Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Bodoca tasca bi mi kasirala najemnino

Bodoca tasca bi mi kasirala najemnino

Odgovor na objavo uporabnika
Enatam12, 28.05.2024 ob 08:11

Berem odgovore, ne vem, a imate vsi težave z odnosi.

Če so starši sinu dali stanovanje v rabo, če so medsebojni odnosi OK, mu bodo dovolili, da v njem živi s punco-partnerko, stara sta skoraj trideset in ne petnajst.

To z najemnino je jasen pokazatelj, da pojdi stran, ampak ne zaradi najemnine, v tej družini šepajo odnosi, na vrat si boš nakopala maminega sinčka, ki se ne zna postaviti zase.

Sama imam stanovanje, ki ga oddajam, ampak če bi v njem živela hčerka, bi ona plačevala le stroške, vse ostalo bi bilo na meni, s stanovanjem bi razpolagala.

Starši moramo zaupati v lastno vzgojo, zaupati otrokom, da so se sposobni samostojno odločati. Verjeti vanje, da imajo prave vrednote.

Vedno izhajam iz tega, da danes smo, jutri nas ni …v grob ne odnesemo ničesar.

 

 

Če bi svoji hčerki zaupala, bi nanjo prepisala stanovanje! Ne pa hinavsko ji ga dala v uporabo, samo stroške plačuje, napisano je pa nate. Kaka hinavka si!  Lisica!

Ne pametuj več o zaupanju otroku! Pojma nimaš kaj je to! Lisica!

oprosti, ampak to je pa …. tisti, ki zasluži manj, naj doma dela več?

oba delata 40 ur na teden. ampak tisti, ki finančno prispeva manj, naj dela doma več?

Ni bil to point. Point je, da v skupnem gospodijnstvu so oz. bodo neke neznanke vnešenega dela, ki jih niti mi ne poznamo, niti tašča jih ne bo. In tudi glede na njih se delijo vsi stroški stanovanja. Bolj kot se tašča hoče okoristit (ali si povrnit stroške nakupa ali karkoli) bolj bo tudi sinek moral seči v žep, ker tu bo nastalo novo gospodinjstvo, pri katerem se pač stvari delijo.

Odgovor na objavo uporabnika
Kaj naj si mislim, 28.05.2024 ob 09:40

Moj ne bo šel drugam živet. Tukaj ima zastojn. Pa še, če bova dva, mu gredo stroški na pol. Tudi, če plačuje polovico od 300 eur, sva še vedno na boljšem. Tukaj imava vseeno 90m2 + teraso.

Ni problem v denarju, ampak v odnosu. Tvoj fant in njegova mama ne gledata nate kot na bodočo članico družine ampak kot na najemnico. Pa se postavi v situacijo, da ostaneš s fantom in dobita otroke… do kdaj boš morala plačevati najemnino? Ko se bo pa pokvaril bojler ali bo zamakalo spodnjemu sosedu, bosta pa skupaj prispevala za popravilo?

In to, da tvoj fant ne bi šel iz cone udobja “90 m2 zastonj” živeti s tabo, je tudi malo … no, samo rečem ti, pazi se, preden bo tvoja tašča še kaj drugega odrejala svojemu sinku in potem še tebi…

Da pri 27 in 28 letih se vedno zivotarita na stroske starsev, je zalsotno. Dajta vsaj toliko fer bodita, da se ne razmnozujeta.

Očitno je tašča bolj ‘praktično’ orientirana – kar včasih ni slabo, še posebej ker ne vemo, koliko zaupanja ima v sina in njegove odločitve  – in zeli najprej videti, koliko resna je sploh vajina zveza. Prepričana sem, da ko bosta postala resen in zaupanja vreden par, po možnosti z naraščanjem, tašča ne bo več vztrajala na povrnitvi stroškov.  In v resnici mogoče res potrebuje ta denar in se mu ne more odreči.

Ne vrzi puške v koruzo, morda je to preizkušnja za vajino zvezo, ki ti jo je usoda postavila na pot.

Jaz bi plačala teh 300 evrov z veseljem, saj bi to bil zame velik napredek – najmanj 300 evrov mesečno prihraniš in živiš v prostornem stanovanju s partnerjem.

 

kam pa naj gresta v 9om2 za 300 eur?

Čisto vseeno je kdo jih nakazuje tašči – ona ali on. Šteje se itak, kot da gre iz skupnega budgeta.

