Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek božična večerja

božična večerja


Pravim samo da realno dva koruznika ne živita nič drugače kot midva ki sva poročena.
Lih tko jo dec razpizdi ali ona njega, lih tko moraš skrbet za otroke, lih tko pride uradna kot neuradna tašča na obisk, lih tko imata skupni dom, skupni dopust, skupne prijatelje itd..
[/quote]
ponavljam (suhoparno) vprašanje: zakaj se živeči v izven zakonskih skupnosti deklarirate kot družina???
To so izven zakonske (po zakonu!!) skupnosti. Vse ostalo pa so osebna občutja, ki z zakonom nimajo zveze ☺


ponavljam (suhoparno) vprašanje: zakaj se živeči v izven zakonskih skupnosti deklarirate kot družina???
To so izven zakonske (po zakonu!!) skupnosti. Vse ostalo pa so osebna občutja, ki z zakonom nimajo zveze ☺
[/quote]
Saj so družina. Kaj pa so drugega kot družina..?


Razumem. Malo sem si prebrala. Če koga zanima: http://www.druzina.si/ICD/spletnastran.nsf/{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20clanek/definicija-druzine.
Torej, moj partner, ker nisva poročena, potemtakem ni član naše družine? Recimo npr. moja mati, na žalost vdova, če dobi partnerja in se poroči, pa nima otrok, njen partner ne bo imel svoje družine, bo pa del družine, ki jo je mati zasnovala s prejšnjim partnerjem?
[/quote]
Zakaj se sploh oziraš na karkoli oziroma kogarkoli?
Midva s partnerjem živiva skupaj preko dvajset let, nimava otrok, ampak to je pač moja družina. Tako čutim in tako se počutim. Pa če se tule takoj usuje, kako brez otrok ne moreš bit družina, pa četudi zakon določi drugače. Meni je pomembno, kako se počutim jaz, midva.


Saj so družina. Kaj pa so drugega kot družina..?
[/quote]
sostanovalci s starši ☺
beri družinski zakon kaj je družina ☺ Še Jožef je Marijo peljal pred UE, da so ju priznali kot družino, ko je bila Marija noseča s Kristusom … pa so ju kot družino priznali rimljani (tujci) ne judje (njuni) ☺

še v OŠ učbenikih je jasno tolmačeno, da je družina vsaj 1 ali več otrok + vsaj eden starš ali več staršev. Simpl.


ponavljam (suhoparno) vprašanje: zakaj se živeči v izven zakonskih skupnosti deklarirate kot družina???
To so izven zakonske (po zakonu!!) skupnosti. Vse ostalo pa so osebna občutja, ki z zakonom nimajo zveze ☺
[/quote]
Jaz naju, dolgoletna zunajzakonska partnerja, smatram za družino. Pika. Konec. Me sploh ne zanima, kaj pravi zakon (sicer pa zakon izenačuje zakonsko in zunajzakonsko zvezo) ali kdorkoli drug. Meni je pomembno, kako jaz čutim, kako midva živiva. In živiva do pikice enako (kar se dolžnosti, pravic, medsebojnih odnosov tiče) kakor tisti, ki imajo v predalu spravljen poročni list.
In s tem, ko midva živiva čisto fajn in srečno brez poročnega lista, s tem popolnoma nič ne jemljeva tistim, ki ga imajo. Verjamem pa, da gre morda to v nos komu, ki sicer poročni list ima, pa mu življenje s partnerjem ne funkcionira tako dobro.


sostanovalci s starši ☺
beri družinski zakon kaj je družina ☺ Še Jožef je Marijo peljal pred UE, da so ju priznali kot družino, ko je bila Marija noseča s Kristusom … pa so ju kot družino priznali rimljani (tujci) ne judje (njuni) ☺
[/quote]
Nekaj je treba napisat da imajo zakonodajalci pač delo.
Veliko je neumnih zakonov in razlag le teh.
Se pravi midva ki sva poročena in imava otroke smo družina. Tista dva na koruzi pa sostanovalca ki imata pac skupne otroke.
To je ista neumnost kot tisto da za očeta otroka vedno velja zakonski mož. Čeprav mati trdi da ni mož oče. Ampak ker zakon tako veli potem je že res. Če nekje piše da je nekaj res se ne pomeni da je dejansko to res. Neumni zakoni pač ki z realo nimajo veze.
Razumem kaj želiš povedati. Tak je pač zakon. Pa čeprav butast in totalno nerealen je še vedno zakon.

Kdor se že gre praznovanje božiča, bi moral preskočit večerjo ali pa jo imet šele po polnoči/polnočnici, ker na 24. je post in se ne je meso, niti goveja juhca ne.
25. se gre zgodaj zjutraj k maši, potem pa kosilo v krogu družine, ki živi v skupnem gospodinjstvu ali pač na istem naslovu in ta dan se ne obiskuje. Obiskuje se šele 2. in 3. dan božiča.

Kdor pa ima božične večerje, ker misli, da je to taka tradicija in ni versko usmerjen, ima pa to družinsko večerjo lahko tudi kak dan prej ali pozneje, ga 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne bo strela treščila.


Se pravi moj partner že par let, po tvojem ni del naše družine, ker nisva še poročena in nimava otrok? Se pravi dva, ki nimata otrok nista svoja družina?
[/quote]

Kakšna partnerja sta? Fant in punca, ki živita vsak pri svojih starši ali sta partnerja, ki si delita posteljo, mizo, položnice in kredit?
Če živita skupaj, potem sta zakonsko izenačena z vsemi poročenimi, torej je tvoj partner tudi kot priženjen član tvoje družine in ti si kot primožena članica njegove družine.

Vidva pa nista družina, ker nimata otrok. Sta par. Ko bosta imela otroka, boste družina.

Kam morajo iti? Nikamor. Komot imajo lahko doma svojo večerjo, ki sploh ne rabi biti nič božična. Pač nekaj skuhaš za večerjo in je mir. Tud če je samo sendvič ali pa makaroni. Te posebne božične večerje mi res že gredo nekam.

MORA nikamor. Kakor komu paše. Lahko so sami doma, lahko gredo k enim ali drugim, lahko oni koga gostijo… Kje pa naj bi bilo predpisano, kaj se MORA?

Pri nas je tako, da gremo na božično večerjo k moževim staršem, ker pride tudi njegova sestra z družino in je super, da smo lahko vsi skupaj, sploh otroci uživajo v tem. 25. pa se dobimo za kosilo z mojimi starši in sestro, včasih pri nas, včasih pri kom od njih.

Ne drži, za božič se mora v cerkev, to je jasno, ker je božič krščanski praznik!

vecerja bo pri nas. Vsi zivi starsi pridejo k nam. In sorojenci. Bo vnukom lazje. A ni vseeno kje smo? Ni prvic pri nas. Ni vsako leto pri nas. Pa tudi na smuciscu smo ze praznovali s popolnimi tujci. Vedno je bilo lepo.

New Report

Close