Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Boni so natega, ovca smo jih vrgli zato da bodo zdraven še enkrat tolio zapravili

Boni so natega, ovca smo jih vrgli zato da bodo zdraven še enkrat tolio zapravili


Seveda, da so za tiste, ki so mislili iti na dopust, ti si tudi lahko privoščijo kaj zapraviti. Saj niso socialni boni, ampak spodbuda, da nekaj denarja ostane doma, ki bi drugače šlo drugam.
In sama vidim prednost v tem, da je samo nočitev z zajtrkom zato, da se denar nese še drugam (beri ponudnike hrane in pijače), ne samo tja kamor prespimo.
Država vam ni dolžna plačevati dopusta, vi pa niste dolžni koristiti bona.
[/quote]

Jaz obiščem vsak dan drug kraj, kar vključuje tudi kosilo, večerjo, muzeji…
Tako zapravim več denarja kot če bi bil cel teden v enem kraju.

Zato je tak izsiljevalski način dajanja bonov zame nesprejemljiv.

Vedno znova sem presenecen nad to infantilno narcisoidnostjo, ki so jo ti boni pokazali v polnem sijaju. Vsak normalen clovek bi v najslabsem primeru rekel: Sicer mi zal ne pride prav, a vseeno hvala za dober namen. Slovenci pa seobnasate ko razvajeni triletni froci, ki so dobili “samo” eno kepico sladoleda.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Vedno znova sem presenecen nad to infantilno narcisoidnostjo, ki so jo ti boni pokazali v polnem sijaju. Vsak normalen clovek bi v najslabsem primeru rekel: Sicer mi zal ne pride prav, a vseeno hvala za dober namen. Slovenci pa seobnasate ko razvajeni triletni froci, ki so dobili “samo” eno kepico sladoleda.
[/quote]

si pa tko napisal kot da ti nisi Slovenec

Saj to je tudi njihov namen. Nekaksna vzpodbuda, da tisti, ki si lahko privoscijo dopustovanje, letos “ostanejo doma” in tisti denar zapravijo za domaco turisticno ponudbo.
[/quote]

Namen je očitno pristranski, za hotele.

V tem primeru veliko ljudi ne bo koristilo bonov.
Če bi pa še vključili gostilne, bi pa večina koristila bone in bi imel turizem veliko več od tega.

Pri milem bogu kolega… jaz sem vendar chefoor. :-)))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Zakaj razpredate o bonih. Če Vam ne pase, pozabite. Mi gremo!!!!!

Da. Cilja se na izboljsanje izkoriscenosti nocitvenih kapacitet.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Da. Cilja se na izboljsanje izkoriscenosti nocitvenih kapacitet.
[/quote]

Sex turizem.

Vedno znova sem presenecen nad to infantilno narcisoidnostjo, ki so jo ti boni pokazali v polnem sijaju. Vsak normalen clovek bi v najslabsem primeru rekel: Sicer mi zal ne pride prav, a vseeno hvala za dober namen. Slovenci pa seobnasate ko razvajeni triletni froci, ki so dobili “samo” eno kepico sladoleda.
[/quote]

Tudi jaz.

Priporočam Prekmurje. Tudi mi gremo vsaj 2x na leto tja, smo tudi redni gostje v Termah 3000. Vzemi(te) nočitev z zajtrkom, potem pa malo raziskovat, okolica je krasna, pa sprehod ali kolesarjenje ob Muri, ni treba samo v bazenu s toplo vodo ždeti, čeprav tudi to paše:))
Pa enkrat popoldan v kakšno od njihovih oštarij na pregrešno dobro prekmursko hrano! Daj jim možnost. Mi smo jo dali prvič dooolga leta nazaj, zdaj se pa vsako leto vračamo:))
[/quote]

Smo bili, ampak vedno bolj po obiskih in opravkih in vedno smo rekli, da pridemo nazaj.
Meni je tam ena taka zasanjana pravljica 😊

Midva bova vzela apartma, kot ga tudi, če gremo v tujino. Greš kakšen dan kaj dobrega lokalnega pojest, kakšen dan si pa skuhaš sam. Nam oz. nama pač več pomeni kakšen dan počitnic več kot da vedno zunaj jemo. Oboje z najinima plačama običajno ne gre. So še vstopnine…
Bi bilo res bolje, če ne bi bilo treba celega bona porabiti naenkrat na istem mestu (sploh za pohodnike), ampak podarjenemu konju se ne gleda v zobe.
Sem daleč od desničarja, a po Sloveniji grem rada tudi, kadar ni bonov. Tokrat bo pač še malce lažje.

Vedno znova sem presenecen nad to infantilno narcisoidnostjo, ki so jo ti boni pokazali v polnem sijaju. Vsak normalen clovek bi v najslabsem primeru rekel: Sicer mi zal ne pride prav, a vseeno hvala za dober namen. Slovenci pa seobnasate ko razvajeni triletni froci, ki so dobili “samo” eno kepico sladoleda.
[/quote]

Ti si prizadet. Kaj točno je pa pri bonih podarjenega?????????

Ali jih z občasnico lahko izkoristiva tudi za dnevni počitek?


