Najdi forum

Splash Forum Arhiv Pravni nasveti Bolniški stalež,prekinitev s strani zzzs, zdravljenje ni zaključeno

Bolniški stalež,prekinitev s strani zzzs, zdravljenje ni zaključeno

Pozdravljeni,

osebno imam težavo,kjer mi ni nič več jasno,in tudi praktično ne vem več kaj storiti.

V bolniškem staležu sem neprekinjeno že cca 14 mesecev.
Ugotovljeno imam spinalno stenozo v vratnem predelu .
Imam zelo močne bolečine v vratnem delu,glavobole in omotice vrtoglavice.
Vsaj trije specialisti so potrdili spinalno stenozo,enotno ni edino mnenje ali gre za mielopatijo ali ne.
Nevrokirurg je mnenja da operacija trenutno še ni potrebna.
Zdravim tudi še visok krvni tlak in ledvično bolezen.

Za bolečine imam predpisano doreto ,kjer je za vsako zaužito tableto prepoved vožnje 8ur.

Sedaj pa k bistvu.

Imenovana zdravnica na ZZZS se je odločila in mi bolniško zaključila.
Šel sem na osebno obravnavo,kjer ob pogovoru ni nič komentirala,zunaj pa dobim odločbo novo, da grem za štiri ure delat.Ko sem hotel nazaj do nje me ni več sprejela.
Poudarjam da jaz delati enostavno trenutno ne morem.

Pred kakšnim mesecem sem bil že na invalidski komisiji,kjer sem dobil odgovor da odločanje še ni možno ker zdravljenje še ni zaključeno.

Po dogovoru z delodajalcem in osebnim zdravnikom grem opraviti zdravniški pregled.

Sedaj me zanima ,kaj v primeru da zdravniškega ne opravim ? In kaj v primeru da zdravniški pregled uspešno opravim ,v kar sicer dvomim.

Sem pa zaposlen kot poklicni voznik,že dvajset let in vem v kakšnem stanju mora biti človek če želi varno opravljati poklic voznika.

Trenutno se jaz ne čutim sposobnega varno opravljati poklica voznika.Ob močnih bolečinah v vratu,zmanjšani gibljivost vratu za 1/2 v vse smeri,omoticah, in tabletah s prepovedjo vožnje. ?7
Ali je sploh normalno da me pošilja kot poklicnega voznika na cesto ?

In če zdravniškega ne opravim, ali lahko zahtevamo nazaj bolniško za osem ur ??

Prosim za odgovor in že vnaprej hvala.
Denis

Spoštovani,

Zavarovana oseba ali delodajalec se lahko na odločbo imenovanega zdravnika pritoži v petih delovnih dneh od vročitve odločbe. Pritožbo obravnava zdravstvena komisija, ki jo imenuje upravni odbor zavoda, in ki jo sestavljata dva zdravnika in en univerzitetni diplomirani pravnik. Komisija o svoji odločitvi izda odločbo najpozneje v osmih dneh po prejemu pritožbe.

O začasni nezmožnosti za delo po 80. in 81. členu Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju (ZZVZZ, Ur. l. RS, št. 72/06 – uradno prečiščeno besedilo, 114/06 – ZUTPG, 91/07, 71/08 – Skl. US, 76/08, 62/10 – ZUPJS, 87/11 in 40/11 – ZUPJS-A) odločata izbrani osebni zdravnik za zadržanost od dela do 30 dni, imenovani zdravnik pa o začasni nezmožnosti za delo nad 30 dni in v drugih primerih, ko je izplačevalec nadomestila plače obvezno zdravstveno zavarovanje. Postopke uveljavljanja pravic zaradi začasne zadržanosti od dela po petem odstavku 81. člena ZZVZZ uredi ZZZS. Na tej podlagi je skupščina ZZZS sprejela Pravila obveznega zdravstvenega zavarovanja (Pravila, uradno prečiščeno besedilo, Ur. l. RS, št. 30/2003 s spremembami). Po 244. členu Pravil osebni zdravnik ne more ugotoviti pri zavarovancu začasne zadržanosti od dela zaradi iste bolezni oziroma stanja, za katero je imenovani zdravnik oziroma zdravstvena komisija ugotovila, da ni več utemeljena in od izdaje zadnje odločbe še ni preteklo 30 dni. To lahko stori le izjemoma, če gre za nenadno in nepričakovano poslabšanje zdravstvenega stanja zavarovanca, kar dokazuje z dokumentacijo, iz katere je razvidno, da je prišlo do poslabšanja. V tem primeru mora osebni zdravnik zavarovanca še isti dan napotiti na obravnavo k imenovanemu zdravniku. Če imenovani zdravnik ne ugotovi razlogov za zadržanost od dela, velja ta ugotovitev za naprej.

Po vsakem opravljenem preventivnem zdravstvenem pregledu pooblaščeni zdravnik izda zdravniško spričevalo z oceno izpolnjevanja posebnih zdravstvenih zahtev za določeno delo v delovnem okolju in z obrazložitvijo potrebnih predlaganih ustreznih ukrepov za boljše varovanje zdravja, ki ga posreduje delodajalcu. O ugotovitvah preventivnega zdravstvenega pregleda mora pooblaščeni zdravnik obvestiti tudi delavca in njegovega izbranega osebnega zdravnika.
Osebni zdravnik vas bo lahko po prejemu mnenja specialista medicine dela napotil k imenovanemu zdravniku ter predlagal, da se ugotovi podaljšanje začasne nezmožnosti za delo.

S spoštovanjem!

Odvetniška družba Koprivšek o.p., d.o.o. Ukmarjeva ulica 6, 1000 Ljubljana [email protected] http://www.koprivsek-op.com Zaradi omejene seznanjenosti z vsemi pravno relevantnimi dejstvi in drugimi pomembnimi okoliščinami v konkretni zadevi so odgovori na zastavljena vprašanja zgolj informativne narave in predstavljajo pomoč v obliki dostopa do splošnih informacij v zvezi s posameznim pravnim vprašanjem. Za konkretnejši odgovor je potreben oseben posvet in vpogled v dokumentacijo v odvetniški pisarni.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close