Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bolniška za spremstvo starša, ki ne živi z mano

bolniška za spremstvo starša, ki ne živi z mano

zdi se mi, da sem zasledil, da se je na to temo nekaj spremenilo, pa ne najdem.
Oče je odpuščen iz bolnice in potrebuje še nekaj preiskav, ki pa jih delajo samo dopoldan. Taksi v tem kraju ni na voljo, javnega prevoza ne more uporabljati v takšnem stanju, za rešilca je preveč “dober”.
Ali je možno dobiti bolniško odsotnost za spremljanje v takšnem primeru.
Pa ne mi govoriti, da naj vzamem dopust, ker ga ne morem, ker bom sicer imel otroka med počitnicami samega doma (prvošolec) in je ves dopust zaradi tega letos že razporejen.

Mislim, da lahko brezproblema, pokliči svojo osebno zdravnico, pa ti bo povedala. Ko sem jaz spraševala leto nazaj, mi je rekla, da lahko vzamem za kogarkoli, ni važno da sva v sorodu, ta bolnik pa potem zaprosi za potrdilo na pregledu, ki ga dostaviš svoji osebni zdravnici, ki ti izdani bolniški list.

hvala za namig.
Moj zdravnik je povedal, da ni možno. Toliko o tem.

nova
Uredništvo priporoča

Če ne živite v skupnem gospodinjstvu (družinski član), to ni mogoče.
Vse ostalo je gembling, dokler ZZZS ne zahteva povrnitev stroškov (od zdravnika).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Morda po novem ni mogoče?!
Jaz sem za spremstvo tastu (dve leti nazaj) vedno dobila bolniško, pa nismo živeli v skupnem gospodinstvu. Njegov zdravnik je na napotnico označil, da je potrebno spremstvo, potem sem šla jaz z izvidom, ki ga je ta dan dobil k svojemu zdravniku, ki mi je napisal bolniški list.

Lp

Če ne gre drugače, vzemi neplačan dopust. En mesec ga imamo menda. Meni se zdi, da je staršem tudi treba pomagati, tako da mi ne bi bilo problem vzeti neplačan dan. če že rednega dopusta ne moreš. Mogoče se da dogovoriti, da zamenjaš turnus, mogoče ure oddelaš naslednji dan. Če je delodajalec ok, bi se morda dalo dogovoriti.

Takšno nego ali spremstvo lahko napiše le za ožjega družinskega člana. Pred dvemi leti pa to po pravilih ni bilo dovoljeno. Kot sem apisala, je to loterija, dokler te ZZZS ne dobi.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ni res, lahko vzameš za kogarkoli bolniško za spremstvo.
Sem imela tudi jaz tak primer in sem se obrnila naZZZS kjer so mi potrdili da lahko.

Me, dej, a za kogarkoli? A za soseda? Preberi si spremembe zakona, pa ne trosi takih bedarij!

New Report

Close