Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Brez hijaba v športu

Brez hijaba v športu

Moje mnenje je, da so te zenske mazohistke.

Ruto na glavo med tekmo, ko das zadnji atom moci iz sebe in svicas na polno.

Ali pa oblecene na plazi in v vodi, ko natopijo obleko in se niti premaknit ne morejo, potem pa zmrzujejo v mokri obleki ob blagem vetrcku.

Ali v mestu, 30 stopinj, one pa na polno zadekane.

 

Zame je to mazohizem.

Take razvajene frflje princeskaste se bodo morale pač na “stara” leta naučiti, česar jih niso starši v otroštvu – da obstajajo v družbi določena pravila vedenja. Ne more vsak nekaj samo narcisoidno po svoje. Če ti je bilo v ZDA dovoljeno, ti tukaj pač ni. Francija pač ni Amerika, tako kot Savdska Arabija ni Francija. V Arabiji tudi nihče ne bo poslušal Francozinje, zakaj ne sme šetat po ulici v dekolteju kot to doma lahko počne. Tudi tale rutarka košarkarska se verjetno ne bi postavila za njene “pravice”.

Odgovor na objavo uporabnika
Ptica973, 27.07.2024 ob 12:48

Ko se Evropejcem očita kolonializem, še vedno “pozabi” dodati, da so bili že stoletja prej kolonialisti Mavri, Arabci in Turki  Kolonizirali so tudi dober del Evrope. Ko se belcem očita trgovina z afriškimi sužnji, se ne omenja vloga arabskih trgovcev v njej. Itd itd. Ni mi torej treba prodajati teh nikabov in ostalega kot simbolov kakšne osvoboditve ter pravic.

O un sosedov janez je začel izgovor 🙂

Mi smo ok k smo isto delal k tisti pred nami. Oni niso ok. V bistvu so oni krivi da smo grozote delal. Dajmo stoletja za tem kaznovat potomce unih k so grozote delal, nas pa častit, nas, potomce tistih ki so tudi grozote delal. Mi smo boljši. Naši potomci so kasneje začel grozote delat.

Odgovor na objavo uporabnika
Ptica973, 27.07.2024 ob 13:06

Take razvajene frflje princeskaste se bodo morale pač na “stara” leta naučiti, česar jih niso starši v otroštvu – da obstajajo v družbi določena pravila vedenja. Ne more vsak nekaj samo narcisoidno po svoje. Če ti je bilo v ZDA dovoljeno, ti tukaj pač ni. Francija pač ni Amerika, tako kot Savdska Arabija ni Francija. V Arabiji tudi nihče ne bo poslušal Francozinje, zakaj ne sme šetat po ulici v dekolteju kot to doma lahko počne. Tudi tale rutarka košarkarska se verjetno ne bi postavila za njene “pravice”.

Ok saj lahko direkt poveš, itak vsi z razvitimi možgani razumemo. Želiš si da je europa tudi totalitarna tako kot te države ki jih opisuješ, ki ne dovolijo vsem istih pravic. Želiš da postanem savdska arabija. Smo dojeli.

Ptička si pritisk nabija na 200+ zarad rute. Posiljevalec otrok je pa ne gane. Krščanske vrednote dobro zastopaš. Bravo.

Demokracija je ena izmed oblik družbene ureditve. V ureditvah vladajo pravila. V nobeni ustavi demokratičnih držav ne piše, da lahko vsak počne, kar se mu sorodne. Če je to za koga totalitarizem, je meni vseeno. Zaradi mene lahko gre vsak neprilagojenec v globoko hosto ustanavljat svojo antitotalitarno komuno. Potem pa tam z burkami in nikabi in feredžami drug drugega osvobajajte

Težava je v tem, ker je bil šport vedno ideološko, politično, tudi versko zanimiv za “oglaševalsko” propagando.

Odgovor na objavo uporabnika
Ptica973, 27.07.2024 ob 13:25

Demokracija je ena izmed oblik družbene ureditve. V ureditvah vladajo pravila. V nobeni ustavi demokratičnih držav ne piše, da lahko vsak počne, kar se mu sorodne. Če je to za koga totalitarizem, je meni vseeno. Zaradi mene lahko gre vsak neprilagojenec v globoko hosto ustanavljat svojo antitotalitarno komuno. Potem pa tam z burkami in nikabi in feredžami drug drugega osvobajajte

Kako bi reagirala na to da ti drugi in država začnemo garderobo izbirat? Pa frizuro? In isto vprašanje imam kot je že bilo zastavljeno….zakaj katoliki recimo lahko vidno izražajo pripadnost veri, muslimani pa ne? V isti državi? Če je prepovedano izkazovanje vere, zakaj ni prepovedano za vse?

