Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Bodoca tasca bi mi kasirala najemnino

Bodoca tasca bi mi kasirala najemnino

Hmmm ne bi mogla rečt, da bi bila tašča tako revna, da bi ji sedaj teh 300 eur predstavljalo eksistenčni problem. Imajo hišo, eno stanovanje še za sestro od mojega, ki trenutno še študira, vikend na morju…vse skupaj se mi zdi za malo. Fer bi se mi zdelo, če bi plačala vsak pol.

Tača naj pogleda koliko so tržne najemnine za to kvadraturo in lokacijo ter vama kasira pol od tega obema. Prepričana sem, da bi bilo to več kot 300 eur mesečno.

Tvoji tašči očitno nisi všeč. Jo pa razumem, da za stanovanje hoče najemnino. Trisobno stanovanje ni kar tako, glede na to, da ti nimaš nič.

Odgovor na objavo uporabnika
Kaj naj si mislim, 28.05.2024 ob 09:02

Hmmm ne bi mogla rečt, da bi bila tašča tako revna, da bi ji sedaj teh 300 eur predstavljalo eksistenčni problem. Imajo hišo, eno stanovanje še za sestro od mojega, ki trenutno še študira, vikend na morju…vse skupaj se mi zdi za malo. Fer bi se mi zdelo, če bi plačala vsak pol.

Pa a te kdo sili? Ostani kjer si in plačuj 500 kot si do sedaj.

Moj sin je plačeval tako svoji bodoči tašči, ki je postala potem resnična tašča. Tašča je kupila stanovanje v LJ na kredit, imela not študente in kasirala ter imela to za pokritje kredita. Potem je prišla not njena hči in ko je prišel še moj sin, je tašča želela vseeno ta denar. Ne vem koliko je bilo, se nisem vpletala. Sinu je bilo okej, nekaj let je plačeval ta najem, potem sta kupila svoje stanovanje.

Sin se ni niti malo pritoževal, ker sta s punco (zdaj je žena in imata dva otroka) itak bila skupaj, je bilo čisto isto ali bi on dal pol in punca pol ali on ves znesek, saj sta imela skupne finance. Vem pa, da je tašči to ful pomagalo, težko bi sama pokrila znesek za kredit.

Hočem reči, ni vedno tašča nek zmaj, no!!

“kaj naj si mislim”, so ti že lepo svetovali, tipček naj pride v tvojo garsonjerco in si delita stroške. Aja, si mislim, on se ne bi “stiskal” na omejenem placu…ja, nič, potem naj pa ostane kot je 😀

odkrito povedano, imam stanovanje, ga oddajam, nekega dne bo not mogoče moj otrok, ampak da bi pa  potencialnemu partnerju kasirala najemnino, se mi pa zdi izredno požrešno.

in dvomim, da ta prihodek prijavlja davčni, ker kao je v stanovanju družinski član…

 

jaz se na tvojem mestu niti slučajno ne bi selila k tipu. da ti kasira najemnino, pol pa ti po možnosti še očita, da si profitirala na njegov račun, ker imaš par centov manj za najemnino, kot prej?

 

vem, da je v ameriki recimo nekaj popolnoma običajnega, da če je eden od para lastnik hiše, bo računal partnerju najemnino… meni se to zdi… da se okoriščaš na račun družinskega člana. naj ostane not najemnik, da ubogi reveži ne bodo prišli na kant.

Odgovor na objavo uporabnika
Kaj naj si mislim, 28.05.2024 ob 07:40

S fantom sva skupaj dobro leto. Razmisljava, da bi zivela skupaj. Jaz zivim trenutno v garsonjeri za katero placujem 500 eur na mesec plus stroski. On zivi v 3 sobnem stanovanju, ki je od njegovih starsev. Placuje samo stroske. Ima cimra, ki placuje 300 eur na mesec za sobo in gre s 1.7. ven. Sedaj je tasca namignila, da pricakuje teh 300 eur od mene v kolikor se nameravam vseliti k fantu. Kaj bi si vi mislili o tem oz kaj bi naredili? Stara sva 27 in 28.

 

In kaj pravi tvoj bodoči mož?

Jaz ne bi šla v to. Fantu bi predlagala, da se preseli k meni  ali pa da nekje nekaj večjega skupaj najameva (in si deliva najemnino in stroške), tašča pa naj odda stanovanje za tržno najemnino, da bo imela denar. Odvisno od fantove reakcije bi videla, ali bi bil fant in tašča bivša: če se ni pripravljen odcepiti od mamice, ni zame.

