Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bolniška zaradi psihičnih pritiskov – kako ravnati

bolniška zaradi psihičnih pritiskov – kako ravnati

Ni res. Če se ne motim imaš pravico razpolagati le s tremi dnevi.
Z 10imi pa nikakor ne.
Torej je točno tako res kot sem napisala: če sodelavka manjka, lahko delodajalec zahteva, da jo sodelavec nadomešča in on nima kaj študirat na dopust. Edino to lahko zahteva, da ima v kosu dva tedna dopusta, ampak termin mu lahko določi delodajalec. Torej je to lahko recimo konec leta, ker je prej ves čas moral nadomeščat sodelavko.
[/quote]

Ja? In? V Revozu npr. so vsi doma bolj kot ne po direktivi cel avgust (in zgolj in samo avgust), tisti reveži začetniki, ki sploh dopusta nimajo dovolj, pa tekom leta ob sobotah hodijo “notri prinašat”. In podobno, le v nekoliko manjši meri, je tudi drugod 8seveda obstajajo izjeme, ni jih pa veliko). Po lastni želji ti pripada 1 dan, ostalo določijo glede na delovni proces delodajalci, ponekod ti sicer nekaj dni ostane, ampak jih mora itak odobrit vnaprej delodajalec, ki jih ali pa jih tudi ne. Taka je splošna realnost.

Ne, nimata enake plače. Starejši ima več plače, ker ima dodatek na delovno dobo. Pa verjetno še marsikako napredovanje. Recimo, če si v JU, ima en diplomant z recimo z dvema letoma delovne dobe 900€ neto, on 50+ pa kaj vem, 1300€ pa naredi manj kot oni prvi, ker pač mu nova tehnologija ne diši, ima pa dodatek na delovno dobo pa en kup napredovanj.
[/quote]

starejši je v svoji službi ustvarjal dodano vrednost še v casih ko je ta diplomant še z lulčkom po pesku pisal in v vseh letih marsikaj naredil na čemer mlajsi le nadgrajuje.

Ja? In? V Revozu npr. so vsi doma bolj kot ne po direktivi cel avgust (in zgolj in samo avgust), tisti reveži začetniki, ki sploh dopusta nimajo dovolj, pa tekom leta ob sobotah hodijo “notri prinašat”. In podobno, le v nekoliko manjši meri, je tudi drugod 8seveda obstajajo izjeme, ni jih pa veliko). Po lastni želji ti pripada 1 dan, ostalo določijo glede na delovni proces delodajalci, ponekod ti sicer nekaj dni ostane, ampak jih mora itak odobrit vnaprej delodajalec, ki jih ali pa jih tudi ne. Taka je splošna realnost.
[/quote]

Ja in zakaj zdaj to meni pišeš? Nisem jaz pravi naslov za tvoje težave.

starejši je v svoji službi ustvarjal dodano vrednost še v casih ko je ta diplomant še z lulčkom po pesku pisal in v vseh letih marsikaj naredil na čemer mlajsi le nadgrajuje.
[/quote]

A zato, ker je bil pred 20 leti dober delavec, lahko naslednjih 20 let v službi zabušava, lenari, ta mladi pa naj garajo in več naredijo kot ta stari, samo ta stari dobi pa večjo plačo?

No nisem razumela samo tega zakaj bi mogli temu delavcu pomagati.
Kaj ne zmore opraviti dela od te 55 letnice ali sem narobe razumela?
In še to… A ti je všeč ane, ta sodelavec. Bi ga rada videla na tem stolčku ane?
Pa kaj ste se upicili v to sodelavko no. Morda večji mobing doživlja od vas, kot od vodstva. Pa kaj to vas briga zakaj je na bolniški in kako bo. Pa naj vodstvo tega ubogega novega fanta razreši muk in organizira delo tako, da ta fante ne bo več tako bogi revček. Delavka je samo delavka, vodstvo je tisto, ki ima v rokah škarje in platno. Ja namesto, da se delavca zaščiti, mu pomaga v službi, ki jo je do sedaj očitno dovolj dobro opravljal, ga je potrebno odstranit. To želi podjetje.
Oh naivna buča mlada, s tabo bo isto lahko se pred 55. letom. Mozgancki propadajo veš, pa ko otroka dobiš in ne spiš je tudi problem, ne bo več 5 ke v službi. Ha, ha, ha… Kolesje življenja se obrača veš. Danes na vrhu, jutri lahko na dnu.

Vrnitev v bolniško kot recidiv gre ob prekinitvi za par dni takoj na komisijo in se šteje kot nadaljevanje prejšnje bolniške.
Razen seveda, če je enkrat v bolniški zaradi stresa, drugič zaradi zastrupitve s hrano, tretjič zaradi bolečin v hrbtu in podobno.
[/quote]

tudi če je diagnoza drugačna mora po 30dneh neprekinjene bolniške na komisijo. In potem mora vmes minit 2tedna se mi zdi sicer gre ponovno na komisijo zaradi kateregakoli razloga je odprta.


