Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek brez brez brez

brez brez brez

pri nas taprave revščine ni. vsak ima možnost do socialne podpore. dokladov.lahko greš delat za smetarja .
samo lenuhi in pijanci so reveži.
izjeme so bolni, za te pa poskrbi država.
zato ne ga sreat o revščini pri nas, pejte pometat al pa skrete pucat ,če ne znate druzga.
lenobe pa naj bodo revne.

ne razumem…..tolk jamranja na vsakem koraku…revščina gor dol…ni za kruh…ni za preživetje…..a v trgovini se ne pozna nič…na cesti tudi ne…..po tej logiki bi moral biti obisk trgovin vsaj za desetino manjši….na cestah bi se moralo vozit vsaj nekaj avtomobilov manj…tako pa mamice svoje sončke na vasi vozijo v šolo 500 m …pa je pločnik….varna šolska pot…..ne vem no….mislim, da je vse preveč spotencirano…..in modreno jamrat……pa poglejte kaj dajete v košaro v trgovini….pa se uprašajte….kaj resnično od tega rabim…in kaj je tisto…..kar kupim za ugodje…..ne rečem da so vsi taki…nekaj je resnično revnih in tako bo vedno……ti praviloma tudi tega ne pokažejo…..

Eh, kaj bi pometali, če je pa lažje na forumu jamrati, sedeti na mehkem stolu na računalniku, hkrati pa spremlati fashiondays, če je kaka fajna akcija. 🙂

Ti, a veš kakšna je številka brezposelnih pri nas?
In kje se najde toliko skretov in cest za spucat in pomest?

Daj bit realna in nehi s polno ritjo klamfe srat!!
LP maja

Lep pozdrav !

Vidiš, to, da imam moža s plačo, ki ni slaba, mi je rekla tudi moja delodajalka. A zato, ker imam jaz moža s plačo, me pa ona lahko brez slabe vesti tako bedno plačuje???????? Toliko o tem. Jaz sem sama sebi trenutno socialni primer, ker če ne bi imela prihrankov in moža, ne bi mogla preživeti. S svojim poštenim delom ne bi mogla preživeti. To je poanta tega, kar sem napisala. Delaš po 200 ur na mesec in životariš, to mi ni normalno.

Očala za 250 evrov si jaz moram privoščiti, ker če jih nimam, se zaletim v prvi kandelaber. A razumeš to? Za nekoga, ki je skoraj slep, očala niso luksuz. Če tri mesece zato ne bi jedla, bi si jih kupila.

NE RABIM NIČ IN NE PROSIM ZA NIČ. JAZ SEM JEZNA SAMO ZATO, KER JE ŽALJIVO, DA SE MORAMO LJUDJE, KI POŠTENO IN PRIDNO DELAMO, VSEMU ODREKATI.

Kar se službe in plačila tiče, je že druga tema, tukaj se popolnoma strinjam s teboj, da ni fer. Ampak ni debata o tem. To moraš pač v službi poštimat, če se da, če pa ne, pač drugo iskati.
Jaz sem samo povedala, da dejansko smo razvajeni in se ne zavedamo, da vseeno nam tako hudo še ni…če bi se le malo ozrli okrog.

se absolutno strinjam s tem….

Kaj ni debata o tem? Je debata o tem? Prva je napisala, da nima za jogurt in prvo vprašanje je bilo, ali ima vsaj službo? Ker kam smo prišli, da se to sploh sprašuje? Da ni več samoumevno, da za jogurt nimajo tisti, ki nimajo službe in da je čisto možno, da za jogurt nimajo tudi tisti, ki imajo službo in delajo. Poznam ženske, večinoma delajo v kuhinji, ki dobijo po 550 evrov plače. In ja, te pa res nimajo za jogurt. Samohranilka, dva otroka, 550 evrov, pa tudi za jogurt na koncu zmanjka.

…kako ste lahko nekatere take krave??da vas ni sram….midva z sinom živiva že 10 let sama.Star je 11 let.Sva podnajemnika.Živiva v Celju.Svojega stanovanja si ne moreva privoščit.Zaposlena sem že od svojega 20 leta..to se pravi da 15 let.Delam v večji trgovini,plača je slaba.Komaj sfurava iz meseca v mesec.Kako si naj jaz privoščim še kako pometanje,čiščenje po službi,če pa delam na dve smene,nedelje,sobote nikoli fraj..delam praznike.sin tudi cele dneve ne more bit sam..samostojen je pa že itak skor od prvega razreda……zaslužim pa 520e plus dokladi ..mesečni stroški so pa vsega skupaj plus zavarovanje..položnice,najemnina…skoraj 500e?????Pa še jest morava,avta nimava….imava pa internet,ker nekaj pa človek mora imet.HB,da sva skromna.In ja,najbolj je žalostno to,da hodin v službo in si ne morem veliko privoščit.Imam majhen vrt in si tam pridelam zelenjavo.Ostalo moram kupit.