Seveda, da so za tiste, ki so mislili iti na dopust, ti si tudi lahko privoščijo kaj zapraviti. Saj niso socialni boni, ampak spodbuda, da nekaj denarja ostane doma, ki bi drugače šlo drugam.
In sama vidim prednost v tem, da je samo nočitev z zajtrkom zato, da se denar nese še drugam (beri ponudnike hrane in pijače), ne samo tja kamor prespimo.
Država vam ni dolžna plačevati dopusta, vi pa niste dolžni koristiti bona.
[/quote]

Je pa dolžna Procentualšku reševat njegov holding, ker se tip očitno ne znajde na prostem trgu in mora zato biti prisesan na državno korito.

Je pa dolžna Procentualšku reševat njegov holding, ker se tip očitno ne znajde na prostem trgu in mora zato biti prisesan na državno korito.
[/quote]
Spet en, ki nekaj bluzi na podlagi svoje politične usmerjenosti ne pa dejstev. Vsaka država po svoje rešuje turizem, pri nas pač poskušajo z boni in to podpira tudi EU. Nikamor vam mi treba iti, bon lahko ostane neizkoriščen. Nehajte pa že nonstop nekaj jamrat. Me zanima kaj bi bilo, če bonov ne bi predlagala Janševa vlada. Verjetno bi leva opcija vpila kako je to dobra ideja in to njihova. Mogoče bi bilo bolje, da bi letos država ukinila regres in ga nakazala direkt turizmu. Očitno je treba samo pobirat, ker karkoli se naredi je rezultat vedno isti. JAMRANJE.


Spet en, ki nekaj bluzi na podlagi svoje politične usmerjenosti ne pa dejstev. Vsaka država po svoje rešuje turizem, pri nas pač poskušajo z boni in to podpira tudi EU. Nikamor vam mi treba iti, bon lahko ostane neizkoriščen. Nehajte pa že nonstop nekaj jamrat. Me zanima kaj bi bilo, če bonov ne bi predlagala Janševa vlada. Verjetno bi leva opcija vpila kako je to dobra ideja in to njihova. Mogoče bi bilo bolje, da bi letos država ukinila regres in ga nakazala direkt turizmu. Očitno je treba samo pobirat, ker karkoli se naredi je rezultat vedno isti. JAMRANJE.
[/quote]

Pridna ovčka brez trohice kritičnega razmišljanja. Take rabijo.

Pridna ovčka brez trohice kritičnega razmišljanja. Take rabijo.
[/quote]
Spet en kolesar, ki ne ve zakaj kolesari. Jebote ste zabit narod s temi ovčkami. Ko nimate kej pametnga za povedat so vsi ovce, k ne misljo tko kot vi.

Pridna ovčka brez trohice kritičnega razmišljanja. Take rabijo.
[/quote]
Aja, kritično razmišljanje je pa to, da nekomu napišeš, da je ovca haha. Jaz vsaj argumentiram kar napišem, tole tvoje pa ni nič.

Pridna ovčka brez trohice kritičnega razmišljanja. Take rabijo.
[/quote]
Ti si očitno pametnejši od nas tu, daj izlij nam svoj intelekt in napiši kako pa ti razmišljaš kritično, sam se povsem strinjam s Popovim vnukom , ne da bi rekli , ja super 200€ za porabit , vi norite zakaj ni 400, oziroma zakaj samo ena kepica sladoleda, kot se je avtor dobro izrazil.

Vedno znova sem presenecen nad to infantilno narcisoidnostjo, ki so jo ti boni pokazali v polnem sijaju. Vsak normalen clovek bi v najslabsem primeru rekel: Sicer mi zal ne pride prav, a vseeno hvala za dober namen. Slovenci pa seobnasate ko razvajeni triletni froci, ki so dobili “samo” eno kepico sladoleda.
[/quote]
Podpis !


Ti si očitno pametnejši od nas tu, daj izlij nam svoj intelekt in napiši kako pa ti razmišljaš kritično, sam se povsem strinjam s Popovim vnukom , ne da bi rekli , ja super 200€ za porabit , vi norite zakaj ni 400, oziroma zakaj samo ena kepica sladoleda, kot se je avtor dobro izrazil.
[/quote]

Nekdo, ki kritično razmišlja, se zaveda, da ti boni niso podarjeni, ampak jih bo treba plačat! Kriza ne bo trajala samo do konca tega leta, kar pomeni, da bodo vsi poslovni turistični subjekti ostali v težavah in bodo na koncu itak propadli. Torej bo denar vržen skozi okno.
To kot prvo. Kot drugo pa – turizem niso samo nočitve, ampak še marsikaj, kar je v težavah. In kot tretje, tisti, ki nam možgani še vsaj malo brcajo, se zavedamo, da smo dobili bone samo zato, ker je Počivalšek z nogo globoko v turizmu in bo imel od tega neposredne koristi. Plačali jih bomo pa na koncu itak državljani. Očitno je kriza 2008, ki je zarezala globoko v slovenske proračune, že pozabljena – ko smo leta vračali manjko prek nižjih plač in višjih davkov. Vse to prihaja znova. Ampak vam ne nese dlje od tega, da ste dobili nekaj “zastonj”. Čeprav boste vse to sami plačali.