Hijab spada v Arabijo in ne v Normalen svet kje se ve da so vere fikcija

Zanimivo kako je zenskam všec bit verska sužnja

A kuhala pa ne bi

Nihče pa ne protestira, ker morajo biti na tekmah ekipe v enakih dresih. Kakšen je to totalitarizem, da ne sme biti vsak po svoje oblečen? Kakšna je to država, da tekmovalcem zapoveduje oblačenje?

Odgovor na objavo uporabnika
resno vprašanje, 27.07.2024 ob 13:29

Kako bi reagirala na to da ti drugi in država začnemo garderobo izbirat? Pa frizuro? In isto vprašanje imam kot je že bilo zastavljeno….zakaj katoliki recimo lahko vidno izražajo pripadnost veri, muslimani pa ne? V isti državi? Če je prepovedano izkazovanje vere, zakaj ni prepovedano za vse?

Športniki v Franciji ne smejo nositi simbolov verstev, torej razni križci tudi odpadejo, pa davidove zvezde ali tiste čepice…

Kaj bi rekli vi, “liberalci”,če bi se recimo kakšna slovenska ekipa na OI spomnila tečnarit, da hoče na tekmah nastopati v narodnih nošah, ker je zavezana tradiciji, svoji kulturi in kaj vem še čemu? Bi podprli, tako kot podpirate tiste arabske rute, ali bi začeli moralizirati o neprimernem obnašanju kot kakšni totalitaristi, ki ne prenesejo individualistov?

Odgovor na objavo uporabnika
Ptica973, 27.07.2024 ob 14:43

Nihče pa ne protestira, ker morajo biti na tekmah ekipe v enakih dresih. Kakšen je to totalitarizem, da ne sme biti vsak po svoje oblečen? Kakšna je to država, da tekmovalcem zapoveduje oblačenje?

 

Vsi v enakih dresih, vsi enaki in vsi enakopravni.

In potem pride ena z ruto. Jutri bosta prisla en Arabec v rjuhi in en zid s kapico tekmovat. Sori, ne gre.

 

Kaj pa plavanje. Se spomni ena plavalka ali skakalka v vodi, da bo v rjuhi?

Smucarski skoki, pride v rjuhi.

Hokej na ledu, zenska v rjuhi.

 

Naj nosi kar hoce v svojem prostem casu, v profesionalnem casu obleces pa tisto, kar pritice delu, ki ga opravljas.

Odgovor na objavo uporabnika
Kukulele377, 26.07.2024 ob 12:50

Triindvajset letna francoska košarkarica Diaba Konate se je po šestih letih bivanja in igranja v ZDA vrnila v Francijo in ugotovila, da ne sme več igrati košarke v hijabu. Ko je v ZDA našla samo sebe, je oblekla hijab in v njem igrala kar tri leta. Po vrnitvi v Francijo je sledilo veliko razočaranje, ker ne sme igrati košarke v hijabu.

.https://www.bbc.com/sport/basketball/articles/c4ng5k15pzyo

 

In kaj je narobe s tisto ruto? Bodo naslednjič prepovedali ruto še Nadalu? Jaz sem za hijab, toda samo če ima na njem jasno označeno državo in sponzorje. To pomeni da mora imeti na hidžabu tudi oznako Adidas, Kappa ali Nike.

 

 

Kaj imas od tega sprenevedanja? In zakaj mesas jabolka in hruske?

Gre se za razlog, zakaj nekdo nekaj oblece, kar zelo dobro ves. Ocitno si za to, da bi zenske okrog hodile v burkah in da bi nemuslimani v bodoce placevali davek za nevernike.

Kar se posiljevalca tice, ga je treba kastrirat in drzat v arestu tako dolgo, kot bo otrok nosil dusevne posledice zaradi posilstva, to je do smrti.

 

Neolevičarke, neofeministke in njihovi podrejeni “moški” inceli, si to vse po svoje malo predstavljajo. In precej zmedeno. Pravljičarji. Ni kontinuitete med klasičnimi levimi ter feminističnimi idejami, dosežki in temi blodnjami, kar se zdaj gredo samo imenovani “nasledniki” ideje. Vse so postavili na glavo. Nikar je zdaj PRAVICA ženske, lepo vas prosim! Naj gredo to razlagat redkim arabskim ali iranskim feministkam, ki jim je uspelo pobegniti na Zahod. Današnje feministke zagovarjajo podobne pravice žensk kot razni Imami in ajatole. Bedakinje smrkave so stvar zapeljale v grotesko!

