Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Brat v mansardi me noče izplačat

Brat v mansardi me noče izplačat

Takšnih zgodb e v Sloveniji malo morje. Še posebej tam, kjer z miselnostjo živijo v praveku in si domišljajo, da so neki graščaki, ki morajo poskrbeti, da bo šlo posestvo iz roda v rod, po možnosti moškemu potomcu, še najbolje prvorojenemu. Ostali so samo za rezervo in naj se pač znajdejo. Ker Slovenci vseeno niso bogati graščaki, da bi vse zaplojene otroke lahko tudi izplačali.
In tako imaš žnj primerov, ko se en loj leni zaloji doma v hiši staršev, ostali pa plačujejo najemnine. In ni teorije, da bi jim kdo kaj pomagal ali pri najemnini ali pri poznejšem nakupu stanovanja. stvar morajo rešiti kakor vejo in znajo, po navadi s kreditom.
Ti imaš še srečo, si vsaj sobico obdržala v hiši staršev. Marsikdo je ne, ko kdo od sorojencev v domači hiši naštepa svoj podmladek.
Lahko čakaš, da starši umrejo in upaš, da takrat kaj podeduješ. Ampak tudi to je v večini primerov misija nemogoče, ker ne moreš iz bajte metat otrok, recimo. Človeku, ki v življenju ni nič pametnega ustvaril, nikoli imel kredita, živel na tuj račun, po možnosti imel še mamico za služkinjo, se tudi zdi nekaj totalno neverjetnega, da bi nekoga izplačeval, vzel za to kredit, mu plačeval mesečno rento, čeprav je ta človek recimo 10 let ali več plačeval najemnino in podobno. Potem poči, ker je to v interesu tistega, ki naj bi plačeval in začne groziti, da v primeru, da nekdo nekaj zahteva, nima več vstopa v hišo (v kateri ga že itak ni) niti ga noče več nikoli videt (hvala bogu!). Na miren in lep način se to ne izide.

joj kakšen jamr. a res nihče v Sloveniji ni nič sposoben skupaj spravit? In kaj potem, če imaš kredit? pa ti bi imel sobico na rodni grudi? Ja jebela cesta a ste s koreninami pripeti na tisti kos zemlje?

joj kakšen jamr. a res nihče v Sloveniji ni nič sposoben skupaj spravit? In kaj potem, če imaš kredit? pa ti bi imel sobico na rodni grudi? Ja jebela cesta a ste s koreninami pripeti na tisti kos zemlje?
[/quote]

a ti si pa tisti..
ki je “pripet”..
na golfa..bliz dramo in gledališče..pa tuš trgovino..
no..
tako v jesen pa na “sosedovo” hosto po kostanj in borovnice, gobe..
taprav.. “potrošnik” z “veliko narodno zavestjo”..

Ti tudi pri 45 namesto da komentiraš na medovernet botom

Živeti v hiši s starši niti slučajno ni prav noben “blagor”!!

Živeti v hiši s starši niti slučajno ni prav noben “blagor”!!
[/quote]
res je.teženje,pomoč.
tako da ni tako popolno čarobno.
najlažje je iti od doma…. in zahtevati denar.sploh če je hiša na dobri lokaciji.kjer lahko pokasiraš par 10.000 evrov za nič dela.

Zakaj bi te morala izplačati, če hiša ni njuna. Sploh pa če želita novo hišo in ne nameravata ostati v tej. Dobro, res sta imela na voljo brezplačno streho nad glavo, a v zameno za pomoč na kmetiji, vmešavanje v njune zadeve in pomanjkanje svobode. Stvari niso tako črno bele. Pri nas je npr možev brat dobil celo kmetijo, možu pa je izplačal simboličnih 5.000 eur, ampak se ni obremenjeval s tem, rekel je, da HB, da le hoče brat ostati na kmetiji, da njemu ni treba. No, zdaj, pri 40, imava svojo novo hišo, že odplačan kredit in svobodo. Ne bi menjala za nič na svetu.


res je.teženje,pomoč.
tako da ni tako popolno čarobno.
najlažje je iti od doma…. in zahtevati denar.sploh če je hiša na dobri lokaciji.kjer lahko pokasiraš par 10.000 evrov za nič dela.
[/quote]

uradno objavljam na monu, da sem 7.9.1848 za dežele Kranjsko, Štajersko sprejel zakon o odpravi tlačanstva. Ljudje se lahko prosto selijo po celem cesarstvu.
vaš ljubljeni cesar
Ferdinand I Habsburški

uradno objavljam na monu, da sem 7.9.1848 za dežele Kranjsko, Štajersko sprejel zakon o odpravi tlačanstva. Ljudje se lahko prosto selijo po celem cesarstvu.
vaš ljubljeni cesar
Ferdinand I Habsburški
[/quote]

:))))

joj kakšen jamr. a res nihče v Sloveniji ni nič sposoben skupaj spravit? In kaj potem, če imaš kredit? pa ti bi imel sobico na rodni grudi? Ja jebela cesta a ste s koreninami pripeti na tisti kos zemlje?
[/quote]

Nimam kredita. Ne več. Imam pa hišo in stanovanje, ki ga oddajam. Vse sam ustvaril. Imam tudi vikend na morju, katerega pa sem zgradil na podedovani parceli.
Brat je ostal “doma”, zaposlen v družinskem podjetju, ki ga še vedno furajo starši in v družinski hiši z ženo in dvema otrokoma. Podedoval je že zgrajeni vikend na morju, njegova žena pa se na smrt boji dneva, ko najinih staršev ne bo več in bo nastopil problem dedovanja in izplačevanja.
Po vsej verjetnosti se bom svojemu deležu odpovedal, ker vem, da bi jih to finančno ubilo. Mi je pa neumno, da to avtomatično pričakujejo, ker mi gre v lajfu bolje kot njim.
Slovenska klasika mi ne diši. Raje imam miren lajf.

Žlahta raztrgana plahta 🙂

Ne razumem… vsi bi bili nekaj izplacani, veseli bodite ce kaj dobite ne pa da zahtevate izplacilo. Zahtevajte rajsi visjo placo, da vzamete kredo in si kupite stanovanje, ne pa živeti od miloščine in zahtevati neko izplačanje…

 

Ti kar kmen prit

New Report

Close