Pa še to,vse zvezke in del.zvezke sem vzela na obroke.Pa ima že tretje leto isto torbo za v šolo,peresnico tudi,še novih copat ni hotu..to je resnica.A veste, kolkrat me zvečer stisne in mu je hudo,ko se mu lušta kake fine igrače,lepih adidask???Čist tako po otroško.mi pojamra.Če greva kdaj malo zjale past v BIG BENG…kako mu učke iskrijo…tak je…realno življenje..

Evo, sramota, nacionalna sramota in tega je strašno veliko. Ženska, ki pridno dela, v dveh izmenahk, dobi 520 evrov in naj sde potem še kdo najde tukaj ji pridigat, kako lahko prišpara še kaj in bolj skromno živi. In dejansko v tej državi ni več nobene velike razlike med zaposlenimi in nezaposlenimi, na tak način ne, ker ona životari kot brezposelni ljudje.

Evo, sramota, nacionalna sramota in tega je strašno veliko. Ženska, ki pridno dela, v dveh izmenahk, dobi 520 evrov in naj sde potem še kdo najde tukaj ji pridigat, kako lahko prišpara še kaj in bolj skromno živi. In dejansko v tej državi ni več nobene velike razlike med zaposlenimi in nezaposlenimi, na tak način ne, ker ona životari kot brezposelni ljudje.[/quote]

Mal sem se razpisala zdajle…..no sej,do 12 bi mela res čas it kam kej spucat,ko pa da sem tule obsedela.Ob pol enih pa moram že itak bit v službi.Pa skuham dopoldan,kej operem,počistim..in je dopoldan naokoli…nisem lenuh….

Evo, sramota, nacionalna sramota in tega je strašno veliko. Ženska, ki pridno dela, v dveh izmenahk, dobi 520 evrov in naj sde potem še kdo najde tukaj ji pridigat, kako lahko prišpara še kaj in bolj skromno živi. In dejansko v tej državi ni več nobene velike razlike med zaposlenimi in nezaposlenimi, na tak način ne, ker ona životari kot brezposelni ljudje.[/quote]

Mal sem se razpisala zdajle…..no sej,do 12 bi mela res čas it kam kej spucat,ko pa da sem tule obsedela.Ob pol enih pa moram že itak bit v službi.Pa skuham dopoldan,kej operem,počistim..in je dopoldan naokoli…nisem lenuh….[/quote]

Ja, halo, a zdaj boš pa še pred popoldansko službo dopoldne hodila delat še za štiri ure? Zakaj, da boš skrpala 800 evrov na mesec. Da boš lahko rekla, da delaš po 13 ur na dan vsak dan in zato imaš celih 800 evrov? Pa potem po enem, dveh letih takšnega dela zbolela in obležala. Brez slabe vesti. Če nobeden nima slabe vesti zaradi tebe, je tudi tebi ni treba imeti.

Imam nekaj ženskih oblek (št. 36 in 38) nekatere nenošene in čevlje 38, tudi škornje, če je tvoja št. ti jih lahko pošljem. Bi nesla na RK, ampak skoraj raje bi poslala nekomu tako.

Zdej pa tak…
Dobiš plačo in nekaj malega dokladov. Samo zanima me, dobi sin kako preživnino, če si enostarševska? Ali pa si samohranilka…to pomeni, da bi moral dobiti neko pokojnino po očetu?

Najlepša hvala, vendar nisem navajena jemati in bi mi bilo zelo nerodno.
Hvala vseeno![/quote]

Dobro, spoštujem to, čeprav ni potrebe po občutku sramu, saj večina ljudi si danes niso sami krivi za stisko, ampak so enostavno razmere take. Konec koncev pa se tudi jaz lahko kaj hitro znajdem na istem, zato pa rada pomagam, če le lahko in zaenkrat na mojo veliko srečo lahko, vsaj z malenkostmi.