Jaz pa gledam takole. Tisti, ki so vzgojeni tako, da si moraš v življeju tudi sam kaj ustvarit, skratka moraš znat poskrbet za svoje bivanje, ti ne bodo pričakovali, niti ne bodo hoteli bivati na račun drugih,  ker so jim delo in ustvarjalnost  dragi, oziroma jih napolnijo z živjensko energijo, tega pa drugi niti ne dojamejo, niti ne zastopijo, vejo samo kaj jim pripada pa kdo vse bi moral poskrbeti za to. Poznam družino, ki imajo premoženje samo po “jazbinšku”, pa polni nekih pričakovanj kaj vse jim pripada. Naša družina, kot tudi sam smo si premoženje ustvarili z učenjem in delom.  Nikdar ne bi želel bivati zastonj pod tujo streho, ker za to streho je moral nekdo krepko delati, pa vseeno v katerem času ali katerem kolenu.

Zato, ker si sin trenutno svoja jajcka prazni vate, se ne pomeni, da mora njegova mamica to sofinancirati. To, da je ona bodoca tasca, in torej ti porocena pupika, to je pa veliko bolj v tvoji glavi ideja, kot pa dejstvo, je tako?

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10408, 28.05.2024 ob 08:48

Odgovor na objavo uporabnika
obalnica, 28.05.2024 ob 08:28

Ljudje so kupili stanovanje na kredit. Ta kredit morajo odplačevati in velikokrat ga odplačujejo iz najemnin, vsaj delno. Če tašča še plačuje kredit, si verjetno želi vsaj delno povrnitev stroškov z najemom. Meni je to normalno. Bi pa jaz v tem primeru rekla sinu, da glede na to, da on biva v stanovanju (in noče v drugi sobi cimra), naj on plačuje tudi vsaj del najemnine (ali pa se zmeni s punco, da to ona plačuje), ker brez tega jaz ne morem preživeti. Ali pa naj bo vseeno nek drug cimer v drugi sobi. Saj ne bo menda njegova punca zavzela cimrove sobe, ali kaj?

Najbrž ja, ta tašča je 99% to stanovanje dobila po jazbinšku, zdaj bi pa lupila mladino.

In zakaj ga ti pametno nisi kupilo po Jazbinšku? Dobil ga ni nihče, so ga kar lepo kupili. Zakaj ga niso kupili tvoji starši, da bi ga imelo ti na voljo? Zakaj ga ni kupil tvoj dedek za bodoče rodove? No pametno povej zakaj si ti tako nesposobno da nimaš stanovanja po Jazbinšku? Si plod nesposobnih staršev?

ker je moj deda bil mnjenja, da v blokih živijo samo luzerji in reveži in mu je bilo spod časti, da bi njegovi otroci živeli v bloku. Postavil nam je raje hišo.

Logično, da punca plača najemnino, dokler ni poroke ali otrok. Zakaj bi pa živela zastonj? Tudi sin v bistvu ni zastonj, saj so starši to plačali že prej z nakupom.

Frajla naj plača.

Tašči, kot nekomu, ki ga ne poznaš?

Odgovor na objavo uporabnika
nisi zrel, 28.05.2024 ob 10:03

da nesposobni starši pričakujejo od bodoče “žlahte”, da bo skrbel za vaše potomce kot da so njihovi.

Nisi zrel/o za vnuke s takim pogledom. Mogoče preko umetnega materinstva, da ti za denar nekdo naštepa.

Verjetno ti ne boš nikoli.

Moji otroci so samostojni in v svojih nepremičninah.  Z vnuki naju radi obiščejo.  Večkrat na teden se tudi slišimo.

Vedno pridejo tudi vnuki na daljše ali krajše počitnice v najin apartma na morju.  Hvala ne vem komu, da so moje snahe normalne in se zavedajo, da ničesar ne pade samo z neba.

A če bo po par mesecih punca zanosila in se bosta poročila (ali pa tudi ne), ji bo potem tašča še kar računala najemnino?

Odgovor na objavo uporabnika
A ni bolje dati, 28.05.2024 ob 14:55

Tašči, kot nekomu, ki ga ne poznaš?

Ne. Nekdo, ki ga ne poznaš, te ne bo zabrisal ven, če greš narazen s tipom. Nekdo, ki ga ne poznaš, ne bo dobival idej, da se lahko oglaša na obiskih prosto po prešernu. Nekdo, ki ga ne poznaš, bo manj verjetno kaj sračkal s pogodbo. Nekdo, ki ga ne poznaš, se bo manj verjetno obnašal, kot da ti dela ogromno uslugo.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3082, 28.05.2024 ob 16:17

Ne. Nekdo, ki ga ne poznaš, te ne bo zabrisal ven, če greš narazen s tipom. Nekdo, ki ga ne poznaš, ne bo dobival idej, da se lahko oglaša na obiskih prosto po prešernu. Nekdo, ki ga ne poznaš, bo manj verjetno kaj sračkal s pogodbo. Nekdo, ki ga ne poznaš, se bo manj verjetno obnašal, kot da ti dela ogromno uslugo.

