Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Bodoca tasca bi mi kasirala najemnino

Bodoca tasca bi mi kasirala najemnino

S fantom sva skupaj dobro leto. Razmisljava, da bi zivela skupaj. Jaz zivim trenutno v garsonjeri za katero placujem 500 eur na mesec plus stroski. On zivi v 3 sobnem stanovanju, ki je od njegovih starsev. Placuje samo stroske. Ima cimra, ki placuje 300 eur na mesec za sobo in gre s 1.7. ven. Sedaj je tasca namignila, da pricakuje teh 300 eur od mene v kolikor se nameravam vseliti k fantu. Kaj bi si vi mislili o tem oz kaj bi naredili? Stara sva 27 in 28.

 

Jaz bi jo črtala kot bodočo taščo.

300 je manj od sedanjih 500.

    Lahko si presrečna.

Ali pa povabi fanta, da živita skupaj v tvoji najeti garsonjeri.

Fantova starsa pa lahko potem oddata stanovanje za 1000 ali već.

Bosta imela soliden dohodek iz svojega premozenja.

Reci svojim staršem naj ti zrihtajo trisobno stanovanje.  Povabi fanta in naj on plačuje 300 EUR.

Sicer ne vem zakaj pričakuješ ,da bi ti mama tvojega fanta finacirala stanovanje, ampak ja, zgoraj so ti lepo napisali.

Bistveno nižje stroške boš imela kot sedaj pa bivala boš v ok stanovanju, ne v luknji, ki se ji reče garsonjera.

Drugače pa ja, za onadva bo najbolje, če se sine izseli in bosta lahko normalno oddajala stanovanje.

On se priseli k tebi, plačujeta vsak polovico, nihče ni nikomur ničesar dolžan.

Eno let skupaj pa je že kar bodoča tašča?

Ti resno misliš, da bo ženska finacirala vse punce, ki jih bo njen sin navlekel v stanovanje? Koliko jih je že zamenjal, koliko jih še bo?

Pa tudi, če bi šlo za resno vezo, ki ni samo eno leto, bi bila ženska nora, da bi se odrekla svojemu stanovanju  in dohodkom od stanovanja, za eno snahico.

Ni to dobra ideja. 300 je manj od 500, samo z živci boš plačala še 600 zraven.

Zdaj za 500 dobiš mir in samostojnost, potem boš pa za 300 očitanje, vtikovanje, pomanjkanje zasebnosti, odnos ne bo več profesionalen, ampak “po domače”, ubogat bosta morala taščo oba.

Taki bi odirali vsakega, potem pa jamrali, da jim oblast davke dviguje. Še bolj naj dvigne!

Ima cimra, ki placuje 300 eur na mesec za sobo in gre s 1.7. ven. Sedaj je tasca namignila, da pricakuje teh 300 eur od mene v kolikor se nameravam vseliti k fantu.

Fant se je s cimrom tud žgal? Če ja, potem je res isto in plačaj teh 300 evrov. Če ni, potem imaš dodaten adut za pogajanje med nogam.

Ce bi bila jaz ta tasca mi na misel ne pride da bi kasirala. Zelela bi, da pokrijeta vse stroske to je pa to.Pa bi bila lahko sinova punca 3 mesece ali dve leti, ni vazno.

Ce pa se postavim v tvoje cevlje, bi se preselila k fantu, bosta videla kako funkcionirata, ce zivita skupaj. Tasci bi placevala tistih 300 evrov, vsak mesec se kaj na kupcek, pa cimprej bi razmisljala kako s fantom iti na svoje.

Kaj pa fant pravi na idejo svoje mame?

Jaz, če bi imela stanovanje za oddajo, bi ga seveda oddajala. 3 sobno stanovanje? To je lep dobiček na mesec. Če tale plačuje 300€, torej celotno stanovanje 600€.