Fer bi bilo, da bi tudi tvoji starši kaj primaknili.

Ti si samo kandidatka za snaho. Če so uspeli starši od tvojega fanta toliko ustvariti verjetno niso neumni.

Če pa je tebi fant všeč samo zato, ker nekaj imajo, je druga pesem.

 

 

To je to, daj ga na test, ali je pripravljen kaj ustvariti s tabo ali bo mamin sinček do konca življenja.

Meni se to ne zdi higienično, da si hkrati partner  in najemnik isti familiji, enostavno je shizofreno. In potem se to uporablja za razne pritiske. Ali si eno ali si drugo

Pa bo to pravo najemno razmerje ali nekaj na črno, brez papirjev, ne tič ne miš?

Ko se sina naveličaš in si boš v to stanovanje pripeljala drugega loverja in plačeavla najemnino naprej, bo sinek to moral gledat do konca najemne pogodbe. Če boš prava najemnica s papirji 😀

Če pa ne boš prava najemnica s papirji, pa je nategancija, da za to plačuješ najemnino, ker nimaš nobene stanoavnjske varnosti.

Moj ne bo šel drugam živet. Tukaj ima zastojn. Pa še, če bova dva, mu gredo stroški na pol. Tudi, če plačuje polovico od 300 eur, sva še vedno na boljšem. Tukaj imava vseeno 90m2 + teraso.

Ta sine plačuje stroške, cimer pa samo za sobo 300, za eno sobo, kjer prespi 300. Ampak se mi zdi, da mu cimer vseeno primakne še za stroške, ki jih sine potem prikaže, kot da sqmo on plačuje. Če je ta sine iz taoravega testa desc, se bo preselil k tebi, pa si bosta delila najemnino in stroške. Fifty fifty. Oziroma najdita tretje stanovanje. Predstavljaj si, da bi se v hišo k tej ala tašči preselila. Bi ostala brez plače, ko bi imela se par otrok in bi še za njih mal najemnine hotla. Če te ona tretira kot sinetovega cimra, si najdi novo ala taščo.

Gledam, da se čimprej losam življenja pod mamino streho.

Teh 3oo eur pa bi ji nakazoval kar lepo z mojega računa pa si naj mati misli, da jaz plačujem najemnino ženski.

Kako bi mi2 z žensko poglihala je pa najina stvar.

Ja, sej če ga boš prepričala, da on teh 300 € ali pa pol tega plača tašči iz svojega dnarja, pol  je efektivno res skor isto, kot da bi bilo zastonj, tu si težko nategnjena potem. Kako bo s taščo in živci boš pa že kasneje videla, seliš se vedno lahko.

Odgovor na objavo uporabnika
300 je malo, 28.05.2024 ob 07:49

300 je manj od sedanjih 500.

    Lahko si presrečna.

Ali pa povabi fanta, da živita skupaj v tvoji najeti garsonjeri.

Fantova starsa pa lahko potem oddata stanovanje za 1000 ali već.

Bosta imela soliden dohodek iz svojega premozenja.

Cak mal ti zgoraj 300 je za sobo, medtem ko je 500 za celo stanovanje

300 eur + stroški je za 90m2 + teraso na dobri lokaciji (predvidevam, da se gre za uni mesto) zelo malo. Komot imaš v tem stanovanju 1 ali 2 otroka. Lahko živiš v njem do konca živeljenja. Če računaš 300 eur na mesec naslednjih 50 let je to 180.000. Kaj dobiš za 180.000? Nič.

Tako je, s sinom se zmeni, da boš ti njegova podnajemnica, on naj s svojo mamico rihta, ti pa naprej z njim. Da se ne boš z njo ukvarjala

Ti boš prispevala v to gospodinjstvo svoj čas in delo in ne more ena tašča z distance ocenjevat, koliko je to sinu vredno, to mora sam odločit. In na podlagi tega se določi tvoj finančni prispevek. Če je fizičnega prispevka več, je pač finančnega manj, in obratno, logično.

Odgovor na objavo uporabnika
to je to697, 28.05.2024 ob 09:31

To je to, daj ga na test, ali je pripravljen kaj ustvariti s tabo ali bo mamin sinček do konca življenja.

