Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bojim se sama sebe

Bojim se sama sebe

Ravno smo zaključili z adaptacijo hiše in v njej ves čas živeli. Vsak, ki je kdaj šel čez to, ve da je za znoret za:jebano. Trpijo medsebojni družinski odnosi, Kdor reče, da ne, laže.

KO smo zaključili je bilo potrebno čiščenje. Jaz poleg skrbi za družino, služba, nabava in pač vse kar večina žensk počne vsak dan, še generalno čiščenje in urejanje hiše. On pa, kot da je že vse zrihtano. Iz službe domov na kavč. Ko bi mi vsaj pri pripravi hrane pomagal. Nič, popolnoma nič. Edino iz trgovine prinese kakšno malenkost, če mu naročim. In tako iz dneva v dana.

En dan sem čistila kavč on pa je sedel na pručki in buljil v Tv, kot običajno. On meni, če bom kmalu končala, ker bi rad v miru gledal televizijo, da se sprosti po službi.

Kar zameglilo se mi je pred očmi. Zagnala sem se vanj z vso sili. S pručko vred je poletel čez pol sobe. Že dolgo nisem čutila takega zadočenja.

Večkrat mi pada na misel, da bi ga kar udarila, skrbi me le, da potem ne bi mogla prenehati. Groza me je, bojim se sama sebe.

Vem, da moji občutki niso normalni. Sem se že prijavila k psihologu, pa vendar me zanima, če se je komu že kaj podobnega zgodilo.

Sicer imava v redu zakon, malo gore, malo dole, ampak plujeva, tale prenova pa je iz mene zbezala občutke in reakcije za katere sploh nisem vedela, da sem jih zmožna.

To se ti dogaja ker je vsega preveč. Če bi sproti spuščala težave s sprotnim vpitjem potem do tega ne bi prišlo. Vem, ker je podobno pri meni.

Meni moj mož tudi nič ne pomaga, ampak si delo deliva. Če imaš ti sama miselnost, da je vsa skrb za otroke, hišo, gospodinjstvo tvoje delo in obveznost, ima tako miselnost tudi tvoja bližnja okolica. Ne le mož, tudi otroci. Če pa bi cenila sama sebe in svojo vlogo v družini in se postavila na mesto partnerke in ne služkinja, bi tudi mož kot tvoj partner v zakonu prispeval svoj delež v delu in skrbi za dom. Ne zato, ker bi ga ti prosila in rotila, naj ti pomaga, ampak zato, ker bi bilo to samoumevno.

Je pa takšne stvari dobro vedeti še preden nekoga vzameš za resnega partnerja in očeta svojih otrok.

Kar pa se tiče generalnega čiščenja po adaptaciji – če je šlo več tisoč evrov za material in delavce, je res tako težko stresti iz žepa še nekaj evričev za čistilni servis? Marsikateri ženski, ki se takole matra, je škoda denarja, svojega časa in energije pa jim ni škoda.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
Bes pod kontrolo, 24.01.2023 ob 16:34

Ravno smo zaključili z adaptacijo hiše in v njej ves čas živeli. Vsak, ki je kdaj šel čez to, ve da je za znoret za:jebano. Trpijo medsebojni družinski odnosi, Kdor reče, da ne, laže.

KO smo zaključili je bilo potrebno čiščenje. Jaz poleg skrbi za družino, služba, nabava in pač vse kar večina žensk počne vsak dan, še generalno čiščenje in urejanje hiše. On pa, kot da je že vse zrihtano. Iz službe domov na kavč. Ko bi mi vsaj pri pripravi hrane pomagal. Nič, popolnoma nič. Edino iz trgovine prinese kakšno malenkost, če mu naročim. In tako iz dneva v dana.

En dan sem čistila kavč on pa je sedel na pručki in buljil v Tv, kot običajno. On meni, če bom kmalu končala, ker bi rad v miru gledal televizijo, da se sprosti po službi.

Kar zameglilo se mi je pred očmi. Zagnala sem se vanj z vso sili. S pručko vred je poletel čez pol sobe. Že dolgo nisem čutila takega zadočenja.

Večkrat mi pada na misel, da bi ga kar udarila, skrbi me le, da potem ne bi mogla prenehati. Groza me je, bojim se sama sebe.

Vem, da moji občutki niso normalni. Sem se že prijavila k psihologu, pa vendar me zanima, če se je komu že kaj podobnega zgodilo.

Sicer imava v redu zakon, malo gore, malo dole, ampak plujeva, tale prenova pa je iz mene zbezala občutke in reakcije za katere sploh nisem vedela, da sem jih zmožna.

Stvari so se ti nalagale in na koncu je moralo ven iz tebe. Povej mu kaj te bremeni, da si sama za vse in ne zmoreš več in da pogrešaš več njegove pomoči. Ne potrebuješ psihologa, samo njega, da te vzame resno in da te razbremeni pri določenih opravilih, potem se bo vse izboljšalo, tudi tvoje počutje;)

Napiši seznam kaj je potrebno vse postorit v enem dnevu in si enakovredno razdelite delo. Moj bivši je tudi mislil, da ko smo končali z gradnjo, da je njegov prispevek v celoti zaključen. Par let sem ga samo opazovala, kako se po službi razkomoti na kavču in ne migne s prstom za nič. Zdaj mu je boljše, ko je z drugo in spet jovo na novo v gradnji.

Mah ni lepšega kot biti samski.

