Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Boni so natega, ovca smo jih vrgli zato da bodo zdraven še enkrat tolio zapravili

Boni so natega, ovca smo jih vrgli zato da bodo zdraven še enkrat tolio zapravili

Da iz vaših žepov potegnemo dodaten denar Zato je možna samo nočitev in zajstk, ovca ker jesto moraš vsaj trikrat na dan in ostaloi boš po dragi ceni, velik dražji kot na hrvaškem, plačal iz svojega žepa

Si se zbudilo ? Malo dlje je trajalo , mi vsi kateri se z uspehom vlade ne strinjamo, kateri domačemu turizmu ne želimo pomagati pač ne bomo koristili, naj koristijo desničarske ovce, kaj pa je to 200€ ?
Nas zastonjakarjev ne marajo ,bi mar dali polni penzjon, ne pa nočitev z zajterkom, ker tako te res prisilijo da nekaj porabiš ali pa si v sobi hotela s petimi zvezdicami nekaj sam skuhaš, sendviči odpadejo vonj po ljubljanski salami bi morda preveč zarezal po hodnikih.
lepo si skuhaš zeljno enolončnico ,je se bolje kot v hoteljski restavraciji.

Saj ta ideja o bonih ni zrastla na zeljniku naše (fenomalno uspešne) vlade. Gre za evropske smernice oživljanja turizma. Je pa res, da je ta naša vlada najbolj škrta od vseh ostalih. Avstrijci dobijo 450 eur, Hrvati 300, Italijani 500 itd.
Mene od vsega najbolj skrbi, kaj se bo zgodilo z boni, ki ne bodo unovčeni. Imam na sumu, da jih bo Počivalnik enostavno prenesel v svoj turistični holding.

nova
Uredništvo priporoča

Tole o neunovcenih skrbi mnoge, tudi jaz jih ne bom ,grem raje na hrvasko, ali pa tudi ne, naj bi sicer neunovceni boni ostali v proracunu, ampak ker je tale vlada pokvarjena….?


Lol, pa saj je point vsega tega, da se zapravi doma in ne v tujini in da bodo turisti dodatno zapravljali. Saj to so na glas povedali. Ne vem, nekateri ste to vzeli, da vam more država častit počitnice, drugi pa smo teh 200 € razumeli kot spodbudo, da gremo letos lahko na dopust doma in nam primaknejo 200 € za motivacijo, da bomo šli na pivo, tortico, sok, kavo doma…

Če imaš bon le za nočitev ni ravno neka vzpodbuda.

Kot da gostilne niso turizem.


Nočitev + zajtrk. Se pravi spadajo tukaj kmečki turizmi, hoteli, garni hoteli, nekateri kampi, B&B… Seveda so gostilne tudi turizem, zato pa nočitev z zajtrkom, da se spodbudi, da se denar zapravi še drugje. Verjetno ne boš vzel sobe z zajtrkom in cel dan nič jedel? Boš se odpeljal ali sprehodil do bližnje gostilne na kavo, pico, sok, pivo itd.

Mah ne vem. Meni se zdi Slovenija premajhna za nek domači turizem. Razen mogoče za toplice, ali kakšen dan na morju, kam boš pa še šel prespat?
V eni urci, dveh si povsod z avtom, zvečer pa domov. Kdo bo pa pakiral za en dan.

Grev v ene od naših toplic. Vzela bova nočitev z zajtrkom. Mogoče celo polpenzion. Ne misliva več zapravljat (na silo). Bova videla, kje se bo kaj in koliko dobilo za 400.
Pustiva jih ne , ker bodo romali v kak drug žep.

To je tudi meni utemljen pomislek; praktično od povsod sem doma najkasneje v uri in pol.
Zato sem pa pogledal za lokacijami, kjer lahko počnem kar imam rad. Po celem dnevu aktivnosti sem ponavadi tako utrujen, da je postelja in lokalni zajtrk dobra ideja. Bomo izkoristili na tak način.

Saj nihče ni prisiljen, da uporabi prav bone. Če hočeš, jih, če nočeš, ti jih ni treba.

Tako he bedak, ja. Boni so zato da ljudje zapravijo kaj v sloveniji. Ne zato, da greste bedaki sploh lahko na dopust. Torej, ostani doma, če ne mores nič zapraviti. Država ti ne misli plačati dopusta, ampak bi te rada samo premamila za dopustovanje v sloveniji. Nihče ti ne drži pištole na glavi, da moraš kamorkoli sploh iti dopustovat ali karkoli zapravljat.