Meni se to ne zdi higienično, da si hkrati partner  in najemnik isti familiji, enostavno je shizofreno. In potem se to uporablja za razne pritiske. Ali si eno ali si drugo

da nesposobni starši pričakujejo od bodoče “žlahte”, da bo skrbel za vaše potomce kot da so njihovi.

Verjetno tudi mislite, da vam pripada tudi letovanje v njihovem apartmaju?

 

300 eur + stroški je za 90m2 + teraso na dobri lokaciji (predvidevam, da se gre za uni mesto) zelo malo. Komot imaš v tem stanovanju 1 ali 2 otroka. Lahko živiš v njem do konca živeljenja. Če računaš 300 eur na mesec naslednjih 50 let je to 180.000. Kaj dobiš za 180.000? Nič.

Prvič je pol te kvadrature, ker imaš obveznega “cimra”. Drugič ti lahko njegova mati to izpod riti proda, če je na črno vse skupaj, še lažje kot pravi najemodajalec s čistimi računi.

Saj bo tvoj fant plačeval polovico. Menda bi se zmenila, da je plačevanje skupen strošek, a ne? Kakorkoli obrneš si v profitu 200 eur. Ali si kalkulirala, da se boš samo preselila?

Tašča pa že ve kaj je vzgoja. Saj sta odrasla, verjetno zaposlena, v čem je problem?

Večina staršev pa bi itak dajala ta denar na stran in ga kasneje podarila otroku. Torej gre bolj kot ne za komponento zavedanja, da nič ne pade z neba na glavo.

Če imaš sina in dobi žensko, imaš 90 % možnosti, da te snaha ne bo marala, ne glede na to kakšna tašča si.  Spoštovanje si z dobroto sigurno ne bo zaslužila, ker na takšno “dobroto” mladi pogosto pozabljate, vam je samoumevna (kar je zastonj itak ne cenimo) .

Lahko bi se pa iz razila drugače.

da nesposobni starši pričakujejo od bodoče “žlahte”, da bo skrbel za vaše potomce kot da so njihovi.

To ne pričakujejo samo neki starši, to načeloma pričakuje tudi oseba sama, če ona skrbi npr za sina na druge načine .Ja načeloma, ko se neke zveze pletejo, postanejo tudi njihovi. Če ne, pa je to očitno na propad obsojeno. Ne morjo pa bit hkrati njihovi družinski člani in še najemniki, to je pa kar shizofreno.

da nesposobni starši pričakujejo od bodoče “žlahte”, da bo skrbel za vaše potomce kot da so njihovi.

Nisi zrel/o za vnuke s takim pogledom. Mogoče preko umetnega materinstva, da ti za denar nekdo naštepa.

Kdo ma višjo plačo? Kdo je bolj dolgo v službi? Tisti, ki dela več, naj več plača denarno, tisti ki manj dela pa naj več postori v gospodinjstvu, to zajema tdi stroške in morebitno “najemnino”. To je čisto normalno. Morata se s fantom to zmenit. Moraš vedet, da imata vidva od selitve naprej skupaj gospodinjstvo, tašče v tem gospodinsjstvu ni, zato ne more ona diktirat, koliko bo kdo od vaju plačal. Vidva nastopata kot eno do tašče, podrobnosti se zmenita med sabo

Odgovor na objavo uporabnika
dfafd, 28.05.2024 ob 10:10

Kdo ma višjo plačo? Kdo je bolj dolgo v službi? Tisti, ki dela več, naj več plača denarno, tisti ki manj dela pa naj več postori v gospodinjstvu, to zajema tdi stroške in morebitno “najemnino”. To je čisto normalno. Morata se s fantom to zmenit. Moraš vedet, da imata vidva od selitve naprej skupaj gospodinjstvo, tašče v tem gospodinsjstvu ni, zato ne more ona diktirat, koliko bo kdo od vaju plačal. Vidva nastopata kot eno do tašče, podrobnosti se zmenita med sabo

oprosti, ampak to je pa …. tisti, ki zasluži manj, naj doma dela več?

oba delata 40 ur na teden. ampak tisti, ki finančno prispeva manj, naj dela doma več?

kakšno partnerstvo pa je to, kjer se mora en zgarat, ker prinese manj denarja?

 

pošteno je tako, da imata oba nekako podobno število ur dela in ur počitka.

 

Itak sta vidva sedaj v izvenzakonski skupnosti in je vseeno kdo plačuje 300€.Vse kar bosta sedaj ustvarila je od obeh.

New Report

Close