Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek brat dobiva denar od staršev, jaz nič

brat dobiva denar od staršev, jaz nič

in kaj vas sedaj moti? saj tudi država vzame tistim, ki imajo in daje tistim, ki nimajo. le zakaj se starši ne bi smeli obnašat socialno?

Meni se res ne da brat vaših umotvorov.

Starši so ‘banda’, ker delajo očitne razlike! Enemu varstvo, enemu južno, drugemu pomoč pri menjavi vtičnice ali plinske bombe (baje zeti tudi tega ne obvladajo)…..

Sicer pa naj sebi privoščijo in dajo mularijo čimbolj na ignorr!! S tem bodo naredili še največ dobrega.
Vse se pa neha pri denarju! NIČ! Če res rabi za enkratno štukanje, okej. S pogodbo da vrne do točno določenega datuma in 50€ za obresti.

Da se s temi 50€ naredi skupni piknik, vsi zdravi in veseli naprej v boj za obstoj :-))))

…ko mama izbira med obema otrokoma…naj izbere -OBA.

Poglej s svetle strani. Ko bosta starša obnemogla, ne boš imela slabe vesti in ju boš mirno prepustila bratu. Če ti slučajno nista med drugim privzgojila tudi občutka krivde za brezveze.

nič ni zavistna,.vsi delujemo nekak enako.
s tem, ko da bratu več, s tem avtorica in tudi ostali, merimo ljubezen staršev…razen vas ..katera se je zdrznila
če da bratu več, ga ima rajš, če varije vnuke ga ima raj itd. taki smo
zakaj nam pa že od malega tupijo v glavo, da je treba delit, pa kako so starši pravični, da vsakemu enako, da nas imajo vse enako radi…
pa da imajo srce dovolj veliko za več otrok, pa čeprav samo eno naročje, dovolj za vse..bla, bla.
potem, ko bi imeli en dokaz…pol pa spet bla, bla bla

Mogoče mislijo, da ti služiš s kakšno starejšo obrtjo.
Dokaži jim,da se motijo…..

Brata imajo raje kot tebe!
Zakaj že?
Zato ker se iz posta vidi kaksna si!

Sama bi pa to nekakšno “pravičnost”, ki se jo omenja razumela, če bi bila tako brat kot sestra, oba z družino, brez službe. In je čisto človeško, da boš pomagal tistemu, ki nima.

Zakaj pa država ne da tudi kar vsem, tisti, ki so nezaposleni in tudi tistim, ki smo. Bi bilo lušno in pravično za vse, kot menite.

Skoraj sem prepričana, da če bi bila situacija obrnjena in bi ta avtorica bila v istem položaju, da bi ji mati prav tako pomagala. In pri bratu, ko bi bilo obrnjeno, ne bi čutila potrebe, da ji mora finančno pomagati, če bi bila njegova družina materialno dobro preskrbljena (ker avtorica že pravi, da sta z možem dobro finančno stoječa).

Vprašanje kot je, zakaj od bratove žene starši ne prispevajo – morda težje toliko prispevajo kot ti starši.

V neki socialni stiski, ko sta partnerja brez služb, imata otroke in se iti otročjo užaljenost, ker starš pomaga drugemu svojemu otroku zato, ker ne dobivata dobro stoječih plač in se drugi muli, ker je dobro stoječ, ima tudi premična sredstva, je pač le nezrelo obnašanje.
Tu ne gre za razlike med bratom in sestro, temveč za razliko, da nekdo nima vsak mesec vsaj jurja na računu, drugi ga pa ima. In je čisto logično, da boš pomagal tistemu, ki ima manj in se ti bo zamalo zdelo, da se nekdo celo hvali, kako ima vse, potem bo pa še pričakoval, da mu bo vsak mesec nakazan tringelt.

Zakaj si ne bi še vse ostale stvari zapisali vsi skupaj, kar sta vama dala starša? Malenkosti, če že niso ravno v materialnem smislu, verjetno pri nekaterih sploh ne štejejo in niso omemb vredne.

