Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ča bodo trgovine zaprte ob nedeljah, bomo pa spet v Italijo hodili

ča bodo trgovine zaprte ob nedeljah, bomo pa spet v Italijo hodili

Hehe…res.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Jaz zivim v drzavi , kjer so ob nedeljah in prazniki zaprte cisto vse trgovine. Ga ni boljsega, dan za pocitek, tudi ce bi kaj zmanjkalo, pac moras preziveti brez, brez stresa, brez nakupovanja, dan za nas. Top!!!!!

Zavidam ti.

Centrov ne rabim ob nedeljah odprtih, za špecerijo pride pa še kako prav. Zmeraj kaj zmanjka. In ne hinavite, trgovine s špecerijo so ob nedeljah ne polne – nabite do zadnjega kotička. Torej nisem edina tam. Ljudje čez teden delajo, v nedeljo so na off in imajo čas v miru nabavit in kaj dobrega skuhat.

V povprečju delam 9 ur dnevno, 5 dni v tednu.
Ko pridem domov, so trgovine odprte vsak še 3 ure.
Torej se lahko mirno odpravim po jestvine in mi ni treba čakati na nedeljo.

Ja, je pa treba pa še skuhat, otroke poštimat, nalogo pogledat,… meni zelo prav pride it 1x na teden v nedeljo zjutraj po špežo. Med tednom se mi še to ne da. da bi hodila vsak dan po malenkosti, ne pride v poštev, imam boljše stvari za počet, eno uro popoldne, po službi si pa ne morem privoščiti, enostavno ni časa.

Sem za zaprtje trgovin. Pretirano potrošništvo mi gre na živce. Ta odvisnost ljudi od trgovin, da se edino tam počutijo fajn, pa ko ne vedo, kam drugam otroke peljati kot na togoban v šoping center… Res ubogi. Pa ne mi o Torri v Trstu govoriti, res zgled od trgovine.

Eni imamo tako lepo doma, da neke potrebe po begu na izlete nimamo

Meni pa gredo na živce tisti, ki pametujejo drugim, kaj naj počnejo…če nekomu paše cel dan viseti v trgovini, nima to nič s teboj.

Še najbolj uboga si sama, ker se vtikaš v druge, verjetno nimaš sama kaj za početi?

Že razmišljam, da bomo hodili v Spar v Italijo. Ob nedeljah namreč. Namreč, zelo nam ustreza, da čez teden ne gremo v trgovino, ker smo v službah.
V nedeljo pa, otroci malo na igrala, malo z nami po nakupih, malo pospravimo doma in gremo še na kakšen izlet popoldne.

Meni pa gredo na živce tisti, ki pametujejo drugim, kaj naj počnejo…če nekomu paše cel dan viseti v trgovini, nima to nič s teboj.

Še najbolj uboga si sama, ker se vtikaš v druge, verjetno nimaš sama kaj za početi?
[/quote]

Verjetno nimam, ja. Še dobro, da me poznaš. Pač privoščim ljudem malo miru. Ne pa taki kot ti, ki morate prav ob nedeljah razmetavati po Kiku, pa z otroki ob sebi, one prodajalke pa za pultom in potem pospravljajo za vami.

Jaz zdržim 6 dni brez trgovin in grem tja v nedeljo, ko imam čas.
[/quote]

A ne bi blo fajn, da bi bila malo manj sebicna in bi se drugim (npr. trgovkam) pustila, da imajo nedeljo prosto in delajo tisto, kar jim pase?