Kdor ima pomisleke naj le ostane doma, hotelirji škrtic ne rabijo, malo preveč ste se navadili na all inclusive tipa grčij, turčja, egipt kjer te pripeljejo v hotel in potem 7, 10 dni samo ležiš tam ob tisti banji sredi vrta , kelnarji te pa filajo z vso mogočo smrdljivo kramo.
To ni to, zato samo zajterk, potem pa dvigni rit in pojdi raziskovat…

In smisel tvojega teksta je? Eni res mislite, so so vavčarji obvezni? Resno?

In smisel tvojega teksta je? Eni res mislite, so so vavčarji obvezni? Resno?
[/quote]

Kje že pišem, da so obvezni?
Eni ste res neverjetni, sam da nekej v tri krasne bevskate.

Kje že pišem, da so obvezni?
Eni ste res neverjetni, sam da nekej v tri krasne bevskate.
[/quote]
V dveh urah si tudi v Istri, pa imajo nekateri vikende tam. Po tvoji logiki jih imajo za brezzveze. Smisel dopusta je oddih, ali je za to kriterij oddaljenost od doma več kot uro in pol?


V dveh urah si tudi v Istri, pa imajo nekateri vikende tam. Po tvoji logiki jih imajo za brezzveze. Smisel dopusta je oddih, ali je za to kriterij oddaljenost od doma več kot uro in pol?
[/quote]

To ti je nek argument.
A pa ti veš, kje vse imajo ljudje vikende? Po čisto celi Sloveniji od a do ž.
Vikend je podaljšek doma, tam imaš vse, si kuhaš, si na oddihu.
Da greš pa v nek hotel v Beltince prespat? Jaz ne vidim smisla, kot rečeno, zanimive točke so dostopne z enodnevnim izletom, na oddih se pa hodi v toplice ali na morje, v Zgornji Duplek prav gotovo ne, čeprav sem ziher, da ima kdo vikend tam.

To ti je nek argument.
A pa ti veš, kje vse imajo ljudje vikende? Po čisto celi Sloveniji od a do ž.
Vikend je podaljšek doma, tam imaš vse, si kuhaš, si na oddihu.
Da greš pa v nek hotel v Beltince prespat? Jaz ne vidim smisla, kot rečeno, zanimive točke so dostopne z enodnevnim izletom, na oddih se pa hodi v toplice ali na morje, v Zgornji Duplek prav gotovo ne, čeprav sem ziher, da ima kdo vikend tam.
[/quote]
V redu, zate so oddih toplice ali morje. Tudi prav. Kaj pa vsi ostali, ki radi vidimo kaj zgodovine, kulture, običaje itd. Meni se ne splača, da pregledam Prekmurje vsak dan vozit dve uri, če pa prespim tam si pa lahko v treh dneh verjetno že dodobra ogledam kar me zanima? Ali naprimer Logarska dolina? Jaz brez problema preživim tam par dni, lahko tudi cel teden. Prelepa okolica, zanimivi sprehodi, Solčavska panoramska cesta itd… Verjetno si dojela point.
Če je zate edini oddih toplice in morje, ne pomeni, da je tako za vsakogar.


V redu, zate so oddih toplice ali morje. Tudi prav. Kaj pa vsi ostali, ki radi vidimo kaj zgodovine, kulture, običaje itd. Meni se ne splača, da pregledam Prekmurje vsak dan vozit dve uri, če pa prespim tam si pa lahko v treh dneh verjetno že dodobra ogledam kar me zanima? Ali naprimer Logarska dolina? Jaz brez problema preživim tam par dni, lahko tudi cel teden. Prelepa okolica, zanimivi sprehodi, Solčavska panoramska cesta itd… Verjetno si dojela point.
Če je zate edini oddih toplice in morje, ne pomeni, da je tako za vsakogar.
[/quote]

No evo, Prekmurje je tudi zame edini tak predel. Ker sem bila zelo malo gor in se mi zdijo eni predeli čarobno lepi, so pa res daleč za se trajbat gor in dol.
Saj ne rečem, da se ne da, mi smo se recimo pogovarjali, da bi šli hodit, peš po manj raziskanih krajih, pa imaš lepo nekje za prespat.
Tudi – mi smo le iz osrednje Slovenije, za enega Primorca je Prekmurje res daleč, in obratno.
Smola je samo ta, da gre samo za nočitve z zajrtkom, kar tudi turističnim delavcem ni najbolj všeč . In da ni dovolj za nek resen oddih, ampak bolj za eno noč prespat v kmečkem turizmu.
Jasno, vseeno bolje, kot nič.