Sama bom dala lačnemu zaradi svojega čuta, pri sitem te potrebe ne bom čutila. Če bom pa povabila, bom pa za oba skuhala. Zato ne mešati pojmov, da je zaradi tega, ker je nekdo v stiski, drugi manj vreden, ker prvi nima, drugi pa ima.

Avtorica, morda bi tebe brat tudi vprašal, če kaj potrebuješ, če bi bila v stiski, ti njega vprašaš? Ker imaš že vsega dovolj?

Obrni situacijo in se postavi v bratovo vlogo in kako bi bilo, če bi brat očital ali pod nos metal tebi ali staršem, da ti dobiš, ker nimaš, on pa ne, ker ima … Če bi bila sama v istem zosu, bi verjetno kako drugače reagirala in bi ti bilo nepojmljivo, da se nek tvoj brat tako obnaša, ti pa v stiski. Saj nisi stara 13 let.

In to otroško, nedoraslo užaljenost, nezrelost bi razumela, če bi bila avtorica v istem položaju in bi tako dobil brat pomoč od staršev, avtorica pa ne.

Avtorica, a če rabiš varstvo ali kakšno drugo pomoč, morda glede otrok, jo nudi tudi samo bratu, tebi pa ne, pa čeprav jo prosiš za to? Je povabljen samo brat z družino k staršev, ti pa ne? Da ne začnem še kaj bolj podrobno spraševati, ker se počutiš odrinjeno, ker je tvoj brat z družino brez službe, ti imaš pa vsega dovolj, kot si sama napisala.

Ne morem opredeliti, kakšno čustvo me je ob avtoričinem postu navdahnilo. Lahko si pa kdo misli.

Bedarija. Brat se jim smili, ni rečeno, da ga imajo zato bolj radi.
Zdaj, če se jim smili upravičeno (je priden in deloven, je izgubil službo pred kratkim, se trudi, da bi čimprej našel novo) potem je normalno, da mu pomagajo premostiti to težavno obdobje. Če se pa že dolga leta praska po lešnikih in živi na račun usmiljenja, potem dam pa avtorici prav.

S tem se tudi jaz strinjam pa še brezposelen je, pravi.Zelo grdo od tebe avtorica! Namesto, da bi mu še ti kakšen dinar dala!
Lahko te je sram!!!!!

Me zanima kako bi se ti počutila na njegpvem mestu!

Raje jim po svojih močeh pomagajte še vi, boš veliko bolj srečna, verjemi!

Požvižgam se na vaša mnenja, ker mi niste sposobni pravilno svetovati.
Oba z bratom imava iste pravice, ne pa da njega starši bolj poveličujejo….
Denar bi potrebovala tudi jaz!

Med odraslimi otroki lahko starši delajo toliko razlik kolikor jim zapaše. (pika)
Ti se pa lahko temu primerno obnašaš ko bodo starši na stara leta rabili kakšno pomoč od tebe..
Poskrbi za njihove osnovne življenske potrebe (kot so oni za tvoje) kaj več pa ne !

Se pa zamisli tudi nad tem da če je tvoj brat kolikor toliko normalna oseba bi verjetno raje imel službo kot pa prejemal miloščino od staršev. Bi zamenjala z njem?Če je odgovor ne potem mu nimaš kaj zavidat.

Če je priden ,urejen in deloven človek potem je zelo lepo in primerno tudi od staršev da mu pomagajo.

Če je pa lenuh ,alkoholik in se aktivno izogiba delu potem pa ni lepo da dobiva pomoč ampak tvoji starši kljub temu lahko počnejo s svojim denarjem razlike med vama če jim tako zapaše.

