 12 -ih letih ampaj v celem življenju. Vaš bivši partner ni nič kriv. Krivi ste sami, ker ste vsa leta živeli, ne da bi mu jasno in glasno povedali, česa si želite. Očitno ste pristajali na tisto, kar vam je nudil. Seveda s časoma ni bilo dovolj, zato pa rešite vsaj za naprej, da ne boste ponavljali napak. Sovraštvo ne pelje nikamor in vam ne bo v zadoščenje.

Ponovno: otrok nimata, niti on očitno še ne…. [hashtag=Modipodkrinko]#Modipodkrinko[/hashtag]
[/quote]

Đžizs, pa ti ne razumeš niti direkt zapisano, ne da bi med vrsticami. Kakšne otroke v mojem pisanju ven vlečeš!?

To lahko narediš inpoveš v zvezi, kjer sta oba “normalna” in kjer eden napirmer ni ma psihopatskih nagnjenj. Tako da……

Jaz sem tudi tako.. po 12 letih ni nič od nič… Ko sva nehala je vse imel. V toku 2h tednov novo, potoval je , stanovanje in mislim da pričakujeta drugega otroka… Sploh nima veze. … Jaz pa nič od tega … Kod je kle kriv… Jaz sama da ga nisem že prej ruknila v rit.. potem ko sem pa ga mi je vse obljubljal… Se v službi je dal drug dan odpoved in žele pridit k meni veza je bila na razdaljo… Ampak pomoči ni bilo… In mi res ni žal. Čeprav ima vse jaz pa kao nič od tega se mi vseeno zdi da je to tudi naredil da mi pokaže da bi jaz lahko imela vse to. Saj sta šla potovati tja kjer sem jaz skos težila in podobno .. želim jima vse dobro .. vem pa da bom jaz še boljše

Glede na to, kako hitro gre na novo, vsi znaki kazejo, da je bil problem ocitno s tabo ali v tebi.

Zgleda ne samo ona, oba sta ubrisana, bemu sunce.

Tebe sedaj boli, počakaj par let in bos videla kdo bo na boljsem. Ponavadi tako na hitro ustvarjene druzine se potem klavrno koncajo, med se polize, nasrka pa nic kriv otrok.

Omg

Sem prišla zgolj pogledati, pa spet isto, kot poslušaš v službi. Našel je drugo. Se vsaki, lahko zgodi. Dajte take stvari pustiti doma. Ne da gre, delaj, potem pa še vaše intrige z bivšimi. Omg.

Po eni strani te razumem tvojo jezo, bes, nemoč in to, da ti je dobesedno unicil življenje. Po drugi strani pa kako tega nisi videla, ce se je očitno s tabo tega izogibal. Tega je ogromno. Moje mnjenje je, ce s tabo noče otrok takoj, potem ni ljubezni. Ker kaj je lepšega med dvema, ki se ljubita kot sad njune ljubezni? Koliko parov trdi, da sta se odločila skupaj, da otrok ne bo. Ko pa prideta v leta, ko je za žensko pozno ali prepozno bi pa nenadoma imela – razvpiti primer Grašo in Danijela. No potem pa gredo narazen. Ženska ostane sama, moški pa z mlajšo takoj otroka. Žal tako je, čeprav smo razviti je želja po otroku še vedno nekaj najbolj naravnega, še posebaj v ljubezni

Za odločitve v paru sta potrebna dva. Za odločitve posameznika pa samo eden. Te je prisilil, da nimaš otrok? Ni. Torej nimaš kaj. Ni kriv on. Ti bi mirno lahko odkorakala dokler si bila plodna, pa nisi. Nimaš ga kaj tožit. Najdi si boljšega partnerja namesto, da razmišljaš o neumnostih.

Za avtorico: Jaz te pa razumem. Nekdo mora biti prvi in ustavit take zavajajoče in cagave fantke za vekomaj. Moški se ne zavedajo, da ženske ne moremo imet otrok pri 60ih, oni jih imajo lahko pri 80ih tudi, npr. Bernie Ecclestone. So moški, ki res načrtno zavajajo z odlašanjem družine.
Zagotovo je neka pravna osnova, na podlagi katere bi lahko sestavila svoj primer. Tako, da kar v akcijo. Slovenske ženske moramo biti itak vedno pohlevne in kimat moškemu egu. Skrajni čas je, da jih nekdo postavi na pravo mesto.

samo ne z mano.

ne nasedat na moderatorske štose

New Report

Close