Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Brez osebne izkaznice ne moreš plačat položnice niti za 1. evro

Brez osebne izkaznice ne moreš plačat položnice niti za 1. evro

Kot je men objasnla na pošti, morš pokazat osebni dokument sam pri plačilu tistih UPN, ki nimajo spodi tiste kode al kako se temu reče. Npr elektro, telefon…to imajo. Če pa bi ti sam izpolnil nov UPN npr za elektriko, bi moral tud v tem primeru pokazat osebni dokument.
Zakaj je tako mi pa ni jasn.
[/quote]

Ni res.
Ni važno, ali ima kodo ali ne.
Osebni dokument se zahteva pri plačilih preko 1000 e.

Ne vem zakaj naj bi imela elektronsko bančništvo. Vsaj za zdaj ga ne rabim. Za tisto 1 ali mogoče 2 položnici, ki jih, če soloh jih, plačam na mesec, se mi ne splača. Limita, kreditov….nimam nič. Men jw bolj važna bančna kartica kot pa elektronsko bančništvo, vsaj zaenkrat. Mogoče se odločim tud za to čez par let.
[/quote]

Kolk pa je sploh provizija pri plačilu UPN prek e bančništva?
[/quote]
Nižja kot pri plačilu na bančnem okencu.

Res? zakaj? Sama ne dobivam nobenih prilivov na banko, torej bi morala vsak mesec iti najprej na banko položit denar, da bi potem lahko plačala položnice. A se ti ne zdi to bolj čudno??
[/quote]

Zelo čudaško je, da dobivaš denar na roko.

Provizija od UPN naloga je po bankah različno.. Nekje 0,40 eur na položnico v večini bank.
Rlektronska banka ni samo za plačevanjenpoložnic.
Je veliko več. Imam tudi na telefonu… To je digitalizacija.
Začetnin strošek se ti kmalu povrne.
Hči je prinesla domov iz šole papir za plačilo 5 obrokov nekega letovanja… Vnesla sem vnaprej za posamezne mesece in zdaj je važno samo to, da imam denar na računu ko bo prišel datum, ki sem ga v elektronski banki določila. Nebpredstavljam si, da bi vsak mesec hodila nekam to plačevat, imela večji strošek.. Ne ne

Kot je men objasnla na pošti, morš pokazat osebni dokument sam pri plačilu tistih UPN, ki nimajo spodi tiste kode al kako se temu reče. Npr elektro, telefon…to imajo. Če pa bi ti sam izpolnil nov UPN npr za elektriko, bi moral tud v tem primeru pokazat osebni dokument.
Zakaj je tako mi pa ni jasn.
[/quote]

Ni res.
Ni važno, ali ima kodo ali ne.
Osebni dokument se zahteva pri plačilih preko 1000 e.
[/quote]

Ok, to štekam za večje zneske, ampak tuki je tema za 1€. In če je brez kode, rabiš tud pri 1€ osebni dokument.

Kolk pa je sploh provizija pri plačilu UPN prek e bančništva?
[/quote]
Nižja kot pri plačilu na bančnem okencu.
[/quote]

No, ena dol je napisala 0,40€. Na pošti pa je 0,60€ ne glede na znesek. Za tistih 0,2 razlike, če imam na mesec 1 ali 2 položnici, se mi pa zaenkrat res ne splača e bančništva. Mogoče kot sm prej napisala čez par let, ko bo, če bo tega več.

Sam res… še dobro, da se je treba legitimirat, ker drugače Iranci nebi mogli čez NLB oprat milijardo evrov pa noben ne ve kdo je bil.

Ni res.
Ni važno, ali ima kodo ali ne.
Osebni dokument se zahteva pri plačilih preko 1000 e.
[/quote]

Ok, to štekam za večje zneske, ampak tuki je tema za 1€. In če je brez kode, rabiš tud pri 1€ osebni dokument.
[/quote]
Plačujem navadne položnice, brez kod, nekje enkrat mesečno.

Vedno brez osebnega dokumenta.

Si jih. Nova uredba je v veljavi od 26.6.

Ok, to štekam za večje zneske, ampak tuki je tema za 1€. In če je brez kode, rabiš tud pri 1€ osebni dokument.
[/quote]
Plačujem navadne položnice, brez kod, nekje enkrat mesečno.

Vedno brez osebnega dokumenta.
[/quote]

Tud jaz sm jih do nedolg nazaj 😉

Tvoj dohodek je denar na roko? Pa edini legalni posel v tej državi, kjer se lahko na tak način dobi plačilo, je prostitucija.