Glede na to da sta oba odrasla potem vama starši niso NIČ DOLŽNI.Pa če bi rada nekam zapisala tiste prejemke ki jih dobiva tvoj brat od staršev potem si pa pač zapiši .Njemu lahko dajo miljon € če hočejo pa šezmeraj tebi nebodo dolžni niti centa.Tukaj se lahko samo pogovarjamo o tem kaj je lepo in kaj ni lepo ,če bi pa zapisovala te prejemke zaradi kakšne dediščine se pa pod nosom obriši .Upravičena si do nujnega deleža če boš pa kaj več dobila je pa to volja tvojih staršev.

In ja ,bodi srečna da nerabiš pomoči za neko normalno življenje!

bravo,podpis!!

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

triglavka,kakšne pa ti pišeš? Si pa res ljubosumna. Ti imaš službo,tvoj brat pa jo nima.Ti imaš svoj vir dohodkov, zato bodi zadovoljna.Tvoj brat pa ga nima in potrebuje pač pomoč vajinih staršev. Kaj ti ni jasno?

Nekateri ste pa res slike.

se povsem strinjam s citiranim

pa pomisli: kako bi razmišljala, če bi ti bila v bratovi situaciji?

se povsem strinjam s citiranim

pa pomisli: kako bi razmišljala, če bi ti bila v bratovi situaciji?[/quote]

če bi bila v bratovi situaciji, bi pospešeno iskala službo. Tule pa kar oba brezposelna, pa še dva mala otroka? In dobiva samo brat, žena pa nič od svojih?

Povem že 4. kaj pa če bi se manj sekirala in bi tudi tudi ti bratu pomagala, seveda malo na bolj konstuktiven način kot je dajanje denarja. Oba z možem imata lepe, dobre službe, daj ga priporoči v svoji službi, pri prijateljih, pri firmah s katerimi sodeluješ poslovno, daj barata in svakinjo nauči lovit ribe.

Tako je.

se povsem strinjam s citiranim

pa pomisli: kako bi razmišljala, če bi ti bila v bratovi situaciji?[/quote]

če bi bila v bratovi situaciji, bi pospešeno iskala službo. Tule pa kar oba brezposelna, pa še dva mala otroka? In dobiva samo brat, žena pa nič od svojih?[/quote]

A TI SPLOH VEŠ KAJ POMENI BESEDA MILOŠČINA? MILOŠČINE NI NOBEN DOLŽEN NOBENMU DAT! Starš ni dolžen odraslega otroka podpirat ,lahko pa tako naredi če se mu tako zahoče!Pa če eni starši svoje odrasle otroke podpirajo to nepomeni da so pa drugi kar dolžni tudi enako delat!

Kaj tebe briga kakšen je odnos med ženo tvojega brata in njenimi starši?!??ONI NISO NJEJ NIČ DOLŽNI – TO DA TVOJ BRAT DOBIVA PODPORO STARŠEV NESPREMENI TEGA DEJSTVA!!

če bi bila v bratovi situaciji, bi pospešeno iskala službo. Tule pa kar oba brezposelna, pa še dva mala otroka? In dobiva samo brat, žena pa nič od svojih?[/quote]

A TI SPLOH VEŠ KAJ POMENI BESEDA MILOŠČINA? MILOŠČINE NI NOBEN DOLŽEN NOBENMU DAT! Starš ni dolžen odraslega otroka podpirat ,lahko pa tako naredi če se mu tako zahoče!Pa če eni starši svoje odrasle otroke podpirajo to nepomeni da so pa drugi kar dolžni tudi enako delat!

Kaj tebe briga kakšen je odnos med ženo tvojega brata in njenimi starši?!??ONI NISO NJEJ NIČ DOLŽNI – TO DA TVOJ BRAT DOBIVA PODPORO STARŠEV NESPREMENI TEGA DEJSTVA!![/quote]

uuu, nekoga je malo pičilo 🙂 najbrž si tudi ti ena “revica”, ki jo starši še vedno podpirajo!
Nimam brata, še zlasti ne takega, ki bi izkoriščal svoje starše. Te je jeza toliko zaslepila, da si me s kom drugim zamenjala?