Ne bi se odrekla dobičku 600€ na mesec. Vem, da na monu so sami bogati in jim toliko denarja nič ne pomeni. Meni je pa to hudo konkreten znesek in se mu ne bi odrekla. Pa snaha gor ali dol. Ta mladi si naj sami poskrbijo za svoje bivališče.

Berem odgovore, ne vem, a imate vsi težave z odnosi.

Če so starši sinu dali stanovanje v rabo, če so medsebojni odnosi OK, mu bodo dovolili, da v njem živi s punco-partnerko, stara sta skoraj trideset in ne petnajst.

To z najemnino je jasen pokazatelj, da pojdi stran, ampak ne zaradi najemnine, v tej družini šepajo odnosi, na vrat si boš nakopala maminega sinčka, ki se ne zna postaviti zase.

Sama imam stanovanje, ki ga oddajam, ampak če bi v njem živela hčerka, bi ona plačevala le stroške, vse ostalo bi bilo na meni, s stanovanjem bi razpolagala.

Starši moramo zaupati v lastno vzgojo, zaupati otrokom, da so se sposobni samostojno odločati. Verjeti vanje, da imajo prave vrednote.

Vedno izhajam iz tega, da danes smo, jutri nas ni …v grob ne odnesemo ničesar.

 

 

Če je veza resna se bodoči snahi ne računa najemnine, saj je snaha del družine. Če veza ni resna ji pa sploh ne predlagaš selitve. Taščina napaka.

Stara je pač obubožnana pripadnica srednjega razreda, ki izginja. Potrebuje denar, da si bo na Hrvaškem kupila še kakšno vikendico. To je treba razumeti.

Odgovor na objavo uporabnika
Enatam12, 28.05.2024 ob 08:11

Berem odgovore, ne vem, a imate vsi težave z odnosi.

Če so starši sinu dali stanovanje v rabo, če so medsebojni odnosi OK, mu bodo dovolili, da v njem živi s punco-partnerko, stara sta skoraj trideset in ne petnajst.

To z najemnino je jasen pokazatelj, da pojdi stran, ampak ne zaradi najemnine, v tej družini šepajo odnosi, na vrat si boš nakopala maminega sinčka, ki se ne zna postaviti zase.

Sama imam stanovanje, ki ga oddajam, ampak če bi v njem živela hčerka, bi ona plačevala le stroške, vse ostalo bi bilo na meni, s stanovanjem bi razpolagala.

Starši moramo zaupati v lastno vzgojo, zaupati otrokom, da so se sposobni samostojno odločati. Verjeti vanje, da imajo prave vrednote.

Vedno izhajam iz tega, da danes smo, jutri nas ni …v grob ne odnesemo ničesar.

 

 

Ljudje so kupili stanovanje na kredit. Ta kredit morajo odplačevati in velikokrat ga odplačujejo iz najemnin, vsaj delno. Če tašča še plačuje kredit, si verjetno želi vsaj delno povrnitev stroškov z najemom. Meni je to normalno. Bi pa jaz v tem primeru rekla sinu, da glede na to, da on biva v stanovanju (in noče v drugi sobi cimra), naj on plačuje tudi vsaj del najemnine (ali pa se zmeni s punco, da to ona plačuje), ker brez tega jaz ne morem preživeti. Ali pa naj bo vseeno nek drug cimer v drugi sobi. Saj ne bo menda njegova punca zavzela cimrove sobe, ali kaj?

Odgovor na objavo uporabnika
nimaš kaj, 28.05.2024 ob 08:23

Stara je pač obubožnana pripadnica srednjega razreda, ki izginja. Potrebuje denar, da si bo na Hrvaškem kupila še kakšno vikendico. To je treba razumeti.

Pa tudi če bi, kaj to tebe briga. Dovolj da svojemu mulcu daje zastonj streho nad glavo, ogromno mladih tega nima za samoumevno, a zdaj bo pa financirala še vse njegove bejbe. In če tega ne naredi, je stara egoistka?

 

Tašča bi za to stanovanje v Lj zlahka dobila jurja in več.  Svetujem ti, da ostaneš v garsonjeri, kjer imaš najemnino dokaj ugodno.