Odgovor na objavo uporabnika
Ena stara, 24.01.2023 ob 16:57

Meni moj mož tudi nič ne pomaga, ampak si delo deliva. Če imaš ti sama miselnost, da je vsa skrb za otroke, hišo, gospodinjstvo tvoje delo in obveznost, ima tako miselnost tudi tvoja bližnja okolica. Ne le mož, tudi otroci. Če pa bi cenila sama sebe in svojo vlogo v družini in se postavila na mesto partnerke in ne služkinja, bi tudi mož kot tvoj partner v zakonu prispeval svoj delež v delu in skrbi za dom. Ne zato, ker bi ga ti prosila in rotila, naj ti pomaga, ampak zato, ker bi bilo to samoumevno.

Je pa takšne stvari dobro vedeti še preden nekoga vzameš za resnega partnerja in očeta svojih otrok.

Kar pa se tiče generalnega čiščenja po adaptaciji – če je šlo več tisoč evrov za material in delavce, je res tako težko stresti iz žepa še nekaj evričev za čistilni servis? Marsikateri ženski, ki se takole matra, je škoda denarja, svojega časa in energije pa jim ni škoda.

 

Zurbaltst ima veliko dnara, da si lahko privošči provokativno zgodbico na monu.

Dobesedno. Ni lepšega kot biti samski. In brez otrok.

Čas je, da realnosti pogledaš v oči. Imaš lenuha, najverjetneje tudi fukcionalno nesposobnega za delovanje v dvoje…njegovo delovno mesto je pručka, kavč… Ti se boš pač raztrgala na vse možne konce…on pa hoče samo v miru gledat TV.

Jah, jaz sem vzela cistilni servis. Mislim da ni bilo vec kot 300eur. Da bi zraven dveh malckov (brez varstva) se pucala, pomoje se sedaj ne bi bili vseljeni.

sem samska. Mi ni treba takih rigidnih lenih brezdelnežev gledat.

Odgovor na objavo uporabnika
Maš dnara, 24.01.2023 ob 17:33

 

Zurbaltst ima veliko dnara, da si lahko privošči provokativno zgodbico na monu.

Zurbaltst? Kdo je Zurbaltst?

O kako zelo te razumem. Mene je moj enkrat tako razp_zdil, da sem v Hervisa klicala, če imajo kije za baseball. Srečen je lahko, da jim jih je zmanjkalo.

Odgovor na objavo uporabnika
Ah ja, 24.01.2023 ob 18:12

Dobesedno. Ni lepšega kot biti samski. In brez otrok.

Zapuščena? Razočarana?

Jaz pa mislim, da imate eni prelahko življenje in prepolne riti vsega in se potem razburjate.

Bi morali živeti z nekom, ki kopiči stvari in bi potem videli kako bi se počutili.

Čistilko si nabavi in on naj jo plača.

Po končani obnovi sem najela čistilni servis, da so prišli, v enem dnevu vse uredili in je bil mir. Če imam kredit do svojega 65 leta, je tisti obrok gor ali dol res nepomemben.

Hja, tudi jaz imam izkušnje z lenimi moškimi, ki se jim zdi, da jim bo metla roke opekla. En od bivših je bil popolnoma zgrožen, ko sem ga prosila, če bi kuhinjo pometel, češ da je že v službi delavnico pometal in da ne misli tega počet še doma 🙂

Ampak jaz imam to srečo, da najbolj in največ spucam, ko sem jezna 🙂 In ko sem bila z bivšim, smo imeli ful spucano 🙂 No ja, enkrat zmanjka za pucat, pa postane bivši …

Veš, da ti verjamem, da bi deca fentala. Ampak ženske znamo nadzorovati svoja čustva, moški očitno ne. Kar poglej v zadnjih letih koliko možov je umorilo svoje partnerke, kontra pa nič.

——————————–

Ne obremenjuj se  24.01.2023. ob 17:08

Povej mu kaj te bremeni, da si sama za vse in ne zmoreš več in da pogrešaš več njegove pomoči.

——————————–

Kakšne pomoči? Od kje vam to omenjanje pomoči? A on je naključni mimoidoči v skupnem domu, da bi naj bil njej v pomoč?

Pa kam ste take gledale, ko ste se možile? Samo v mednožje? Ali pa so vas nasilno spravili skupaj in ste levoroke lenuhe spoznale šele po poroki? Ali pa ste taka škart roba, da so bili te lenuhi edini, ki so vas hoteli pobrat. Zakaj igrate služkinje v lastnem domu, ker je iz vaših besed jasno, da vse breme prostovoljno in samoumevno sprejemate nase?

Se mi zdi, da smo bile ženske včasih modrejše in smo znale izbirati bolje.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši🎆🎇🎆🎇🎆🎇🎆, 25.01.2023 ob 06:11

Jaz pa mislim, da imate eni prelahko življenje in prepolne riti vsega in se potem razburjate.

Bi morali živeti z nekom, ki kopiči stvari in bi potem videli kako bi se počutili.

    Žal..živimo.. 🙄🤷 Ne utegnem vstran metat, ko je ni doma.. 🤦 pa še kar vlači to nepotrebno kramo k bajti-ker je bila znižana.. 😡😡

Obvladaj se malo! V jezi človeka lahko tudi ubiješ. Ko pripravljaš hrano, lepo reci možu, dokončaj, prosim, ker jaz imam še delo. Lepa beseda lepo mesto najde. Moški so kot otroci, ne vidijo dela in včasih jim je treba s prstom vse pokazat. Če pa začneš vpiti, kričati, se razburjati, potem ne dosežeš nič.

Moški so drugačni kot smo me ženske. Bog ne daj, da bi bili taki, bi bilo še slabše. Si predstavljaš, da imaš enega preveč natančnega, ki gleda kaj počneš in začne čistiti za teboj?

Hudič frdamani, sedi na šamerli 🎶 😆

 

Čist za znoret!

New Report

Close