Meni se zdi, da si marsikaj slabo prebrala ali vsaj razumela.
Sodelavec opravlja svoje + delo odsotne sodelavke.
Ne vidim ga v vodstveni vlogi in res mi ni všeč. 🙂
Jaz te sodelavke ne šikaniram , dejstvo sicer je, da ne izpolnjuje meril, ampak s tem se ukvarjajo drugi, že dlje časa, kolikor mi je znano.
Stara sem 53 let, če te ravno zanima.


Meni se zdi, da si marsikaj slabo prebrala ali vsaj razumela.
Sodelavec opravlja svoje + delo odsotne sodelavke.
Ne vidim ga v vodstveni vlogi in res mi ni všeč. 🙂
Jaz te sodelavke ne šikaniram , dejstvo sicer je, da ne izpolnjuje meril, ampak s tem se ukvarjajo drugi, že dlje časa, kolikor mi je znano.
Stara sem 53 let, če te ravno zanima.
[/quote]

Se pravi, da ni samo ta sodelavka nesposobna, ampak je tudi vodstvo nesposobno. Vso njeno delo so naprtili enemu drugemu delavcu. Ne bi razporedili, ampak so samo na enega vse obesili.
Če je pameten, si že išče novo službo.
Je pa težava ta, da tudi, če imaš res nesposobne delavce in takih je veliko, sploh v JU (pišem o nesposbnih, ne o bolnih), jih ne moreš odpustiti.
Samo ni prav, da se potem, ker ne znajo drugače rešit, zadeva obesi na enega delavca. Ta bo dal odpoved, kaj bo potem?

A vstanete na busu starejši osebi? A si predstavljate, da mora bit delavec produktiven in da v današnjih službah ljudje delajo do 65 leta in sposobnosti niso enake kot pri 20 letniku?
Primerjati 55 letnico s 30 letnikom je totalni nesmisel.
Ti avtorica, pa si prasica in boš prav kmalu na istem. Te bo premagal mlajši. Upam, da bo še ocenjevanje takrat.

A zato, ker je bil pred 20 leti dober delavec, lahko naslednjih 20 let v službi zabušava, lenari, ta mladi pa naj garajo in več naredijo kot ta stari, samo ta stari dobi pa večjo plačo?
[/quote]

jdo pravi da je nujno slab delavec? bolj je vprašanje koliko še zmore in kako to ti hočeš videti v lastni prepotentnosti in zelji po napredovanju na hrbtih drugih, ko ti lastnih idej zmanjkuje sli ko se morda tudi tvoja sposobnostna krivulja začne obračati navzdol.

Moram komentirat – jaz ne vem a vsi, ki odgovarjate delate v JU in v velikih sistemih al kako? V zasebnem sektorju – kdo je.o vas, mislite da nadomešča bolniške? en na novo zapolsen, pa da samo to dela al kaj? Nadomešča sodelavec in ja, ponavadi en sodelavec. In, nič mu ne pomaga, da vemo kaj bi vodilni morali in za kaj so odgovorni, on pač ne more na dopust a ne?

jdo pravi da je nujno slab delavec? bolj je vprašanje koliko še zmore in kako to ti hočeš videti v lastni prepotentnosti in zelji po napredovanju na hrbtih drugih, ko ti lastnih idej zmanjkuje sli ko se morda tudi tvoja sposobnostna krivulja začne obračati navzdol.
[/quote]

Eh ja, pri nas imamo kar nekaj takih univ. dipl. … tam pri 45ih pa ne znajo shraniti podatkov na USB, ne znajo v Wordu oblikovat enega osnovnega besedila s kazalom, Excel pojma nimajo… kaj sploh znajo? A zdaj se bodo naslednjih 20 let šlepali na račun drugih, ker so menda bili nekoč sposobni?


Zakaj so domnevni psihični pritiski v narekovajih? Ker je očitno, da jih ženska res doživlja in beži v bolniško.
Dober delodajalec prepozna potenciale svojih delavcev in mu naloži delo, ki ga obvlada.
Iz tvojega opisa razberemo samo neefektivno sivo miško. Kaj pa so njene kvalitete?
Se je kdo pogovoril z njo o počutju na delovnem mestu?

Hvala za prijazne želje :).


kako pomagati tipu, ki nadomešča žensko?
prevzameš tričetrt njegovega dela

za žensko pa pripraviš odpoved zaposlitve iz razligov nesposobnosti. pa zahtevaš presojo potrebnosti staleža.


kako pomagati tipu, ki nadomešča žensko?
prevzameš tričetrt njegovega dela

za žensko pa pripraviš odpoved zaposlitve iz razligov nesposobnosti. pa zahtevaš presojo potrebnosti staleža.
[/quote]
Kaj pa, če se bo nesposobni delavki dalo angažirati dobrega odvetnika, ki ji bo po dolgotrajnih sprehajanjih po sodniji uspel iztožiti konkretno odškodnino?

