blejski grad – se splača?
Na gradu ni kaj dosti za videt, otrokom je sicer še kar zanimivih tistih par razstavljenih stvari, pa razgled je lep, vstopnina pa predraga. Imaš pa na spar kartico -50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popusta, če si domačin pa brezplačno.. mogoče ti uspe prepričat blagajnika, da si z Bleda in čisto slučajno nimaš sabo dokumenta:)
Ne,se ne splača, ker se ne splača tudi živet! Le kako se vam splača imeti otroke?
Če hočete, zagrizeni slovenceljni in slovenceljke, kaj imet je to pač treba tudi plačat! Vzdrževanje, čiščenje, wc, razstavo, paznika…. ampak ne, ve bi čisto vse zastonj! Le kdo potem plača vse zgoraj našteto- sveti peter?
Vstopnina je res malo pretirana. Res pa nisem že nekaj let bila in ne morem sodit o ponudbi.
Je pa tako – če grem na Bled – ne bom gledala na ceno. Sploh ne na gradu. Ja tudi kosilo smo si privoščili z enkratnim razgledom in za presenetljivo sprejemljivo ceno.
To je ravno tako kot da grem v Pariz, potem pa ne grem na slavni stolp Eiffel, ker je vstopnina predraga. Ja potem pa je bolje da ostaneš doma in našparaš za pošten izlet.
Meni je blejski grad eden najbolj inpozantnih in ga rada obiščem.
Za razliko od Ojstrice in še enega hriba z razgledi na jezero, do obeh se pride po “zajlah”, je Blejski grad pač toliko lažje dosegljiv, celo z avtom prav do vrat, in to je tisto, kar pač prodajajo, tista “razstava” je pač joke in izgovor za drago vstopnino kot 99% podobnih “razstav” po vsem svetu.
V reali pa, tudi če hočeš razglede, je treba biti najmanj Dončićeve višine ali imeti malo dražji fotkić z vrtljivim zaslonom, da lahko tudi v primeru dvignjenih rok vidiš, kaj sploh slikaš, ne škodi postava sumo borca ali kakšen kungfu look, ali res odvratno smrdiš, zelo prepričljivo oponašaš zvok motorke ali pač najameš dovolj “goril”, da ostalo turistično gamad naženejo stran od tvoje točke in ven iz kadra.
Najbolj smešno je pa, da prevladujejo skrajno retardirane in neizobraženeselfie opice. Smešno zato, ker imajo sprednje (a.k.a. selfie) kamere na telefonih fiksno zacementiran fokus na pribl. 70 cm (ali kolikor so že znanstveniki namerili za tipično razdaljo med dlanjo in faco), tudi apertura (zaslonka) je fiksno zacementirana na dokaj široko odprto vrednost, kar zmanjša fokusno “globino” na dokaj majhen plus/minus glede na teh 70 cm. Z drugimi besedami, odlično se fokusira tista turistova ogabna faca, jezero in gore v ozadju pa so že delno zblurani (manj jasni).