V redu, zate so oddih toplice ali morje. Tudi prav. Kaj pa vsi ostali, ki radi vidimo kaj zgodovine, kulture, običaje itd. Meni se ne splača, da pregledam Prekmurje vsak dan vozit dve uri, če pa prespim tam si pa lahko v treh dneh verjetno že dodobra ogledam kar me zanima? Ali naprimer Logarska dolina? Jaz brez problema preživim tam par dni, lahko tudi cel teden. Prelepa okolica, zanimivi sprehodi, Solčavska panoramska cesta itd… Verjetno si dojela point.
Če je zate edini oddih toplice in morje, ne pomeni, da je tako za vsakogar.
[/quote]
Tako je. Večina nas z zdravo pametjo tako razmišljamo.

No evo, Prekmurje je tudi zame edini tak predel. Ker sem bila zelo malo gor in se mi zdijo eni predeli čarobno lepi, so pa res daleč za se trajbat gor in dol.
Saj ne rečem, da se ne da, mi smo se recimo pogovarjali, da bi šli hodit, peš po manj raziskanih krajih, pa imaš lepo nekje za prespat.
Tudi – mi smo le iz osrednje Slovenije, za enega Primorca je Prekmurje res daleč, in obratno.
Smola je samo ta, da gre samo za nočitve z zajrtkom, kar tudi turističnim delavcem ni najbolj všeč . In da ni dovolj za nek resen oddih, ampak bolj za eno noč prespat v kmečkem turizmu.
Jasno, vseeno bolje, kot nič.
[/quote]

Priporočam Prekmurje. Tudi mi gremo vsaj 2x na leto tja, smo tudi redni gostje v Termah 3000. Vzemi(te) nočitev z zajtrkom, potem pa malo raziskovat, okolica je krasna, pa sprehod ali kolesarjenje ob Muri, ni treba samo v bazenu s toplo vodo ždeti, čeprav tudi to paše:))
Pa enkrat popoldan v kakšno od njihovih oštarij na pregrešno dobro prekmursko hrano! Daj jim možnost. Mi smo jo dali prvič dooolga leta nazaj, zdaj se pa vsako leto vračamo:))


Nočitev + zajtrk. Se pravi spadajo tukaj kmečki turizmi, hoteli, garni hoteli, nekateri kampi, B&B… Seveda so gostilne tudi turizem, zato pa nočitev z zajtrkom, da se spodbudi, da se denar zapravi še drugje. Verjetno ne boš vzel sobe z zajtrkom in cel dan nič jedel? Boš se odpeljal ali sprehodil do bližnje gostilne na kavo, pico, sok, pivo itd.
[/quote]

Veliko bolj bi bili ti boni uporabni, če bi se jih lahko uporabilo tudi za gostilne, kosila, večerje.
Tako pa marsikdo ne bo koristil teh bonov.

Boni so dobri le za tiste, ki so tako ali tako mislili kam iti na počitnice.

A to po tvoje pomeni all inclusive? O sveta preproščina, jaz sem zgrešila bistvo, ker smo po zajtrku hodili gledat znamenitosti, pred tem in po povratku pa nas je čakala hrana in pijača. Ali pa smo šli na snorkanje, izlet s kamelami, se vozili po puščavi …
Zdaj vidim, da bi morali samo ležati :))

Mimogrede, rečemo zajtrk 🙂

Veliko bolj bi bili ti boni uporabni, če bi se jih lahko uporabilo tudi za gostilne, kosila, večerje.
Tako pa marsikdo ne bo koristil teh bonov.

Boni so dobri le za tiste, ki so tako ali tako mislili kam iti na počitnice.
[/quote]
Seveda, da so za tiste, ki so mislili iti na dopust, ti si tudi lahko privoščijo kaj zapraviti. Saj niso socialni boni, ampak spodbuda, da nekaj denarja ostane doma, ki bi drugače šlo drugam.
In sama vidim prednost v tem, da je samo nočitev z zajtrkom zato, da se denar nese še drugam (beri ponudnike hrane in pijače), ne samo tja kamor prespimo.
Država vam ni dolžna plačevati dopusta, vi pa niste dolžni koristiti bona.

Saj to je tudi njihov namen. Nekaksna vzpodbuda, da tisti, ki si lahko privoscijo dopustovanje, letos “ostanejo doma” in tisti denar zapravijo za domaco turisticno ponudbo.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close