Prave firme imajo rešitve tudi za take delavce, ki ne zmorejo več tempa kot pri 30ih.
To ni noben socializem in balkanizem, ampak človečnost.

Veš, tudi ti boš enkrat 50 in 60, če boš imela srečo, ampak potegnit pa ne boš mogla kot pri 30 ali 40…


In kaj točno je bil namen tega sestavka? Je več kot očitno kam pes taco moli.
Skoraj pol strani pisanja o tem, koliko in kako in domnevno zakaj je na bolniški neka zaposlena. In samo pol stavka vprašanja: kako naj pomagamo temu, ki jo nadomešča.
Če bi vas res zanimalo to, bi se glasilo nekaj v stilu: Imamo zaposleno, ki je že več mesecev odsotna, kako naj pomagamo tistemu, ki jo nadomešča in ne more na dopust?
In zakaj takšen naslov posta – bolniška zaradi psihičnih pritiskov? Ali ne bi bilo bolj primerno nekaj v smislu: pomoč sodelavcu, ki mora nadomeščati?
Seveda so skoraj vsi pišoči zagrizli v vabo.

Če ste ji dokazali nesposobnost, potem je sledil postopek odpustitve? Če še ni, se ji izroči odpoved od pogodbe prvi dan, ko bo spet prisotna.


In kaj točno je bil namen tega sestavka? Je več kot očitno kam pes taco moli.
Skoraj pol strani pisanja o tem, koliko in kako in domnevno zakaj je na bolniški neka zaposlena. In samo pol stavka vprašanja: kako naj pomagamo temu, ki jo nadomešča.
Če bi vas res zanimalo to, bi se glasilo nekaj v stilu: Imamo zaposleno, ki je že več mesecev odsotna, kako naj pomagamo tistemu, ki jo nadomešča in ne more na dopust?
In zakaj takšen naslov posta – bolniška zaradi psihičnih pritiskov? Ali ne bi bilo bolj primerno nekaj v smislu: pomoč sodelavcu, ki mora nadomeščati?
Seveda so skoraj vsi pišoči zagrizli v vabo.
[/quote]
Hvala za opozorilo, sem šla brat za seboj in verjetno res nisem prav zastavila.
Jutri imamo sestanek z direktorjem, da mu predstavimo problem v teamu in da najdemo nekakšno rešitev.
Zakaj je sodelavka na bolniški, ve ona in njen zdravnik – mi res lahko samo ugibamo.


Hvala za opozorilo, sem šla brat za seboj in verjetno res nisem prav zastavila.
Jutri imamo sestanek z direktorjem, da mu predstavimo problem v teamu in da najdemo nekakšno rešitev.
Zakaj je sodelavka na bolniški, ve ona in njen zdravnik – mi res lahko samo ugibamo.
[/quote]
Predvsem ne past v debato o njenem delu, njeni bolniski, o njej, ampak se drzite teme, kako organizirat delo v njeni odsotnosti da bo cim manj motece za vse. Glede na to, da baje ni kaj dosti naredila to ne bi smel biti tak problem.

Ful ste glup kolektiv. Noro. Delavka je pridna in dolgo že v podjetju, vi bi jo pa skenslali?
Prej ste mogli vi mal njenga dela nardit, zdej je pa pač nek fant tam. Al kako?
Če je pameten, bo jutri tiho. In bo rekel, da on vse to zmore. Pa bo postal tvoj šefič kr kmalu.
Ve boste pa kure izpadle, ki se jim ne da delat. In to boste šle šefu povedat.
Fajn. Čestitam. Hahaha
Če sodelavki ne moreš pomagat, ji vsaj ne škodi. Krava.

Pravite, da se ne da dokazati ali negirati. Žal tole ne bo držalo. Presoja zdravnika je dovolj, da lahko predpiše počitek in umirjanje.
In kakšno podjetje je to, da si ne more privoščiti nadomeščanja? Presenečen.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University


No, hvala za mnenje.
Nasvet: drugič preberi, o čem je govora.


Hvala za opozorilo, sem šla brat za seboj in verjetno res nisem prav zastavila.
Jutri imamo sestanek z direktorjem, da mu predstavimo problem v teamu in da najdemo nekakšno rešitev.
Zakaj je sodelavka na bolniški, ve ona in njen zdravnik – mi res lahko samo ugibamo.
[/quote]
V bistvu je razlog njene bolniške samo njena stvar. Kar pa se tiče dokazljivosti, na vašem mestu bi me bolj kot dokazljivost njene bolezni, skrbela dokazljivost tistih psihičnih pritiskov. Z obtožbami mobinga se dandanes ni ravno za igrati.
Če pa gre res za problem nadomeščanja njenega dela, bo firma pač morala zaposliti še nekoga ali prerazporediti njeno delo drugim zaposlenim.

New Report

Close