Bil na enem muslimanskem pogrebu. Lepo je imam razložil pravila – v povorki se ne pogovarjamo, ne kadimo, ljudje gredo naprej in šele za zadnjim gredo ženske. Moja je spustila nos, ker sem se priključil ljudem, ona pa je capljala zadaj z ženskami 🤭 Pa, če so taka pravila…

Kako bi reagirala na to da ti drugi in država začnemo garderobo izbirat? Pa frizuro? In isto vprašanje imam kot je že bilo zastavljeno….zakaj katoliki recimo lahko vidno izražajo pripadnost veri, muslimani pa ne? V isti državi? Če je prepovedano izkazovanje vere, zakaj ni prepovedano za vse?

——-

Tu se gre na sodelovanju na olimpijskih igrah, kjer vsem sportnikom drzava diktira, kaksno uniformo bodo nosili.

Ce te pa zanima diktat drzave glede civilnih oblacil, pa poji v drzave, ki jih ta josarkarica promovira s svojo ruto: Savdsko Arabijo, Iran, Pakistan, Afganistan, v katerih se zenske borijo proti tej isti naglavni ruti in za osnovne pravice zensk in pri tem tvegajo svoje zivljenje ali dolga leta v zaporu. Zakaj ta sportnica ne zastopa ene od teh drzav, kjer bi se krasno asimilirala s svojo vero? Ocitno ji to ne disi, ker predobro ve, da bi v islamskih drzavah takoj izgubila vse pravice, ki jih kot zenska uziva na Zahodu. Je pa lustno provocirat in propagirat, dokler si ruto ali burko nadenes ali nenadenes, kot si zazelis, sploh ce si za svoje provokacije dobro placan.

Gre za sfantazirano osebo, ki nabira všečke na zahodu. Seveda ne bo šla v orto muslimanske dežele, ker bi ji preveč omejili svobodo izražanja, oblačenja, gibanja in razmišljanja.

Odgovor na objavo uporabnika
Ma kaki, 26.07.2024 ob 23:09

Ne gre za vtikanje v to kaj ženska nosi ampak gre za to kaj bi ženska nosila med igranjem košarke, pa ne sme, ker je v Franciji prepovedano. Po tekmi si lahko vtakne pero v rit in gre, med samo tekmo pa se je treba držati pravil.

Edino pravilno.

Odgovor na objavo uporabnika
mazohistke, 27.07.2024 ob 12:51

Moje mnenje je, da so te zenske mazohistke.

Ruto na glavo med tekmo, ko das zadnji atom moci iz sebe in svicas na polno.

Ali pa oblecene na plazi in v vodi, ko natopijo obleko in se niti premaknit ne morejo, potem pa zmrzujejo v mokri obleki ob blagem vetrcku.

Ali v mestu, 30 stopinj, one pa na polno zadekane.

 

Zame je to mazohizem.

Dvomim, da gre za kakršenkoli “prostovoljni mazohizem”. Ena taka športnica, ki je v naslovu, ta košarkarica, je hijab nadela sama sebi prostovoljno, ker pač ona tako želi in se je sama tako odločila. S tem poudarja svojo pripadnost islamu. Pozabljamo pa, da je na svetu na stotine milijonov žensk, ki pa se niso nič odločile, da bodo nosile hijab ali burko, ampak ta oblačila MORAJO nositi, v nasprotnem primeru bi bile kaznovane od svojih soprogov ali očetov, bratov, stricev oz. katerihkoli moških sorodnikov.

V Iranu so ženske protestirale in tudi umrla je že kakšna, ker hočejo ruto, ki je zanje simbol zatiranja, sneti – pa je ne smejo!! Medtem se druge igrajo politiko in se preseravajo s temi rutami in hijabi!! Naj raje pomislijo na ženske iz Jemna ali Afganistana, kakšno izbiro imajo one! Nobene. Ne, če želijo ostati žive ali vsaj ne pretepene.

Me zanima, kaj bi storila ta košarkarica, če bi ji nekdo zapovedal oz. ukazal, da mora obvezno nositi hijab!

New Report

Close