Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bolniški stalež – mož / žena

Bolniški stalež – mož / žena

V 36. tednu je otrok nedonošen le še na papirju. Ti pa bi rada igrala žrtev. Upam, da se boš oglasila, ko ti bodo v 42. tednu morali sprožiti porod. Kajti to je dokaz, da ti prezgodnji porod v resnici nikoli ni grozil.
Ne vem, zakaj bi bil krč, ki ti vzame sapo, razlog za bolniško. Jaz sem imela na neki točki v nosečnosti hemoglobin 98, kar mi je ves čas jemalo sapo. Pa kaj potem? Za štart sem si kupila kompresijske nogavice, ko sem izvedela, da sem tako švoh, ker sem slabokrvna, pa sem pridno jemala železo.
Res ne vem, kako boš zmogla z dvema otrokoma.

V 36. tednu je otrok nedonošen le še na papirju. Ti pa bi rada igrala žrtev. Upam, da se boš oglasila, ko ti bodo v 42. tednu morali sprožiti porod. Kajti to je dokaz, da ti prezgodnji porod v resnici nikoli ni grozil.
Ne vem, zakaj bi bil krč, ki ti vzame sapo, razlog za bolniško. Jaz sem imela na neki točki v nosečnosti hemoglobin 98, kar mi je ves čas jemalo sapo. Pa kaj potem? Za štart sem si kupila kompresijske nogavice, ko sem izvedela, da sem tako švoh, ker sem slabokrvna, pa sem pridno jemala železo.
Res ne vem, kako boš zmogla z dvema otrokoma.[/quote]

ma rodi ti v 36 tednu, pa pol govori!

Natanko tako! Za razliko od tebe in (pre)mnogih nosečnic sem se v nosečnosti obnašala, kot da sem popolnoma normalna. Nosečnosti nisem videla kot bolezen, temveč kot naravno stanje. Za vsak krček posebej nisem nadlegovala svoje zdravnice. Ko sem v prvem trimestru enkrat na kratko zakrvavela, sem počakala 3 dni do rednega pregleda in nisem šla morit zdravnikov po urgencah.
Pa ne govorite mi, kako ste bile vse po vrsti upravičene do bolniške. V naši službi vidim, kako se dela. Takoj ko se pokaže plusek, ste nesposobne za delo. Čudi me, da ste pozneje sposobne skrbeti za otroke. Meni je to namreč bistveno večji napor.[/quote]

Mogoče veš vzrok, zakaj je bila moja nosečnost smatrana kot rizična? Pa je že tolk časa od tega, da takrat ni bila vsaka ob plusku doma, tudi jaz v prvi nosečnosti do komplikacij in praktično poroda ne.

Pa da ponovim, nosečnica na bolniški manj stane kot nedonošenček v inkubatorju, sploh ob vseh možnih zapletih, ki jih ve niti slutite ne.

Zdaj pa zaključujem.

V 36. tednu je otrok nedonošen le še na papirju. Ti pa bi rada igrala žrtev. Upam, da se boš oglasila, ko ti bodo v 42. tednu morali sprožiti porod. Kajti to je dokaz, da ti prezgodnji porod v resnici nikoli ni grozil.
Ne vem, zakaj bi bil krč, ki ti vzame sapo, razlog za bolniško. Jaz sem imela na neki točki v nosečnosti hemoglobin 98, kar mi je ves čas jemalo sapo. Pa kaj potem? Za štart sem si kupila kompresijske nogavice, ko sem izvedela, da sem tako švoh, ker sem slabokrvna, pa sem pridno jemala železo.
Res ne vem, kako boš zmogla z dvema otrokoma.[/quote]

ma rodi ti v 36 tednu, pa pol govori![/quote]

V tole zgornje prepucavanje se ne mislim spuščat, ker .. je lahko tako ali drugače, nihče, razen avtorice pa ne ve natančno. Kar se pa 36T tiče, pa res ni nobena nedonošenost več. Le na papirju, tako so mi tudi v porodnišnici sami rekli, ko sem točno na 36T rodila dvojčke in šla četrti dan domov (najprej so nas nameravali zadržat en teden, potem so si premislili) z eno težko 2kg in par gramov in eno težko 2,7 kg.

Ene babnice tu gor ste res usekane do skrajnosti. Kaj pa ve veste o njenem zdravstvenem stanju?? Toliko kot se zadnje case na tem forumu pljuva po nosecnicah, po otrocih, starsih… Ni za verjet!

Avtorica, poklici osebnega zdravnika in vprasaj. Po moje ti tudi pripada spremstvo. Nauci pa se, da na ta forum ni za postavljati vprasanj, ker so tu gor v vecini retardirane dvajsetletne frajle, ki sploh nimajo se otrok ali matere mucenice z eno in pol sivo celico, ki so skoraj rodile na njivi, med obiranjem krompirja in sle en dan po porodu na Triglav.

Ne hvali se preveč, kajti v prejšnjem režimu je bila praktično vsaka nosečnica na bolniški. Dandanes kriteriji za bolniško končno postajajo malo strožji. Se pa še vedno najdejo frajle, ki so vsak teden pri ginekologu in izsiljujejo bolniško, ker one, čeprav so administratorske, z naraščajočim trebuhom ne morejo tipkati. Uboge reve ne morejo ne sedeti ne živeti.
Mi pa seveda lahko razodeneš, zakaj si bila ti na bolniški. Naj uganem: otroka si nizko nosila.

