Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bolniška zaradi bolečih menstruacij

Bolniška zaradi bolečih menstruacij

Ali je katera zato ostala doma? Pri meni je res hudo, ne samo bolecine, slabost in prebavne motnje, imam pa zaktevno delo in odgovorno in si težko privoščim wc na 15 minut. Ne primejo tablete, pojem jih potem precej več od dovoljene doze. In sem prvič ostala doma, en dan, potem so bolečine mnile v roku parih ur s samo eno tableto, sem pa ta čas prespala.

In me zanima, če je možno, ker je manj stresa, da je manj bolečin? Ne bi zdaj kar vsak mesec ostala doma, bi pa po potrebi, če je res neznosno. Sicer nikoli nisem bolana in z vročino in virusi, res nikoli ne manjkam skoraj.

Ja vzem jo in brez slabe vesti. Ce bi to imel moški, bi bli po 14d doma

Pri meni je enako. Na žalost sem tako vzgojena, da je treba potrpeti. Sem že starejša, blizu mene in zadnja leta postaja prav neznosno. Jem protibolečinske vsak mesec od ovulacije dalje. Ko pride menstruacija sem na koncu z močmi. Tisti teden hodim v službo in domov direkt v posteljo. Ko mine, sem tako utrujena, da rabim en teden, da si opomorem. Potem pa zopet znova. Včasih, enkrat ali dvakrat na leto ostanem kakšen dan doma. Rečem, da sem zbolela in ni problema, ker sem sicer vedno v službi. Prepričana sem, da če bi si lahko po svoje dozirala te odsotnosti, bi imela veliko lažje življenje. Manj tablet, manj bolečine. Kdaj si bomo ženske to izborile?

Jaz bom šefa prosila, da mi ne razpiše dežurstva med menstruacijo.

V Španiji  in mogoče še kje , so napredni in imajo potrjen zakon o bolniški odsotnosti med bolečo menstruacijo.

Bi si mogoče pri nas to izborile ženske na inštitutu 8.marec…?

Če ne moreš delati, je bolniška upravičena ne glede na vzrok.

Jaz sem imela isto, pa nisem hodila v bolniško. Samo takoj ko me je začelo zvijati sem šla po inekcijo ketonala, čez 15 minut sem lahko migala dalje. Po tableti me je bolel želodec.

Pred leti sem imela boleče menstruacije in izvedela, da pomaga žajbljev čaj. Sem poskusila in ob pitju prav začutila kako je bolečina šla vstran in nikoli več se ni pojavila, tudi pri kasnejših menstruacijah ne. Ne vem če je bilo od čaja, a je za poskusiti. Ga pa je baje treba poti po požirkih, ne preveč, ker vzpodbuja prekrvavitev in bi lahko povzročil premočno menstruacijo. Meni je pomagal že zelo majhna količina.

Odgovor na objavo uporabnika
Povem, 22.03.2024 ob 21:58

Če ne moreš delati, je bolniška upravičena ne glede na vzrok.

Ko bi le res bilo tako.

Meni pomaga, da par dni pred pricetkom menstruacije zacnem z jemanjem aspirina + magnezija. Manjsi strdki = manj bolecin, ker se maternicni vrat ne odpira tako zelo in nimas 1x na mesec dobesednih porodnih krcov💀 (vsaj pri meni to deluje). Edini problem je, da je potem mensteuacija bolj redka in je potrebno pogosteje menjati vlozek…

Mocnejso menstruacijo pa lahko povzroca marsikaj, in bi bilo dobro tole razcistiti pri zdravnici oz. Ginekologinji. Ciste, maternicni fibroidi, rak, vnetje/infekcija rodil, hipotiroza,  ENDOMETRIOZA, PCOS, pomanjkanje dolocenih vitaminov/mineralov… zdravnica ti lahko tudi predpise mocnejse tablete na recept, verjetno bi se dalo tudi dogovoriti za izdajo zdr.opravicila, za ta dan.

Vcasih sem imela taksne probleme, da enostavno nisem bila prisebna od bolecin in mi je pomagalo samo to, da sem vsaj prvi dan prelezala doma. Zdaj se mi to samo redko kdaj se zgodi…

Ja  tudi pri meni je tako, da sem ostala doma zaradi bolečin v trebuhu in veliko vetrov, če jih nisem sproti iztisnila, je z mano slabše.

Moja rešitev je, da tiste 3 dni jem čisto malo. Ugotovila sem, da je to kar tako boli  v resnici polno črevesje in križ, ki sta stisnjena zaradi povečanja maternice med menstro!

Tako da pri obrokih tiste dni izključim trdo hrano kot je meso. In vse kar napenja in  vsako pecivo.

Jem samo osnove, juho, malo krompirja, nič ocvrtega. Zelo pomaga. Na wc je zjutraj bistveno lažje. In nalgesin z nolpazo 1 do 2 x dnevno.