Nekdo, ki kritično razmišlja, se zaveda, da ti boni niso podarjeni, ampak jih bo treba plačat! Kriza ne bo trajala samo do konca tega leta, kar pomeni, da bodo vsi poslovni turistični subjekti ostali v težavah in bodo na koncu itak propadli. Torej bo denar vržen skozi okno.
To kot prvo. Kot drugo pa – turizem niso samo nočitve, ampak še marsikaj, kar je v težavah. In kot tretje, tisti, ki nam možgani še vsaj malo brcajo, se zavedamo, da smo dobili bone samo zato, ker je Počivalšek z nogo globoko v turizmu in bo imel od tega neposredne koristi. Plačali jih bomo pa na koncu itak državljani. Očitno je kriza 2008, ki je zarezala globoko v slovenske proračune, že pozabljena – ko smo leta vračali manjko prek nižjih plač in višjih davkov. Vse to prihaja znova. Ampak vam ne nese dlje od tega, da ste dobili nekaj “zastonj”. Čeprav boste vse to sami plačali.
[/quote]
Pa saj se vsi zavedamo, da niso podarjeni. Tudi pomoč gospodarstvu ni bila podarjena, pa je marsikomu prišla prav. Tudi nam. Bo pa treba še poprijeti za delo in se potruditi, da bomo obstali. Isto gledam za turistične bone. Seveda niso zastonj. Verjamem pa, da bodo marsikomu, ki dela v turizmu pomagali. Seveda niso samo nočitve, zato pa je potrebno ljudi nekam pritegniti, da trošijo ostali denar naokoli – za gostinstvo, muzeje, zabavo itd. Tako se denar razprši še drugam. V kolikor bi lahko plačal polpenzion bi imel od tvojega bona korist samo en ponudnik, saj bi vse imel pri njem. Tako pa boš šel na kavo lahko drugam, na kosilo drugam itd. Moje razmišljanje, četudi razmišljanje takoimenovane ”ovce”. Zastonj ni nič. Slovenci napačno razmišljate, da vam mora država vse plačati in nič pričakovati nazaj. Za vas bi bilo dobro samo, da je vse brezplačno. Pa ni – nič ni.

Nekateri vidite kozarec na pol prazen. Ne išči teorij zarot, sajgre za dejansko pomoč turizmu in gostinstvu. Jaz na to gledam tako in nič drugače. Ker so za to panogo zelo težki časi. Če je oseba živela npr. od oddajanja preko Bookinga, je bila ta čas popolnoma brez dohodkov. Še sedaj so nastanitve in gostilne bolj kot ne prazne.

Tole o neunovcenih skrbi mnoge, tudi jaz jih ne bom ,grem raje na hrvasko, ali pa tudi ne, naj bi sicer neunovceni boni ostali v proracunu, ampak ker je tale vlada pokvarjena….?
[/quote]
Za takšne, ki nimajo niti trohice empatije in niti ne razumejo turizma, niti ekonomije… Bi bilo najboljše, da ostanejo kar tam kamor gredo na dopust! Živeli boste v super državah in to bo za vas edino pravilno!


Pa saj se vsi zavedamo, da niso podarjeni. Tudi pomoč gospodarstvu ni bila podarjena, pa je marsikomu prišla prav. Tudi nam. Bo pa treba še poprijeti za delo in se potruditi, da bomo obstali. Isto gledam za turistične bone. Seveda niso zastonj. Verjamem pa, da bodo marsikomu, ki dela v turizmu pomagali. Seveda niso samo nočitve, zato pa je potrebno ljudi nekam pritegniti, da trošijo ostali denar naokoli – za gostinstvo, muzeje, zabavo itd. Tako se denar razprši še drugam. V kolikor bi lahko plačal polpenzion bi imel od tvojega bona korist samo en ponudnik, saj bi vse imel pri njem. Tako pa boš šel na kavo lahko drugam, na kosilo drugam itd. Moje razmišljanje, četudi razmišljanje takoimenovane ”ovce”. Zastonj ni nič. Slovenci napačno razmišljate, da vam mora država vse plačati in nič pričakovati nazaj. Za vas bi bilo dobro samo, da je vse brezplačno. Pa ni – nič ni.
[/quote]

Kje pa je spodbuda, da hoteli in apartmaji naredijo kaj sami za svoj obstoj? Pomoč so že lahko izkoristili v drugih ukrepih. Pomoč bi bila tudi znižanje davka za čas krize. Ob tem bi turizem imel spodbudo in željo, da sam privabi goste z nižjimi cenami in izboljšano ponudbo. Zdaj te spodbude ni, ker jim bo denar kar sam padel z neba. Ne turizmu, da se razumemo, ampak lastnikom hotelov in apartmajev. Vsi drugi se bodo morali za svoj obstoj še kako boriti. Taprvi imajo samo spodbudo, da navijejo cene za domače goste – tujih pa na tak način itak ne bo.
Skratka, dalo bi se drugače in bolje.

New Report

Close