MIslim, da bi dobil spremstvo. Če bi zdravniku razložil zakaj ga potrebuje.

Jaz vem, da se 60 km ne bi peljala sama. Pa ne toliko zaradi krčev in tiščanja dol (čeprav je lahko tudi to razlog, ker ob krču nisi 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na cesti) ampak zato, ker imam odrevenele (mravljinčaste) roke.

Natanko tako! Za razliko od tebe in (pre)mnogih nosečnic sem se v nosečnosti obnašala, kot da sem popolnoma normalna. Nosečnosti nisem videla kot bolezen, temveč kot naravno stanje. Za vsak krček posebej nisem nadlegovala svoje zdravnice. Ko sem v prvem trimestru enkrat na kratko zakrvavela, sem počakala 3 dni do rednega pregleda in nisem šla morit zdravnikov po urgencah.
Pa ne govorite mi, kako ste bile vse po vrsti upravičene do bolniške. V naši službi vidim, kako se dela. Takoj ko se pokaže plusek, ste nesposobne za delo. Čudi me, da ste pozneje sposobne skrbeti za otroke. Meni je to namreč bistveno večji napor.[/quote]
Neverjetno
To greš pisat ženski, ki je bila hospitalizirana, da bi oreprečili prezgodnji porod?

Tvoje herojstvo ob krvavitvi je bilo pa tako.. da v prvem trimesečju pri krvavitvah itak ne morejo nič. Ali se vse porihta in je ok, ali pa ženska splavi. Pomagat pa itak ne morejo

Ubogi otroci pri taki materi..

Ne hvali se preveč, kajti v prejšnjem režimu je bila praktično vsaka nosečnica na bolniški. Dandanes kriteriji za bolniško končno postajajo malo strožji. Se pa še vedno najdejo frajle, ki so vsak teden pri ginekologu in izsiljujejo bolniško, ker one, čeprav so administratorske, z naraščajočim trebuhom ne morejo tipkati. Uboge reve ne morejo ne sedeti ne živeti.
Mi pa seveda lahko razodeneš, zakaj si bila ti na bolniški. Naj uganem: otroka si nizko nosila.[/quote]

Ni stvar debate moja rizična nosečnost, torej odnehaj. Kot taka je bila opredeljena s strani ginekologov in potrjena na komisijah.

V 36. tednu je otrok nedonošen le še na papirju. Ti pa bi rada igrala žrtev. Upam, da se boš oglasila, ko ti bodo v 42. tednu morali sprožiti porod. Kajti to je dokaz, da ti prezgodnji porod v resnici nikoli ni grozil.
Ne vem, zakaj bi bil krč, ki ti vzame sapo, razlog za bolniško. Jaz sem imela na neki točki v nosečnosti hemoglobin 98, kar mi je ves čas jemalo sapo. Pa kaj potem? Za štart sem si kupila kompresijske nogavice, ko sem izvedela, da sem tako švoh, ker sem slabokrvna, pa sem pridno jemala železo.
Res ne vem, kako boš zmogla z dvema otrokoma.[/quote]

Kompresijske nogavice nimajo nič s slabokrvnostjo ampak pomagajo če ti preveč otekajo noge. Hemoglobin pod 90 te obdržijo v porodnišnici, pri 98 (ki je dokaj običajen za nosečnice) pa ti predpišejo sirup. Če ti je to jemalo sapo, ne veš kaj so resne težave v nosečnosti. Žal. In tako kot druge se ne spuščam v zdravstveno stanje avtorice.
Tudi sama (že trkam) ne vem kaj so resne težave v nosečnosti. Imam nizko lego, ves čas krče, zaliva me, mravljinčaste roke – a to je običajno za nosečnice v teh tednih. Vseeno pa vem, da se taka ne bi peljala 60 km daleč. Ne ker bi bila “bolna” oz. “noseča” ampak ker taka nisem za na cesto, ker ogrožam druge in sebe (nenadni, a močni krči, ter mravljinčaste roke).
Sem bila pa v prvi nosečnosti hospitalizirana zaradi suma na prezgodnji porod (v 26 tednu – in kar en lep čas), a bi ti verjetno rekla, da sem se delala, ker sem na koncu rodila čez rok.

Vem da premnoge jemljejo nosečnost kot bolezen, a neumno bi bilo v ta rang tlačiti kar vse nosečnice po vrsti. In če pač ena sprašuje, če je partner upravičen do spremstva – to ne bi smel biti razlog, da se zaradi tega pljuva po njej.

Nisem brala vseh odgovorov, se mi ne da, ampak res nisi bolna ampak samo noseča.
Zgoraj ena situacijo primerja z onkološkem bolnikom, pa mi je na misel prišla prijateljica, ki ima raka, in ona po operaciji res ne sme voziti, pa nikoli njen partner ne dobi zanjo bolniške, enostavno pokliče taksi in je zadeva rešena.

Lp

New Report

Close