Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bolj/manj škodljiva kava ali kapučino?

Bolj/manj škodljiva kava ali kapučino?

Kapučino v prahu meni dela več težav kot prava kava (brez mleka).


Kakšen prah? Kapučino je kava in spenjeno mleko.
[/quote]

Nabrž misli na ‘mleko v prahu’, ki ga dobiš v kavo na avtomatih za pijačo. Tisto je pa res ena sama kemija – mleka v prahu je tam samo 2-3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, vse ostalo so umetni dodatki, sladila, konzervansi, kokosova moka… na avtomatih ne jemlji pijač z ‘mlekom’.

Na Gastro v Lj so mi rekli, da je najbolj draži želodec turška kava z mlekom. Če že piješ kavo, naj bi pil črno. Brez vsega. No to jaz ne. Ne gre po grlu.
Najslabšo reakcijo imam po turški kavi in kavah iz avtomatov in vseh možnih Nescaffejih in temu podobnim.

Odkar imam doma Nespresso, pijem normalno kavo z mlekom in nimam več težav. Zunaj doma kave več ne pijem. Ne vem v čem je fora te kave, a sem super vesela, da sem našla kavo, ki “ne boli”:)

Če imaš težave z želodcem zaradi pitja kave, je ne pij več. Če se težko zbudiš, bo črn čaj dobro nadomestilo.

Že nekaj let prakticiram, da namesto kave pijem črni čaj z mlekom. Za začetek morda probaš klasični earl grey (črni čaj z bergamotko) ali kakšnega aromatiziranega. Zeleni čaji imajo podoben učinek, samo so malo manj intenzivnega okusa od črnih. Sicer pa si lahko daš duška v čajnici in izbereš po vonju, ki ti ustreza.

Kako pa je z zaprtjem po pitju črnega čaja? A ni, da ga piješ takrat, ko driskaš?

Kako pa je z zaprtjem po pitju črnega čaja? A ni, da ga piješ takrat, ko driskaš?
[/quote]

To pa je napačna percepcija – saj nisi edin/a, zaverovanost množic pač.

… ko si prehlajen a ne?!

Get a brain.

Če imaš težave z želodcem zaradi pitja kave, je ne pij več. Če se težko zbudiš, bo črn čaj dobro nadomestilo.
[/quote]

Črn čaj je za želodec prav tako problematičen kot kava, tako da ravno nek nadomestek v primeru težav s kavo ne more biti. Prej kakšna žitna kava ali rooibos čaj.

Kaj pa rastlinska mleka? So enako problematična, če jih mešaš s kavo?

New Report

Close