Pojdita na svoje. Plačajta cca 600-  1000 najemnine + stroški.

Pa uživajta!

Odgovor na objavo uporabnika
to je to697, 28.05.2024 ob 09:31

To je to, daj ga na test, ali je pripravljen kaj ustvariti s tabo ali bo mamin sinček do konca življenja.

Meni se to ne zdi higienično, da si hkrati partner  in najemnik isti familiji, enostavno je shizofreno. In potem se to uporablja za razne pritiske. Ali si eno ali si drugo

LJubljancani pac. Razmisljajo bolj pozresno od Amerikancev.  Taki so in spremenil jih ne  bo nihce.

Odgovor na objavo uporabnika
pa še kako, 28.05.2024 ob 16:00

Verjetno ti ne boš nikoli.

Moji otroci so samostojni in v svojih nepremičninah.  Z vnuki naju radi obiščejo.  Večkrat na teden se tudi slišimo.

Vedno pridejo tudi vnuki na daljše ali krajše počitnice v najin apartma na morju.  Hvala ne vem komu, da so moje snahe normalne in se zavedajo, da ničesar ne pade samo z neba.

    Uf.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Krepilnik, 28.05.2024 ob 11:52

Jaz pa gledam takole. Tisti, ki so vzgojeni tako, da si moraš v življeju tudi sam kaj ustvarit, skratka moraš znat poskrbet za svoje bivanje, ti ne bodo pričakovali, niti ne bodo hoteli bivati na račun drugih,  ker so jim delo in ustvarjalnost  dragi, oziroma jih napolnijo z živjensko energijo, tega pa drugi niti ne dojamejo, niti ne zastopijo, vejo samo kaj jim pripada pa kdo vse bi moral poskrbeti za to. Poznam družino, ki imajo premoženje samo po “jazbinšku”, pa polni nekih pričakovanj kaj vse jim pripada. Naša družina, kot tudi sam smo si premoženje ustvarili z učenjem in delom.  Nikdar ne bi želel bivati zastonj pod tujo streho, ker za to streho je moral nekdo krepko delati, pa vseeno v katerem času ali katerem kolenu.

Nista se par z narascajem, vprasanje ce bosta sploh ostala skupaj na primer. Samo neumna oseba bi se sla podnajemnico tasci  njenega  fanta.  Ostati mora na svojem.

Odgovor na objavo uporabnika
Čebela_adela, 28.05.2024 ob 10:30

Odgovor na objavo uporabnika
dfafd, 28.05.2024 ob 10:10

Kdo ma višjo plačo? Kdo je bolj dolgo v službi? Tisti, ki dela več, naj več plača denarno, tisti ki manj dela pa naj več postori v gospodinjstvu, to zajema tdi stroške in morebitno “najemnino”. To je čisto normalno. Morata se s fantom to zmenit. Moraš vedet, da imata vidva od selitve naprej skupaj gospodinjstvo, tašče v tem gospodinsjstvu ni, zato ne more ona diktirat, koliko bo kdo od vaju plačal. Vidva nastopata kot eno do tašče, podrobnosti se zmenita med sabo

oprosti, ampak to je pa …. tisti, ki zasluži manj, naj doma dela več?

oba delata 40 ur na teden. ampak tisti, ki finančno prispeva manj, naj dela doma več?

kakšno partnerstvo pa je to, kjer se mora en zgarat, ker prinese manj denarja?

 

pošteno je tako, da imata oba nekako podobno število ur dela in ur počitka.

 

pa dajte sestevaljat predporocne in porocne pogodbe, notarsko overjene itak, taki poslovni akti bodio doprinesli k vecji prodaji potovalnih torb, zabojnikov,

k povecanemu  prometu selitvenih servisov  ipd.

Odvisno, kaj tvoji tašči finančno stanovanje pomeni.

Je pa nenavaden način..da moraš ti plačati 300€?!!

A nista s fantom skupaj? Živita skupaj. To pomeni, da so stroški skupni. Ne razumem tega ločevanja.

Moja hčerka se je odselila k fantu. Njuna stvar je  kako omata urejene finance.

Ampak če plačam zavarovanje za njen avto, jima plačam dopust se mi vseeno zdi, da pomagam obema.

