Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ČAS ZA visoko kulturo SOFTICIZEM: Kaj berete?

ČAS ZA visoko kulturo SOFTICIZEM: Kaj berete?

Dajmo malo sofisticiranosti. Kaj berete?

Jaz Françoise Sagan. Njene knjige so jo izločile iz Svete Cerkve. Novodobni hermetični romani na nedeljsko popoldne.

Kaj pa Veseli, Soft, Koki? Poročajte.

Azra Širovnik je moja najljubša pisateljica. Obožujem tudi način pisanja Marjance Scheicher.

Odgovor na objavo uporabnika
Pupa Glupa, 05.05.2024 ob 13:41

Azra Širovnik je moja najljubša pisateljica. Obožujem tudi način pisanja Marjance Scheicher.

Najem mojega vzdevka bom po novem zaračunala…

Ni moj zapis in trditev tudi ne.

Odgovor na objavo uporabnika
Pupa Glupa, 05.05.2024 ob 13:54

Najem mojega vzdevka bom po novem zaračunala…

Ni moj zapis in trditev tudi ne.

Pupa, ravno sem želela zapisati kritiko nad tvojim izborom. Zdaj sem potolažena😀

Odgovor na objavo uporabnika
kritika, 05.05.2024 ob 13:57

Pupa, ravno sem želela zapisati kritiko nad tvojim izborom. Zdaj sem potolažena😀

Vsaj to lahko rečemo, da tisti, ki je to zapisal ima smisel za humor.

Lepo da si potolažena. Jaz sem bolj za Marijo Jurčić Zagorko. Vedno znova posežem po njenih knjigah. Nekatere sem prebrala že večkrat.

Odgovor na objavo uporabnika
Pupa Glupa, 05.05.2024 ob 14:14

Lepo da si potolažena. Jaz sem bolj za Marijo Jurčić Zagorko. Vedno znova posežem po njenih knjigah. Nekatere sem prebrala že večkrat.

Dober izbor. Jaz pa predvsem uživam v delih Barbare Cartland.

Ja pa itak… a veš kaj? Prepuščam ti moj vzdevek, vidim, da se ne moreš ločiti od njega.
Pa uživaj, vsem navdušencem pa veliko literarnih užitkov!

Odgovor na objavo uporabnika
Pupa Glupa, 05.05.2024 ob 14:30

Ja pa itak… a veš kaj? Prepuščam ti moj vzdevek, vidim, da se ne moreš ločiti od njega.
Pa uživaj, vsem navdušencem pa veliko literarnih užitkov!

Hvala.

Ženske visoke kulture, nadaljujte! Držimo visok civiliziran nivo, do sedaj sem zelo impresionirana.

Pupa je prepustila nick, brez konfliktov, Salomonsko, z ljubeznijo! Viktorijanke bi bile ponosne! Predlogi zanimivi, pred poletjem treba imeti zalogo!

Dajmo malo sofisticiranosti. Kaj berete?

Jaz Françoise Sagan. Njene knjige so jo izločile iz Svete Cerkve. Novodobni hermetični romani na nedeljsko popoldne.

Kaj pa Veseli, Soft, Koki? Poročajte.

 

V 4. letniku smo v gimnaziji morali prebrati francosko knjigo v originalu (v francoscini) po svoji izbiri in zanalizirati knjigo. Izbrala sem Bonjour tristesse od tvoje Francoise Sagan, saj ves, mladost, ljubezen, razocaranje…

Profesorica je rekla, da sem naredila odlicno analizo, a da je ta knjiga zame na prenizkem nivoju, zato mi ne more dati vec kot 4. Toliko o sofisticirani avtorici.

Odgovor na objavo uporabnika
jamais, 05.05.2024 ob 16:02

Dajmo malo sofisticiranosti. Kaj berete?

Jaz Françoise Sagan. Njene knjige so jo izločile iz Svete Cerkve. Novodobni hermetični romani na nedeljsko popoldne.

Kaj pa Veseli, Soft, Koki? Poročajte.

 

V 4. letniku smo v gimnaziji morali prebrati francosko knjigo v originalu (v francoscini) po svoji izbiri in zanalizirati knjigo. Izbrala sem Bonjour tristesse od tvoje Francoise Sagan, saj ves, mladost, ljubezen, razocaranje…

Profesorica je rekla, da sem naredila odlicno analizo, a da je ta knjiga zame na prenizkem nivoju, zato mi ne more dati vec kot 4. Toliko o sofisticirani avtorici.

Verjetno bi si rabila izbrati kakšno knjigo od Azre Širovnik.

