Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Bodoca tasca bi mi kasirala najemnino

Bodoca tasca bi mi kasirala najemnino

Jaz ne bi šla živet h moškemu, ki biva v maminem stanovanju. Ostani v garsonjeri, opazuj, kaj se bo dogajalo 1.7. Bodo vzeli novega najemnika ? S fantom se lako še naprej srečujeta pri tebi in pri njem.  Dokler te ne zasnubi, se ne seli h njemu. Bodi malo nedosegljiva in dostojanstvena, če fant misli resno, bo dal vse od sebe, da te dobi. Tudi s svojo materjo se bo znal pogovorit.

Verjetno ti ne boš nikoli.

Moji otroci so samostojni in v svojih nepremičninah.  Z vnuki naju radi obiščejo.  Večkrat na teden se tudi slišimo.

Vedno pridejo tudi vnuki na daljše ali krajše počitnice v najin apartma na morju.  Hvala ne vem komu, da so moje snahe normalne in se zavedajo, da ničesar ne pade samo z neba.

Pa jim zakasiraš nočitve, svojim vnukom, ko pridejo na počitnice? Ali samo snahi, če je z njimi? 😀

Pyzda so razvajeni, na vaš račun živijo, medtem ko bi lahko vi od kakih turistov kasirali.

Niste jih vzgojili lepo, pa mislijo, da jim vse pripada.

Zato, ker si sin trenutno svoja jajcka prazni vate, se ne pomeni, da mora njegova mamica to sofinancirati.

Zato pa ne bo mamica to financirala, ampak sinek, sam če bo še hotel kaj praznjenja. Bo tašči nazaj njen dnar dal, ki ga je metala vanj. 😀

Iskreno ti povem,če se boš tja preselila in plačevala,dvomimbda bosta potem kdaj odšla na svoje. Veš kako je po malem se notri vlaga in sploh,če on ne bo hotel zapustit vsega potem itak nimaš kaj. Jaz ne bi. Bi raje našla opcijo c in odšla z tem moškim na svoje,najela kredit. Ti povem,da se vse plača. Nekak v denarju,nekaj pa v živcih. Ta stara bo gor uletavala,vse bo njeno..bejž.

Odgovor na objavo uporabnika
Kaj naj si mislim, 28.05.2024 ob 07:40

S fantom sva skupaj dobro leto. Razmisljava, da bi zivela skupaj. Jaz zivim trenutno v garsonjeri za katero placujem 500 eur na mesec plus stroski. On zivi v 3 sobnem stanovanju, ki je od njegovih starsev. Placuje samo stroske. Ima cimra, ki placuje 300 eur na mesec za sobo in gre s 1.7. ven. Sedaj je tasca namignila, da pricakuje teh 300 eur od mene v kolikor se nameravam vseliti k fantu. Kaj bi si vi mislili o tem oz kaj bi naredili? Stara sva 27 in 28.

 

Misli si, da tale tasca je tebi niko i nista in da te nikdar ne bo sprejela kot svojo.

Glede skupnega zivljenja imata kar nekaj opcij in jaz bi ubrala tisto, da se fant oreseli k tebi v najem in si delita vse stroske, ker s tem bos videla tudi to, koliko je ta fant resen, koliko mu je do tebe in koliko se misli postavit sam zase pred starsi.

Druga opcija je, da se ne vselis k njemu, bodita se en cas lepo fant in punca, vsak na svojem naslovu.

Tretja je ta, da pocakas, da fant ali starsi najdejo novega najemnika za sobo in se potem vselis k fantu, pac bosta imela en cas cimra, kar za mlade niti ni tako slaba opcija.

S tasco pa obvezno na veliko distanco!

Kaj na vse to pravi fant?

Odgovor na objavo uporabnika
Hinavka, 28.05.2024 ob 10:58

Odgovor na objavo uporabnika
Enatam12, 28.05.2024 ob 08:11

Berem odgovore, ne vem, a imate vsi težave z odnosi.