Če bi ona plačala zavarovanje, bi imela tudi skupnega manj.

Stanovanja mi nimamo, imamo pa hiško v Dalmaciji. Seveda ne pričakujem nobenega plačila. Če smo prej mi dol, tudi napolnimo hladilnik, skrinjo in shrambo.

Pričakujemo pa, da pospravita za sabo.

Mladi radi potujejo. Aprila sta šla na krajše potovanje, sva z možem dala par sto € za te počitnice. Njej v roke, ja. Ampak za oba. Ne bo menda šla ona na večerjo, on pa jedel sendvič?! Če pa ja, je to njuna stvar!

Nanju gledamo kot na par, celoto.

Hja, če želiš, se pač preseli. Ampak jaz bi najemnino plačevala pod pogoji, ki veljajo za najemnike in takimi, ki jih je imel tudi prejšnji cimer, saj praviš, da bo ostala enaka? Torej ti pripada lastna soba, verjetno še kakšna souporaba (kuhinja, kopalnica, terasa?), oziroma kar in kakor je bilo dogovorjeno (ali se boste dogovorili). Kot najemnica seveda tudi ne vlagaš v stanovanje (tvoja je samo najemnina in sorazmerni del stroškov, če niso všteti), ne kuhaš sineku, ne pereš mu cunj, ne polniš hladilnika še zanj, ne gostiš in strežeš tašče ipd.

Odgovor na objavo uporabnika
Oujej, 28.05.2024 ob 17:24

Odvisno, kaj tvoji tašči finančno stanovanje pomeni.

Je pa nenavaden način..da moraš ti plačati 300€?!!

A nista s fantom skupaj? Živita skupaj. To pomeni, da so stroški skupni. Ne razumem tega ločevanja.

Moja hčerka se je odselila k fantu. Njuna stvar je  kako omata urejene finance.

Ampak če plačam zavarovanje za njen avto, jima plačam dopust se mi vseeno zdi, da pomagam obema.

Če bi ona plačala zavarovanje, bi imela tudi skupnega manj.

Stanovanja mi nimamo, imamo pa hiško v Dalmaciji. Seveda ne pričakujem nobenega plačila. Če smo prej mi dol, tudi napolnimo hladilnik, skrinjo in shrambo.

Pričakujemo pa, da pospravita za sabo.

Mladi radi potujejo. Aprila sta šla na krajše potovanje, sva z možem dala par sto € za te počitnice. Njej v roke, ja. Ampak za oba. Ne bo menda šla ona na večerjo, on pa jedel sendvič?! Če pa ja, je to njuna stvar!

Nanju gledamo kot na par, celoto.

Mladi radi potujejo. Aprila sta šla na krajše potovanje, sva z možem dala par sto € za te počitnice. Njej v roke, ja. Ampak za oba. 

Too much. Torej praviš da se je hčerka odselila k fantu, imata skupne finance, očitno hodita v službo, plačujeta stroške itd.? In vi jima plačujeta dopuste? Too much no…

Odgovor na objavo uporabnika
ajejj, 28.05.2024 ob 19:52

Mladi radi potujejo. Aprila sta šla na krajše potovanje, sva z možem dala par sto € za te počitnice. Njej v roke, ja. Ampak za oba. 

Too much. Torej praviš da se je hčerka odselila k fantu, imata skupne finance, očitno hodita v službo, plačujeta stroške itd.? In vi jima plačujeta dopuste? Too much no…

Hči je pravkar diplomirala. Opraviti mora pripravništvo, plačo ima nizko.

Pomagava jima, da si kaj privočšita, oz.malo več. Zakaj ne? Komu pa naj dam, če ne lastnemu otroku?

Odgovor na objavo uporabnika
Kaj naj si mislim, 28.05.2024 ob 07:40

S fantom sva skupaj dobro leto. Razmisljava, da bi zivela skupaj. Jaz zivim trenutno v garsonjeri za katero placujem 500 eur na mesec plus stroski. On zivi v 3 sobnem stanovanju, ki je od njegovih starsev. Placuje samo stroske. Ima cimra, ki placuje 300 eur na mesec za sobo in gre s 1.7. ven. Sedaj je tasca namignila, da pricakuje teh 300 eur od mene v kolikor se nameravam vseliti k fantu. Kaj bi si vi mislili o tem oz kaj bi naredili? Stara sva 27 in 28.

 

Potem ti računaš vsak sex 100eur…me zanima kdo bo na boljšem.

Predlagaj fantu, da gre s tabo v garsonjero, boš na boljšem za 50 eur če delita najem 50:50

New Report

Close