Nižja kot pri plačilu na bančnem okencu.
[/quote]

No, ena dol je napisala 0,40€. Na pošti pa je 0,60€ ne glede na znesek. Za tistih 0,2 razlike, če imam na mesec 1 ali 2 položnici, se mi pa zaenkrat res ne splača e bančništva. Mogoče kot sm prej napisala čez par let, ko bo, če bo tega več.
[/quote]
Na pošti (in NKMB) je provizija precej ‘tricky’ zadeva.
Ta znesek 60 c velja samo v določenih poštnih poslovalnicah in tudi tam ne za vse zneske (ampak samo do 1000 e).

V ostalih poslovalnicah se provizija začne pri 1 e, doseže pa že pri zneskih nad 500 e provizijo nad 5 e.

Plačala sem tudi ta teden.
Brez dokumenta.

No, ena dol je napisala 0,40€. Na pošti pa je 0,60€ ne glede na znesek. Za tistih 0,2 razlike, če imam na mesec 1 ali 2 položnici, se mi pa zaenkrat res ne splača e bančništva. Mogoče kot sm prej napisala čez par let, ko bo, če bo tega več.
[/quote]
Na pošti (in NKMB) je provizija precej ‘tricky’ zadeva.
Ta znesek 60 c velja samo v določenih poštnih poslovalnicah in tudi tam ne za vse zneske (ampak samo do 1000 e).

V ostalih poslovalnicah se provizija začne pri 1 e, doseže pa že pri zneskih nad 500 e provizijo nad 5 e.
[/quote]

Jaz če plačam, plačam sam na Fužibah in tuki je že ful dolg 0,60 za vse položnice ne glede na znesek. Sam za plačilo na Hrvaško pa do 100€ oz 99€ 1,05€ provizije, kar je pa višji znesek pa 1,07{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glede na znesek.

Sem šla gledat, pa na to temo našla samo tole iz Financ:

“Pojasnila, kako je s plačilom položnice v primerih, ko je ta npr. naslovljena na določeno osebo, v njenem imenu želi pa jo želi plačati nekdo drug (žena/mož, partner/-ka, otrok), še čakamo.”

Vir: https://live.finance.si/37093/Pri-placilu-poloznice-z-UPN-odslej-potrebno-predloziti-osebni-dokument

Sem šla gledat, pa na to temo našla samo tole iz Financ:

“Pojasnila, kako je s plačilom položnice v primerih, ko je ta npr. naslovljena na določeno osebo, v njenem imenu želi pa jo želi plačati nekdo drug (žena/mož, partner/-ka, otrok), še čakamo.”

Vir: https://live.finance.si/37093/Pri-placilu-poloznice-z-UPN-odslej-potrebno-predloziti-osebni-dokument
[/quote]

Sigurn lahk sama plačaš za druzga, sam morš imet svojo osebno s sabo. Sm že plačala eno položnico, ki je na očeta in včer sm bila s frendico na pošti, ko je plačala 2 položnici od staršev.

V tem primeru je pa uredba itak popolnoma mimo. Kje je potem sploh smisel legitimacije? Še bolj mimo pa je, da te vpraša po kraju rojstva. Kot da je to tako zelo bistven podatek ob vseh ostalih, ki so na osebni izkaznici :p

Še enkrat smo ponovno dokazali da smo najbolj zaostala država na svetu. Kdo bi plačeval paket po povzetju če ni tvoj? Kdo bi plačeval položnico če ni tvoja? Mislim WTF samo v Sloveniji je možno kaj takega

Gre kar za Uredbo EU, tako da…

Zavedajte se, da živimo v instant svetu z lažno svobodo.
Še malo pa nas bodo čipirali ..:

tudi po moje nam košček po košček odvzemajo svobodo, gre za totalno kontrolo, ki se bo dokončno udejanila s čipiranjem seveda, takrat še razmišljat ne boš smel – mogel po svoje

Jap, to za kraj rojstva je pa tud mene presenetl. Sm jo vprašala zakaj je to pomembn, pa je rekla uredba EU 🙂

Pod tekstom osebe ima štiri opcije. Druga je ‘citiraj poročilo’.
Klikneš to, se avtomatsko prepiše in spodaj dodaš – pripišeš svoj tekst. 🙂 In vse skupaj oddaš.
[/quote]
da vidim če sem dovolj pameten, da sem dojel tvojo preprosto navodilo

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Pod tekstom osebe ima štiri opcije. Druga je ‘citiraj poročilo’.
Klikneš to, se avtomatsko prepiše in spodaj dodaš – pripišeš svoj tekst. 🙂 In vse skupaj oddaš.
[/quote]
da vidim če sem dovolj pameten, da sem dojel tvojo preprosto navodilo
[/quote]
matr sem pameten, hvala dobra duša.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/


ne zamerim.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

New Report

Close