Glej,z očetom od mojega otroka sva bila skupaj dve leti preden sem zanosla.On se ni strinjal,da bi ga obdržala.Zato pa tudi nisem pustila,da bi podpisal očetovstvo.In s tistim dnem se je najina zgodba končala.Nekaj časa sva živela še pri starših,ko je pa mama umrla sva se odselila,ker z očetom mojim se ni dalo živet.Moj otrok ne dobiva preživnine.Sem sama za to kriva vem,ampak tako sem se takrat odločila.S svojim sinom nekdanji partner niti nima stikov.Ker si jih ni nikoli želel.Tako je.

Daj no, ti trgovka. Imaš plačo,doklade in preživnino, če ne ima otrok drug vir..
Pojdi v manjši in cenejši flet. Fehtaj okrog za cunje, ki so velik strošek.
Uporabi vse možnosti pomoči. In ne jamraj, če si nesposobna se znajt.
So pač taki časi. Je treba potrpet in se znajt.


Tvoj vojaček iz SDS pa bi rekel, da štruce štrlijo iz kant.

Včasih so, zato pa folk zdaj jamra, ker nimajo za jogurt.
Pij vodo, je cenejša.


Tvoj vojaček iz SDS pa bi rekel, da štruce štrlijo iz kant.[/quote]

Kdo pa je vojaček iz SDS ? Da ne mešaš ti malo. Misliš na Mirka in Slavka, kurirčka iz NOB ?


Glej,kot sem napisala,moj otrok nima preživnine.In ja,res sem mogoče neiznajdljiva,delam pa vseeno rada.In ne jamram,tudi v reali ne.A razumeš,da nočem bit od nobenega odvisna in nikomur v breme???Sem trmasta,to pa.Sin nima 5 parov čevljev,niti trojnih hlač,kupim poceni cote..in preživima.Z denarjem pa očitno znam.Razporedim si ga čez mesec,če pa včasih vidim,da bo zmanjkalo,PAČ JEMA KAR NAMA JE OSTALO.sEJ LAČNA NISVA.v SKRINJI IMAM VELIKO ZELENJAVE,SOSEDA MI JE DALA SLIVE IN SEM SKUHALA MARMELADO,POBIRAT SEM ŠLA HRUŠKE IN SEM JIH VLOŽLA.Pardon za črke.Zdej pa grem počasi,je treba delat.

Kaj si nora ti? Cenejši flat? A ti misliš, da je ona s 520 evri v dragem fletu? Če sodim po cifrah, ker najemnina verjetno ni edina cifra, so še druge, je ona že zdaj v fletu, v katerem mnogi niti živeti ne bi hoteli. Glede na 520 evrov ona velč kot 200 nr emore dati za najemnino, za 200 pa ne dobiš stanovanja, ampak luknjo.


Tvoj vojaček iz SDS pa bi rekel, da štruce štrlijo iz kant.[/quote]

Kdo pa je vojaček iz SDS ? Da ne mešaš ti malo. Misliš na Mirka in Slavka, kurirčka iz NOB ?[/quote]

JANŠA JE IZJAVIL, DA ČE JE KDO LAČEN , NAJ GRE PO KONTEJNERJIH POBIRAT KRUH. TO LAHKO NAJDEŠ KJERKOLI NA INTERNETU, VSI VEMO, DA JE TO IZJAVIL Tako da ti ni treba pisatik, kaj BI IZJAVILA KRESALOVA, AMPAK NI, lahko kar pišeš, KAJ JE IZJAVIL JANŠA,.

Kdo pa je vojaček iz SDS ? Da ne mešaš ti malo. Misliš na Mirka in Slavka, kurirčka iz NOB ?[/quote]

JANŠA JE IZJAVIL, DA ČE JE KDO LAČEN , NAJ GRE PO KONTEJNERJIH POBIRAT KRUH. TO LAHKO NAJDEŠ KJERKOLI NA INTERNETU, VSI VEMO, DA JE TO IZJAVIL Tako da ti ni treba pisatik, kaj BI IZJAVILA KRESALOVA, AMPAK NI, lahko kar pišeš, KAJ JE IZJAVIL JANŠA,.[/quote]

Kot vedno (že videno v preteklosti) se izjave v ustih paradajzkov čudežno spremenijo. Kolikor se spomnim, je JJ izjavil, da revščine ni, če se meče kruh v kontejnerje. Samo paradajzki so sposobni gledati črno kravo in vsem naokrog razlagati, da je sivka. Joj, joj, še Stalin bi vas bil vesel, ko tako brezsramno lažete.

New Report

Close