Odgovor na objavo uporabnika
Endosotrpinka, 22.03.2024 ob 20:35

Pri meni je enako. Na žalost sem tako vzgojena, da je treba potrpeti. Sem že starejša, blizu mene in zadnja leta postaja prav neznosno. Jem protibolečinske vsak mesec od ovulacije dalje. Ko pride menstruacija sem na koncu z močmi. Tisti teden hodim v službo in domov direkt v posteljo. Ko mine, sem tako utrujena, da rabim en teden, da si opomorem. Potem pa zopet znova. Včasih, enkrat ali dvakrat na leto ostanem kakšen dan doma. Rečem, da sem zbolela in ni problema, ker sem sicer vedno v službi. Prepričana sem, da če bi si lahko po svoje dozirala te odsotnosti, bi imela veliko lažje življenje. Manj tablet, manj bolečine. Kdaj si bomo ženske to izborile?

Od samega zacetka zeloòo bolece menstre, brez protibolecinskih ni slo. Na zacetku tako hudo, zaradi bolecin bruhala, veckrat oblezala. Predmenstrualni sindrom dolg in prav tako bolec. Ciklus nikoli na 28 dni, ampak na 32, 34. Par let pred meno sem imela ciklus na 28 dni. Al ni hudic, zadnje leto so bolecine bile prisotne vsak teden, par dni, dan in noc. Ja, ce recejo, da ene znorijo v meni, je za verjeti. Zdaj sem pa ene tri leta v meni brez da bi imela kaksnih hudih tezav. Za enkrat se izogibam kaksni hormonski terapiji. Ce je zenska v bolecinah, edin pravilno, da ji pripada bolniska.

Jaz med m že od kar pomnim menjavam prvi dan vložek na 1 uro. Dat si moram 2 vložka.  Bolečine nenormalne do poroda. Po porodu ok. Obilna menstruacija ostala.

100x bila pregledana. Še na bioenergiji in vsem živem bila. Itak nič ne pomaga.

Rečeno mi je bilo – začnite jemati kt ali damo spiralo. Če tega nočete,  bolniškega staleža ne bom napisal.

Hodim delat in trpim, tako trpim, da ne znam povedat.

Sem tudi slabokrvna. Od nekdaj.

Menstruacija je zame trpljenje. Seveda mi gre na živce tudi, če ležim doma, ampak če sem doma si grem lahko vsaj menjat vložek. V službi nosim 2 velika nočna vložka in dodatek vate. Bolniška mi ne pripada.

 

 

Mislim, da je bila prva država na svetu, ki je uvedla zakonsko pravico do bolniške zaradi menstruacije, Japonska leta 1947. Žal je zaradi stigme po podatkih iz interneta koristi okrog 0.9% upravičenk. Španija pa je to pravico uvedla lani kot prva država EU. Ženske imajo pravico izostati tri dni na mesec (z možnostjo podaljšanja na pet dni), v tem času prejemajo 75% plače. Taka ureditev je ddober predlog tudi za Slovenijo. Priložnost za Niko da dejansko naredi nekaj koristnega in ne da se neprestano gre aktivizem za voljo aktivizma samega. Vendar tega najbrž ni sposobna.

Vedno sem bila na tabletah, nikoli v bolniški. Spazmex, Nalgesin forte..

Odgovor na objavo uporabnika
123, 23.03.2024 ob 08:42

Mislim, da je bila prva država na svetu, ki je uvedla zakonsko pravico do bolniške zaradi menstruacije, Japonska leta 1947. Žal je zaradi stigme po podatkih iz interneta koristi okrog 0.9% upravičenk. Španija pa je to pravico uvedla lani kot prva država EU. Ženske imajo pravico izostati tri dni na mesec (z možnostjo podaljšanja na pet dni), v tem času prejemajo 75% plače. Taka ureditev je ddober predlog tudi za Slovenijo. Priložnost za Niko da dejansko naredi nekaj koristnega in ne da se neprestano gre aktivizem za voljo aktivizma samega. Vendar tega najbrž ni sposobna.

Podpis

Odgovor na objavo uporabnika
Bb, 23.03.2024 ob 06:04

Jaz med m že od kar pomnim menjavam prvi dan vložek na 1 uro. Dat si moram 2 vložka.  Bolečine nenormalne do poroda. Po porodu ok. Obilna menstruacija ostala.

100x bila pregledana. Še na bioenergiji in vsem živem bila. Itak nič ne pomaga.

Rečeno mi je bilo – začnite jemati kt ali damo spiralo. Če tega nočete,  bolniškega staleža ne bom napisal.

Hodim delat in trpim, tako trpim, da ne znam povedat.

Sem tudi slabokrvna. Od nekdaj.

Menstruacija je zame trpljenje. Seveda mi gre na živce tudi, če ležim doma, ampak če sem doma si grem lahko vsaj menjat vložek. V službi nosim 2 velika nočna vložka in dodatek vate. Bolniška mi ne pripada.