A TI SPLOH VEŠ KAJ POMENI BESEDA MILOŠČINA? MILOŠČINE NI NOBEN DOLŽEN NOBENMU DAT! Starš ni dolžen odraslega otroka podpirat ,lahko pa tako naredi če se mu tako zahoče!Pa če eni starši svoje odrasle otroke podpirajo to nepomeni da so pa drugi kar dolžni tudi enako delat!

Kaj tebe briga kakšen je odnos med ženo tvojega brata in njenimi starši?!??ONI NISO NJEJ NIČ DOLŽNI – TO DA TVOJ BRAT DOBIVA PODPORO STARŠEV NESPREMENI TEGA DEJSTVA!![/quote]

uuu, nekoga je malo pičilo 🙂 najbrž si tudi ti ena “revica”, ki jo starši še vedno podpirajo!
Nimam brata, še zlasti ne takega, ki bi izkoriščal svoje starše. Te je jeza toliko zaslepila, da si me s kom drugim zamenjala?[/quote]

trigolavko

triglavka

Podobni nicki.Zamešal sem te z avtorico teme.Priznam !Se opravičujem.

Še vedno pa zagovarjam to kar sem napisal ,če eni starši svoje odrasle otroke podpirajo to ne pomeni da morajo tudi ostali starši to počet. Morda lahko ponudiš kakšen smiseln protiargument?

jaz tudi denarno podpiram brata,je bolan in je zarad tega ob službo in kaj,
a zato bi ostali brat-sestra morala biti ljubosumna-užaljena?

Avtorica, žalostno, da morata tvojemu bratu pomagati samo starša, bi pričakovala, da imaš vsaj toliko družinske vezi v svojem srcu, da bi njegovi družini tudi ti pomagala, saj ti, kot trdiš ničesar ne manjka. Ne misli, da se brat dobro počuti, ker je odvisen od pomoči staršev.

nekdo se je podpsial z mojim nickom..to nisem jaz pisala..

v glavnem onadva sta oba brez službe že skoraj dve leti in se mi zdi, da takšna podpora ne koristi ne enmu ne drugemu…ker če nekaj dobiš.,potem nisi tako intenzivno prisiljen iskat službo…
če pa si postavljen pred dejstva, pa se sam potrudiš…bolje je človeka naučit ribe lovit, kot mu dat ribo..a ne??
da ne govorim o tem, da bi žena imela celo še enga otroka, samo moj ni zato, hvala bogu…..res ne vem, kaj naj si mislim…sej ne rečem, brat išče službo, se mi smili, ker ima izobrazbo in vse, je pošten in delaven…ampak očitno ne dovolj….

kako pa bi vi naredili v taki situaciji..se pravi če bi se šlo za zakonito dedovanje, bi otroku, ki ima manj, dali več ali vse..drugemu, ki ima denar..pa nič, oziroma manj..meni se to ne zdi fer..

Pri nas v sorodstvu je do zdaj točno tako bilo in upam, da bo v bodoče tudi. Tisti, ki so se odselili in so imeli svoja stanovanja/hiše, so se brez kakšnih hudih pomislekov odpovedali dedovanju v korist brata ali sestre, ki je živel pri starših. Zato zdaj nimamo nobenih problemov s solastnino in davki in uporabninami in to. Drugega omembe vrednega premoženja pa tako ali tako običajno niti ni bilo, nismo hudo bogata rodbina.

Ne vem, jaz na premoženje staršev in na dediščino po njihovi smrti ne gledam kot na neko absolutno in neodtujljivo pravico. Deduješ ali pa ne deduješ, ni pa to zagotovoljen prihodek. Kaj starši s svojim denarjem delajo za časa življenja, je pa sploh popolnoma njihova stvar in se nimaš v to kaj vtikat.

New Report

Close