Brezigarjeva: Policija dela nestrokovno
Policija po besedah generalne državne tožilke ni imela osnove za preverjanje imetnikov telefonskih številk vrhovnega državnega tožilstva. Po njenih besedah gre za poskus diskreditacije.
Policija ni imela vsebinske osnove za preverjanje imetnikov telefonskih številk vrhovnega državnega tožilstva, je poudarila generalna državna tožilka Barbara Brezigar. Kot je pojasnila, namreč višja državna tožilka Branka Zobec Hrastar od policije ni zahtevala preverjanja imetnikov mobilnih številk. “Vse to kaže, da se v Sloveniji ne spoštuje državnih institucij,” je dejala Brezigarjeva. Policija je tako po njenih besedah delovala nestrokovno, morda celo nezakonito.
Pojasnila je še, da je 12. decembra lani policija opravila analizo telefonskih klicev, ki so lahko pomembni za obravnavo sumov kaznivih dejanj, in da v tej analizi ni bilo nobene številke vrhovnega državnega tožilstva.
Policija preverjala imetnike telefonskih številk brez vsebinske osnove
Hrastarjeva je po besedah Brezigarjeve “jasno in izrecno pojasnila”, da od policije ni zahtevala preverjanja imetnikov mobilnih telefonskih številk vrhovnega državnega tožilstva, ker z zadevo nimajo in ne morejo imeti nobene zveze. “To pomeni, da policija ni imela vsebinske osnove za preverjanje imetnikov telefonskih številk, potem ko je ugotovila, da gre za telefonske številke vrhovnega državnega tožilstva,” je prepričana generalna državna tožilka.
Prejela Njavrovo sporočilo
Kot je še pojasnila, je spomladi leta 2008 na njen mobilni telefon prejela sms-sporočilo s podpisom Darka Njavra, ki pa ni imel nobene zveze z zadevo Patria, pač pa s problemi gospodarskega kriminala. Ker niso vedeli, ali Njavro razpolaga s konkretnimi podatki, ki bi državnim tožilcem pomagali pri njihovem delu, je Brezigarjeva prosila vrhovno državno tožilko Sanjo Javor Pajenk, da ga povabi na državno tožilstvo in z njim opravi razgovor. “To je tudi storila in v uradnih prostorih vrhovnega državnega tožilstva z njim opravila razgovor. S tem je bila zadeva zaključena,” je povedala.
Preverjanje izpiskov zanetilo spore
Znano je, da naj bi Brezigarjevo policija ujela v prisluhih med preiskavo v zadevi Patria, saj naj bi bila v stikih z enim izmed osumljencev. Kriminalisti so med preverjanjem izpiskov telefonskih pogovorov osumljenih v aferi Patria odkrili, da je imela z enim izmed njih stike tudi Brezigarjeva, ki pa je navedbe označila za podtikanje.
Notranja ministrica Katarina Kresal je pred nekaj dnevi odgovorila na očitke o nestrokovnem delovanju policije pri nadzoru komunikacij osumljenih v primeru Patria. Dejala je, da je policija svoje naloge opravila zakonito in skladno s sodnimi odredbami.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Za vse tiste, ki ne veste kje iskati ta članek
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
http://24ur.com/novice/slovenija/brezigarjeva-policija-dela-nestrokovno.html
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
zakaj se boji in dela tak pom (a si pomislil da želi ovreči dokaze ki naj bi bili protipravno pridobljeni), če ni nič kriva!!!
na dej si še mal preberi:
A to je tvoj odgovor? Glede na napad ki ga je doživela je njeno zahtevanje še mal. Politiki in mediji so jo obtožili sodelovanja z osumljencem kljub njenemu zagotovilu da to ni res. Pričakovala bi, da jo bo vsaj minister zaščitil predvsem pa zakaj je bilo to sploh plasirano v javnost? Se ti ne zdi to čudno? Kako je že palček rekel? Sledi le še likvidacija, ne?
Ja ninej na koncu se dostikrat strinjava. Je pa Brezigarjeva lepo vprašala, zakaj je bilo dano v javnost le njeno ime ne pa imena sodnikov in poslancev, ki so jih pridobili na isti način??? Moj odgovor: diskreditacija nato likvidacija brez možnosti obrambe. Razložila je kaj je bilo pa ji ne verjameš ker TI veš več.
To je izjava za zavajanje javnosti,
Povsem je jasno, da je policija imela osnovo za preverjanje telefona osumljenca, kar pomeni da preverijo koga je klical, ali kdo ga je klical. Le kaj bi naj drugega?
Če nebi smeli preverit, koga je osumljenec klical, čemu potem nadzor telefonov?[/quote]
Zakaj niso objavljena še ostala imena?
boss preberi si, igrice oilitikov!!!:)))
Ker v politiki ni nedolžnih, je treba naivno verjeti v razum
vojko, sreda, 22. april 2009
V tej zgodbi ni nedolžnih. Lahko si jih želimo in gotovo bi bilo nujno, da bi bi bili, a jih ni. Ob vsakem je mogoče (in potrebno) pomisliti, zakaj danes govori nekaj drugega kot pred tremi, štirimi ali petimi leti, ali tega, kar govori, ne govori zaradi kakšnih povezav ali interesov ‘v ozadju’, ali za njegovo/njeno retoriko ni kakšnih preteklih ali sedanjih poslov. Franci Križanič je bil direktor inštituta, ki je za Pivovarno Laško pisal študije, Matej Lahovnik jo je analitično podpiral v pivovarski vojni, Katarina Kresal ima partnerja, ki je bil pivovarnin odvetnik, poleg tega pa je Draško Veselinovič kandidiral na listi LDS, Gregor Golobič je prejšnjega predsednika uprave NLB predstavljal kot nov tip menedžerja, Janez Janša je z Boškom Šrotom trgoval, SLS je še pred Bojanom Šrotom velikokrat nastopila kot politična članica laškega finančnega holdinga. Če naštejem samo nekaj dejstev in niti ne jemljem resno govoric, ki so nekatere morda še kaj več kot le to.
http://razgledi.net/blog/2009/04/22/ker-v-politiki-ni-nedolznih-je-treba-naivno-verjeti-v-razum/
To je izjava za zavajanje javnosti,
Povsem je jasno, da je policija imela osnovo za preverjanje telefona osumljenca, kar pomeni da preverijo koga je klical, ali kdo ga je klical. Le kaj bi naj drugega?
Če nebi smeli preverit, koga je osumljenec klical, čemu potem nadzor telefonov?[/quote]
Zakaj niso objavljena še ostala imena?[/quote]
Ostala imena niso zanimiva. Če se osumljenec pogovarja z državno tožilko je drugače, kot če se pogovarja s francelnom iz Spodnjega dola.