Azra Sirovnik je bila takrat se v plenicah in ni znala francosko. Profesorica je imela v mislih Camusa, Sartreja, Zolaja, Hugoja…

Odgovor na objavo uporabnika
jamais, 05.05.2024 ob 16:28

Azra Sirovnik je bila takrat se v plenicah in ni znala francosko. Profesorica je imela v mislih Camusa, Sartreja, Zolaja, Hugoja…

Gospa ima že 70 let. Če ste zaključevali gimnazijo, ko je ona še bila v plenicah, se potem morate vi že bližati častljivim 90im letom. Analizo ste si spravili za spomin? Pozneje ste gotovo prešli na resnejše avtorje. Katere? Morda dobim kako idejo za branje.

Ja in? Jas sem pa 2 letnik gimnazije. Driblam te za 2 leti.

Poljubček!

Bi tudi jaz dodala kaj, ampak nisem na zadovoljivem nivoju, namreč pišem “jaz” in ne “jas”.

Gospa ima že 70 let. Če ste zaključevali gimnazijo, ko je ona še bila v plenicah, se potem morate vi že bližati častljivim 90im letom. Analizo ste si spravili za spomin? Pozneje ste gotovo prešli na resnejše avtorje. Katere? Morda dobim kako idejo za branje.

 

Misljeno je bilo figurativno. Sem bolj njena generacija. Od nastetih avtorjev sem prebrala le Zolaja, a mi ni bil pretirano vsec. Moje trenutno branje te verjetno ne bo zanimalo. Berem The Rise of the Fourth Reich avtorja Jima Marrsa.

Odgovor na objavo uporabnika
jamais, 05.05.2024 ob 18:47

Gospa ima že 70 let. Če ste zaključevali gimnazijo, ko je ona še bila v plenicah, se potem morate vi že bližati častljivim 90im letom. Analizo ste si spravili za spomin? Pozneje ste gotovo prešli na resnejše avtorje. Katere? Morda dobim kako idejo za branje.

 

Misljeno je bilo figurativno. Sem bolj njena generacija. Od nastetih avtorjev sem prebrala le Zolaja, a mi ni bil pretirano vsec. Moje trenutno branje te verjetno ne bo zanimalo. Berem The Rise of the Fourth Reich avtorja Jima Marrsa.

Od francoskih je treba nujno prebrat Celina, po možnosti v originalu, čeprav je precej zahteven, Voyage au bout de la nuit je ena najboljših knjig vseh časov, pa še zabavna je, za razliko recimo od ruskih klasikov.

Odgovor na objavo uporabnika
Sofi, kulturnica, 05.05.2024 ob 13:34

Dajmo malo sofisticiranosti. Kaj berete?

Jaz Françoise Sagan. Njene knjige so jo izločile iz Svete Cerkve. Novodobni hermetični romani na nedeljsko popoldne.

Kaj pa Veseli, Soft, Koki? Poročajte.

Velja tudi če berem Brahmsov Requiem?

Veseli za sprostitev bere pustolovski roman Okopi priznanega sodobnega avtorja J.I. Janše, sicer pa rad pobrska po spletni strokovni literaturi na Wikipediji.
Soft se je lotila medicinske strokovne literature v tisočih izvodih Dr. romanov, vmes pa sledi aktualnostim v Lady in Suzy.

Koki prebira koruzna zrna.

Ni se za hecat, tu govorimo o razgledanih svetovljanih.

Trenutno  The Bastard of istanbul (Elif Shafak),  Kriminalistično obeščevalna dejavnost ( Potparič. Slak), Velikani slovenske deviacije in Udba Igor Bavčar Deviacija ( Igor Omerza), Rabelj Ljubezni( Irvin D.Yalom) in pa dodatno za dušo  posebno “prebiranje po črnobelih tipkah”  Chopinovih valčkov, komplet notna zbirka ( vseh 36, 20 jih je numeriziranih).

Odgovor na objavo uporabnika
Mon elita, 05.05.2024 ob 23:05

Veseli za sprostitev bere pustolovski roman Okopi priznanega sodobnega avtorja J.I. Janše, sicer pa rad pobrska po spletni strokovni literaturi na Wikipediji.
Soft se je lotila medicinske strokovne literature v tisočih izvodih Dr. romanov, vmes pa sledi aktualnostim v Lady in Suzy.

Koki prebira koruzna zrna.

Ni se za hecat, tu govorimo o razgledanih svetovljanih.

👍😂

Se je Soft nalezla od veselega ali veseli od soft, da oba na polno trolata dan in noč?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3148, 06.05.2024 ob 07:05

Se je Soft nalezla od veselega ali veseli od soft, da oba na polno trolata dan in noč?

Tisoče multinikov.

Sveto pismo.

New Report

Close