Če bi živela v mojem stanovanju skupaj z mojim sinom, bi ti dodelil najemnino 1€ + polovico vseh stroškov! Najemnino pa samo zato, ker potem v primeru razhoda ne moreš zahtevati pol stanovanja!

In to je vse!

Ne priporočam

1. mamin sinček

2. gospodovalna tašča

Ostani na distanci. Mogoče se bi izvil izpot taščine marele kdaj, ampak verjetno ne

Če bi živela v mojem stanovanju skupaj z mojim sinom, bi ti dodelil najemnino 1€ + polovico vseh stroškov! Najemnino pa samo zato, ker potem v primeru razhoda ne moreš zahtevati pol stanovanja!

Butl, če je stanovanje od starša, ne more zahtevat nič, ne glede na to, ali si izmisliš neke najemnine za 1 €. Deli se tisto, kar je skupaj ustavrjeno, kar pa starševo stanovanje ni.

Da 1 € ni tržna najemnina, ve vsak, niso sodniki tako glupi, da bi to OČITNO fiktivno najemno razmerje to bilo kakršenkoli faktor za karkoli.

Odgovor na objavo uporabnika
obalnica, 28.05.2024 ob 08:28

Ljudje so kupili stanovanje na kredit. Ta kredit morajo odplačevati in velikokrat ga odplačujejo iz najemnin, vsaj delno. Če tašča še plačuje kredit, si verjetno želi vsaj delno povrnitev stroškov z najemom. Meni je to normalno. Bi pa jaz v tem primeru rekla sinu, da glede na to, da on biva v stanovanju (in noče v drugi sobi cimra), naj on plačuje tudi vsaj del najemnine (ali pa se zmeni s punco, da to ona plačuje), ker brez tega jaz ne morem preživeti. Ali pa naj bo vseeno nek drug cimer v drugi sobi. Saj ne bo menda njegova punca zavzela cimrove sobe, ali kaj?

Najbrž ja, ta tašča je 99% to stanovanje dobila po jazbinšku, zdaj bi pa lupila mladino.

Pa tudi če bi, kaj to tebe briga. Dovolj da svojemu mulcu daje zastonj streho nad glavo, ogromno mladih tega nima za samoumevno, a zdaj bo pa financirala še vse njegove bejbe. In če tega ne naredi, je stara egoistka?

To kaže na neko psihopatijo. Če sineka podpiraš in mu v rit potiskaš, zakaj mu potem ne privoščiš še seksa in da bo mlada imela pri njem dovolj ugodno bivanje, da ga ne bo poknila na čevelj ob prvi priliki? A noče imet vnukov?

Če bosta imela otroka bo najemnina narastla? Za otroke bosta plačevala vsak pol ali samo ti – al za enega ti za enega pa bo zastojn? A boš imela najemno pogodbo? Naj ti stara da najemno pogodbo. Krnekaj. Naj sine spusti jajčko ali dve in se spoka na svoje. Ti pa isto.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10408, 28.05.2024 ob 08:48

Najbrž ja, ta tašča je 99% to stanovanje dobila po jazbinšku, zdaj bi pa lupila mladino.

Tisti, ki so stanovanja kupili po jazbinšku, so živeli v njih. Pred 45 leti.  Pa čeprav bi to bilo isto stanovanje, ga je morala že fajn obnoviti, obnove pa stanejo. Nobeno stanovanje, ki je bilo takrat kupljeno po jazbinšku, ni ostalo v istem stanju, pa da zdaj nekdo služi z njim. Ta tašča je bila takrat kvečjemu stara nekaj čez 20 let, stanovanje so pa kupili njeni starši in ne ona, teslo debilno.

A lahko nehate opletat s tem jazbinškom, ker so tisti, ki so takrat stanovanja kupovali na tak način ali pod rušo ali veliko starejši od te “bodoče tašče”.

New Report

Close