Ja revcki tisti ki ne morte v trgovino ob nedeljah res hudo.Najhujsa stvar na svetu!!! V Italijo hodimo ns dopust in v soboto ob 13 se trgovine, pekarne ZAPREJO edino pravilnoo-

Verjetno nimam, ja. Še dobro, da me poznaš. Pač privoščim ljudem malo miru. Ne pa taki kot ti, ki morate prav ob nedeljah razmetavati po Kiku, pa z otroki ob sebi, one prodajalke pa za pultom in potem pospravljajo za vami.
[/quote]

Že iz tvojih zapisov mi je jasno, da si neka zagrenjenka…ja, prav ob nedeljah, zakaj ne, če je možnost pač grem, ampak ne v kik pa praviloma sam…a ni res čudno, da je pri čisto vseh možnih poklicih največji problem ravno v trgovkah, ker delajo 4 ure vsako 4. nedeljo, ni pa problem v poklicih, ki imajo izmensko delo oziroma turnus dnevna nočna in niti ne vedo kaj je praznik, ker delajo ko je pač na vrsti, ne glede na dan v tednu…

najbolj boge so pa trgovke, ki nimajo niti ene nočne

A ne bi blo fajn, da bi bila malo manj sebicna in bi se drugim (npr. trgovkam) pustila, da imajo nedeljo prosto in delajo tisto, kar jim pase?
[/quote]

Ni problema, naj gredo delat kaj drugega, če je to tak problem, recimo na šalter v banko

Kako ste plitki, ne vidite, da gre spet za poulizem in nabiranje političnih točk. Vi bi zaprli trgovine v nedeljah, poslali iz vsake tgovine par delavk na zavod in potem sem jaz sebična. Kaj pa: policisti, zdravniki, reševalci, gasilci, napovedovalci novic, novinarji, prodajalci vstopnic, natakarji, kuharji,… samo trgovke so problem???
Res noben ne koristi čisto nobene storitve v nedeljo, ki jo nek zaposleni opravi? nikoli ne greste na pico, na pijačo, v kino, na predtavo, na urgenco,..?
In sem jaz sebična???

Jah, omenjaš velike centre, ti so zaradi mene lahko odprti, ni pa nobene potrebe,da je v Kamniku odprtih 10 štacun (2 špara, lidl, hofer, 4 tuši, 2 mercatorja) in še kakšna manjša privat.
Mi zagotovo ne bomo hodili v Italijo

Meni se vsak smili, ki ne more v šestih dneh opraviti nakupov.

Glede ostalih storitev. Ja, lahko bi še marsikaj zaprli. Gostilne recimo. Je pa smešno delo trgovke in medicinske sestre primerjat. Kar je res nujno in ne, če tega ne ločiš…


Čisto iskreno, tudi jaz ne bi hodila, če v tamkajšnjih trgovinah ne bi prodajali bolj kvalitetnega sadja in zelenjave kot v naših.
[/quote]

Čisto iskreno, tudi če ne bi živela zraven Italije, ne bi hodila…..

Tistim, ki ne živimo blizu meje, se nakup ne splača, razen če ne nakupiš neke velike zaloge robe (pa naj gre za hrano ali obleko).
Torej 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tistih, ki se tule oglašajo, kako bodo hodili po nakupih v tujino, lažeeeeeeee.

Še cel kup ljudi dela ob nedeljah za udobje tvoje riti, če sem lahko malo groba. Svežo robo, da te v pon. zjutraj pričaka v trgovini, začnejo razvažati v nedeljo zvečer. Ponedeljkov časopis se tiska v nedeljo ponoči. Delajo tudi novinarji, tehniki, voditelji na TV. Delajo trenerji na fitnesih, dela osebje v raznih bazenih, toplicah, parkih, turističnih zanimivostih, da se ti lahko kam odpelješ na izlet. V gorskih kočah delajo tudi ob nedeljah. Šoferji, strojevodje, piloti … Tehnična podpora za internet, telefonijo itd. Saj se sploh ne zavedate, kdo vse je v službi petek in svetek.
Ne vem, zakaj je bolj plemenito obremenjevat ljudi na bazenih kot v trgovini. Meni je to popolnoma enako. Jaz delam, ko je delo, ko ga ni, ne delam. Meni je nedelja popolnoma enak dan kot sreda. Lahko je nabit z obveznostmi, lahko pa da sem prosta.
Časopisa v ponedeljek ne rabiš, tudi svežega kruha ne, če ga nisi sposobna dati v petek v skrinjo in v nedeljo zvečer vzeti ven, da je zjutraj svež. Ne rabiš gledat TV tudi ob nedeljah, zakaj že. Tudi interneta ne potrebuješ v nedeljo, vse se lahko pozanimaš že v petek. Bencin nafilaj v petek, pa ti ga do nedelje gotovo ne bo zmanjkalo ali pa pač ostani doma.
Itd itd itd.

