Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Blaganičarke zakaj to delate

Blaganičarke zakaj to delate

Danes v eni trgovini plačam z gotovino in hočem dat še tistih par centov čez okrogli, da mi vrne 1€,pa mi reče, kao joj, imam samo še 3 po euro, ni treba centov in mi našteje drobiž. Sem ji vrnila vse skupaj in rekla, naj meni da enega od tistih treh eurov, dva ji itak še ostaneta in je tako naredila.

 

Zdaj mi pa ni jasno, v čem je fora, da na blagajnah tako delate? Ker to ni prvič, se mi velikokrat zgodi, v trgovini ali lokalu, da reče, da ima samo še enega za 5€ ali za 2€, nima veze in mi našteje drobiž, a vidim v blagajni, da tudi tega drobiža nima na pretek.

Razumem, da se ob koncu izmene denar šteje in da je seveda lažje šteti večji denar, če bi mi rekli, joj, imam ful drobiža, bi razumela in to tudi kdaj kdo reče, ampak ko vidiš, da niti drobiža nima veliko, sam tistega za 5€ pa ne da, ker ima samo enega.

V čem je fora?

Mogoc za kaksnega bolj zategnjenega imenitnega gosta…

Mene pa na blagajni pogreje, ko vzame kartico in s kartico čaka račun in mi potem skupaj porine v roke. Kartica gre v denarnico, račun pa v vrečko… pol pa čakamo v vrsti, jaz druge, drugi mene

nova
Uredništvo priporoča

Ce sprašuješ blagajničarke, potem ta forum ni pravi naslov. Tu gor so same prostitutke.

Odgovor na objavo uporabnika
Ne razumem, 29.11.2021 ob 17:20

Danes v eni trgovini plačam z gotovino in hočem dat še tistih par centov čez okrogli, da mi vrne 1€,pa mi reče, kao joj, imam samo še 3 po euro, ni treba centov in mi našteje drobiž. Sem ji vrnila vse skupaj in rekla, naj meni da enega od tistih treh eurov, dva ji itak še ostaneta in je tako naredila.

 

Zdaj mi pa ni jasno, v čem je fora, da na blagajnah tako delate? Ker to ni prvič, se mi velikokrat zgodi, v trgovini ali lokalu, da reče, da ima samo še enega za 5€ ali za 2€, nima veze in mi našteje drobiž, a vidim v blagajni, da tudi tega drobiža nima na pretek.

Razumem, da se ob koncu izmene denar šteje in da je seveda lažje šteti večji denar, če bi mi rekli, joj, imam ful drobiža, bi razumela in to tudi kdaj kdo reče, ampak ko vidiš, da niti drobiža nima veliko, sam tistega za 5€ pa ne da, ker ima samo enega.

V čem je fora?

ker že vtipka notri v blagajno koliko si ji dala in potem ji blagajna izračuna koliko ti mora vrniti… in se njej zdaj ne da računat koliko ti potem mora vrniti, če bi ji ti malo kasneje dala še par centov več…

 

Enostavno zato, ker včasih stranke male zneske eden za drugim plačujejo z 20 € ali 50 € in tako si lahko hitro ob vso menjalnino, ki jo imaš v bankovcih. In tako si primoran potem za 10 € namesto 1 bankovca stranki vrniti 5 kovancev po 2 € ali pa 10 kovancev po 1 €. In če ti še te stranke poberejo…potem si pa predstavljaj…lažje je vrniti v drobižu do 1 € kot pa do 5 € ali pa še več.

Odgovor na objavo uporabnika
Lunalun, 29.11.2021 ob 17:25

Mene pa na blagajni pogreje, ko vzame kartico in s kartico čaka račun in mi potem skupaj porine v roke. Kartica gre v denarnico, račun pa v vrečko… pol pa čakamo v vrsti, jaz druge, drugi mene

Jasno da v cajtu korone sedaj, čimmanj stika s tvojimi stvarmi – pa da špara svoje sklepe . Veš kolikokrat naredi ta eno in isti gib na dan– to je enako, kot bi kelnar hodil od mize v kuhinjo z napol praznimi rokami, če pa so na mizi za pobrat že prazni krožniki. Da si ne dela kilometrine po nepotrebnem in ne obremenjuje sklepov…

Meh, ne zafrkavajte ljudi po nepotrebnem. Res, da se vam ljubi …

Pa blagajničarke so.

New Report

Close