Če so starši sinu dali stanovanje v rabo, če so medsebojni odnosi OK, mu bodo dovolili, da v njem živi s punco-partnerko, stara sta skoraj trideset in ne petnajst.

To z najemnino je jasen pokazatelj, da pojdi stran, ampak ne zaradi najemnine, v tej družini šepajo odnosi, na vrat si boš nakopala maminega sinčka, ki se ne zna postaviti zase.

Sama imam stanovanje, ki ga oddajam, ampak če bi v njem živela hčerka, bi ona plačevala le stroške, vse ostalo bi bilo na meni, s stanovanjem bi razpolagala.

Starši moramo zaupati v lastno vzgojo, zaupati otrokom, da so se sposobni samostojno odločati. Verjeti vanje, da imajo prave vrednote.

Vedno izhajam iz tega, da danes smo, jutri nas ni …v grob ne odnesemo ničesar.

 

 

Če bi svoji hčerki zaupala, bi nanjo prepisala stanovanje! Ne pa hinavsko ji ga dala v uporabo, samo stroške plačuje, napisano je pa nate. Kaka hinavka si!  Lisica!

Ne pametuj več o zaupanju otroku! Pojma nimaš kaj je to! Lisica!

Nisem hinavka, hčerka ni še polnoletna. Imava le njo, najemnina gre na račun za njo, imamo račun, na katerem je denar, ki ga bo dobila, ko ga bo potrebovala. Se je nabral kar lep znesek (denar, ki ga dobi od babice, strica, tete, najemnina …).

Odgovor na objavo uporabnika
poznam to, 28.05.2024 ob 08:39

Če bi živela v mojem stanovanju skupaj z mojim sinom, bi ti dodelil najemnino 1€ + polovico vseh stroškov! Najemnino pa samo zato, ker potem v primeru razhoda ne moreš zahtevati pol stanovanja!

In to je vse!

Lastnina, ki jo nekdo poseduje pred začetkom zveze, je nedeljiva. Deli se le tisto, kar je pridobljeno tekom zakona oz zveze…

Tu je večina disfuncinalnih. Lajajo, doma je kot žena reče in otroci so glavni.

Ne seli se tja, še manj pa plačuje za najemnino. Partnerstvo je par, je skupnost, v kateri ima tašča ali tast pravico samo do praga, preko pa nima kaj iskati.

    500 € je mir, ki mu ni para.

Da ima tašča prav.

Jaz računam sinu in njegovi deklici 300 (sicer ta denar hranim) vendar ona2 tega ne vesta, da ga bo dobil nazaj ob kakšni večji investiciji.

 

Pri nas živi hčerka z družino in sin. Vse stroške delimo na število oseb, brez otrok, ki pridejo več kot 300 na mesec. Tudi računi iz trgovine se delijo, ker žena kuha. Na vsak način pride manj, kot če bi živeli sami.

Jaz bi ostala v najemu za 500. K tebi pa se naj preseli fant.

Ne vem kaj še razburjas. Kupi 3 sobno stanovanje, ga opremi in povabi fanta k sebi, da bo tašča videla, kako se to dela. Bodi ji vzor.

Po izkušnjah, ki jih imam, raje pojdita na svoje. Nobenega miru ne bo. Zakaj to, zakaj ono, ne hvala raje drugje plačujem najemnino in životarim, kot pri starših ali taščah. Stari in mladi ne gredo skup

Kaj naj si mislim ,rajši pojdita z tvojim na svoje živeti,ne pa se preseliti k njegovi mami. Ali pa se obiskujeta . Zakaj? Ker boš morala skakati ,potem ko boš pri tašči živela po nenih notah in še to bo zahtevala denar.

Če nočeš doživeti živčni zlom in imaš rada svoj mir ne iti živeti k bodoči tašči,ker ti stari so pravi lisjaki. Delajo se uboge, v resnici so pa daleč od tega.

 

New Report

Close