Bravo, se stinjam !

Še cel kup ljudi dela ob nedeljah za udobje tvoje riti, če sem lahko malo groba. Svežo robo, da te v pon. zjutraj pričaka v trgovini, začnejo razvažati v nedeljo zvečer. Ponedeljkov časopis se tiska v nedeljo ponoči. Delajo tudi novinarji, tehniki, voditelji na TV. Delajo trenerji na fitnesih, dela osebje v raznih bazenih, toplicah, parkih, turističnih zanimivostih, da se ti lahko kam odpelješ na izlet. V gorskih kočah delajo tudi ob nedeljah. Šoferji, strojevodje, piloti … Tehnična podpora za internet, telefonijo itd. Saj se sploh ne zavedate, kdo vse je v službi petek in svetek.
Ne vem, zakaj je bolj plemenito obremenjevat ljudi na bazenih kot v trgovini. Meni je to popolnoma enako. Jaz delam, ko je delo, ko ga ni, ne delam. Meni je nedelja popolnoma enak dan kot sreda. Lahko je nabit z obveznostmi, lahko pa da sem prosta.
Časopisa v ponedeljek ne rabiš, tudi svežega kruha ne, če ga nisi sposobna dati v petek v skrinjo in v nedeljo zvečer vzeti ven, da je zjutraj svež. Ne rabiš gledat TV tudi ob nedeljah, zakaj že. Tudi interneta ne potrebuješ v nedeljo, vse se lahko pozanimaš že v petek. Bencin nafilaj v petek, pa ti ga do nedelje gotovo ne bo zmanjkalo ali pa pač ostani doma.
Itd itd itd.
[/quote]

Se strinjam. Dajmo vse na minimum, kar je nedeljskega dela. Jaz sem takoj za.
Ne vem, v čem je problem?

Se strinjam. Dajmo vse na minimum, kar je nedeljskega dela. Jaz sem takoj za.
Ne vem, v čem je problem?
[/quote]

V plači tistih prodajalcev, ki radi delajo v nedeljo……

Se strinjam. Dajmo vse na minimum, kar je nedeljskega dela. Jaz sem takoj za.
Ne vem, v čem je problem?
[/quote]

V tistih, ki ob nedeljah hodijo na izlete, na primer. Glede na to, da to tako izpostavljajo, predvidevam, da gredo kam daleč in za cel dan. Torej rabijo bencinsko pumpo, vzdrževalce ceste, policijo, na destinaciji rabijo npr. receptorja, da jim zaračuna bazen, bademajstra, natakarje, natakarico, čistilke, gredo kaj pojest, rabijo kuharja, natakarja, čistilko … pridejo domov in internet ne dela, rabijo tehnično podporo. Hočejo gledati TV, rabijo tehnično službo, novinarje, voditelje oddaje. In seveda dežurnega štromarja, če zmanjka elektrike, da imajo kam poklicat in potožit (namesto da bi šli spat). V pon zjutraj predvidevam, da radi preberejo časopis, če ne doma ob kavi, pa v službi – časopisa ni, če ga v nedeljo ne natisnejo in razvozijo. Tudi kruha zjutraj ni, če ga ne začnejo peči že v nedeljo zvečer in razvozijo.

Jah.. vsak trgovc hoče svoj kos potoršnikove pogače.. Tudi na nedeljo.. Ne bodo kar tako prepustili konkurenci…. a ti to ni jasno?

New Report

Close