Branko Grims: Metode nekaterih medijev mejijo na nacistične
Zanimivo je bilo predvsem to, da je koalicija zahtevala konkretne dokaze opozicija pa je mahala samo z peticijo. Zakaj ni bilo podpisnikov peticije saj bi lahko konkretno obtožili in dokazali svoje trditve. To dejanje je enako Ropovemu obtoževanju brez dokazov, pa saj ni važno če so dokazi, potrebno je očrniti vlado potem pa se naj oni branijo, verjel jim pa tako ali tako ne bo nihče. Namen je dosežen.
Podpisi preko 500 slovenskih novinarjev govorijo sami zase.
Pa famozno pismo Starina- Kosmove tudi…
Parlament ni kraj za “obdelavo” novinarjev.
Novinarji so del civilne družbe in ne državnega aparata.
Za to so neodvisni in nikomur podrejeni. Ni bistvo novinarskega dela, da piše všečno dnevni politiki. Bistvo je, da držijo zrcalo in opozorijo na napake.
To je bistvo demokracije.
Kadarkoli se pojavi: je groteska, je odbijajoč, je manipulativen, predvsem pa lažniv.
G. Grims je dokaz tega, kaj se zgodi s propadlimi funkcionarji, ki so šele z jesenjo 2004 dobili svojih 5 minut! Ne vem, kdo ga jemlje resno, je kot sesalec Hoover – za umazane posle, ko je treba najbolj neuko in stupidno volilno bazo v zvezi z raznimi referendumi in drugimi političnimi vprašanji ‘zmasirati’ do te mere, da v vladajoči koaliciji zmagajo s “prednostjo” ubožnih 1-2 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}…
Pa tudi bedasto režanje, ko mu zmanjka argumentov, je daleč od obnašanja intelektualcev. S takšnimi ljudmi bo SDS zgubila še tisto malo kredibilnosti ki ji je ostala.
To seveda ni res.
“Na sejo odbora DZ za kulturo, šolstvo in šport na temo položaja medijev v Sloveniji bi morali povabiti še pobudnika peticije proti cenzuri Blaža Zgago in Mateja Šurca, predsednika vlade Janeza Janšo ter še druge strokovnjake z medijskega področja, menijo v poslanskem klubu LDS. Poslanska skupina Zares pa predlaga, naj se na sejo dodatno povabi še predstavnike urada predsednika republike, državnega sveta, katedre za medijske in komunikacijske študije ter predsednika programskega sveta RTV.
Predsednik odbora Branko Grims, ki je delno že razširil seznam povabljenih, sicer meni, da je število vabljenih več kot zadostno za ustrezno razpravo. Kot so zapisali v LDS, sicer pozdravljajo Grimsovo odločitev o razširitvi kroga povabljenih k razpravi. Obenem pa predsednika odbora prosijo, da upošteva njihovo željo po čim bolj temeljiti in vsestranski razpravi o položaju medijev v Sloveniji. Zaradi tega si v LDS želijo, da bi v razpravi sodelovali še predsednik vlade, predstavniki urada predsednika republike, pobudnika peticije zoper cenzuro, katedre za novinarstvo, medijske in komunikacijske študije pri FDV, predsednika sveta RTV in Mirovni inštitut.
Predsednik odbora za kulturo, šolstvo in šport Branko Grims je dejal, da je nabor sodelujočih oblikoval tako, da bi omogočil kakovostno razpravo. “Zanimivo je, da so predlagatelji ‘pozabili’ na to, da obstajata zdaj dve novinarski društvi – na razpravo sem povabil obe, povabil sem tudi oba nosilca zgodb, ki sta v resnici daleč bolj relevantni za stanje v slovenskih medijih,” pravi Grims. In sicer je povabil odgovornega urednika Večera Tomaža Ranca in odgovornega urednika tednika Mag Silvestra Šurlo, “ki si je upal javno spregovoriti o pritiskih kapitala oziroma lastnikov, kar je v resnici daleč največji problem, s katerim se danes soočajo slovenski mediji,” je dodal Grims.”
O stanju v medijih je veliko povedala zamenjava oz. odstranitev urednika Maga Silvestra Šurle. Tednik, ki je bil vedno naravnan nekoliko desno od sredine, bo sedaj postal s pomočjo Veselinova, popolnoma levi. Markeš, ki je včasih tako veselo tolkel po levici sedaj piha v isto smer vetra z njimi, za kar je tudi bogato poplačan. Napr. Miheljaka jaz ne morem brati, vendar v mojih očeh zasluži večje spoštovanje kot Markeš, ki je vedno zvest svojim načelom, pa čeprav niso vsem sprejemljivi. To pa za Markeša ne velja – pri nas bi mu rekli “vetrnica”.
Zanimivo je videti v našem marketu stojnico s časopisi – do pred tem, je od izdaje v sredo ostal samo še kak izvod v petek dopoldan. Sedaj pa še v torek vidiš kupček kakih 20 izvodov od prejšnjega tedna. Zgleda, da bo res tako kot je rekel Šurla – vodstvo se bo zamenjalo zato, da se časopis ukine, ker je nekaterim v napoto (napr. Starina Kosmovi med drugimi). To pa je pluralnost medijev, a ne? Vprašam se, ali bo zopet tako kot je bilo: ena časopis, edina resnica?