 

 

Jaz sem tudi letos trpela zaradi dolgih in močnih M. Nikoli nisem vedela, ali bo skodelica zdržala, ali bo vložek zdržal, ali bo oboje zdržalo, včasih tudi nimaš wc-ja na dosegu roke. Obupno. Potem po porodih sem imela še res zoprne bolecine, po 2, 3 dni. Pa še M je bila 7, tudi 8 dni. Nato 14 dni pavze in jovo na novo. Za znoret. Enkrat sem imela dovolj in sem šla do G in rekla, naj mi da ene KT, da se tole malo ublaži. Sem dobila Yaz. In zame je zdaj drug svet. Bistveno krajše M (3-4 dni), kolikosno bistveno manj, brez tezav delam vse, nič me ne skrbi, s skodelico pridem čez brez, da bi skoraj vedela, da imam M. Bolečine redke.

Kaj ti hočem povedat? NE SE MATRAT. Zakaj bi se? Življenje je že tako dovolj težko, polno izzivov in preizjusenj, če si nekje lahko olajša tegobe, si daj.

Svetujem, da poisces vzrok za te bolecine in ga odpravis, na dolgi rok bo to 100x bolje kot tablete in bolniska.

Do takrat pa bi jaz brez slabe vesti vzela 1 dan bolniske.

Odgovor na objavo uporabnika
poisci vzroke, 23.03.2024 ob 11:57

Svetujem, da poisces vzrok za te bolecine in ga odpravis, na dolgi rok bo to 100x bolje kot tablete in bolniska.

Do takrat pa bi jaz brez slabe vesti vzela 1 dan bolniske.

Se podpisem. Kontracepcijske tavlete niso resitev za na dolgi rok, ker imajo toliko stranskih ucinkov. Ce pa res tako drasticno pomagajo, pa je lahko bil vzrok za tezavo z mocno menstruacijo PCOS ali pa endo

Absolutno, če je manj stresa je manj bolečin. Mene če zelo boli trebuh grem spat in je. Pojdi pa do ginekologa. Lahko imaš, kako bulo. Pomaga pa ingver.

Pri meni je bilo enako do 35.leta, še po prvem porodu ni bilo nič boljše, 3 x sem izgubila zavest, pogosto predozirala tablete, ker enostavno ni nič prijelo. Meni je zelo pomagal ognjičev čaj, vsak dan sem ga pila in je postalo obvladljivo, da so vsaj tableti prijeli. Zadnja leta je pa samo od sebe boljše, ko imam krče mi res najbolj pomaga kamilični čaj, dejansko zelo deluje.

Če je res hudo ostani doma. Če veš,da delo ne moreš opraviti dobro,ker je vsa tvoja pozornost na vseh težavah,bolečinah,boš nadoknadila naslednji dan.  Ženska bi morala ob menstruaciji počivat. V telesu se dogajajo nore stvari skozi cel mesec in moškim se sanja ne,kako je to. Enako v nosečnosti.

Sama imela nore bolečine,da sem bruhala,glavo mi je skoraj razneslo od bolečin, več dni nisem mogla na blato, telo šibko, noge se tresejo, kri lije. Ne gre spat,ne biti pokonci. Prisotna tudi endometrioza,ki je še podvojila bolečine. Pa sem se vedno matrala biti pokonci in delat,če prav sem potem doma skup padla od hudega. Sreča da sem imela redne menstruacije,na petek in je bil pol vikend ko sem komaj živela. Zdaj hvaležna da s ustrezno terapijo za endometriozo nimam več tako hudih težav,da je znosno.

Naj ti ne bo nerodno biti doma. Jaz zdaj to vem,ko sem starejša. Moski  zdravniki res rečejo,da to ni bolezen, se pa cel mesec soočamo s veliki spremembami v telesu, pika na i pa je mensta,ko težave izbruhnejo kot vulkan.

Pogumno,misli nase!

Uf ko vas takole berem, se zavedam kakšno srečo imam. Menstruacij kot da nimam, naceloma bi lahko teh 5 dni zvozila zgolj z dvema tamponoma.

Želim vam vse dobro in čimmanj bolečin.

 

 

Po mojem je bolje iskat razlog kot tableti.

Menjat ginekologa kot prva ideja. Jaz sem leta in leta trpela, gienkologinja pa ja, je normalno, da je menstruacija tako dolga in močna (16 dni, v eni uri premočen najmočnejši tampon). NIkoli ni naredila nobene preiskave kot je recimo UZ ali kaj podobnega. Sem končno menjala gienkologa pa se je začelo spreminjat na bolje. Sem pa imela potem dve operaciji. Ni idealno, je pa neverjetno bolje.

Tako, da tiste, ki imate take težave, dajte menjat ginekologa, 2x, 3x… če je treba. Jaz sem leta in leta trpela zaradi bebave ginekologinje in svoje butaste buče, ker nisem menjala.

Pri meni sicer ni šlo za take hude bolečine, ampak da pa lije pol meseca ali pa še več na polno pa tudi ni fajn.

Kar se pa bolečin tiče pa meni pomaga, če dosti migam. Če sem pa tiste dni preeč pri miru, sedeče delo pa to. Me pa v križu boli, v trebuhu napetost, napihnjenost.

Odgovor na objavo uporabnika
Iluzija348, 23.03.2024 ob 02:33

Ko bi le res bilo tako.

Ja pač rečeš da imaš trebušno virozo, znajdi se ali pa trpi…na koncu te čakajo nebesa kot vse mučenice

New Report

Close